Kod mene se puni dok moze dlan komotno stanut na robu. I bez problema...
Jedino tipa jastuk ili cebe, pa ne moze centrifugu da odradi zadnju.
Printable View
Kod mene se puni dok moze dlan komotno stanut na robu. I bez problema...
Jedino tipa jastuk ili cebe, pa ne moze centrifugu da odradi zadnju.
Ovo što kažeš za luft da se ruka može ubačit pri "plafonu" bubnja + npr. 6kg kapacitet mašine ne znači da se vaga roba prije ubačanja, nego da motor može da okreće 6kg(roba + voda), pa ako stavite sintetiku, može stati mnogo više robe nego li pamuka, a za vunu da ne pričamo jer primi vodu pofino pa to lako dođe do 6kg
Sent from my 24090RA29G using Tapatalk
Samo punu drzimo, zeni odrzao bukvicu par puta, ja odgovaram ako strada sto zbog previse tezine. 3 godine, da ne ureknem. Samo zezanciju prave velike stvari, pa nekako se rasporedi da moze odradit do kraja.
Hvala svima
Sve ovo sto ste napisali znam i sam... ispraticu jos malo pa ako bude cesce lupala zvacu
Ima li neko preporuku za bojler 80l
Zahtjevi: Inox (Prohrom) kazan i da je slim verzija.
Ovo što gledah slim verzije su većinom emajl kazani, al bih radije uzeo inox/prohrom.
mi smo uzeli eltrolux, jeste emajlirani akzan, ali je suvi grijac tako da to eliminise dosta problema. za sad (~pola godina) radi super - imas mogucnost da steules potrosnju od 700-2200w u zavisnosti koliko brzo zelis da se zagrije
ako nadjes dje boshove sa suvim grijacima, njega imamo u kucu isto jako fin
nedavno sam postavio midea bojler, super izgleda, isto je sa 2 kazana kao ariston velis. velis imam već 8 godina, bez greške cijelo vrijeme, ali ovaj midea izgleda možda i ljepše tako da baci pogled na tu opciju. uzeo sam ga u tehno plus. 5 godina je garancija bila, ne znam je li i dalje
Ima li ko da je u kuci, stanu stavljao protocni bojler? Ako jeste, koji model, snaga, koliko ampera su prekidaci poslije brojila? Koliko utrosi energije da bi se npr okupala jedna osoba?
Sent from my 24115RA8EG using Tapatalk
Taj protocni bojler imali smo u kuhinji i znamo da jede struju bas,gore od TA su rekli neki elektricari. Ranije se u tome pisalo nedje .....
Sent from my XRN 12 Pro 5G using Tapatalk
On(protočni) "jede" struju, ali kad se "najede" to jeste kad se ti istuširaš(kupatilo) ili naspeš džezvu vruće vode(kuhinja) onda nije "gladan" do sledećeg kupanja i ne traži da "jede", za razliku od običnih bojlera koji vole da "meze" svako malo. [emoji6]
Ako me razumiješ što pričam, ako ne:
Protočni su isplativiji ako gledamo samo potrošnju struje ali ako se na to nadoda ulaganje(el.instalacija,prepravke iste, kupovina samog bojlera...) onda treba baš dosta vremena da se isplati investicija.
Takođe suština štednje na struji kod protočnog bojlera je da :ako si se prije sa običnim bojlerom tuširao 10min ili žena/ćerka se tuširala 25-30min,šteđećeš ako se i dalje držite tih navika. Ali, ako se uživa u tuširanju od 30-40-60min (što ti protočni može priuštiti) e onda treba da si rokfeler[emoji1787]
Ja tebe kvotovah a u suštini ovo je interesovalo @branko.kotor .
Ja sam ka ona svekrva kad šćer kara a u stvari snahi prigovara [emoji1787]
Sent from my 24090RA29G using Tapatalk
za svaki protocni bojlet ti kaze koja je snaga pa sprem toga ces ti elektircar odrediti i znagu osiguraca i kabla... kabla kao najbitnije stavke jer na 3x2.5 ne moze... moze, ali kabal ce da se grije, osigurac da izbaca i ostali jadi
sto se potrosnje tice - on moze biti i stedljivija varijanta od klasicnoga ko se tusira/kupa spartanski
u moju kucu da ga metnemo ne bih se nikad finaksijski oporavili od toga :D
samo cu reci - 100l bojler barem dvoje ukucana sabije sa 75 na ~30 stepeni skoro svaki put kad udju u kupatilo... ja horizontali spustim za 8-10 stepeni, vertikalni do 5 kad se kupam, a casna rijec operem se kvaliteno i to u nekolike vode :D
Prptočni bojler, ako su đeca starija od 12godina ni pod tačkom razno!
