Page 8 of 9 FirstFirst ... 456789 LastLast
Results 176 to 200 of 207

Thread: Kojoj partiji da pristupim/o?

  1. #176
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Cetinje, ponekad Titograd
    Posts
    2,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Znači Majo u SDP definitivno ne ideš

    OSCARe baš nisi šarmantan.
    Ona neće tamo zbog Vujice, a evo sad i zbog mene, pa ima dva jaka (racionalno utemeljena) razloga. A i ja i on planiramo da budemo malo duže tamo, pa treba razmislit o nekoj drugoj partiji oko tog učlanjenja.

    A za šaramantnost, što će crno čeljade...
    Primjeri cojstva i junastva Crnogoraca i Arbanasa - Marko Miljanov Popovic...

  2. #177
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Cetinje, ponekad Titograd
    Posts
    2,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Urnisaste tu SDP u par postova. Sreca pa znam neke ljude koji su u SDP pa necu kroz ovakvo Vase "kulturno" obracanje i kroz Vase idolopoklonstvo prema g. Lazovicu da globalizujem, jer eto i oni prave greshke u procjeni tokom prijema u clanstvo partije. Ostalo ste sami pokazali, vidljivo je sve. Nazalost i Vi ste me razocarali, ocekivala sam bar "notu" stalozenosti i vanpolitikanskog vaspitanja.
    O nervozi takodje necemo, i to je ochigledno. Samo, totalno bez razloga iskonstruisaste losh imidz SDP/a. Nepotrebno gospodine, sasvim nepotrebno...


    Hvala Lepo
    Ma evo sad smo sazvali hitnu sjednicu radnih tijela da se nekako obranimo od "urnisanja", a trudit ćemo se da ne pravimo više greške u prijemu "članova" kakve su napravljene sa mnom i Vujicom, ma se bojim da je stanje takvo da "takvih" ima još

    Vaspitan sam u vrlo patrijahalnoj porodici, đe je obaveza da se priča istina i pokaže kad nije u redu kad neko iznosi neistine. I naravno držat ću se toga i dalje.

    I opet ponavljam, nema potrebe za nervozom, prirodno je da čojek nekad nije u pravu.
    Last edited by OSCAR; 25-02-10 at 16:51.
    Primjeri cojstva i junastva Crnogoraca i Arbanasa - Marko Miljanov Popovic...

  3. #178
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    KOMUNISTI SU OD STRUCHNJAKA PRAVILI POSLUSHNIKE,
    mladi&lijepi, od POSLUSHNIKA I PODANIKA, PRAVE STRUCHNJAKE.

    Poshtovana Maja,
    po njima ka po konjima,
    BOGU HVALA,
    shto je CGi tebe dala,
    da istopish snijeg koji je pokrio brijeg,
    da prvo baljege ISPLIVAJU, da vidi narod ko nas VODI i u kojem PRAVCU.

    Eno Jadranka LUDI,
    od Iva Josipovica koji je skupio NAJVECE UMOVE LIJEPE NASHE I NJIHOVE,
    da ga SAVJETUJU.

    Ne chudim se OSKARU shto se ljuti,
    to je JADRANSKO -MEDITERANSKI KOMPLEKS,
    dhje jedan KOPA kanal, a desetoro DPSDPovca sa MASHNOM & TASHNOM gleda JADNIKA kako radi, ne mogu bez posla,
    uzivaju kad vide DRUGOGA DA RADI NJIHOV POSA,
    NJIH NE INTERESUJE RAD I UCHINAK, nego PLATA.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  4. #179
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobro,komunisti su za sve krivi.Prije njih smo,inace,bili mnogo radan i napredan narod:roll:.Komunisti,takvi kakvi su,izgradili su sve sto sad imamo,sto nije mnogo,ali da nije bilo njih,sad bi imali golu ledinu,ko sto smo imali prije njih.
    Sto se tice Josipovica,Maje i drugih idola,mozda bi mogli malo sacekat da vidimo sta ce konkretno uradit,umjesto sto ih dizemo u nebesa unaprijed.
    Mada,cini mi se da smo Maju vec izgubili.
    Last edited by GreatMontenegro; 25-02-10 at 15:52.

  5. #180
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    To ti je i Milovan rekao da su komunisti bar nesto izgradili sa strucnjacima, a ovi sad malo sto ne grade vec nagrdise i ono sto je bilo izgradjeno. Svakoga treba sacekati da se vidi sta ce uraditi, ali zasto cekati one za koje se vidi da i sto urade urade naopako

  6. #181
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,250
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,525
    Thanked in
    760 Posts

    Default

    i komunisti i ovi grade od pozajmljene love + sto ovi danas i prodase sve sto imadosmo.. Grcka je zlatna kako cemo mi da puknemo jednog dana...

  7. #182
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Cetinje, ponekad Titograd
    Posts
    2,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    po njima ka po konjima,
    Ne chudim se OSKARU shto se ljuti,
    to je JADRANSKO -MEDITERANSKI KOMPLEKS,
    dhje jedan KOPA kanal, a desetoro DPSDPovca sa MASHNOM & TASHNOM gleda JADNIKA kako radi, ne mogu bez posla,
    uzivaju kad vide DRUGOGA DA RADI NJIHOV POSA,
    NJIH NE INTERESUJE RAD I UCHINAK, nego PLATA.
    Opet ideš na igrača a ne na loptu, ka što sam veliš, ali nema veze, čojek se valjda uči dok je živ....
    Primjeri cojstva i junastva Crnogoraca i Arbanasa - Marko Miljanov Popovic...

