Originally Posted by
nauzeja
Cuvam svoj prvi komplet posudja - bebeci.
Svoju prvu bebecu majicu - na njoj ''Kalimero''.
Svoju bebecu cebad - rozo/bijelu i plavo/bijelu koja su dan danas u upotrebi!
Svoje prve cipele koje su toliko izubijane ali kojima se svaki put jednako obradujem..
To su ujedno najvrijednije stvari koje posjedujem.
Pamtim jutarnji odlazak u bivseg "Ratara'' po lebac i pri povratku bih vec zapocela dorucak jer kako odoljeti onom mirisnom i toplom lebu..
Glavni problem je bio kako dohvatiti loptu kad je neko nabije na vr' drveta, posebno ako je bor u pitanju, pa je nepristupacan..Vjecito sam bila zamazana smolom..Bila sam luda za skakavcima koje smo hvatali i kako bih tuzna bila kad uhvatim 2 odjednom - jer sam mislila da je to mama s bebom na ledjima, pa kad ih pustim - razidju se na tolikoj livadi!!! U stvari su se malo razmnozavali, nego je muzjak sitniji od zenke..I naravno, ostave zuti trag na dlanu - stres je to. Zmurke ne mogu da prodju da se ne sakrijemo POD auto ili se popnemo na murvu iznad kanti za smece..Romanticno mjesto za prvi poljubac, o boze boze..Nikad mi nije bilo jasno zasto koristiti stepenice kad se moze popeti uz potporni zid - cudo nisam invalid..A tek na plazi sta smo izvodili - skokovi sa plave ograde, sa cuvene Kalajze, komsija zaroni a stojim mu na ramenima i drzi me za ruke, i naglo izroni i odbacim se od njega ,akrobacije na 101 nacin..Nista,ali nista, nam nije bilo nedostizno.
Nijedne godine kao ove livada nije obrasla travom, jer se niko na njoj ne igra.