To ne izlazi iz kupatila dok ima tople vode! U protivnom neki sistem da se nasilno prekine konzumiranje tople vode...
Sve navedeno je iz ličnog iskustva!!!
Sent from my SM-S938B using Tapatalk
Kanki i Lu objasnili sve u vezi đece a ja bih dodao: posebno ženske čeljadi.[emoji1787]
Jedan moj kolega stavio tačku na diskusiju oko toga što je isplativije kod običnog kupatilskog bojlera. Da li ga držati 24h uključenog ili samo uveče po jeftinoj puniti? Dakle, veli on:"Bojler(termostat) staviti na malo preko pola ili na 60° ove novije digitalne, jer se meni šćeri tuširaju do trenutka do kad krene hladna voda da izlazi, pa bilo to 15,25 ili 45 minuta. Samo ih nailazak hladne vode može išćerati iz tuš kabine."
PS. Lu nazva ovo muško tuširanje "spartansko". Ja sam radiji ga nazvati "JNA tuširanje"[emoji1787]
Sent from my 24090RA29G using Tapatalk
do 3kw kabl 2.5mm osigurac 16A
do 6kw kabl 6mm osigurac 32A
dovodni (glavni kabl) mora biti veci - 5x10mm 40A, 5x16mm 63A
ako je dovodni kabl 5x6mm 32A onda se ugradjuje manji bojler na 16A
Dajte predloge za protočni za kuhinju
Ja sam skoro saznao da imaju bojleri na toplotnu pumpu, ili po seljacki bojler koji ima spoljnu jedinicu kao klima.
Mislim da mi je ovo sledeca stavka, i roknem ga ispod krova i umotam ga dodatno sa vunom. To mi dodje tacno iznad kupatila i dalje prema svim cesmama. 200L taman kolko treba.
“Grijanje sanitarne vode na 55 °C plus program za dezinfekciju protiv legionele. Bojler je zapremine 200l potrosnja struje 800W , dok daje snagu 3,5kW”
Samo je pitanje je li 55 dovoljno, na koliko ide temp vode “na pola” u ove klasicne bojlere. I ovo “sanitarna” mi nije jasna, nije za pice, ali jeste za sve ostalo? Zadto je u opste drugacije nego za druge bojlere?
https://www.plaminzenjering.com/klim...plotnom-pumpom
Ne znam mozda noviji modeli su efikasniji ,al ovaj nas stari sto smo imali(lise prije 15-20 god) struja je bila vec cim se koristio,osjetno.
Ne znam kolega,model,kabal nikakve info,renoviranjem kuhinje izletio je napolje i dovedena je topla voda iz kupatila.
Za kupatilo je za samca top, za porodicu "ubistvo sa predumišljajem". Ćerka od 7 godina kada se tusira sama,isprazni pola bojlera dok je ne kazes da izadje.
Mogu misliti sto ce biti za 10 godina,moracemo od komsije da sprovedemo jedno crijevo[emoji1787][emoji2960]
Sent from my XRN 12 Pro 5G using Tapatalk
Jedna je faza. I samo jedna utičnica đe bih ga priključio. A već je uključena sudopera tu. Smije li se preko lopova s obzirom da toliko vuče struje?
Predlog za stapni usisivac? Cini mi se da su cijene bas skocile, a ne daje mi se bas 250+ eura za to...[emoji28]
Sent from my SM-S928B using Tapatalk
Dal je neko skoro kupovao Beko ugradnu rernu?
Treba mi neka informacije
Imam jedan banalan problem sa istom....
Sent from my XRN 12 Pro 5G using Tapatalk
Preporuka za Bosch Unlimited seriju, jer iste baterije mozes da koristis za alat i druge aparate... Mi smo ga kupili prije nedjelju dana na Ananasu izasao je bio 178eura (NLB kartica 50eura popusta).
Takodje ima 10g garancije na motor, posto ima izmjenjive baterije nema sto da se pokvari. I velikim slovima pise Made in Germany, plastika je bas kvalitetna.
Dodatnu mnogo vecu bateriju (4Ah, sa usisivacem dodje od 2.5Ah) i brzi punjac sam nasao u Datiku za 56eura.
Posalji link.