Konkretno za stihl masine i dodatnu opremu pa u startu je 10% okov jeftiniji ...
Valjda nema koppija stihl ?
Sent from my SM-A546B using Tapatalk
Printable View
Konkretno za stihl masine i dodatnu opremu pa u startu je 10% okov jeftiniji ...
Valjda nema koppija stihl ?
Sent from my SM-A546B using Tapatalk
Germany, Austria, Switzerland, USA, Brazil, China and in the Philippines
E sad mozda okov.uvozi iz kine a vukcevic iz njemacke mada cisto sumnjam....
Postoje kodovi na masini po serijskom.se moze vidketi dje je proizvedena
Sent from my SM-A546B using Tapatalk
Jeste, tako stoji, al kad sam ovaj kompresor predao, odma su mi rekli da su zauzeti i da ne javljaju nikome nego kad dodje na red za popravku. A posto je u roku od 90 dana uocen kvar( od kupovine) ja im.rekoh da necu popravku nego novi itd. A sjutra cu poci u radnju svakako.
Jutros posao u Okov, da trazim kompresor. Odgovora iz servisa nema nikakvog(10.05. Predat). Ja kazem i po ovom osnovu trazim novi uredjaj itd. Morate prigovor da pisete. Ja okreni trzisnu. Rekose mi da je firma u obavezi da u roku od 8 dana da obavjestenje al samo ako ti to zahtijevas pismeno prilikom reklamacije uredjaja, te da napisem prigovor na servis i da mi moraju odgovoriti za 8dana, ukoliko ne, onda trzisna izlazi i reaguje. Tako da sam prigovor pisao i sad cekam sto ce novo da izmisle.
Naravno, vec su probali sa "mozda nema djelova na lageru pa dok poruce" iako sam ja naveo u startu da me popravljen uredjaj ne interesuje, iskljucivo novi jer je 2 mjeseca proslo od kupovine(90 dana rok da ti zamijene ako nije saobrazan).
Ocigledno da firme guraju po svom jer im tako prolazi. Nedje skoro sam malu frezu cekao vise od mjesec, motor blokirao, jer motor nemaju odje u magacinu i nemaju bez jednog servisera(Villager).
Al u sustini, skola kad mi se nedje opet to desi, da znam u detalje kako sebe muka lisit.
Sto se tice Stihl-a Okov i Vukcevic ga nabavljaju od istog uvoznika. Neki trimeri su napravljeni u Brazilu jer ti modeli vise ne mogu da se prodaju u EU zbog emisije gasova i slicno.
Sent from my SM-S926B using Tapatalk
Da li je neko imao iskustva sa farbanjem ali ne varina ta “kompresor + prskalica dizna kako lo se zove”
Vise me interesuje npr ova varijanta
https://www.gama-alati.rs/bosch-pfs-...603207400.html
Ima li jos neki proizvodjac i slicno.
Koliko sam slusao i citao iskustava, to je samo za grube poslove,da nesto pretrcis.slabo to ko odje kupuje.
Gledah neku gospodju koja sredjuje komode i slicno da koristi. Sredjuje, pa prodaje.
Vidim da se sa tim sporije radi nego onim klasicnim ali ako mogu sam da zavrsim to sto sam zamislio (tri komode, polica) ispada mi da dobijem taj alat “dzabe”
Sa druge strane mi je cudno da bi bosh izbacio nesto sto ne valja i to u vise serija.
Nemoj da te cudi, Bosch(kao i svaka druga firma) ima dosta alata koji lose rade itd. Moraju da popune paletu i onda tako neke stvari izbace. Ne znam, probaj ako nije skupo. Ima i Einhell nesto slicni, kakav je tome kvalitet, to tek ne znam.
Izgleda da ima ozbiljnih masina na ovom principu, bas bacih pogled na Google.
Sada kapiram da su ovo novi sto krece masinama ustvari koriste te masine samo vece.
Vrijedi li ovaj proizvod ove pare ?
Definitivno ću da kupiti neki , samo ne znam da li ima neki kojije bolji uz razliku +-30-50 EUR
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...a3b4ae805d.jpg
Sent from my iPhone using Tapatalk
Mene odlicno sluzi. Uzeo sam mu noz za alu i plocaste materijale(oko 20e je bio Metabov u neku radnju na ulaz Trebinja) i dobro gazi. Kad se zatupe na ostrenje u Sagar. Rezao sam jelove gredi 12x14, iz dva poteza stvarno.
Metabo ti je odličan a ako Dutcha služi, onda mi ostali nema što da razmišljamo
Sent from my SM-S918B using Tapatalk
A nije on kod mene stalno uposljen, al odreze se komad aluminijuma, parce iverice itd. Za evo skoro 2 godine,nijesam primijetio neki nedostatak.