  8. #183
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    To ti je i Milovan rekao da su komunisti bar nesto izgradili sa strucnjacima

    Izvinjavam se Milovanu.
    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    i komunisti i ovi grade od pozajmljene love + sto ovi danas i prodase sve sto imadosmo.. Grcka je zlatna kako cemo mi da puknemo jednog dana...

    Samo vjeruj u bajke:hardrock:.
    To su izmislili kako bi opravdali svoje neuspjehe i nece nikad oprostit tim mrcenim komunistima sto su bili za koplje bolji ljudi od njih svih.Grijesili su dosta,imali su povlastica dok su bili na vlast,"jagnjofukali" su povremeno,ali se ispostavilo da su bili posteni ljudi i malo ih je sa tih funkcija obezbijedilo cukununucad,za razliku od ovih sadasnjih.Naprotiv,nekima je rodbina skupljala pare da bi ih mogla sahranit.

  9. #184
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OSCAR View Post
    Opet ideš na igrača a ne na loptu, ka što sam veliš, ali nema veze, čojek se valjda uči dok je živ....
    Izvini, zlo govedo vazda june,
    i pop u knjigu pogrijeshi, a ne Ja koji AVETA od zraka preko mraka do RUJNE ZORE.

    Nijesam mislio na tebe lichno, no na MLADE&LIJEPE,
    tebe obozavam, ali navijam za MAJU na ekonomskom planu,
    VAS DVOJE STE OBOGATILI AMBIJENT NA PDFu.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  10. #185
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    KOMUNISTI SU OD STRUCHNJAKA PRAVILI POSLUSHNIKE,
    mladi&lijepi, od POSLUSHNIKA I PODANIKA, PRAVE STRUCHNJAKE.

    Poshtovana Maja,
    po njima ka po konjima,
    BOGU HVALA,
    shto je CGi tebe dala,
    da istopish snijeg koji je pokrio brijeg,
    da prvo baljege ISPLIVAJU, da vidi narod ko nas VODI i u kojem PRAVCU.

    Eno Jadranka LUDI,
    od Iva Josipovica koji je skupio NAJVECE UMOVE LIJEPE NASHE I NJIHOVE,
    da ga SAVJETUJU.

    Ne chudim se OSKARU shto se ljuti,
    to je JADRANSKO -MEDITERANSKI KOMPLEKS,
    dhje jedan KOPA kanal, a desetoro DPSDPovca sa MASHNOM & TASHNOM gleda JADNIKA kako radi, ne mogu bez posla,
    uzivaju kad vide DRUGOGA DA RADI NJIHOV POSA,
    NJIH NE INTERESUJE RAD I UCHINAK, nego PLATA.
    Samo cu pastovati tekst koji je nazalost odgovor i na ovu temu ...
    Quote Originally Posted by Maja View Post
    .
    Postovani Jal, bez onog cargo koji nestade, chini mi se da ste Vi nesto pogreshno shvatili... Ja se ne bavim micro menadzerstvom, da li ce neko izvest 20 tona lala, prsuta i sira, pa da to predlozim da slavite kao Dan Ekonomske Samostalnosti CG. Vi niste shvatili da me je sramota kao Crnogorku porijeklom, kad to chitam. Mene bi bilo stid da se s tim ponosim.
    Samo jedna od Co sa kojom radim, a navescu podatak samo jedne manje sa pedeset zaposlenih, koja 40 puta vecu kolichinu izveze periodicno samo u jednu drzavicu u vasem komsiluku.
    Ja sam mislila da se Vi salite i da ste ironichni, a Vi ste to naveli kao veliki uspjeh CG privrede. Ocigledno Vi ne razumijete sta je sta...
    Znate li vi da je tekstilna industrija Italije, Makedonije, chitave Evrope propala, a Vi se dosjetili da na tome gradite "master plan" vase katunske ekonomije. Prepisivachka resavska shkola ekonomije.
    Jel se vi salite?
    Jeste li vi uopste upoznati sa svjetskom ekonomijom ako nishta drugo vec teoretski..?
    Shvatila sam da CG ekonomiju vode ljudi koji veze nemaju sa ekonomijom, niti su ikada ista radili, odrasli pod sankcijama i misle da otkrivaju Ameriku nakon dvadeset godina i da je svijet stagnirao svo ovo vrijeme cekajuci njih. Jeste li Vi svjesni da vama ekonomiju vode ljudi sa PG fakulteta koji su regrutovani kao klinci i uvedeni u Ministarstva bez ikakvog radnog iskustva iz regularnog business u zemlji a kamoli u inostranstvu?
    Medjunarodnu trgovinu vam vode oni koji su po 9 godina radili kao dopisnici sportske rubrike, i slichni...
    Sta vi mislite, ko je vodio Genex, Jugoexport, Interexport, Jugotours, i zasto su te firme postojale u vrijeme komunizma, koji vam je reper u svim razmishljanjima, u YU i zashto su osnovane te firme?

