Nemoj vjeruj mi, bolje nek ostane u lijepom sjećanju :D
Printable View
Nemoj vjeruj mi, bolje nek ostane u lijepom sjećanju :D
Neka ovog ovdje [emoji6]
https://youtu.be/az3trr2vXow
Cus trash, najjaci ikad , uff da mi se vratiti.
I will stop the first wave !
https://www.youtube.com/watch?v=lfXRCx23tbU
Anitaa, ee ANita, zaljubljen sam bio u nju :D. Izguglah je , sa 43 godine je i dalje zadrzala tu ljepotu al Anita uh
Samo ova dva proizvoda da se vrate i ja prezadovoljan [emoji3064]
Nikad vise nisam naisao na slican ukus fruktalovog od breskve i koka kole flasirane litarskehttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...068b434862.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...a5f1f22393.jpg
Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...ff1a1a192a.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...b858ff3917.jpg
Ovo je baš old skul
Послато са SM-F916B уз помоћ Тапатока
Coca cola se ta flasirana punila nekad u barsku primorku.....
Srecna vremena
Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Ja se sjecam Pago sokova u staklene zelene flase kad smo mladji bili, jedan od najmilijih..
Iz cista mira nestase iz CG.. ne znam dal ih sad ima kod nas.. sjecam se nedje kad smo bili na ekskurziju u Italiju naleceh na njih, al nije to taj ukus bio [emoji16]
Inace, ko se sjeca:
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...e9fd9e5bc2.jpg
Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Pago bude ponedje s vremena na vrijeme i jesu stvarno izuzetnog ukusa...
Pago su se pojavili kad smo mi već srednjoškolci bili haha, a kad ih pomenuste, bili su skupi i nismo ih mogli sebi uvijek priuštiti. Kad nema onda sjednemo u kafić i naručimo "mali sok". Sjeća li s eko toga? Mala čaša, sok iz tetrapaka :)
Danas vidjeh "ovo", poslije jedno 25 godina...
https://i.ibb.co/HqhftNp/IMG-20210510-122309.jpg
Pojma nemam ni sto je ni kako se zove ali znam da sam kao dijete od cca. 5-6 godina pravio kao neke narukvice i ogrlice od ovoga tetki i sestri.
Ako se dobro sjecam, provukao bi konac (ili kao onaj najlon od ribolova) kroz ovo...
Dozivih 'flashback' danas... Sigurno ovoga ima svuda, na tone ali eto... nisam uopste obracao paznju bice a danas me 'stefilo' pravo u mali mozak.
Mi smo ovo lijepili na uši, kao minđuše :joy:
Kakav flashback...
A nijesam ovo vidjela ne pamtim od kad...
Ja ne znam kako se zove ta biljka (kad već Fidel pomenu), ali mi smo ih zvali mačokidaljke hahahah.
To je kao ona trvava sa debljim stablom i na vrh ima ona glava kao u obliku kupe, i onda se ubere po šaka, drugi postavi svoju biljku i tu mu udaraš da mu odsječeš glavu biljke haha. I tako dok neko na krajku ne pobijedi i posječe sve glave.
Ja ne mogu da se sjetim kako smo ih zvali, ali znam za što su nam služile.
Uh...najlepše djetinjstvo...
Nije mi bilo lijeno da nadjem macokidaljke. Evo ih hahaha
https://i.postimg.cc/cCPQS5hT/Macokidaljke.jpg
^ Jesi li sigurna da je to to?
Sad ne mogu da povezem te dvije biljke ali mi smo od ovih pravili "oruzje", tj. napravili bi kao 'loop' i onda naregnuli pantljiku dok "glava" ne bi dosla do "omce" i onda bi se lansirala jedno po' metra... :)
tacno. I to se pravilo od macokidaljki. Ali smo se vise macovali i glave kidali haha.
Mislim to nema veze sa tvojom biljkom, od ove tvoje smo i mi pravili vijence za kosu, lancice i nakrukvice.
E pa ok onda... svi smo se sa istim "bavili".
Nego iz tvog prvog odgovara shvatih da si ti ovo moje zvala tako pa mi bi nejasno u trenu...
U PG je bila jedna stara izreka među sirotinjom kad bude duga,teška zima,prifali hrane:"Samo da se izdrži do bijelija murava"
Ovo bi se moglo primijenit i na korona situaciju.Izdržasmo(nažalost neki preminuše) do bijelija murava.Sad je već lakše.
Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
A džanje zaboraviste? E kolko sam ih izio, zelenija od kojija se dobija temperatura, tako su babe govorile da ih ne bi jeli. A tek one crvene, sad ih ima na svaki ćošak i niko ih ne jede.
To smo znali samo da kažemo idemo na Dž :)
I juriš :)
Što kaže kimmi ja i sad koju obrstim čisto radi nostalgije haha.
E ti stvarno nismo ali smo imali skupljanje što više glista u čašu od jogurta.
Ispred kuće krcata livada džanja, trešanja, jabuka, bresaka, narandži, limuna, višanja, mendula (bademi) i mislili mso da je to tako normalno. Onako se jelo uz igru, skakalo po drveću a više ništa od toga nema :(
Sjeca li se neko ove ekipe ? :)
https://pbs.twimg.com/media/E1H_3ubX...pg&name=medium
Kačio sam ovu sliku prije par god, milo mi ih je bilo viđet žive na okupu, fali Rene... :)
Sent from my Galaxy S20 FE using Tapatalk
Bas fali, prosle god je bila serija na TV bas je sa gustom odgledah[emoji16]
A kad se vec pominju bagremi i cuda, danas je rucah poslje dosta vremena pa se prisjetih mladjih dana, ko mali smo vazda imali zadatak da malo okopamo oko njih, veselo vrijeme [emoji16]
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...7991f7e930.jpg
Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
...https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...47ffd32917.jpg
Sent from my KB2003 using Tapatalk
Mi smo znali kad se kosi livada da organizujemo borbe skakavaca, svako izabere svog i onda ih drzimo za noge, stavimo jedan naspram drugog i gledamo kako jedan drugom kidaju ruke i glavu.
Znali smo i pauka da ubacimo u punu teglu mrava i gledamo pokolj.
Da smo imali kablovsku i national geographic mozda to ne bi radili.