Naredni protesti demokrata
Ukrajinska zastava 3+
Svezana Ukrajinska sa Ruskom 0-1
100 eura na to.
Printable View
Naredni protesti demokrata
Ukrajinska zastava 3+
Svezana Ukrajinska sa Ruskom 0-1
100 eura na to.
I ruska zastava kralja Nikole.
Ja bih volio da ukrajina zaustavi rusiju, ali prosto ne vidim kako je to moguce, po tebi je razumnije svi da poginu nego da se predas i izbjegnes ogromne zrtve neduznog naroda? Ovdje se radi o tome da su u pocetku i nato i eu i amerika kazali da ce pomoci ukrajincima, a sad vidimo kako ide ta pomoc, meni je stvarno zao sto se ovo desava, i stvarno mislim da im je pametnije kao gruzijcima one godine da se jednostavno predaju i izbjegnu katasrofalne zrtve i razaranje zemlje, jer ako rusija krene na cijelu ukrajinu, nece se oporaviti 20 narednih godina...ne znam zasto ti mislis da ja podrzavam rusiju ako kazem da treba da se ukrajina preda jer nema sa cim da se brani, sasvim suprotno, ne treba neduzni da ginu bez razloga i ne vidim zasto bi za nekog politicara bilo ko ginuo, sve je eskaliralo oko politike i nato-a, kakve veze obican narod ima sa tim, sad ispastaju jer se ovima moze da uleti dje oce, a ove druge zabolje dupe sad i jedina rekacija im je sankcije...
Pitam se kako li je tim mrcenim ruskim vojnicima. Bice da su im dobro upumpali cuvenu rat za mir ideologiju.
https://twitter.com/BFMTV/status/1496826346827399171
Makron: "Francuska vise ne gaji nade o dijalogu sa Rusijom i naglasava apsolutnu solidarnost sa nasim istocnim saveznicima i Ukrajinom. Njihova sloboda je i nasa sloboda."
popriličan dio Rusa podržava napad jer razumiju da bi sjutra do zuba naoružana susjedna država sa 40 miliona stanovnika bila popriličan problem, svako ko misli da bi USA nijemo gledala kako se Meksiko masovno naoružava ruskim naoružanjem ne razumije baš geopolitiku
s druge strane i Ukrajinci imaju pravo naravno da imaju svoju državu i svoju vojsku, ali je malo problematično što su tu đe jesu, mi smo osjetili na svojoj koži da je suludo ići protiv nekog ko je toliko jači a sad je došao red i na njih, i malo je reći da mi je žao što će lekciju mnogo skupo platiti
Par fenova Rusije (njihovo legitimno pravo) koje znam, jedan je i dalji rod, su pošli u Rusiju na bauštelu/građevinu itd.. Nakon dolaska iz Rusije su im bili mnogo drugačiji izlivi ljubavi prema istoj, jer nije da teče med i mlijeko a nije ni da je ta ljubav "topla" prema balkanskim došljacima ili dođošima..
Na drugu stranu ne čuh vala niko da fali Ameriku toliko što se tiče uslova ali bi se većina vratili tamo i niko nije kukao što se zarade iz iste tiče..
Percepcija naša da to što je bratska zemlja ne znači da te neće dočekati kao nekog iz Indije recimo je priča sama za sebe..
Najstrastveniji fenovi obično nikad nisu bili tamo ili nisu imali dodira sa običnim smrtnicima i takvim poslovima.. Jer jedan selfi sa Красная площадь-i i fotka sa šubarom ne znači da te Rusi gledaju ništa drugačije od običnog dođoša.. Romantizam je samo u romanima što se njih tiče..
Ovaj rat će debeo fiskalni račun da ispostavi na kraju.. Jer zna se koliko vojnika je vrijedno jednog tenka recimo..
https://www.thedailybeast.com/putin-...orms-says-kyiv
Redjaju se ratni zlocini.
ja bi sjutra upisao svasta ponesto na lomonosovom kad bi mi moglo bit,nikakav problem ne bi imao nekog svog da posaljem.sto se tice mjesta za rad i zivot juzna pacificka obala je sjajna,imas da buras urbano,ruralno i jednu od najvecih vuko*ebina na svijetu (kurili),pa koga sta lozi.klima druga najmeksa posle dagestana,a sasvim pristojno moze da se covjek bavi skoro bilo cim...
https://www.index.hr/mobile/clanak.a...vijesti_prva_m
Mađarski premijer Viktor Orban osudio je ruski vojni napad na Ukrajinu.