    A vi politichke mediokritete na udarna mjesta da se ne chuju zivi ? Cuti i primaj platu i pokrij se ushima a CV se gradi sa gromoglasnim titulama ministara, pomocnika, savjetnika ministara itd. Kako CG nije sramota? Samo vas posmatram.
    Chlan SDP se ovdje dichi nekim CV svojih chlanova partije kao genijalcima a mene bi bilo sramota da navedem takvo radno iskustvo mog obichnog zaposlenika. Gospodin Lazovic doveo sedam svojih studenata, mladjanih poltrona i idolopoklonika lika i djela ovog neslucenog genija. Njihova praksa sa poshtanskih saltera iz pasivnih opshtina dovede ih na mjesta savjetnika ovog Genija za ekonomiju jadne CG. Vjerovatno je toliko razvio IT sistem u CG pa shalterske experte dovodi za savjetnike. Nije onda ni chudo gdje ste i shta ste.

    Izveli ste tim poslusnih juniora da vam gradi ekonomsku strategiju CG na svjetskom nivou? Pa ta "djeca" nemaju veze. Dali im da se igraju sa Ministarstvom finansija i ekonomijom. Tuga ..

    Pametne ideje, da li ce sjever CG sa sakom jada da sprovede politikanski master plan razvoja i napretka. Svaka krava da bude zigosana sa grbom CG da ne bi preshle u komshijske drzave. Ovi jadni carinici i struchnjaci bezbjednosti pola radnog vremena provode slikajuci krave i zale se da imaju vishe slika krava nego bilo shto drugo.
    Zao mi je ali CG su potrebne velike strukturne promjene, jer ta "djeca" koja su postavljena na odluchujuca mjesta za opstanak drzave i naroda, nemaju ni od koga da nauce bilo sta. Mozda vama i treba IMFda dodje jer stvarno po onom sto sam vidjela niste strukturalno sposobni da uradite sami nesto sto bi bilo potrebno, a IMF ce odmah skresati ni po babu ni po strichevima. 40% administracije po standardnom shablonu.
    Nazlost ni tu nema velike nade jer ce najveci poltroni biti i tu zashticeni. Ochekujte sada njihov veliki interni rat podvlachenja, uvlachenja i navlachenja.
    Tim mediokritetima necu ja davati otkaze, nego ce im dati IMF.
    Po ovim CV sto sam vidjela od savjetnika i saradnika Ministarstava za Finansije i Ekonomiju, oni ne bi bili ni pripravnici u Ministarstvu, a daleko bilo da bi im neko dao da vode firmu ili slichno.

    Meni je zao sto me niste shvatili, jer ja ne govorim na nacin koji vi lokalno koristite i koji se zasniva na nivou PG i BG Ekonomskog fakulteta..a to je isti nivo.
    Mozda cu napisati vasem Premijeru e-mail i izjaviti saucesce za zalosno izabranom kompletnom garniturom Ekonomske "elite" njegove Vlade i naravno preporuchicu mu od srca da on sam izvrsi pozitivnu selekciju baziranu na iskustvu, znanju i spobnostima, a ne na politichkoj pripadnosti mediokriteta koje guraju mediokriteti. Da pokusa da napravi nivo u Ministarstvima koji ce odrzavati ta Ministarstva, bez obzira na bilo koju promjenu politichke vlasti. Bolje da Premijer to uradi, nego IMF da sijece lijevo i desno.
    Naravno na kraju cu mu pozeljeti uspjesan rad na reorganizaciji.

    Hvala Lepo :wink:

    p.s. Zahvaljujem se g. Milovanu koji je shvatio moju dobru namjeru i savjete za prosperitet CG bez politikantske pozadine...
    Last edited by Maja; 26-02-10 at 05:31.

  11. #186
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Shvatila sam da CG ekonomiju vode ljudi koji veze nemaju sa ekonomijom, niti su ikada ista radili, odrasli pod sankcijama i misle da otkrivaju Ameriku nakon dvadeset godina i da je svijet stagnirao svo ovo vrijeme cekajuci njih. Jeste li Vi svjesni da vama ekonomiju vode ljudi sa PG fakulteta koji su regrutovani kao klinci i uvedeni u Ministarstva bez ikakvog radnog iskustva iz regularnog business u zemlji a kamoli u inostranstvu?
    Medjunarodnu trgovinu vam vode oni koji su po 9 godina radili kao dopisnici sportske rubrike, i slichni...
    Sta vi mislite, ko je vodio Genex, Jugoexport, Interexport, Jugotours, i zasto su te firme postojale u vrijeme komunizma, koji vam je reper u svim razmishljanjima, u YU i zashto su osnovane te firme?
    :burp:
    Nemojte tako,to su po dobrom i strucnom glasu cuveni nasi usrecitelji...junoshe i jurisnici nekadasnjeg Sekretarijata za "razvoj"
    Last edited by Sidewinder; 26-02-10 at 07:08.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  12. #187
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Majo .... aj' ti polako za Dansku .... pusti politicku scenu Crne Gore

  13. #188
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tattoo View Post
    Majo .... aj' ti polako za Dansku .... pusti politicku scenu Crne Gore
    Danska mi se ne dopada puno.

