Ja da sam "klinac" otišao bih u studentski dom a tebi poželio da ga izdaš 500-600 pa tih 200 neplaniranih..."ako me se setiš -setiš",a valjalo bi mi za kondome,vutru...i ne bih ti to nikad zaboravio
Sent from my 2201117TY using Tapatalk
Printable View
Ja da sam "klinac" otišao bih u studentski dom a tebi poželio da ga izdaš 500-600 pa tih 200 neplaniranih..."ako me se setiš -setiš",a valjalo bi mi za kondome,vutru...i ne bih ti to nikad zaboravio
Sent from my 2201117TY using Tapatalk
Treba i familije izbaciti, trudnice itd jer se eto rusima nekima moze izdati 100€ više….
A volio bih svima stan sa unište i pobjegnu, eto :)
Baš sramota i pitam se kako naši ljudi plaćaju ove kirije nenormalne…
Bio je dvosoban(namjesten) kod volija za baš normalnu cifru.
Kirije su nenormalne, cijene stanova su nenormalne, sve je poslo dodjavola.
Da dodam:
Kamata ne kredite skocile podobro, krecenje vise nije 50 centi nego 2€, porez na stanovr skocio 50-70%, namjestaj skocio 50%.
Kada se sagleda situacija ima i razloga za istim, mozda ne ovoliko ali ima da bi skocile cijene stanova.
Kolega je imao dosta velik kredit 840€ je bila rata, trenutna rata mu je 1023.
Sa jedne strane je razumljivo sto je normalnim ljudima ovakvo stanje sa cijenama nenormalno...
Sa druge strane, makar ja, svake sedmice cujem za drugog lika kako je kupio novi stan/plac jer su ili akcionari u nekoj IT firmi ili su uboli dobre ugovore sa strancima za svakojake trgovine ili jednostavno imaju zarade od 5K+ plus bonuse.
Broj ljudi koji su mladi, a imaju 3+ nekretnina u CG na skupim lokacijama je impozantan.
A ja nisam covjek koji zna puno ljudi.
Ja izdajem jednosoban stan 50m˛ u 4 Jul 300€
Stan full namješten. Znači samo useliš. Mladi bračni par sa malom bebom. Mogao sam da ih izbacim ili da dignem kiriju, ali jednostavno nisam.
Milije mi je da su naši ljudi no da mi neko napravi račune i pobjegne.
Mene te 50€-100€ što bih drugome više izdao neće usrećit niti mi znače mnogo, ali pođi od sebe prvo ako imaš malu bebu dal tebi znače?
Naravno da su njima te 50-100€ mnogo bitnije, to su ti pelene za cio mjesec. Nije mala stavka.
No eto napisah svoje viđenje stvari.
Nemoj me pogresno shvatiti ali ono kljucno je boldovano. Ipak gledas i svoj interes, uostalom kao i svi mi.
Da ne bude zabune, da izdajem licno ne bih imao obraza istjerati nekoga ko je u teskoj situaciji a uredno placa i ne pravi nikakve probleme. Isto tako cu odmah da kazem da stan u situaciji gdje se traze novi stanari te se stan moze izdati za 50% vecu cijenu sigurno ne bih birao stanare na osnovu "Uh, ovi su u teskoj situaciji pa cu njima izdati i to dati drasticno jeftinije od trzisne cijene!".
Ne znamo kakvu muku ima druga strana, ima svakvog naroda. Dao sam primjer mojeg kolege kojem je rata skocila za 200€ a ima dvoje male djece.
Realno ako neko hoce da bude human treba da da besplatno. Imam primjer moje porodice dok smo imali stan da smo dali besplatno stan izbjeglicama koji na kraju podjose za Bg a ni hvala ne rekose (2 godine zivjeli besplatno).
Isti stan sam ja dao besplatno jednom konobaru iz Podgorice kad ga je gazda izbacio na ulici sa malim djetotom, na kraju ostali racuni da ja platim :)
Neko ima mogucnosti da bude human, neko nema, a neko nema to u sebi i pored mogucnosti.
Znam i bracni par sa troje djece koji imaju svoj jednosoban stan pa njega iznamljiju da bi doplacivali za veci.
Razne su opije moguce, nisu sve trudnoce sirotinja ne smijemo ni to zaboraviti. Nisu ni svi Rusi/Turci/Ukrajinci puni para, neki su izbjeglice koje nemaju novca a ima izgleda ovdje kojo kedva cekaju da oh docekaju na noz.