"S našim saveznicima iz EU-a i NATO-a, osuđujemo ruski vojni napad", rekao je Orban nakon sastanka sigurnosnog kabineta, dodajući da će Mađarska ostati postrani vojnog sukoba jer je sigurnost Mađara najvažnija.
Turski predsjednik Recep Tayyip Erdogan osudio je rusku invaziju na Ukrajinu, kaže da je to "težak udarac" regionalnom miru. Pozvao je na rješavanje krize kroz dijalog.
"Odbacujemo rusku vojnu operaciju", rekao je Erdogan u televizijskom govoru. “Ovaj korak, za koji smatramo da je protiv međunarodnog prava, težak je udarac regionalnom miru, harmoniji i stabilnosti.”
dakle Orban i Erdogan osudili invaziju. bitan znak, jer su neki očekivali (nadali se) nečem drugom
Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
"War is delightful to those who have had no experience of it."
Erasmus (1466-1536)
A sta imaju mrecni ukrajinci od ovih osuda, svi ce da osude ali i svi ce sa strane da gledaju dok ovi ulaze u zauzimaju cijelu ukrajinu, ne sprdaj se, rusiji ne treba nicija pomoc za ovo sto radi jer su svjesni koliko su jaki, ali zapad je mislio da nece bas ovaj put da izaberu, ali obilo im se svima o glavu, e sad ce da ispastaju neduzni, kao i uvijek, svi su oni uz ukrajinu, ali sa strane, pa ako su svi protiv agresije rusije ajde pomognite onda ukrajini, ovako su samo licemjeri nista drugo...zato sam ja za to da ukrajina se preda i izbjegne katasrofalne posledice, jer ocigledno cijeli svijet osudjuje i zgrazava se ali iz daleka, niko ni prstom da mrdne, jadno bas...
Da ne pominjem vise niciju regionalnu nacionalnost posto znam koliko je to osetljivo pitanje u CG, moram da kazem da je reakcija iz Srbije za sada sramna. Vidim sada na N1 u naslovu "Kijev navodi da žrtava ima i među civilima". Na kraju ce sve jos ispasti ukrajinska propaganda. I sta onda ocekivati od Aloa, Kurira, Informera, B92 se pretvorio u djubre... Medije iz Srbije treba ukinuti sve odreda.
Gledah video dje se vidi kako je neko vozio biciklo ulicom u momentu kad je u blizini pala bomba. Kasnije saznajem da je napad geolociran i da se mjesto nalazi na zapadu Ukrajine. Nijesam znao da se Donbas prostire toliko zapadno. Ili mozda humanitarna akcija obuhvata nesto mimo Donbasa? Na snimku se vidi kako osoba koja je vozila biciklo, nakon udara pokusava da se rukama odvuce i nakon nekoliko trenutaka gubi snagu i pada mrtva. Radi se o 14-godisnjoj djevojcici.
Ima li u CG ljudi koji posebno danas psuju i pljuju sto nijesu sprijecili da CG udje u Nato? Mislim da ima ali ne znam, samo pitam.
Moj outline, ameri su dobili poligon na koji ce da testiraju snagu rusije, da vide domete tih raketa o kojima rusija prica, stratesko postavljanje, kako napadaju, amerima je ukrajina samo poligon, a i rusima isto, zato sam i povukao paralelu i stavio znak jednakosti izmedju njih, sve su to gov*a, ali velesile i mogu da rade sta hoce i kad god hoce, a mi mozemo samo da to osudimo i gledamo, i nikad se to nece promijeniti dok oni izmedju sebe ne zarate, a ne vidim da imaju neki razlog za to, do tada ispasta sirotinja i ko nas je*e, a ovi sto misle da je ovo samo kao rusija iz nekog hira napravila samo neka su zdravo, posle ovoga ide Kina sa Tajvanom da se obracuna jer im moze bit, pa cemo vidjet sta je posle toga...
