Nisi bio u kafane? U tome lezi problem, vidis da se u kafanama brane ljudi od korone :-)
Brzo ozdravljenje zelim.
Послато са SM-N986B помоћу Тапатока
Printable View
Vidi, da si potpuno zdrav, lezi 15 dana pa ces bit loše. A ne kad si prelezao virus, koji je još nepoznat i ne zna se tačno kakve posledice ostavlja.
Uglavnom, to je normalno potpuno. Trebaće ti 10-ak dana da povratiš kondiciju.
Mada ja sam čitao da se i 3.mjeseca nakon korone treba uzdržavati od fizičkog napora. Težeg naravno...
Isto tako sam se i ja osjećao. Zamaranje, umor, kratak dah...Ali je valjda to normalno bilo jer ipak 14 dana kuci, bez ikakvih aktivnosti ostavi posljedice. Ali sam počeo, svaki dan malo po malo da pojačavam tempo sa šetnjom, popio sam i jednu kutiju Cardiopirina poslije korone čisto preventivno zbog zgrušavanja krvi i nakon 2 nedelje se sve vratilo u normalni hvala Bogu. Ali ništa nemoj naglo, sve postepeno...
24.12.2020. - 7. dan
Ustao sam na vrijeme i napokon noć proveo kako treba.
Čini mi se da ili terapija djeluje, ili da ovo čudo popušta (a možda je i oboje). Rutinu dana sam već uhvatio, čekanje na infuzije mi ne pada teško (ubacim malo muzike, malo novina i ode tih dva i po sata brzo.
Kada se vratim, nešto radim na računariu i to mi i dalje predstavlja veliki napor. Ne mogu da držim pažnju na ništa duže od 20 minuta i veoma brzo moram da odmorim. Ručam uvjek preko volje, navjiše da ne bi dobijao dosadne pozive od familije gdje me ubjeđuju kako se mora jesti i kako je to zdravo...
Uveče opet terapija i boom još jedan dan je iza mene. I dalje se umorim nenormlano lako, pređem 10ak stepenica i zaduhan sam kao da sam trčao par kilometara, ali više i ne pitam, kažu da je normalno to.
Temperatura je blaga i malo pređe 37 i to samo uveče. Uvjek je tako oko 19h i traje par sati. Kao da Korona obavještava da je još uvjek tu.
25.12.2020. 8. Dan
Dan je počeo kao i prethodni. Temperatura blago povećana, kreće se oko 37.5 izmoren od nje preko noći.
Doručak, tablete i uputio sam se ka ambulanti na terapiju sačekao red i završio to što treba. Interesantno je danas da nije bilo gužve, možda zbog Božića. To je dobro, nema teških scena i čekanja.
Dolazak kući i blago čudan umor, veći nego inače, naporniji... Odlučim da malo odspavama i kada se probudim mjerim temperaturu - Porasla je na 38.
Jbg izgleda se ovo neće završavati, do noći mi je gore, i uveče mi vade nalaze. Izgleda da je poslije 8 dana infuzije upala zahvatila i drugo plućno krilo.
Vidjeću sjutra kada dođu nalazi šta će biti...
Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
au Bugi prati ne šali se! Nevjerovatno ali poznajem barem troje četvoro koji su tako imali umjerene simptome i kada se kao malo popravi i kada se ponadaju da je sve prošlo, odjednom im krenu još gori simptomi....pazi se i drži se! :)
Drži se Bugi...
Mislim da je Bugi zaglavio najgore od svih forumasa. Podrska i od mene, brz oporavak.
Послато са SM-N986B помоћу Тапатока
a eto čovjek je uvijek vodio računa i pazio se...interesantno kako najgore prođu upravo oni koji se najviše paze...mozda samo tako djeluje posto nas sve redom ovo izgleda čeka :)
Ja sam zarazen drugi dan, temperatura oko 37.5, i nenormalan bol u nogama, izgubio culo mirisa, al ostalo sve u redu... Nisam bio bolestan od osnovne skole, mislio sam da ce me ovo zaobici, al bas nema pravila...