Ne moze da reze metalne kutije?
Ger za gvozdje, celik isl je drugaciji.
Ne znam je li pravi topic jer je ipak gabaritnija masina, ali kupih motokultivator Stihl mh700, kakva masina. Ima par falja, ali generalno radi bas jako..
Sent from my AC2003 using Tapatalk
Ostrenje je 10tak eura. Novi je u Trebinju 20-25, odje ga ispod 40 tesko naci a da je "brend".
Novi. Uzeo sam ga prije par mjeseci na popust za 1230€, mislim da je van akcije oko 1500€. Izuzetno jaka masina a testira sam je na raznim terenima (od novine koja se pretvara u oranicu, do rastresite vec orane crnice). Sirina freza 120 cm pa hvata veliku povrsinu, ne trosi puno, tezina oko 120 kg. Mana su mu kvalitet sarafa na raonike i na kablove i to bih svakome preporucio da uzme nove industrijske, da ne čeka da se ovi iskrive. Mozda su mogli jos jednu brzinu da mu stave ali je ok i ovako. Na kardan je a ne na kais, sto predstavlja veliki plus jer ne moze da "preskoci" ili se okine..
Sent from my AC2003 using Tapatalk
Samo pazi kad ubacis u rikverc,dobro je drzi jer je dosta jaka,odlicna masina
U teoriji da, ali su za gvozdje masine robusnije i grublje radjene. Ako ti treba za kuce, pogledaj Maktec model imali dje. Mislim da je jeftiniji od ovog a za tog posla bolji. Ovaj bi na tom brzo stradao.
Edit.
Pa i nije bas...
https://www.alatiimasine.com/proizvo...tec-by-makita/
Treba mi neka masina kojom mogu da probusim rupe u beton, npr rupe za tiple za garnisnu i slicno, a i da malo ostemujem drugi zid kako bih provukao kablove i ugradio kutije za utikac, pa me interesuje da li ovaj posao mogu zavrsiti masina Graphite (Okov)
Da li drugom masinom (INGCO - KIPS) moze da se buse rupe ili samo sluzi za stemovanje?
https://i.postimg.cc/R0NpgWrK/2024-09-01-23-44-49.jpg
https://i.postimg.cc/9QxNPGkc/2024-09-01-23-47-34.jpg
Isto preporuka za graphite 3 godine cula nije a bas je opterecivana
Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
@branko.kotor
Ova masina iz kipsa ti je samo za stemanje-rusenje... dlaka me dijeli da odem da je kupim jer za 100e i 2 godine garancije ja mislim da je grom :)
20 J jacina udarca pise,neka kinez laze pola opet je 10 dxula masu
Ako ti treba za busenje i stemanje neceg sto nije prezahtjevno uzmi neku sds plus
Na ovu iz kipsa ide sds hexa pribor
Uzeo juce ovu ingco
Danas smo razbijali trotoar i to bas bas jak
Sds+ boschova se odbijala od njega prije nedje
Valja svaku paru bukvalno...
Vidjecemo kako ce se dalje ponasat al prvi utisak pozitivan
Ja treba neke metalne stubove od kreveta od loza sa betonskim stopama da micem. Valjaju li ove spravice da razbijem taj beton oko stubova?
valjaju sto ne
Kupih je ja sinoć INGCO. Valja za te pare pa da cu je samo za jednu priliku koristiti. Nego vidjeh da se stavlja neka mast tipa Moly po mogucnosti al proizvodjac kaze na svakih kao 30sati rada a na netu stoji generalno preporuka da se to stavlja na svaka 2 sata neprekidnog rada.
I ja testirah ovu INGCO. Razbijao sam betonske stope precnika i dubine 40-50cm od nekih metalnih stubova. Nikad nisam radio sa ovim pa mi je trebalo malo da sviknem al posle prvog stuba drugi je isao lagano. Mislim da nije radlila vise od 5 min ukupno. Ja joj mane nisam vidio. Imam jos 60ak stubova da izburgijam pa mozda budem imao jos neke utiske.
Samo se sjeti da je takav alat te snage nemas ispod 1000 eura a ti kupi ga za 130 eura i jos ti zavrsi posao...
Mada ja za takve stvari iznajmim dan dva posla
Sent from my SM-A546B using Tapatalk
Mogu li ove skalamerije u malo tvrdju zemlju prosaranu tanjim korijenima ? Ne kopaju mi se rucno rupe, a moram vise da postavim neku ogradu po imanju..
Za marku se jos nisam odlucio. Mada bih pucao na Stihl ako budem mogao, no su malo poskupi, a razmisljam se da mozda uzmem onu njihovu teleskopsku pilu za grane. Pa se ne bih za oba alata prsio da budu stihl [emoji3]https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...84b30c2da0.jpg
Sent from my SM-S918B using Tapatalk