Eto po twitteru snimaka dosta. I ruskih gubitaka, i civilnih cetvrti....
Trenutno su helihopteri na predgradjima Kijeva.
Daleko je ovo od ogranicene operacije u Donbasu.
Izgleda da je Putin odlucio all in i da se ide na okupaciju kompletne Ukraine
Ne bih ja to nista diro
Evo krecu kod nas sa rezolucijama... :joy: e sto se radi...
https://i.imgur.com/nABE0Zm.jpg
I bukvalno je sledeci Tajvan. Zato Kina i podrzava sve ovo. Misl8m prica "nemojte, ajde se dogovorite" je samo blaga packa koja ne znaci nista.
Gledaju kako se odvija situacija i koliko ce da ih kosta. Ako na ovome ostane, ne kosta ih previse. Napad na Tajvan i naoruzavanje ostrva, hibridni konflikt sa Japanom
Ne bih ja to nista diro
Čim se borba vodi duž cijele granice sa Rusijom i kad je cilj totalno neutralisanje vojne moći, pacifikacija i denacifikacija, humanitarna akcija će da obuhvati cijelu Ukrajinu..
A onda će se proširiti na Baltik a onda vjerovatno dokle god su boljševici zapišavali teritoriju do Njemačke..
Sva sreća pa je humanitarna akcija..
to je okej. ja napisah gore da ga velike sile mjere a da ispašta narod. takve zemlje to rade, jer im se prosto može. ali problem je što po fbu pojedini bukvalno slave ovo, na forumu se eo ubiše od jutros da nam objasne kako ovo nije invazija no humanitarna akcija. ja o tome pričam. ako se podržava invazija onda si i za ovo ubijanje nedužnih, to je prosto (ne mislim na tebe). ali to nekima ne ulazi u glavu
Naravno. Nidje ni jedn aosuda, nego "nemojte da pretjerate samo, da s3 otrgne kontroli".
Bukvalno sledece zariste i to do kraja ove decenije
Ne bih ja to nista diro
VanjaTheBanja, ogranicenost te ubi, ali dobro, stvarno ne vidim da sam ja bilo sta relativizovao, napisao sam da su sve velesile gov*a i da cemo uvijek ispastati zbog toga, ako ne znas ko su velesile (Amerika, Kina, Rusija), oni kroje politiku kako im odgovara, dok god jedan od njih postoji nema srece u svijet, putin jeste ludak, ali nije jedini i to je najveci problem, ako zaustavis putina problem nije rijesen, ali si ogranicen da to shvatis i zao mi te je...
Na ovom topicu vidjeh čemu se solidan dio forumaša raduje u Ukrajini i priželjkuje Crnoj Gori. Nažalost, otprilike je sličan procenat i u stanovništvu Crne Gore, jer se građanima ne mogu nazvat.
Milo im diktator, mafijas, zlo najvece, a Putin dobricina dobra da nijeste grku rijec protiv njega izgovorili, ljubi ga majka.
Argumenti kojima se brani ruska invazija su kao oni "A što je nosila kratku suknju. Znala je da će biti silovana kad se tako oblači. Izazivala je".
Svaka čast...
Kako ide ona uzrecica " koga kravari brane ti ispadaju iz aviona "
Zato u inat zaokruži mila na sledece izbore kao i uvijek do sad.
Oj putine nanu ti naninu kreni i na nas "nismo ni mi gubavi" da nam se građanština i borci za ljudska pravaH nađu u šumama i gorama "naše zemlje ponosne", i da ih odatle isčupaju rozi šlemovi u uniformama dugine boje.
(MORAM NAPOMENUTI DA JE POSLEDNjI NAVOD ISKLjUCIVO SARKAZAM) jer se bojim bana kao ozebli sunca :)
I am joking man and woman
Peace to the world
Make a love not a war
Yeahhh
Poslato sa puslice upotrebom Tapatalk-a
Rublja u slobodnom padu.
https://www.xe.com/currencycharts/?f...to=USD&view=1Y
Vodi li nam se ova ljudina još kao premijer?
https://www.cdm.me/politika/krivokap...omatskom-putu/