Ne valja Juti da drže Markanena još dugo u timu - previše su dobri sa njim da bi odradili bilo kakav ozbiljan "tanking" i možda ugrabili neki top pik na draftu.
A ako ga ostave samo će da ostanu u ovom "ničijoj zemlji" i da se bore za plej-in, bez ikakvih realnih šansi da prođu dalje od 1. runde plej-ofa.
Takođe, dosta je stariji od Georga, Keslera i ovog malog Baileya, tako da im se ne uklapa u isti "timeline", što bi rekli oni njihovi NBA analitičari.
Najbolje da ga uvale sad nekom ko ima potencijalne šanse za titulu, ili makar finale konferencije, pa dako dobiju nekoliko kvalitetnih pikova ili nekog talenta u zamjenu.
Ako je vjerovati NBA skautima, ovaj draft na ljeto 2026. će biti baš pun potencijalnih talenata, tako da valja skupljati pikove za njega.