Nikad nisam sumnjao u koronu, ali evo sam se nazalost i licno uvjerio da postiji :)
Evo i ja da podijelim iskustvo: Od cetvrtka temperatura od 37,5 do 37,8, bol u donjem dijelu ledja i konstantno mi zuji lijevo uvo. U cetvrtak vece odradjen brzi test - negativan. Sinoc odradjen pcr - takodje negativan. Od jutros ne osjecam ni miris...
Kako da se covjek ponasa sad? Po njima bi trebalo normalno da se ponasam, da idem na posao...
Zdravo, imaš koronu 110%.
Izoluj se što je više moguće, zbog drugih, a i zbog sebe naravno, sad ti potrebno samo da miruješ.
Vitamini C, D, selen, voće, čajevi, dok ne dobiješ terapiju.
Brže ćeš je pobijediti ako kreneš odmah da uzimaš to.
Nevjerovatno kako nekome bude negativan, a svi simptomi su tu i obrnuto, neko bude pozitivan bez skoro i jednog simptoma.
P. S.
Ako si u četvrtak dobio prve simptome, u nedelju/ponedeljak si pozitivan na testu milijardu posto.
Da jos dodam, u cetvrtak je i grlo pocelo da me boli, bio sam u covid centar i dobio sam terapiju: hemomicin plus vitamin c, vitamin d, cink, aspirin protect. Od cetvrtka sam izolovan sa porodicom (i zena ima slicne simptome i ona je bila negativna na oba testa).
Nema tu "vođenja računa", ako se iole gledaš s ljudima ne pomaže ništa. Maske samo protiv kapljica, i to što reče gore neko više da ti ne preneseš. Ako je dovoljna koncentracija virusa u nekom prostoru zaraziće se svako i to je to. Meni je prošli vikend umro drug, 30 i nešto godina, iz Obrenovca, zdrav momak ali malo veća kilaža i astma... Išao je na posao i koleginica je došla s blagim simptomima na posao, nije joj ni palo na pamet da može da prenese. Njoj eto sad nije ništa a on je umro sam noću na aparatima u Covid bolnici, a i tu su ga preko veze ubacili, toliko je teška situacija. Nije lično iskustvo ali možda se neko zamisli dodatno koliko i najmanja nepažnja može nekoga života da košta.
Užas.. I onda dođe neko da pametuje kako je sve ovo izmišljotina..
Ja sam imao tu sreću da ovo pregrmim sa minimalnim posledicama (tehnički još par dana izolacije imam).. Mene iskreno zabolje što se mene samog tiče i upravo zbog toga sam se izolovao od ostatka familije, što je van kuće (stričevi) jer su stariji, srčani bolesnici itd.. Imao sam sreću i tajming što se posla tiče i nisam nikog zarazio tamo.
Ne bih volio da neko zbog mene fasuje ovo ******..
Zanimljivo je sto vecini zuji lijevo uvo, evo meni i dalje zuji nakon skoro mjesec dana...
To je ono najgore. Ne mogu više ni da se sjetim koliko prijatelja mojih je ostalo bez roditelja ovih godinu dana, i to mahom stariji ljudi bez posebnih problema, živjeli bi još ko zna koliko. Lako je reći "ma to su stari, naživjeli su se" kad se to ne dešava tvojim bližnjima.
A Boža jadan nam je kuckao porukama to dok je još mogao, dok nije bio na kiseoniku, da mu ta koleginica crče od krivice, zove ga svaki dan da pita kako je, šalio se da će da je guilt tripuje da izađu kad ozdravi... Ali eto.
ja vam čitam ove simptome i časti mi tripujem se da li sam, ili nijesam fasovala virus! Neki dan su me noge boljele ubile, pa sam posle nekoliko dana onda imala zujanje u uhu ničim izazvano, to trajalo jedno pola sata, pa onda posle par dana počeh da kijam...a čitam ove vaše simptome i odmah mjerim temperaturu ali neće da pređe 35.7 šanse nema :D
I onda ti neko kaze "ada i od gripe se umire!!!" ubijedjena sam da je tvoj kolega imao gripu dosad pa je eto pretekao, ali ovo nije preživio! Ja sam imala problme sa plućima i imala sam gripu par puta pa me evo, a nije mi svejedno kad koronu pomenu, plašim se baš! :)
a znam, samo sto ja sve ove simptome imam sa razlogom...recimo noge me inače bole jer imam probleme sa venama pa sam neki dan imala neke obavwze i više sati u štiklama i posle bol u nogama nenormalan! Pa dva dana mi se oporavljaju noge, pa posle odem do NK poslom i tamo se smrznem u nekim uslovima ne baš idealnim, pa satima mi hladno i dodjem kući počnem da kijam....pa onda uzmem i nekoliko sati slušam neke koncerte sa slušalicama, pa ih skinem a onda kreće taj neki zvuk u uhu....i sve to se dogadja u nedelju ipo kad sam "razapeta" premorena...tako da s obzirom sa sam danas posle dana odmora potpuno ok i nista me ne muči vjerujem da ipak nemam koronu :D
problem je u tome sto tijelo ocito nema odgovor na ovaj virus, reakcija imunog sistema potpuno izostane dok za neke ne bude kasno.
Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk
Čuvajte se od nogu/vena/cirkulacije/trombova ko god ima problema s time... Jedan od opasnijih simptoma koji se ne pominje dovoljno često. Dešavalo se da ljudima amputiraju prste, stopala ili daleko bilo čitavu nogu da bi ih spasili. Jedan Amerikanac koji je bio na skijanju u Italiji kad je sve tek počelo fasovao je tamo koronu u prvom talasu i sve su mu prste makli na obije ruke, ali je ostao živ nekako. Valjda su mu na respiratoru davali 1% šanse da preživi i toliko mu je slaba bila količina kiseonika da su počeli da odumiru ekstremiteti jer je dugo bio na mašini...
Moja svastika ima rijetku autoimunu bolest koju zna da ima damo još jedna osoba u Srbiji, gdje se otvaraju rane na nogama same od sebe, i ona otkad je čula za ove moguće posljedice apsolutno je prestravljena, s razlogom, jer je najvjerovatnije u toj rizičnoj grupi.
Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
Vec 12 dana sam u karantin, ne iz razloga jer sam pozitivan ili bio u kontakt sa bilo kim ko je pozitivan, vec iz razloga jer drzava u kojoj se trenutno nalazim nalaze da svi koji dolaze, ne bitno odakle, moraju da idu u karantin 14 dana i 11 dan rade PCR test.
Ono sto je interesantno, tj. makar meni, iako sam vec 3 puta radio PCR test i 1 brzi test (u Srbiju i Crnu Goru) nijedan nije bio kao PCR test koji su mi juce radili! Nacin na koji rade test je taj da vam zabiju onaj "test-kit" skoro do mozga, onda ga vrte; broje do 5; stanu da ga vrte; nastave da broje do 10 i tek onda ga izvade... Naravno, isto tako onda i u drugu nozdrvu! Bris iz grla ne uzimjau uopste, samo iz nosa.
Valjda danas rezultati budu gotovi i nadam se da cu biti negativan. Mada se tripujem jer kasljem i kijam kao ludak (nemam nikakve druge simptome), mada to pripisujem tome jer sam promjenio cigare koje sam pusio skoro godinu, a i tome jer vec 12 dana sam zatvoren s klimom koja je non-stop na 21c... Tako da me ne bi cudilo da sam zakacio kakvu prehladu.
To kasljanje i kijanje ti je možda baš od toga testa i načina na koji su te testirali, izritirali su ti sve od nosa do grla
Bugi, ne koristi telefon i kompjuter dok si bolestan jer ti to samo pogorsava stanje. Znam kad sam bolestan, cim uzmem telefon u ruke od zracenja me boli glava, temperatura raste...
Uzgred, frizer mi je imao koronu i izasao iz izolacije posle 14 dana bez ikakvih simptoma i poceo da radi ali se nije testirao po drugi put da vidi ima li virus u sebi i dalje. Sad je vec 22. dan otkako je dobio nalaz da je pozitivan, moze li mi prenijeti virus ako odem na šišanje? Vidim uveliko radi ali me frka..
Sent from my iPhone using Tapatalk
od tada ne ali može u međuvremenu opet da bude pozitivan ako nije dobio antitijela a moguće da nije
Odavno nema testiranja po isteku 14 dana, već se računa da nijesi više zarazan...
26.12.2020 - 9ti dan
Čitavu noć temperatura, i to ona od 38.5 do 39.5.
Ustajanje, vrućina... Ne mogu da se namjestim.
