Uzevsi u obzir koliko je isplaceno itekako ima sanse. :P
Printable View
Нека ме неко исправи али мислим да ће једине последице по овог малољетника бити те батине, док родитеља и остале учеснике у батињању у зависности од повреда очекује кривични/прекршајни поступак.
Не кажем да није требао да уради то што је урадио, само ће то платити, а овај уцјењивач (ако је уцјењивао) ће вјероватно проћи без казне.
To je onda pogrešno na više načina. Zaposleni u državnoj upravi rade za plate koje su u skladu sa kolektivnim, možda par plata bonusa bude ostavljeno kao mogućnost. Ako je neko na osnovu kolektivnog ugovora izgurao ovoliko, onda se tu dobrano muljalo. Konsultantski ugovor se može potpisat sa licem koje nije zaposleno u instituciji koja koristi konsultantske usluge, ali to je uvijek eksterno pravno ili fizičko lice. Obavezno bi trebalo javnost da pritisne da se objavi koji je organ u pitanju. Ako se to zna, provjeriti rukovodeći kadar na antikorupcija.me. Ako je neki zaposleni iz državne uprave dobijao tolike pare, minimalna je vjerovatnoća da nije u pitanju neki rukovodilac koji ima obavezu prijavljivanja prihoda.
To je samo dodatni razlog zbog kojeg ne bih ni pokušavao da rješavam stvari "kroz institucije sistema". Pa neka bogalji dokažu ko ih je urnisao.
Ne procitah da su roditelji ili ova djevojcica trazili pomoc od nadleznih, ali isto je jadno kakav nam je sistem kad je roditelj naceran na ovakvu rekaciju, ovo je preslo sve granice i mislim da ovo treba da bude tema broj 1 svih institucija i kako da se stane ovom vrsnjackom nasilju na put, dosta su pasivni svi u skoli, pocev od direktora pa do nastavnika, koliko nepovjerenje imaju ucenici prema njima, stvarno je vrijeme za radikalne promjene u ovim oblastima...
Нема ништа од тога, ово је изборна година, мањинска влада, са оваквом епидемијом треба да се ухвати у коштац неко ко има 4 године о томе да ради.
Док пишемо о једном насиљу, стиже вијест о другом :
Maturant likovne škole na Cetinju teško povrijeđen, pokušavao da odbrani školskog druga (vijesti.me)
Kako je kazao, prema informacijama koje su tek danas dobili od ostalih đaka, povod je bio što je dječak nekako došao u posjed njenog mobilnog telefona, odakle je preuzeo fotografije zbog kojih je kasnije ucjenjivao.
Tražio joj je za to novac, a kako smo saznali ona mu je određenu sumu i dala da bi izbjegla da on objavi te fotografije ili da ih nekom pošalje. Čuli smo da je otac od djevojčice, kada je saznao za to, tražio od njega da obriše fotografije i vrati novac, ali on to nije učinio“, rekao je Gačević.
Prema nezvaničnim informacijama, u napadu na učenika je korišćen i pendrek.
Nakon intervencije policije, učesnici sukoba su odvedeni na saslušanje i u Klinički centar, kako bi povrijeđeni bili medicinski zbrinuti...
Sent from my 2201117TY using Tapatalk
9. razred i ti vec otimas, ucjenjujes i reketiras.
majko sveta.
Lijepo se igrajte, čačkajte mečkuhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...6684bb6104.jpg
Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
Strah od nesrazmjernog nasilja treba da je prisutan kod onog koji je prisiljen da nasiljem odgovara na nasilje. Ljudska bića to nemaju ali ljudi imaju. Na zalost ucesce ljudi u covjekolikim bićima je danas jako malo u CG. Tako je bilo u i vrijeme Starog zavjeta pa se uspostavio princip “oko za oko…” Opcija su dakle svete knjige i plemenski/partijski savjeti/lokalne milicije ili lokalni don neke od OKG. Sobzirom na ne tako dobro stanje u OKG sektoru ostaje nam prva opcija koja se vec kroz popularnost crkvene dogme i nedje očitava. Samo malo plemena/partije da se konsoliduju i eto mic po mic zacetaka prve drzave.
Sent आत्मनः
Bjese se ovakve stvari prvi put desavaju pa se sad svi iscuđavaju sta se desilo...realno bilo je pitanje momenta i taman neka je, mozda se nesto promijeni u drzavi... jer do sad smo vagali ko kakva prava ima, koja konvencija sta garantuje, a djeca nam klosari i nasilnici postaju
Da drzave i skole ima sve bi se o svakom znalo i na prvi mig bi bila sankcija...ne velim da se duh ubija djeci ali ove smekere sa 15god zaista bih umio uvesti u brazdu...makar bi dvorista bila pokošena, orezana i ograde ofarbane...
Al nasi direktori klosari nepismeni smekaju pripravnice, ucjenjuju za ugovore jer im se moze, nastavnici drve posle 20 godina skole za 500-600e a kriminalci im dolaze da prijete za ocjene svojih vajnih fistuna...
Ne podrzavam nasilje al me takva safra danas uvatila jer mi dvoje evo polako stasavaju, i boga molim da se ne sretnem sa ovakvim necim jer ne znam sto bih radio, al ako je drzavu briga, bilo bi i mene briga i za kaznu i robiju.
Malo je i samoubistava bilo na slicne teme zbog nasilja pa da jos kakav odbor i emisija zasijedaju dan dva i to je to, sve jovo nanovo...
Eto tako...
Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
Nijesam mislio da je bas ovoliki smecar. Pi.
Adžić: Vršnjačko nasilje, u nedostaku značajnijih kriminalnih obračuna, postalo mnogo interesantnije medijima
https://m.cdm.me/hronika/adzic-vrsnj...nije-medijima/
Pi smradu smrdljivi!
https://twitter.com/nekboa/status/16...5GIjnBj2A&s=19
Nista nije slagao, Mediji ko ajkule samo cekaju bombasticne vijesti tako da covjek nije pogrijesio vjerujte vise sam ja proveo u medijima no svi vi odje...
no nebitno za cezara posto institucije se ne snalaze u ovom sistemu prevencije vrsnjackog nasilja pa da se npr ovaj maloljetnik osudi na ucjenu, mobing ,omalozavanje ,govor mrznje i ostali pridjevi i dobije zatvorsku kaznu 2,3 godine da li bi bilo ovakvih slucajeva vise ? Na njega nek se koplja slome da ostali preventivno se ne usude da ove gnusne radnje mafijasenja izivljavanja urade.
A moze i da mu svaku kost polome da se sjeca kad god je promjena vremena e kako sam jednu malu ucjenjivao moze i ta starozavjetna pa bi isti ucinak bio
Sent from my 2201117TY using Tapatalk
Ispade da je i stariji brat ovog degenerika dobio po ušima jer je i on uletio da se bije. Velika je vjerovatnoća da se mala bitanga kurči po školi jer mu leđa drži brat. A šansa da takvo ponašanje nisu pokupili od svog muškog uzora iz porodice... pretpostavljam vrlo mala do nikakva.
Dijete treba kazniti definitivno, ali klizav je to teren.. koja kazna je adekvatna? A ako je pak roditelj zasrao stvar, kao sto pomenu neko kad mafijaju pred profesorima i prijete im, takvima bih djecu uzimao. Toliko bih bio brutalan.
Nema ljeba od nas, niti nekome pada na pamet da se bavi tim stvarima. Onaj mali od 16 godina prije neku godinu izbode 10-15 puta đevojku od 17 godina pa mu je kazna za ubistvo da bude u popravnom domu do 18. godine. Ne znam je li bilo išta mimo te kazne, niti da li naši zakoni to uopšte dozvoljavaju. Tek ona debilčad od 14-15 godina iz Berana ili odakle li već, te su djevojčicu seksualno zlostavljali, snimali i onda ucjenjivali. Ništa od tada nisam čuo o tome. Opet, sa 18 godina kao da ništa nikad nisu ni uradili. Možda su i mlađi bili.
Jel istina da ih je tukao pendrekom?
Da ga je bogdo polomio o njih
Sent from my SM-S901E using Tapatalk
Imaš dvije solucije u ovom slučaju
1) odlučiš da sistem riješi. Prijaviš direktoru škole. Direktor zove na satanak roditelje i djecu. Na sastanku se dogovore da se svi smiri.
1.1) momčad izrevoltirana pritisnu devojčicu ili još gore postave slike/videa na internet
1.2) sve se smiri
2) odlučiš da sam riješiš
2.1) pričaš sa roditeljima djece.
2.1.1.) izazoveš 1.1
2.1.2.) izazoveš 1.2
2.2) pričaš sa djecom direktno
2.2.1.) izazoveš 1.1
2.2.2.) izazoveš 1.2
2.3) izbiješ đecu
2.3.1.) izazoveš 1.1
2.3.2.) izazoveš 1.2
Šta god da uradiš veće su šanse da završi 1.1 osim u slučaju 2.3.
Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine
............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
https://youtu.be/Xhji9Omz1zE
Sudeci po ovome snimku kako ga isprebijase nece mu vise panuti na pamet da uzme telefon u ruke a kamo li koga da ucjenjuje
Sent from my iPhone using Tapatalk
Koliko sam cuo, otac ove djevojcice je htio to da rijesi da ocem ovom malog, pa ga je on zajedno sa drugim sinom, narodski receno, izmrska. Dok se ne uvedu kazne, i to ostre kazne za maloljetnicku delikvenciju, ne moze biti bolje. Kad prestupnik zna da nece biti kaznjen, on nastavlja da krsi zakon. I kad se sve to uzme u obzir, logicno je da ce roditelj uzeti stvar u svoje ruke da zastiti diijete, pa makar to znacilo i zatvorsku kaznu. Svako bi za svoj edijete i zivot dao a ne u zatvor da ode. Znate za onu grupu maloljetnika iz Bara, sto prebise one momke iz Sarajeva? Sjecate li se da su prebili jednog starijeg covjeka prosle godine cini mi se, pa su poslije toga jos imali jedno razbojnistvo. I? Kako su sankcionisani? I na kraju opet ponovili krivino djelo. Svako ko drzi do sebe i svoje porodice, zastitice je bez obzira na posledice. Politicari i kojekakvi gradjanski aktivisti, samo "snazno osuduju" vrsnjacko nasilje i tu se sve zavrsava. I onda kad roditelj uzme pravdu u svoje ruke, ajmo da ga na krst razapnemo svi koliko nas je.
Dođe mi da osnujem nvo ili postanem građanski aktivista samo da bih izjavio za dnevnik da podržavam nasilje prema bitangama i kriminalcima u povoju do nivoa boravka u bolnici od minimum 6 mjeseci. I ćaću mu i brata zajedno sa njim. Nasilnici razumiju samo nasilje i ništa više. Pih.