    No, proslo je toliko vremena, akcija, reakcija, nereakcija, kukavickih poteza, ustupaka, ucjena..
    Ja sam malo politicki zbunjena nakon poslednjih desavanja na CG ljetnjoj politickoj sceni.. Ima li promjena u simpatijama prema nekim partijama?
    Odnosno... Nakon svega ja sam opet na pocetku.. Oni za koje sam mislila da su dosledni, intelektualno pragmaticni, sad ih dozivljavam kao kukavice i slabice. Oni koje sam cijenila zbog srzi, ti odose u persun zbog amaterizma. Oni koje je lako politicki i zakonski skloniti sa pol. scene, njima dadose krila.. I to sve u vrijeme ljetnjih odmora.. Previse.

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 23-08-11 at 00:26.

  14. #189
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Bogami, polako uvidjam da su neki sagovornici bili u pravu u startu ove teme, i hvala im na iskrenosti, jer nakon ovoliko vremena pracenja korisnika politickih partija za funkcije njih i njihove rodbine preko drzavnog budzeta koji pune gradjani i za koji se zaduzuju njihova djeca i unuci, vrijednost te iskrenosti je sve veca.
    Sve mi je puno jasnije, i da su njima potrebni glasaci, a clanove imaju u svojim familijama. A toliko sam imala lijepog mishljenja o SDP-u, srecom g. OSCAR je u startu objasnio da te simpatije treba da eliminisem.
    Ne zamjerite na startnom nepoznavanju politicke scene CG jer dijaspori je to dosta netransparentno pa se greske u procjeni desavaju. Moj oprez je bio na mjestu.

    Hvala Lepo

  15. #190
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ja ne vidim RAZLIKU u PECOBRAZNOSTI DPSesovaca od SDPovaca,
    kad se radi o ZLOUPOTREBI FUNKCIJA I NEPOTIZMU,
    ne vidim razliku avio kompanije, aerodruma, sudstva, tuzilastva, policije,
    sve "medioKRETENITETI DO KRETENITETA",
    ali usko povezani , ne sa STRUKOM, neko partijskim i rodbinskim vezama.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  16. #191
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ja vidim jednu casnu razliku i to cijenim.. DPS nikada nije zloupotrebljavao za sitne sisnjarske populisticke koristi podrske partiji - patriotizam.
    Patriote nisu zloupotrebljavali ni koristili, iako su pruzili taj osjecaj - izaberite, svoju drzavu ili tudju. Emocije patriotizma ostavljaju na intimnost i postovanje bilo kome.
    Cijenim ih zbog toga.

    Hvala Lepo

  17. #192
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Ja vidim jednu casnu razliku i to cijenim.. DPS nikada nije zloupotrebljavao za sitne sisnjarske populisticke koristi podrske partiji - patriotizam.
    Patriote nisu zloupotrebljavali ni koristili, iako su pruzili taj osjecaj - izaberite, svoju drzavu ili tudju. Emocije patriotizma ostavljaju na intimnost i postovanje bilo kome.
    Cijenim ih zbog toga.

    Hvala Lepo
    Al' je lep ovaj svet, onde potok onde cvet...

    Click image for larger version. 

Name:	Djukanovic_Bulatovic1991_big.jpg 
Views:	97 
Size:	44.9 KB 
ID:	67659
    Just to slip the skin...

  18. #193
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Ja ne vidim RAZLIKU u PECOBRAZNOSTI DPSesovaca od SDPovaca,
    kad se radi o ZLOUPOTREBI FUNKCIJA I NEPOTIZMU,
    ne vidim razliku avio kompanije, aerodruma, sudstva, tuzilastva, policije,
    sve "medioKRETENITETI DO KRETENITETA",
    ali usko povezani , ne sa STRUKOM, neko partijskim i rodbinskim vezama.
    Ne vidim ni ja... U tom dijelu - to su dvije strane istog novčića. A žalosno je to... I danas mislim da je SDP mogao nešto napravit i da tamo (baš kao i u drugim partijama) ima solidnih i nekompromitovanih ljudi ...Međutim očigledno je da sam ih (kao cjelinu) precijenio. Ti ljudi ne shvataju da nije (ako je ikad i bilo) dovoljno biti dobar na riječima, pun priče o Evropi i demokratiji i biti bolji od ovog užasa od konkurencije... Ne, oni, koliko god se ukrivali, ovakvim činjenjima dokazuju da, iako su im 'aljine evropske, um im je azijatski. To partijsko krčmljenje CG na "spahiluke" (u kojem učestvuju sve partije, mada im svakom dio određuje DPS), i u kom je SDP prošao da "dobrim komadom", a koje je dobro primijetio Bešić preksinoć, je učinilo to da SDP umjesto da iskoristi svoju šansu tone sve dublje i dublje.
    Ovaj slučaj u "Aerodromima CG" je više pravilo a ne izuzetak, i moram da priznam teško je na takvo ponašanje ne osjetiti gađenje.
    Ja pokušavam shvatiti kako je moguće da mnogi pametni i nesporno obrazovani ljudi u SDP-u, ne shvataju i ne uviđaju da bi usvajanjem (za CG zasad tako neobične) prakse da se partija na negativne pojave pojedinaca-svojih funkcionera ogradi i odmah samopročisti, sama partija imala višestruko veću korist od onog što sada radi - zataškavanja i ignorisanja.
    Svakim danom kojim SDP bude odlagao početak vlastitog liječenja od te narkomanije primarnog fokusa na privatni interes njegovih funkcionera, on tone dublje i dublje u bolest koja će se (ako se ta praksa ne prekine) na kraju , kad-tad, završiti uništenjem partije, ali i sudskim procesima koji će pohlepnim pojedincima oduzeti sve što su su stekli, a ne samo ono pribavljeno zloupotrebama. Jednog dana će zBog ljudi poput Đuričkovića, Abida Crnovršanina, Bralića, Pavličića i sl. ko zna ko drugi i ko zna koliko njih - završiti ne samo u zatvoru, već i na stubu srama da ne mogu ulicom proć.
    Ponavljam - šteta.... A opet sve, (pa i to) donese i nešto dobro...

