Ne želim. [emoji1787]
Evo reče @crane_operator da će biti za ovaj brod sve okey samo da se iskeširaju pare.
Poslano sa mog SM-A566B koristeći Tapatalk
Printable View
Ne želim. [emoji1787]
Evo reče @crane_operator da će biti za ovaj brod sve okey samo da se iskeširaju pare.
Poslano sa mog SM-A566B koristeći Tapatalk
Ranije osuđivani ubica i nasilnik iz Drniša naručio je hranu, otvorio vrata i s lakoćom ubio nesrećnog devetnaestogodišnjeg mladića koji mu je dostavljao obrok. Taj mladić nije morao, niti je mogao znati, da isporuku nosi čovjeku koji predstavlja smrtnu opasnost. To je morao znati sistem, i znao je, i upozoriti ga. Zato za njegovo ubistvo nije odgovoran samo ubica koji je povukao okidač, nego i neefikasan, preskup i trom sistem.
Regiju je zapljusnuo novi talas tragedija, dok se policija i institucije sve češće ponašaju kao slučajni prolaznici na mjestu nesreće. U Beogradu se, prema dostupnim informacijama, vrh tamošnje policije dovodi u vezu s prikrivanjem ubistva mafijaškog šefa s kojim je šef tamošnje policije, neposredno prije toga sjedio za istim stolom na večeri.
Registrovani nasilnici, ljudi s debelim dosijeima i jasnim obrascima opasnog ponašanja, s nevjerovatnom lakoćom dolaze do svojih žrtava i čine najteža krivična djela.
Najstrašnije je to što se gotovo uvijek ispostavi da je sve već bilo poznato. Postojali su signali. Postojale su prijave. Postojala su upozorenja. Postojale su šifre, dosijei, presude, komšijska svjedočenja, raniji incidenti. Desetine crvenih lampica nisu bile dovoljne lijenom, tromom i samodovoljnom sistemu da se pokrene prije nego što neko bude mrtav.
Problem je naravno i u društvu koje je nasilje odavno normalizovalo. Nasilnik se prepoznaje, ali mu se sklanja s puta. Prijeti, ali „takav je“. Tuče, ali „porodica neka riješi“. Maltretira komšije, ali „bolje se ne miješati“. Godinama učimo da se od nasilja okreće glava, da se agresija toleriše dok ne postane vijest, a da žrtva na kraju ostaje sama. U takvom društvu nasilnici ne djeluju iznenada, oni rastu slobodno pred svima nama.
Da, jezivo je ali ljudi s potvrđenom istorijom nasilja i ozbiljnim psihijatrijskim nasilnim dijagnozama slobodno se i bez ikakvog nadzora kreću među nama, jer institucije i društvo ne djeluju preventivno, već tek kad se tragedija dogodi.
A onda, kada je sve već gotovo, kada je sistemski nemar naplatio svoj krvavi danak, na adresu na kojoj je ranije bio potreban samo jedan ozbiljan policajac iz prošlih vremena da riješi problem, stižu desetine vozila pod rotacijama, specijalci, maske, duge cijevi i teatralna demonstracija jalove naknadne sile.
Ta zakašnjela parada pravovremeno neiskorištenog inventara samo virtuelno zakucava i posljednji ekser u deblo trulog i samoživog sistema, koji sve zna, sve bilježi, sve evidentira, sve, osim da na vrijeme radi svoj posao.
Ubice su uvijek korak ispred.
Citam tekst novinara Buke koji opisuje situaciju u svojoj zemlji , u mojoj zemlji i u tuđoj zemlji.
Sent from my SM-A546B using Tapatalk
E svaka cast zakonima EU u Hrvatskojhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...e25de76b35.jpg
Sent from my SM-A546B using Tapatalk
Ja na ovoj slici vidim dosta zelenila.
Kod nas prvo posječu sve u vidokrugu.
Za mene nije loše [emoji1787]
Living on the EDGE side
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
https://www.pokazatelji.hr/hidroskop...u0PM0qkeAMHoRA
Odlican sajt... Hrvatska pamet nista outsource!
Sent from my SM-A546B using Tapatalk
Hrvatska odliv stanovnistva..https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...aef9267c58.jpg
Sent from my SM-A546B using Tapatalk
Drzava je danas samozaposlenima dignula namete do 82%
Drzava je svojim zaposlenima dignula place oko 70%
Ovo mora uci u sve udzbenike iz povijesti, ekonomije, psihologije.
