Posle koliko se vracaju cula mirisa i ukusa?
Printable View
Posle koliko se vracaju cula mirisa i ukusa?
Mene je posle 10ak dana.
Sent from my SM-G975F using Tapatalk
ne bih da te plasim ali mojoj sestri je tek poslije dva mjeseca pocelo polako da se vraće čulo ukusa i mirisa i to nije odmah potpuno nego danas jedno, pa sjutra drugo, pa pola dana nista nema, pa mola dana sve ima, pa opet se vrati jedno, pa dodje druga, pa oba nestanu...mislim da je nakon tri mjeseca potpuno stabilno postalo...a i zamarala se isto toliko....ka kokoska, malo proseta pa da prilegne :)
Osim lucketa,svi su inficirani forumashi proshli lagano,koliko ispratih,
Dobro bi bilo kad bi svi koji su prelezali,napisali kako su se inficirali.ako ne znaju,makar pretpostavke...
I da,najbitnije,koliko su se pazili.
Ovo ni nam valjalo svakako,da chujemo...da znamo.
NIje lično ali evo ti sestrino iskustvo, toliko se pazila da recimo joj ja u kuću nisma ušla od marta. Gledali bi se napolje, ljeti je bilo plaže ali i na plaži je stajala sa malim dalkeo od svih, nidj eu goste nije išla i niko joj nije dolazio. Išla je svaki dan sa sinom u šetnju ili ga je vozila na biciklo. Najviše je bila sa našom sestrom od tetke. Malog je vodila kod našeg oca jer žive u istoj kući ali nije dala nikakav fizički kontakt. Svekrva joj se naljutila jer od maja nisu bili kod njih a ona se bojala jer svekrva i svekar rade. Sav ovaj strah je prvo bio jer je htjela da ostane trudna a onda ostala trudna. Muž radi sam u kancelariji, rijekto ko ulazi. Dalje sve znate, pisala sam.
Ni danas nema ni najmanju predstavu dje su se zarazili. Kako je mali prvi imao temperaturu ona sumnja da j emožda onnešto dodirnuo rukicama, jer bi svaki dan išli na plažu, možda pekara ili prodavnica iako je alkohol vazda bio tu.
Izgleda da je pravilo da prvi padaju oni što se najviše čuvaju.
Sent from my Huawei P30
Jutros stigose rezultati, pozitivan i ja, majka i sestra. Posto sam se slabo pazio, a svaki dan sam se sretao sa puno ljudi na poslu prvenstveno, pravo je cudo kako se nijesam i ranije zarazio.
Od simptoma me jedino muci kasalj koji je ponekad jak, i grebanje i nadrazaj u plucima - otprilike tacno dje se zavrsava grudna kost, tu osjecam da me nesto iritira pa kasnjem i osjecam neku bol. Osim toga sam umoran, malaksao i pospan. Ukusa imam ali slabo, mirisa nemam. Apetit mi je odlican, po cio dan se tiganj ne skida sa sporeta:)))
U Kovid centar kad sam se testirao doktor mi nista nije dao, na svoju ruku pijem Hemomicin, Bulardi probiotik, Cink, vitamin D i jedem puno voca (kivija i mandarina). Moram otici sjutra kod doktora da mi da recept za ovo jer sam Hemomicin dobio preko veze, on se valjda moze uzeti samo na recept. I da snimim pluca ako budu htjeli, jer me nekad bas jako zagusi kasalj.
I to je to, osim toga problem je sto mi je vec dosadilo kuci...ne znam sta da radim.
Pa neće kod doktora u kafanu ili školu no u DZ ili bolnicu
Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
Pa što će da čini no da ide pozitivan kod doktora? Sto ti mislis da ovi u kovid ambulantu koji idu nijesu pozitivni? Koliko znam čekaju sa temperaturom i malaksalošću po nekoliko sati red....samo ne znam koga obilaze kod kuće i koji su kriterijumi?