Imamo mi u sebi dosta laznog moralisanja, tu smo medju prvima na listi.
Ni ja ih ne bih išćera` pa da ne bi ljeba ima`jes` ali isto tako ti ljudi moraju imati obzira da ako je prosječna cijena izdavanja stanova 400Eu, ne mogu i dalje plaćat 250, makar neki kompromis da se nađe u iznosu mjesečne rente.
Drug je tako izdao stan u Siti Kvartu, zamijenio im je klimu i frižider (crklo oboje) ni cent mu nijesu dali i nit im je podigao rentu i nit su se ponudili da daju koju paru i da podignu iznos sa 250 Eura.
Mislim da je i to malo nekorektno, jer imaš dijete a moš i ti doć u takvu situaciju da budeš stanodavac.
Znam za primjer dje je sestra dala bratu stan u City da zivi. Ovaj zivi besplatno 2 godine i kad je crkao bojler zvao je da zamijeni jer je to njen stan. Prije toga stan iznamljivan 500-600€.
Zato kazem, uvijek prije “lajanja” treba gledat obje strane.
Obično su ljudi nezahvalni kome se učini (čas` izuzecima).
Te 2 situacije ne mogu da se uporede. Nije na stanaru da kupuje crknutu klimu ili bilo koji drugi aparat nego na stanodavcu i nema tu ko sta da se nudi. Izdao si kompletno namjesten stan, moze se kupovina kompezovati za kiriju, jer stanari sigurno nece cupat klimu i nosit je sa sobom, pa ni sve ostalo. sto se tice odrzavanja tipa servis iste, ili bilo cega drugog sto koriste, e to je vec kultura zivljenja.
edit: ima i onih koji stanarima traze da se plati porez godisnji na nekretninu.
a ovaj drugi primjer je bezobrazluk.
Procitaj jos jednom, pa uradi edit :)
Da ti olaksam, dala je bratu BESPLATNO stan koje je do tada izdalavala za 500-600€.
Pa e, ona i veli da je to bezobrazluk.
samo me NHM razumije :(
To je gnusna laž! Radijator nije iščupan iz podstanarskog stana, nego iz sopstvenog koji je trebalo da postane tuđi.
Ja, kao i koleginica, samo referiram o kulturi.
Da li neko zna koje sve obaveze investitor treba da ispostuje prema gradu da bi dobio prikljucak na struju.
Znam za ono sto je Cedis postavio na sajt, ali cuh i da se pominje ugovor izmedju grada i investitora za prikljucak...
Puno stanova koji se oglasavaju kao useljivi zapravo jos nemaju satove za struju.
Nema to veze sa gradom. Sve ide preko CEDISA, ali naravno mora objekat da ti bude ''legalan'', i da imaš prikupljene saglasnosti za priključak od CEDIS-a. Do 10 i po ti rade, čini mi se, ona zgrada preko puta Mantre, ne prva što gleda na Mantru, nego ona iza.
svakakvih stanara ima, a i stanodavaca
https://nova.rs/vesti/hronika/eksplo...rao-eksploziv/
U zgradu đe kum moj živi na Zabjelo je situacija sledeća:
Satove za struju nemaju još, za vodu ima. Preko godinu ima kako je useljena zgrada.
Investitor je spojio zgradu sa zgradom pored na 1 sat i plaća struju za komplet zgradu. Stanari ne plaćaju struju dok ne dobiju satove. Takav je dogovor. Veli kum da mu je super ispalo jer ne plaća struju, alu brzo će dobit njihovu trafostanicu pa će slast ne plaćanje bit gotova.
To ispada da je zgrada nelegalno useljena, miko zakonskih normi?
Koja je to zgrada na zabjelo?
ima jedna kod fudbalskog saveza Vukmirovic investitor isto tako prespojeno sa produznim kablovima cudima jedna zgrada sve kako treba a za drugu se ceka nesto....
Sent from my 2201117TY using Tapatalk
Agencije prodaju takve stanove kao useljive, EPCG dozvoljava takvim potrosacima kacenje mimo uslova za gradjevinske prikljucke, investitor dobija upotrebnu dozvolu, stanari pristaju da se usele i zive sa naponom 150V i hazardom od paljenja instalacija... i sl...