Da li biste Vi... Da li si ti... Šta si ti, Vi ili ti?
Printable View
Da li biste Vi... Da li si ti... Šta si ti, Vi ili ti?
https://youtu.be/VWpSJtHRAew
Aooo nema jace,kada se sjetim
Sent from my Poco X3 Pro using Tapatalk
Imam 16 godina. Moje djetinjstvo sam proveo igrajući igrice na Playstation 1, vozeći biciklo, biti napolju sa prijateljima, i slično... Za ove sadašnje generacije... Iskreno, zabrinut sam. Mozak će im biti ispran zbog TikTok-a, i sličnim glupostima... Ja, trenutno sa 16 godina provodim vrijeme igrajući igrice, gledajući anime, slušajući muziku (Engleski drill, Američki rap/trap, i slično.. ne ovu našu, današnju "muziku"), bavim se programiranjem, ali se naravno i mnogo socijalizujem.
napredovali su ovi botovi
16 godina, pise na temi o nostalgiji i djetinjstvu :D
"Neizrecivo meko pecivo"
https://youtu.be/xbTAhLSv6oU
https://youtu.be/bODRxEMfPok
Zaboravio sam kako se zvala igraonica u Kotoru, preko puta danasnje Kamelije, valjda je sad onaj parking tamo...
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...cad997c441.jpg
P.S. Fotka je sa neta nego se sjetih gdje sam ja provodio dane na pocetku srednje, priie nekih 20 godina.
Poslato preko goluba pismonoše
Na urc je bila igraonica ne mogu ni ja da se sjetim imena. [emoji3]Vlasnik je bio sadasnji predsjednik upravnog odbora crnogorske plovidbe(Da ne bude zabune ovo sam samo naveo jer si ti vezan za pomorsku djelatnost). [emoji3] I ja sam tamo dosta vremena proveo.
Sent from my iPhone using Tapatalk
Bas je bilo neko ime koje mi je negdje u malom mozgu ali se ne mogu sjetit' nikako... Valjda ce se sjetit' vec neko..
Doduse, ovakav monitor sam imao vise godina prije toga. Na Windows 95 je bio ovakav CRT, 15 inci.
Rokao se 'Jazz Rabbit' a kao 'screensaver' je bila ovca koja je setala po ekranu i svasta nesto radila. Famozni 'MessageMates', makar onima iz tog 'doba' :)
@assassinate pomagaj
ovo su flat ekrani tako da bi trebalo da su 17ke po mojoj procjeni, evo ga jedan pored mene (LG 775FT) nije upaljen 15 godina, nabavio sam konačno SoundBlaster AWE (doduše 64 a ne 32 kako sam zamišljao al jbg one su otišle preko 300e a ovu sam nabavio za 80) pa sklapam uskoro retro mašinu
Imam ga i ja neđe u podrum, kakva je to zvjerka bila, pentium 5 i 2gb ram-a.. Zvijer [emoji38]
Jedina ovca na ekran6 koja je bas svasta radila bila je Sven Bomwollen ;)
https://www.mobygames.com/images/pro...screenshot.gif
Ih, kad se sjetim IBM x286, monitor neki Filips bio. To je bila mašina... Koliko sam je samo gledao na izlog, pošto je koštao toliko da nisam imao para ni da uđem u prodavnicu, a kamoli da ga kupim.
PC je bio nagrđeno kad se pojavio kod nas po 5-6 hiljada maraka, 486 kad se pojavio dobar bili su po 3 hiljade kasnije pa po 2500 dobri Pentiumi i polako je padalo
Moj prvi PC je u Čikomu placen 1350 DEM... Neđe, 1996. Čikom je bio u sklopu tehničkih fakulteta...
slaba ti je to bila neka konfiguracija onda, a Čikom je par god. nakon toga prešao na Zabjelo ako se dobro sjećam
evo je crna prije 6 god
https://scontent.fbeg7-2.fna.fbcdn.n...jA&oe=61FEEA95
ne brini riješeno je to :) ali svakako će se produvat, uzeo sam i neki 22" CRT stigao mi je iz Holandije ima malo lošiju geometriju ali odmagnetisaće se to
https://i.postimg.cc/65yyFCGQ/IMG-20220107-190600.jpg
e to je sprava!koja je max rezolucija i rifreš?šta ima od ulaza?
2048x1536 na 85 Hz, ima 2 VGA
Bješe li model sa flatom kod nas Syncmaster 793D i 997D.
Tako mi se čini da su išli popularni modeli kod nas?
Kad sam prošao sa 793 na 720 mislio sam svijet je moj.
A sada pređoh sa 24" na 36" tri dana ushićenja i evo ništa.
Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3
ja ganjam nešto sa dvi da ne zavisim oću li imati grafu sa dovoljno konja i dobrim dac-om.i 280x užurbano crkavaju kamoli ovo ranije a da je bilo toplije...
MoNci,ja ve ništa ne razumijem.Moje djetinjstvo je, izgleda,trebalo da skrene lEvo od Albukerkija.Svo moje iskustvo sa el.sklopovima i monitorima je počelo i završilo se kod Pera u Hercegovačku i Toma na Autobusku[emoji23]
Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
ma đe,jeftinije mi je da nađem neki hajend sony,eizo nego ossc ili sl da kupujem,tek framemeister i sl koliko danas su...ako misliš na ove vga na digital adaptere po 10tak evra to su krševi i za manje rezolucije kamoli ovolike na ovolikim osvježavanjima...spomenuta 280x je jeftino rješenje čak ima i drajver za xp (jer ovi naši saundblasteri neće da rade kako treba na visti pa nadalje) a odličan analog ima.
https://www.youtube.com/watch?v=4KRwlSwYLms
Vrati one godine tinejdzerske godine,dok smo pratili ovu seriju. Steta sto nema nidje da skine i da se nadjem prevod za nju
Hold my beer :cool:
https://i.ibb.co/mCfnRjp/Untitled.png
Saljem ti eksterni postom da mi ovo prebacis[emoji23]
Edit: Sada vidim da si ovo slikao,jer ovo neki torent? Ne znam ima sada, ranije nije bilo dovoljno peers i seeds
Sent from my Poco X3 Pro using Tapatalk
A jes BTN čuveni, kakvo je to tiskanje bilo prije 13-14 godina da se upane tamo :joy: , brutalan tv-show tracker. Ne postoji (barem ja nisam još naišao) na seriju koje tamo nema, seedera ima vazda, iako je no-ratio tracker ja seed/leechera držim i po godinu. (a tako i kompletna zajednica uglavnom)
On topic, kakav je ovo bio dukat od coina, što zbog vrijednosti što zbog prečnika, mislim da je pozamašno bio veći novčić od 2e :D
https://i.ucoin.net/coin/2/366/23665...-mark-1988.jpg
sa ovim novčićem si mogao na ručak onda
A mogao si i da radiš 172h mjesečno za ovaj novčić...Evropa tad
Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
Ima li Dream team (1997.-2007.) ? :)
Sent using Tapatalk