Zelim da za 2000 godina arheolozi iskopaju ovaj zakon i kazu "jebote, kakvi su idioti zivjeli u Hrvatskoj, nije ni cudo da su izumrli"
Sent from my SM-A546B using Tapatalk
Narkoman iz Severininog spota je dobio 22 godine zatvora za pokušaj ubojstva policajca.
Da se razumijemo, po meni je trebao dobiti 44 godine. Policajac Slavko Matas je tek čudom preživio 13 uboda nožem u glavu, vrat i prsa.
Ali jedna druga stvar mi nikako nije jasna...
Tomo Horvatinčić je u prometu ubio četvero ljudi.
Godine 1980. ženu u prometnoj nesreći.
Godine 1989. je pregazio pješakinju.
Godine 2011. je dvoje ljudi ubio jahtom.
Lik ne da nije gulio ni dana, nego je tijekom procesa sniman na cajkama, u toplicama, na kavicama na Cvjetnom...
Ustav Republike Hrvatske u članku 14. kaže:
"Svi su pred zakonom jednaki."
I na to se možemo samo od srca nasmijati...
.
Sent from my SM-A546B using Tapatalk
Bukvalno je odležao za ovo zadnje skoro 5 godina.
Living on the EDGE side
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
I.ja svasta prenese neprovjereno :) al za zadnje osudjen na 4godine i 10.mjeseci , 3 put odlozio.odlazak u zatvor , onda zbog korupcije sudija je morao u zatvor 2 godine ali u zatvor otvorenog tipa dje moras ujutru da se u kaznionicu probudis a posle mozes po gradu.. onda posle 2 godine odlezane je na uslovnu i trenutno opet funkcija direktora i gradi zgrade ko krivac za ubistvo duska jovanovica.
Doduse zadnje ubistvo su talijani.
Manda Vučković, Nada Petrović, Francesco Salpietro i Marinella Patella Salpietro - svim tim ljudima jedno je zajedničko. Svi su žrtve Tomislava Horvatinčića.
I stvarno nije ista kazna za obicne i neobicne ljude u EU...
Sent from my SM-A546B using Tapatalk
Presmijala sam se.
"Zanimljivo je da su među prvima Šibenčani novim izmjenama rekli ne."
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...d165b961d1.jpg
Sjetih se Vojkove numere:
https://youtu.be/iuyqJv049Io?si=hM-9Ui_JbNPxrIvJ
Torcidaši su gliserom došli na Hvar, palicama htjeli napasti sezonce iz Srbije! Uhićeni su
Prema policijskim informacijama, skupina od 14 hrvatskih državljana stigla je na otok gliserima, a potom su se vozilima kretali prema Hvaru, gdje su namjeravali napasti sezonske radnike.
Policija na Hvaru, uz podršku splitske policije, spriječila je organizirani planirani napad na dvojicu sezonskih radnika iz Srbije koji rade u hotelu u gradu Hvaru. Prema policijskim informacijama, skupina od 14 hrvatskih državljana stigla je na otok gliserima, a potom su se vozilima kretali prema Hvaru, gdje su namjeravali napasti radnike koje su, prema sumnjama, prethodno identificirali.
Navodno su dvojica radnika "upala u oko" skupini nakon dojave o tetovaži i natpisima na odjeći, nakon čega je dogovoren plan dolaska i fizičkog obračuna u blizini hotela. Policija ih je zaustavila prije izvršenja napada, a kod njih su pronađene palice, teleskopske palice te potkape i druga sredstva za maskiranje identiteta.
14:2 ili 6:1
Sent from my SM-A546B using Tapatalk
Ahahahha kako ih je morski.hr opra. [emoji1787]
FILMSKA AKCIJA POLICIJE NA HVARU [emoji116]Četrnaest besposlenih lijenčina gliserom stigli na otok kako bi napali sezonske radnike!
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...667680a6f4.jpg
Poslano sa mog SM-A566B koristeći Tapatalk
Hrvatska ima svoje čacije.
https://www.istra24.hr/komunal/no-sw...OoSCG40RJ7thag
Vala Hrvati fekalije u more vam ne smetaju a ovo smeta?
Sent from my SM-A546B using Tapatalk