Ujutru sam pošao u ambulantu, tamo su mi izmjerili temp i izvadili opet nalaze. CRT povećan, duplo od početka Korone. Upala pluća sa obje strane.
Preporuka je da ostanem na odjeljenju jer se izgleda zamaram previše dolazeći i odlazeći dva puta dnevno, mijenjajući temperature (od 25 na 5 pa opet na 25)...
Odbio sam, a onda je počela familija da me masakrira, toliko poziva, prijetnji, molbi da ostanem. Niko ne shvata jednostavnu stvar, da meni ovaj izlazak do bolnice znači psihološki više nego ikakva terapija, nešto što me čini još uvjek ok...
Terpaija je promijenjena, dati su
Vankomicin
Urbason
Controloic
Clexane
Analgin
Miks protiv temperature, gušenja i bakterija...
Subjektivno poslije terapije sam se osjećao mnogo bolje, temperatura mi je 36.8.
Došao kući i spavao 5 sati iz cuga.
Probudio se, jeo i opet se spremio za terapiju.
Iskreno, osjećam se mnogo bolje, lakše hodam i dišem. Valjda je to to...
Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
Znam da ti je teško trpiti visoku temperaturu i svu tu slabost, ali konkretno temp ti je prirodni saveznik u borbi protiv virusa i bakterija.
Njenim spuštanjem bolest se samo prolongira.
Koliki ti je CRP?
Bugi ja sam bio mnogo laksi slucaj, i znam sto kazes da izlazak iz kuce do ambulante i bolnice znaci mnogo.
U bolnici djelis prostor sa teskim kovid pacijentima, i kad vidis u kakvom su stanju, zna psiholoski lose da utice.
Sa druge strane, medicinska njega je tu, na minut od tebe, i nije lose da te prate jer ti se malo izkoplikovalo.
Idi druze, budi na odjeljenje, pa setaj hodnicima kad si bolje, ali dolazis u situaciju da u jednoj noci moze da se promjeni zdravlje. Nema mnogo razmisljanja tu, idi na odjeljenje.
Ima finih sestara tamo, kad ti se nasmije, odmah ti bude bolje. :)
Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
@Bugi,svaka chast na svemu,ali poslushaj ti mene manitog,nemoj ici no neka dolaze pa makar morao i da placash terapiju,strogo mirovanje ako mislish da prodje shto prije,nadam se.
Kontam da ti pada malo izlaska na vazduh za psihu ok,ali ochigledno ti ne prija organizmu dok su majmuni josh tu,zato miruj majku mu,miruj!
Shto vishe voca na silu ako treba!
Ja se ne slažem sa tim da ne ide u bolnicu.....Budi pametan, kovid je takva bolest, mnogo je ljudi koji su u toku dana koliko toliko ok u toku noci im pozli...ne znam vodi računa kako dišeš nemoj da ti se pogorša stanje sa saturacijom toliko da ti se ne može pomoći....Drži se i idi u bolnicu!
Lako je drugome pametovati ali i ja sam za to da ti je bolje u bolnici. Nije dobro da izlazis dva puta dnevno vani, spasilo bi te strogo mirovanje uz primanje terapije.
Kako god, drži se i čuvaj se.
@Bugi, jesi li bolji posle druge terapije danas?
27.12.2020 - 10. Dan
Nisam imao temperaturu čitavu noć. A napokon sam normalno odmorio, bez cimanja, ustajanja u wc, tableta za temperaturu, vode pa sve u krug....
Mislim da je ovaj Urbason spas, počeo sam da dišem kako treba, mogu da udahnem vazduh, nema kašljanja, gušenja zagrckivanja.
Osjetio sam glad, i jedva sam čekao da se završio terapija da odem nešto da jedem. Mislim da je to dobar pokazatelj stanja organizma.
Mada sam mislio da ću pojesti slona, pojeo sam dio parčeta pice, i dva gutljaja jogurta. Ali za mene je to napredak.
Uveče nije bilo gužve, boce idu po 2 sata, a ja sam pročitao toliko stripova da sam počeo da sanjam taj svijet.
Sa pola familije ne pričam, jer sam odbio hospitalizaciju, ali i dalje tvrdim da bi mi to teže palo, jer mi mnogo znači da izađem iz kuće...
Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
Strip geek a
[emoji123]