Recimo kod moje tetke su svi bili bolesni i oni su na poziv dosli, testirali ih i telefonom im terapiju dali ali to je bilo kad smo imali po desetak slučajeva dnevno, još početkom jula...prije mjesec dana je moja kuma bila bolesna i njena porodica, pa su pošli do kovid ambulante na testiranje i kad je nalaz pokazao da su pozitivni, sjutradan su im došli u kućnu posjetu (iako oni nijesu bili nešto strašno bolesni, imali su malo blaže simptome) U isto to vrijeme je sin od druge kume bio bolestan i on je sam išao do covid-centra i na testiranje posle isto niej imao neke narocite simptome, klasika temperatura, malo kaslja i bol u grlu, ali mu nijesu dolazili, a prije par dana mi prijateljica kaže da su bolesni svi u porodici i da su morali do covid centra jer se na telefon ne javljaju, a tamo su čekali bukvalno cijelo popodne....oko dva je već bila tamo a u 4 ipo još nijesu bili završili a oko 7 uveče su im bili rezultati testa i zale se da se niko ne okreće...e ne znam je li do toga kako na koga naletiš od doktora i osoblja, ili do nas
U DZ na Starom Aerodromu ima zaseban ulaz za snimanje pluća za pacijente sa koronom. Svi dolaze kako znaju i umiju, nekoga dovede kolima član porodice, neko gradskim prevozom.
Pa testirao sam se u cetvrtak jos u DZ Niksic, rezultate javili tek jutros. Nidje nijesam isao u medjuvremenu. U cetvrtak mi doktor nije dao nikakvu terapiju, rekao je da se sacekaju rezultati testa pa da dodjem. Zato idem kod njega sjutra opet. A znao sam po simptomima da imam koronu, zato sam uzeo odmah da pijem terapiju.
Da ostane kući u izolaciju i telefonom zovne za terapiju i naravno da mu je donesu. Vjerovatno ima dosta pozitivnih ljudi u kovid ambulanti ali im nije potvrđeno testom. Meni je prosto nevjerovatno da on zaražen šeta do doktora i nazad pogotovo što kaže da se nije čuvao i u stvari nema svijesti o ovome svemu.Jesi probao telefonom..? Jedini je način da ideš kod njega?
Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
Ti kao da sad nijesi bio na temi?
Čovječe neće da dodju trudnicu da pogledaju, koaj kašlje guši se, nego sama vozi do ambulante.
Ili treba da sjedi doma i umre?
Koliko se meni cini, kad dobijes simptome, vise nisi zarazan.
Ukupno je neko pozitivan zarazan 7-10 dana, pocevsi par dana prije dobijanja simptoma.
Ne znam dje da pitam pa mozda najbolje odje.
Strani drzavljanin u CG dje moze da odradi test kod nas i da bude gotov u dan? Jer traze negativan test da bi usao u svoju zemlju.
Jel to ovo Moj Lab u Blok? Oni rade brzi test?
Edit: mora PCR test
Takodje za ulazak u CG koji test treba? Mora li PCR ili moze obicni?
Ima li neko od vas aritmije poslije korone?
Treperenje u grudima.
Lupanje srca.
Gubitak daha.
—————————————————
♡♡♡
Aham.
Zaljubile ste se... [emoji38]
Sent using Tapatalk
Imala moja žena!
I dalje joj (poslije mjesec dana) srce "zalupa" ponekad, pogotovo kad mene vidi [emoji16][emoji6]
Šalim se malo, ali je zaista zbog korone imala jaku aritmiju (i do 100 otkucaja u toku noći, tokom spavanja). Normalno je oko 50, može pasti i na 30, tokom spavanja....
Samo jedno upozorenje svima, pošto je ovo važno da se objavi online!
Ordinaciju Dr. Novosela, kod autobuske stanice (u PG), IZBJEGAVATI u širokom luku, ukoliko imate kardioloških problema! Bilo uslijed korone, bilo ovako i bez korone!
(Stari) doktor Novosel je bio "na glasu" i bio je dobar doktor, sada je ordinaciju preuzeo njegov sin koji je 0 od doktora!!