    A što se tiče DPS-a... Tu ne treba trošiti riječi... To je partija koja je u toj bolesti toliko duboko i nepovratno, da nam je čak svima (u ove 2-ije decenije) to predstavila kao opštedruštveno poželjan način života.
    No, za razliku od SDP-a, DPS ima jednu prednost koju drugi nemaju. Funkcioneri te partije znaju da će se DPS kad-tad urušiti iznutra i da će im podjela partije na 2 ili 3 dijela dati priliku (ko zmiji kad svuče staru kožu) da sa novim početkom mnogi operu i sjećanje na vlastitu prošlost i način sticanja imovine. Zvuči nevjerovatno, no siguran sam da će se to desiti. Uostalom već jednom se desilo 1997. Neko će biti žrtvovan, ali bojim se da će neki drugi u drugim ulogama predstavljati "novo lice CG".
    Ponavljam, ne razumijem kako u SDP-u (ali i mnogi u opoziciji) ne razumiju da tu šansu oni neće imati ukoliko se u ovom vremenu svojim činjenjima toliko kompromituju i ukopaju.
    Last edited by El Re; 22-10-11 at 16:30.

  19. #194
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Tuzna je cinjenica moj dragi El Re,

    da su mnogi podlegli pred materijalnim blagodetima,
    BLINDIRANIM AUDIJIMA I PRIVILEGIJAMA,
    tuzna je CRNOGORSKA POLITICKA SCENA, OPOZICIJA KOJA VOLI CGu, KAO SO U OCI,
    i POZICIJA KOJA GLEDA PREKO AERODRUMa I KAPa, KAKO DA PUNI DZEPOVE I SKLAPA,
    a MEDIJI I INTELEKTUALCI ZAKRVLJENI, STUDENTI MLADI I NEORGANIZOVANI,
    SINDIKATI ZBUNJENI, POSLODAVCI TOTALNO SLUDJENI,
    a GRADJANI ZRTVE JAVASLUKA&HIPOKRIZIJE,
    mene se PLACE ZA CGom,
    od STIDA I SRAMOTE, DJECA NAM NECE OPROSTITI, OVO JE UDRUZENI ZLOCINACKI PODHVAT PROTIV DRZAVE I GRADJANA,
    A NIKO NEMA MOODA , DA SAGLEDA CINJENICE, GRCKA IMA BNP 300 MILIJARDI, MI JEDAN POSTO OD GRCKOG BNP.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  20. #195
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,000
    Thanks Thanks Given 
    2,244
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Ponekad mi se učini da nam nema spasa. Ne zato što nam spasa ne bi moglo biti, nego zato što i dalje nema volje da se nešto mijenja. Tu volju ne pokazuju ni oni sa vrha, a ni oni sa dna. Nema neobesmišljenog, neiskompromitovanog i neponiženog dijela društva.
    Partijska pripadnost i porodične veze su postale, do perverzije, mjerila po kojima se sudi i stručnost i ljudskost.
    Pi.
    Last edited by Stradivari; 22-10-11 at 23:53.

  21. #196
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Daleko od ljudi
    Posts
    680
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Ponekad mi se učini da nam nema spasa. Ne zato što nam spasa ne bi moglo biti, nego zato što i dalje nema volje da se nešto mijenja. Tu volju ne pokazuju ni oni sa vrha, a ni oni sa dna. Nema neobesmišljenog, neiskompromitovanog i neponiženog dijela društva.
    Partijska pripadnost i porodične veze su postale, do perverzije, mjerila po kojima se sudi i stručnost i ljudskost.
    Pi.
    A da nije to od juče? tako je zadnjih, brat bratu, 150 godina. Tradicija se nastavlja.
    C R N A G O R A

  22. #197
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ima li kakve nove partije na vidjelu? Kratko je ovo vrijeme do 2013 i izbora.. Ove stare partije su sve po istom kalupu, pa sto bi rekli oni iz Dnevnih Novina "ima prostora za jos jedne novina" (a cini mi se da su bas u vezi sa istim na terenu), onda ima prostora za jednu normalnu partiju sa ljudima iz biznisa i to bas krajnje vrijeme da reaguje..
    Sa ovim "tetkama" tj. partijama sa "personalom" samo iz politickih voda.. ne znam dokle ce se dogurati.. Kurbla..


