@Buva+gacce taman si se vratio kad je i ovo dospjelo [emoji846]
Vade li se iglice posle 40 dana? https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...a61ea8cc72.jpg
Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Printable View
@Buva+gacce taman si se vratio kad je i ovo dospjelo [emoji846]
Vade li se iglice posle 40 dana? https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...a61ea8cc72.jpg
Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Još jedan biljni terarijum. :)
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...e422b7a377.jpg
Poslano sa mog SM-A566B koristeći Tapatalk
A viđi njega kako gleda, smiješan li je...
Gleda,gleda ali je dobar ne dira ništa za razliku od mačaka ona bi da je u kući ovo već polomila na vrh police neke da stavim.
Ada...mačka ka' mačka :)
Neka ih...ja ih volim, svakako.
Liječi li mamurluk? [emoji846]
Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Ja se slažem, ali onda nema prekida [emoji846]
Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Po Bokeski žižula [emoji3] jesu ovo nadosle ili su bile ovako fino krupne prije nego si ih ubacio?
Kod mene ove godine rodila zizula sto nije nikad, krcato.
Masa je mladica izasla, dosta sam ih presadio pa cemo vidjet kako ce ici.
Sent from my SM-S928B using Tapatalk
Nisu nadošle. Na fotografiji izgledaju veće nego što jesu. Finu aromu daju.
Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Uzeh ovu staklenu bazu za budući terarijum.Znači koliko emocije za ove kamenčiće sa omiljene plaže u Novi a biljčice će biti sa Trebjese kad malo dođe sunčanije vrijeme.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...d1198ef1a7.jpg
Poslano sa mog SM-A566B koristeći Tapatalk
Krupac [emoji2]
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...371b24c11e.jpg
Poslano sa mog SM-A566B koristeći Tapatalk
Vidjeh uživo na ovu temu kod nas jedan što radi s tim imat će predavanje.Zanimljivo koga zanima kompostiranje ja bih prvo eksperimentalno.
https://bokashicompost.be/en/em-effe...IWSB-yBBq12gAp
A kad sam već tu ova tema bez ljepote na slici može. :) Obožavam.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...bb1e7c2933.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...14b8a5a65c.jpg
Poslano sa mog SM-A566B koristeći Tapatalk
Da krenem barem ove dvije biljčice a ovo prvo jasno što je. :)
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...43384973e6.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...0c74501342.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...b35d4703dd.jpg
Poslano sa mog SM-A566B koristeći Tapatalk
Nisam znala gdje ovo da postavim, neka ovdje.
https://www.youtube.com/watch?v=RtHEYxsMX34
Jel probao ko ovo povrće bez motike [emoji1787]
https://youtu.be/x13hqdivhx0?si=uYin45YQ2NIEl_4-
Poslano sa mog SM-A566B koristeći Tapatalk
Ođe ima malo detaljnije.
https://vutropedija.com/hidroponski-uzgoj/
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...a9dd3986be.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...343a17e681.jpg
Poslano sa mog M2101K7AG koristeći Tapatalk
Ovo je pravo za nas Crnogorce [emoji28][emoji28][emoji28]
Sent from my SM-S928B using Tapatalk
Eto ideja da pitamo Golubovića da uveze probni ekvajpment i odradi neku promociju. :joy: Da vidimo jel pije vodu.
Šalu na stranu bojim se da je ovo mnogo zajebanije no što izgleda da je jednostavno ali u suštini kao i u svemu sjeme je najbitnije.
Bravo kolega. Ja ne mogu stici moje da slikam. Obicno ostavim telefon radimo. U nadi da sjeitit da izbacim koju sliku
Sent from my XRN 12 Pro 5G using Tapatalk
Stigoh na kratko da slikam. Sada kada pocne da svjeta i sadnja povrca vise slikahttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...ae99d54fb3.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...c550bd69cd.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...91fe84cddf.jpg
Sent from my XRN 12 Pro 5G using Tapatalk
Đe uzimaš sjeme za luk?
U poljopr.apoteci mislim da je bila Kalija.
Domace je bilo preskupo iz Crmnice oko 25€/kg.
Sent from my XRN 12 Pro 5G using Tapatalk
Ma nisu normalni iskreno. Mi uvjek sadimo od 3-4 kg,dosta se pojede kao mlado ,svi ga volimo,tako da nismo kupili ni za glavice ovo domace eto prvi put posle toliko godina. Stvarno je previse.
Zna li neko ima li gdje da se nadje sugar baby sjeme Lubenice?
Nemogu nac, samo nalazim standardnu crimson sweet
U Ulcinju pogledaj kod pijace,imas poljoop.apoteku.
Sent from my XRN 12 Pro 5G using Tapatalk
Tamo sam i nasao, na ulaz u UL.
Suveniri. Uzeh ujaku (lažem, uzeh sebi tj za nas:joy:), ali će on to da oposli tj odnjeguje - a veli da teško uspjeva već je neđe ranije pokušavao tu vrstu papričice i nije mu se dalo.
Da vidimo do kraja godine što će da bude, plan mi je da se pojavim i pokupim "kajmak" (sitno sušene komadiće) koje ću da turim u rastopljenu crnu čokoladu i njih pospem unutra. Pa uz kafu ili neko crno, da gledam u vatru i gorim spolja i iznutra:D
Ova zelen, grelo, mi se sviđela, serviraše mi je uz ribu. Mislila sam da je blitva, jedem kad čudan mi ukus, nije brokoli, nije bitva, jes mi poznato nepoznato, te pitaj konobara i on veli - grelo. Prvi put čujem i vidim, a kad te oće, nabasah i na prodavnicu sjemena pa uzeh ponešto.
https://i.postimg.cc/JzfV5cCj/20260411-111040.jpg
Ništa znači ti da zasučeš rukave i posadiš. Uhh vi primorci [emoji16][emoji16]
Sent from my SM-S918B using Tapatalk
https://i.postimg.cc/bdSmSpKG/20260416-122923.jpg
https://i.postimg.cc/JHj364LQ/20260416-123430.jpg
Humus, zemlja, dobro pregorelo ovčije, smeđi šećer, slavol (bakterije), voda, na toplo, miješat povremeno da uzme kiseonika, utopite korijen prije sadnje desetak minuta u ovo, poslije sadnje zalijte ostatkom, dopašće vam se rezultat.
I biljke ne umiju bez ljubavi.
Đe uzimaš taj slavol?
Kalia, Agraria, većina poljo-apoteka ga ima:)
Hvala trebalo bi ovih dana do rasadnika jednog da uzmem što bi sve ovo što si naveo izgleda dobra ideja.
Boost-ovaće ti korijen biljke vrhunski.
Ako pričamo o povrću, dodaš prethodno ispod (u rupu, pomiješano sa zemljom) plantelu 'univerzal' 2-3 šake (organika, izvanredna, ali i jedna od rijetkih sa dovoljno kalcijuma da se ne shjekiraš rodu), nakon sadnje pospeš pepela oko same stabljike (isto će malo popravit kalcijum, ublažit ph pa time i umanjit gljivična oboljenja, a tek naročito suzbit i rovca, i sovicu, i sve što bi iz zemlje da ispuže i da ti spopada biljku).
Poslije toga, ako potrefiš jednom samo plavo ulje (opet organika) u pravo vrijeme (prije cvjetanja), i suzbiješ njime grinju, koja je, u naše uslove i na naše temperature, oko 90% vinovnik slabe rodnosti povrća...
Viđećeš čudo:)
Ja obično stavim ruzmarin i lavandu još nisam imala počasti tih vrsta no hvala na svim ovim savjetima. :)