Nije ni posumnjao na koronu kod moje supruge nego dao neku suludu dijagnozu i terapiju koja se daje teškim srčanim bolesnicima, nego tvrdio da joj je srce oštetio neki virus, rekao joj što da pije i skoro pa izbacio nas iz ordinacije (okrenuo leđa i počeo nešto drugo da radi).
Mi bili u šoku zbog dijagnoze, supruga sutradan dobije dijareju, a poslije 2 dana i temperaturu, i tada je dobila savjet da se testira na koronu (od prijateljice koja je laborant), rezultat je bio da je pozitivna!
A ovoj budali od "dr" Novosela, ni tada kad je dobila temperaturu i zvala ga da mu to kaže, nije palo na pamet da je možda zakačila koronu, nego joj je samo rekao "to ti je neki drugi virus, nema veze sa srcem, pij hemomicin".
Kad je izlijecila koronu i pošla kod drugog kardiologa, ovaj nije mogao da vjeruje što joj je "dr" Novosel dao da pije, rekao da ona ima neke urođene promjene na zaliscima i dao blagu terapiju i kontrolu po potrebi, a za "dr" Novosela rekao da on i nije kardiolog već je preko oca "završio" diplomu.
Uglavnom, teške riječi za "dr" Novosela sa moje strane, ali zaista sam bio ljut na njega i njegovo ponašanje, a još i više na dijagnozu i liječenje koje je supruga dobila kod njega, te je ovo samo mala usluga kojom mu se odužujem!
Komentar koji sam dobio od doktora iz KBC-a, kad mu rekoh da sam ženu vodio kod Novosela, bio je "a dje kod njega, jesi normalan"...
Sve vam je jasno, širite dalje i upozoravajte ako čujete da neko planira kod njega da ide na liječenje!
Mogu da potvrdim, covjek je i mene lijecio 2 puta za neke sitnice i oba puta pravio vise stete nego koristi.
Da ne pominjem da nikad nema kusur da vrati nego "da trkne koleginica". :)
Za sve ista prica, uvijek je neki nepoznati virus kriv za aritmiju ili slicno, mnogo prica a malo sta kaze. Kao da slusam gimnazijalca kad nabifla neko gradivo. :D
Sve u svemu i ja sam trazio kod drugoga da pregleda takodje i rijesavao probleme mnogo lakse i brze, i takodje dobijao "kolega je malo specifican i nestrucan" komentare.
A sad na temu da se nadovezem, moguce je posle korone imati blage aritmije(ubrzan rad srca ili preskoke) ali uvijek valja snimiti srcani misic ako su ucestale.
Samo ne ovamo, slazem se. :'D
Mnogo napadan sa terapijama jakim, cesto bez potrebe, a jake terapije na zdrav srcani misic = slabljenje srcanog misica.
Pazite se i pamet u glavu. :D
Sent from my MI 9 using Tapatalk
Moze li se testirat dje da znam jesam li kad imao koronu ili da li je trenutno imam? Sve u jedno i koliko kosta...
Ja sam zvao danas privatnu laboratoriju ''Moj lab'' jer mi je potreban PCR za putovanje. Garantuju rezultate testa najkasnije 24 sata od uzorkovanja ali su mi rekli da se ne čeka toliko jer obično rezultati budu tokom istog dana kada se uzme uzorak. Cijena je 80 eur.
U Baru su rezultati isti dan. Zejnilovic.
Ujutru odradis test (otvaraju u 8h, najbolje da se odradi do 8ipo, 9 najkasnije), do 20-21h su gotovi rezultati.
Po onome sto vidim, to nije slucaj sa PG jer u protivnom ne bi slali momka iz NK da dolazi u BR i radi test nego bi ga poslali u PG koja mu je bliza.
Da pitam forumase koji su vec prosli koronu. Ko i kada dostavlja resenje o samoizolaciji? Jer me zvase sa posla da im dostavim to resenje, a meni ga niko jos nije donio. Kad su zvali da jave da je test pozitivan rekli su da ce mi resenje dostaviti na kucnu adresu. Kome da se javim ako ga ne donesu?
Sanitarna inspekcija izdaje rjesenje.