    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 24-10-11 at 20:17.

  23. #198
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Ima li kakve nove partije na vidjelu? Kratko je ovo vrijeme do 2013 i izbora.. Ove stare partije su sve po istom kalupu, pa sto bi rekli oni iz Dnevnih Novina "ima prostora za jos jedne novina" (a cini mi se da su bas u vezi sa istim na terenu), onda ima prostora za jednu normalnu partiju sa ljudima iz biznisa i to bas krajnje vrijeme da reaguje..
    Sa ovim "tetkama" tj. partijama sa "personalom" samo iz politickih voda.. ne znam dokle ce se dogurati.. Kurbla..


    Hvala Lepo
    Ajde dodji da nas VODIS U EVROPSKI POKRET ZA VLADAVINU PRAVA,
    sto posto sam siguran,
    da bi imala podrsku od Markana, jer njega interesuje politika, isto koliko i mene,
    ali je VLADAVINA PRAVA KRAJNJI CILJ.

    Vec ima na FBu preko 4000 clanova, a OO u Niksicu, Cetinju, Herceg Novom, Beranama i Baru.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  24. #199
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Osnivanje stranke nije problem, ali se to nikada ne radi zbog osvezivanja ili zbog razbijanja monotonije.


    Zahvaljujem na objashnjenjima.

    Mozda nisam bila dovoljno jasna, pa cu pokusati na ovaj nacin da kompletiram misao:

    1. Koja stranka se striktno drzi Ustavnih normi i postuje Ustav CG drzave?
    2. -II- ima najbolji ekonomski program i strucni tim?
    3. -II- ima najachi kredibilitet u strucnom smislu za brz privredni i tehnoloshki razvitak CG?
    4. -II- ima najbolje kulturoloshke osnove i program za obrazovanje, revitalizaciju socijalnih normi u drustvu i naucni kredibilitet?
    5. -II- zastupa ulazak CG u NATO, kao i pristup EU sa najboljim principima i zastitom interesa CG?

    itd...u tom smislu..

    Ove informacije ne mogu naci na prezentacijama CG partija i iako se neke stavke "zakonski" podrazumijevaju, opet nema preciznijih informacija o tome. Shvatljivo je da na Balkanu postoje iskustveni politicari sa radnim biografijama politicki "podobnih" od "osnovne skole" do danas, ali osim takvih koji imaju respektabilno politicko iskustvo, vecina partija trebalo bi da ima najstrucnije kadrove kao chlanove u svojim pol. organizacijama. Meni djeluje obrnuto.. a mozda i grijesim.

    Hvala Lepo
    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Hvala na replici jer je povod za objashnjenje da je utisak koji ste imali jako pogresan i niste Vi na suprotnoj strani da morate braniti politicare od mene.

    Da imam lose mishljenje o politicarima sigurno ne bih postavila ovu temu i ne bi imali namjere koje sam navela. Zao mi je sto Vam je promaklo da sam napisala razliku u partijskim sistemima i problemu s kojim i mi zelimo da se izborimo nasim direktnim uceshcem.
    Spomenula sam vrijednost partijskog tj. politichkog iskustva ali i pretjerano gomilanje istih u vrhu na stetu same partije i drzave koja zavisi od njih. Potreba za takvim ljudima je jedno, ali sa vanseoski nepriznatim "struchnim licima" kao kadrova partije za ostalo djelovanje, te partije su "komunistichkog" tj, slikovito receno "seosko-lokalnog" profila. Prenatrpane politichkim veteranima sa politichkom zaslugom. Nesporno, ali guse i zauzimaju mjesta koja ih ne sleduju...

    Kad se udje u "firmu", sve sto steti ugledu "firme", kochi razvoj, bira mediokritete oko sebe, siri mobbing i vrsi pritisak na kreativnost dokazano uspjesnih, jasno se definise i zakonski im se "zahvali" na dotadasnjoj saradnji. Uvijek se moze procijeniti kvalitet. Ukoliko se radi o politichkim "distributerima" pristalica iz sela gdje je prepoznatljiv, definitivno mu se dodjeljuje uloga u selu, a u CG mu sleduje uloga u gradu, u diplomatiji itd. To je malo paradoksalno djelovanje i degradira partiju u sirem kontekstu.
    Ulaskom bilo koga ko je "Husein Bolt" u partiju kao clan, sa ciljem da partija bude kvalitetnija, dajuci svoj profesionalni i moralni kredibilitet i slabijima do sebe, to je cast partiji (firmi, timu, grupi) a ne obrnuto.
    Oni koji postuju bilo chiji kvalitet napredovace i prihvatati zdravije norme, biti bolji i uspjesniji, a mediokriteti koji su usli u partiju zbog lichne koristi, trudice se da koriste manifetluke da bi opstali. Plus poznato - kad biolog pocne da kritikuje rad struchnjaka za elektroniku jer ima jednako interno politichko pravo, ali nema ni kulturu da postuje kredibilitet, pa ni znanje za tako nesto.
    Sve je to poznato u politici, s tom razlikom sto se u starijim partijama to blokira na poseban nacin. Nekad se pokaze "staza na 100m".

    Smatram da kvalitetne osobe sa svojim znanjem i iskustvom iz bilo koje oblasti, sa dokazanim kvalitetom na kompleksnijem nivou, nista tajno, nego prepoznatljivo, vrijedi doprinosu bilo kojoj partiji u CG koja tezi evoluciji i ka prosperitetnim drzavama u svijetu. Uspostaviti pravilan balans u chlanstvu partije, gdje soc politicari po iskustvu i kvalitetu imaju svoje mjesto i svoju procentualnost (nikako parazitski procenat), a struchna lica za specificne oblasti imaju svoje pol. pozicije. To ne iskljuchuje jedno drugo, vec se komplementarno odnosi na kvalitet, kredibilitet, i pravi opste pozitivne pomake na bolje za drustvo i ujedno za drzavu.
    Ekonomista moze da se bavi uspjesno ekonomijom i politikom, a shkolski primjer politicara, politicki podoban od osnovne skole ne bi smio da odluchuje o ekonomskim pravcima ni sela a kamoli .. svojevoljno. Ako je to taj kompromis o kojem ste govorili, onda je to tragedija... I taj princip treba izmijeniti svojim direktnim uceshcem u CG partiji. Tezak rad, ali moguc.


    Hvala Lepo
    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Mislim da se sada pravilno procjenjuje situacija sa pojedinacnim analiziranjem chlanova i njihovim doprinosom u tim partijama.
    Luksic sa procjenom nije napravio "greshku" jer je dechko koristio parametre za procjenu koje su koristili i drugi u svojim drzavama i napravili i vece promasaje. Situacija je vanredna (a iskustvo govori da ni jedna nije rutinska) i zato smatram da shkolska ekonomija tu ne moze nista da postigne, samo iskustvena. Ko nije prosao direktno razna ekonomska kretanja u svijetu, taj ne moze ni strateshki da predvidi variranja u procjeni. Naravno da vi svi osjecate posledice, a oni u politici posebno. Sve je vec vidjeno i mnogi su to prosli u ranijim periodima i sada. Da li je u CG poceo da se koristi termin "misevi u misolovci"?


    Hvala Lepo
    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Postovani NHM, ovo o cemu Vi pisete je samo zalosni pokazatelj neznanja, a najmanje pokazatelj nekog "mutnog" prikrivenog djelovanja tj. mastovitog konstruisanja koje mnogi po "opozicionim" glasilima pokusavaju analizirati. Sa tim se chak daje "kompliment" kao da je neka strasna promishljenost u pitanju. Teshko je to priznati?
    Jedno je "plivati" u ekonomskim vodama kad neko sa zapada sa simpatijama gleda na vas i pomaze sa donacijama, "miganjem", savjetima, a drugo je kad se preuzmu samostalne obaveze. Beograd je bio i ostao pripravnichki centar za vecinu ljudi koji su sada u CG, pa su onda presli na seminarenja po EU uz EU donacije, pa Brisel "pripravnichki" takodje...
    Vi ste sada sami, svi imaju svoje probleme, i ovo sto pokazujete sada, jeste rezultat vasih kapaciteta. Ne samo politichkih vec opstih - narodnih.

    Novac je dosao u CG, i narod uopsteno ima vise novca nego "drzava". Znate li sta vas ceka? Ovo sto se desava i sta ce se desavati je interna "devalvacija" neovisno o evropskoj valuti. Kako to da vash dechko sprijeci? Sve je shkolski, svaki potez i najave, i to je sve totalno neadekvatno za vasu ekonomiju. Totalno odsustvo strategije.
    Meni je jasno do cega ce doci jer je vec vidjeno. Kao sto je jasno sta se na "nevidjeno" desava u ovih par godina, ali to nije za ovu diskusiju.
    Ne bih da stetim interesima drzave, tj. "Da se Turci ne dosjete masovno".

    Hvala Lepo
    Koja je ovo godina?

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 05-05-13 at 13:10.

  25. #200
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Samo jedna zamjerka. Da je "vas narod" kupovao na kredit tehniku za poljoprivredu, tehniku za navodnjavanje, alat za obradu zemlje, kombajne, tehniku za sijanje, traktore, uredjaje tog tipa i za podrsku milon proizvodnih mogucnosti, a ne automobile i kredite za uredjivanje stanova, kuca ili garderobu..
    Ne bi ludjeli i predvidjali da ce narod da poludi - ako se uopste ludi od gladi?! Vise mi se chini da se ludi zbog alapljivosti za tudjim ionako nekorektno zaradjenim luksuzom.

    A to sto vasa "ekonomska i intelektualna elita" nije pronasla u tome smisao za sebe, drzavu i stvaranje "elitnog" radnog, sitog i strpljivog naroda, nego su pokazali lichni luksuz za komparaciju kompletnom (kako vi imate obicaj da navedete) narodu da kratkosezonski gleda na "buducnost" to je primitivizam.
    Juce "lux turizam" bez razmishljanja o mogucim promjenama, arogantno i umishljeno gdje ne treba, i kad ne treba, a kad je nestabilno onda se "saviju" sa "bojim se, ne znam, plasi me" - kad je potrebno pokazati znanje, iskustvo i odlucnost za ozbiljno i konkretno djelovanje.

    Hvala Lepo

    p.s. Izvinjavam se jer ovo nema veze sa temom, ali nema veze ni tekst iznad. Kultura kulturi, a o gladi je najneprimjerenije na ovoj temi.
    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Oprostite, ali ako sam Vas prozvala sa " pokroviteljskim tonom, uvredom, nadmenoscu ili nechim slicnim, sa mojim prozivanjem "ekonomske i intelektualne elite". Onda mogu da se zapitam da li sam pogrijesila u mojoj konstataciji o takvom nacinu primitivne i privincijske komparacije koje su/ste izveli.
    Ja ne pretendujem na mjesto u politici, jer to bi znacilo oduzimanje necijeg vec postojeceg. Moje mjesto u politici josh ne postoji jer josh nisam odlucila kojoj partiji da se prikljuchim(nadam se da ovo necete shvatiti kao aroganciju nego kao chinjenicu). Do tada uzimam objektivnu privilegiju da govorim "vash narod" - gradjanstvo u CG.
    Necu da tumacim koliko narod u CG posjeduje kapitala "vecinski", jer su te informacije poznate, a da bi usli u tu statistiku i da pravimo poredjenja sa ostatkom Evrope i sire, ne bih. To bi trebali da cujete na fakultetima, ali vasi se elitni intelektualci profesori bave politikanstvom a usput i sa kompletiranjem definicija.
    Samo sam Vam skrenula paznju da glad naroda za luksuzom i ludilu zbog time izazvanog beznadja, nema veze sa ovom temom.
    Vjerujem da u operi ne kritikujete operskog pjevaca sto pjeva a ne prica o vasoj gladi, ili krizi u Venecueli. Kao sto ni u crkvi ne drzite slovo o probavi dok sluzbenik crkve obavlja crkveni ritual. Kultura ipak nek ostane kulturi.

    Hvala Lepo
    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Znaci Vi Mojsije mislite da prvo treba da postoji zadovoljen pojedinac koji je zadovoljen "osnovnim stvarima", putovanjima, ugodnoscu, pa kad mu padne na pamet i kad se dobro odmori, najede, dotjera, "prozori" po svijetu, e onda dolaze ostale "stvari" zdravo drustvo i privreda? Odakle vam to? Rasprodajom? Rasprodali ste, neko privatnu imovinu, neko drzavnu, i? Odmorili od obaveza? Svijet vas ceka?
    Chini mi se da su se tom filosofiom vodili i ovi vasi ekonomski eksperti u CG, a tom logikom se vode i vasi "elitni" profesori ekonomije. Zeljni potisnute slobode.
    Zao mi je sto moram da vam kazem, ali i Vi i vasi "eksperti" grijesite i iz tog razloga se nalazite u situaciji u kojoj ste i sa takvom iluzijom se ne pracakate josh dovoljno, jer ni oni josh nisu shvatili da su sve postavili na pogreshnim osnovama.
    To je razlog za ovaj topic.

    Hvala Lepo
    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Razumijem ja sve odlicno sta pisete. Ali vidim da ne shvatate sta je sta. Mozete Vi biti najbolji radnik u proizvodnji, proizvesti tone i tone necega, ako to ne moze da se proda, a bez prodaje i korisnosti proizvoda, nema ni materijala za proizvodnju, ni osnove za funkcionisanje, a kamoli plate za Vas.
    Gospodine, malo je veca potreba za znanjem i sposobnoscu sta sa proizvedenim, nego za produktivnoscu. Ne prenosite Vi kao radnik produktivnoscu nesto na cijeli sistem i ekonomsku stabilnost drzave, nego "ja" koja treba da opravdam vase postojanje kao radnika i da Vam mojim radom prosirim mogucnost da lagodnije zivite Vas zivot. Sistem drzave se dakle gradi od kvaliteta, znanja i sposobnosti menadzmenta koji oplemenjuje i budzet, i socijalnu stabilnost.

    Pogresno procjenjivanje koje Vam "vasi" BG i PG doktori jako lijepo plasiraju kroz "slobodu" i logicno je da tu imate tezak problem zaostao iz "komunizma".


    Hvala Lepo
    La,la,la,la...2010?

    Hvala Lepo

Page 8 of 9 FirstFirst ... 456789 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Metal-muzika u kojoj je satkana moc
    By BlackGoddess666 in forum Muzika
    Replies: 1806
    Last Post: Yesterday, 13:39
  2. U kojoj radnji su najjeftinije cene komponenata...
    By goxxxy in forum Ostali oglasi
    Replies: 5
    Last Post: 11-04-08, 08:25
  3. Da li ste zamrzjeli zemlju u kojoj ste?
    By djekna in forum CG dijaspora
    Replies: 63
    Last Post: 09-07-06, 12:00
  4. Vodjinu sestru placa kompanija kojoj je dosudila hotel
    By SKOJ in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 38
    Last Post: 16-04-04, 03:36

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •