Page 1 of 9 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 204

Thread: Kineski Cubasti Pas (Chinese Crested Dog)

  1. #1
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Kineski Cubasti Pas (Chinese Crested Dog)

    PSI ZA PRATNJU I RAZONODU
    COMPANION AND TOY DOGS

    KINESKI ĆUBASTI (KUKMASTI) PAS [FCI No. 288]
    Originalni naziv rase: CHINESE CRESTED DOG
    Zemlja porekla: KINA (ENGLESKA)
    Sekcija: 4
    Podsekcija:


    Opšti izgled: Mali, živahan, dražesan pas, srednje snažnih do lakih kostiju. Telo simetrično, bilo da je bez dlake, sa čuperkom na šapama, glavi i repu, ili blago omotano mekim dlačnim velom.
    [SIZE=1][/SIZE]
    Karakteristika: Postoje dva jasno različita tipa: finih kostiju („deer type"), kao i naliven, snažne građe tela i kostiju.

    Narav: Radostan, nikada ljutit.

    Glava i lobanja: Blago zaobljena, duguljasta lobanja, obrazi fino isklesani, suvi i nenaglašeni, sužavaju se ka njušci. Blag stop ipak ne preterano naglašen. Glava je ravna i bez preteranih nabora. Dužina lobanje od potiljne kvrge do stopa jednaka je rastojanju od stopa do vrha nosa. Njuška se blago sužava, ipak nikada nije špicasta, suva je bez opuštenih usana. Nos je izražajna osobina rase: uzak, pri tome je u skladu sa njuškom. Dozvoljene su sve boje nosa. Ljupka glava sa ponosnim izrazom. Napete i tanke usne, U idealnom slučaju ćuba počinje na stopu i pruža se do predela vrata, pri čemu je u prednosti duža i talasasta Cuba. Dozvoljena je i oskudnija ćuba.

    Oči: Toliko tamne da deluju crne. Belina nije, ili je samo neznatno uočljiva. Srednje velike, usađene daleko jedno od drugog.

    Uši: Nisko usađene, najviša tačka korena uva nalazi se na liniji spoljašnjeg očnog ugla. Velike su i uspravno nošene, bez resa. Kod varijeteta „Powder puff" dozvoljene su viseće uši.

    Njuška/zubalo: Snažne vilice sa perfektnim, pravilnim, makazastim zubalom, pri čemu sekutići gornje vilice bez razmaka naležu na one iz donje.

    Vrat: Vitak, suv, bez podgušnjaka, dug sa dražesnim prelazom u snažna pleća. U kretanju nošen visoko i blago savijen.

    Prednji deo: Suve plećke čvrsto i dobro unazad postavljene. Duge, vitke noge, dobro postavljene pod telo. Laktovi priležu čvrsto uz telo. Došaplje fino, čvrsto i bliže vertikali. Šape ne smeju biti ni napolje ni unutra okrenute.

    Telo: Srednje dugo do dugo, vitko. Prililčno široke i duboke grudi, ali nisu bačvaste. Grudna kost nije isturena, dopire do laktova. Stomačna linija srednje prikupljena.

    Zadnji deo: Dobro zaobljen i mišićav, napete slabine. Čvrste, duge butine koje poste- peno prelaze u nisko postavljene skočne zglobove. Uglovanost zadnjih nogu mora biti takva da omogućavaju ravnu leđnu liniju. Zadnje noge imaju dobar međusoban razmak.

    Šape: Ekstremno oblikovane zečije šape, uske, veoma duge sa jedinstvenim produženjem između prsnih zglobova u kojima se nalaze male koščice, što posebno važi za prednje šape, pri čemu postoji utisak kao da postoji dodatni članak. Nokti su bilo koje boje, srednje dugi. Odlakanost šape u idealnom slučaju ograničena je na prste, ali u svakom slučaju ne pruža se iznad šaplja. Šape nisu okrenute ni napolje ni unutra.

    Rep: Visoko usađen. U kretanju nošen visoko ili postrano. Dug i završava se špicasto, prilično ravan, ni uvijen niti na stranu iskrivljen. U mirovanju prirodno padajući. Odlakanost (kićanka) duga i talasasta, pokriva zadnju trećinu repa. Dozvoljena je i slabija odlakanost repa.

    Kretanje: Osvaja prostor, tečno i elegantno sa dobrim iskorakom i puno potiska.

    Dlaka: Na nijednom delu tela veća odlakana mesta kože. On se oseća mek i topao. Kod „Powder puffa" postoji dlačni pokrivač od podlake kao mekan, dug dlačni ogrtač, a on je osobita oznaka.

    Boja: Dozvoljena je svaka boja i kombinacija boja.

    Veličina/masa: Idealna visina grebena za mužjaka 28-33 cm, za ženke 23-30 cm. Masa se znatno koleba, ali ne treba da prevazilazi 5,5 kg.

    Greške: Svako odstupanje od gore navedenih tačaka smatra se greškom, čije ocenjivanje stoji u tačnoj srazmeri sa stepenom izraženosti.

    N.B. Mužjaci treba da imaju dva normalno razvijena testisa, potpuno spuštena u skrotum.




    Last edited by TyKy; 16-02-09 at 23:18.

  2. #2
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    tiki onaj lijevi isti ignis!
    mada meni se ne svidjaju golokozi,mislim,simpaticni su i neobicni,ali....ne znam
    dugodlaki su slatki

  3. #3
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    e da,je li ovaj desni golokozi GOLOKOZI (kakvo obasnjenje...) ili je semi coated?

  4. #4
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    On je Pravi golokozi, odnosno True.
    Ovo su ignisovi roditelji. Tata je true, a majka semicoated.

    TATA



    MAMA
    [/url]
    Last edited by TyKy; 16-02-09 at 23:56.

  5. #5
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sto znaci da je pas iz prvog posta true!

  6. #6
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Zagoric City
    Posts
    1,741
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    1 Post

    Default

    A mozes li mi reci koji je ovo? U svakom slucaju tvoj pas mi je strasno zanimljiv,nadam se da ce gola zenka biti jos veca faca !

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Ima po gradu hiljadu ovih Sandera Stepway. Ne los autic.

  7. #7
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hhahahahahaha!!

    Kakvo ludo pasce! A ovo je neko izbrijano pasce. Nije kineski cubasti pas!

  8. #8
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,099
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Elvud, džukac iz Nju Džersija, ubedljivo osvojio titulu najružnijeg psa na svetu



    Elvud, dodž iz Nju Džersija, pobedio je prošlog vikenda na takmičenju za najružnijeg psa na svetu, koje se već godinama održava u Njujorku. U svom kraju Elvud je poznat kao pseći ambasador dobre volje za sve napuštene kućne ljubimce. Taj majušni, četiri kilograma težak psić "pomilovan je sekund pre eutanazije" i od tada se pretvorio u pravu zvezdu.

    Slepi Sem - trostruki šampion

    Najružniji pas tri godine zaredom, a vrlo verovatno i najružniji ikada, jeste Slepi Sem. Reč je upečatljivom primerku "kineskog ćubastog psa", koji je titulu najružnijeg držao od 2003. do 2005. godine.

    Pažnju je privukao prošle godine premijernim nastupom na takmičenju za najružnijeg psa na svetu, kada su ga vlasnici drugih pasa zadirkivali da izgleda poput ET vanzemaljca ili Jode iz Zvezdanih staza.

    Ove godine žiri ga je jednoglasno izabrao.

    - Sladak ili ružan... mi mislimo da je besprekoran - poručile su sudije proglašavajući pobednika.

    Ponosna vlasnica Kvingli, koja je malog psa - gremlina pre dve godine spasla od "eutanazije zbog ružnoće", kaže da je Elvud "jedna od najslađih stvarčica koje su ikada zaživele".

    Inače, Elvud je stalno zaposlen, a većinu vremena provodi na putu, krstareći državom u društvu dobrovoljaca koji brinu o napuštenim životinjama, odnosno šire poruku o udomljavanju napuštenih kućnih ljubimaca.
    (AG.)



    elvud







    sem


    ja necu nista komentarisati, jer ne volim male rase pasa, ali ovo... :/

  9. #9
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    750
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E ovako...
    Svako ima pravo na svoju omiljenu rasu, manje omiljenu rasu itd. itd.
    Ali komentarisanje je li neki pas ružan, preružan, glup i sl. ovdje nije dozvoljeno. Ono što je nama lijepo, vrlo je moguće da je nekome preružno i obrnuto. Tako da ubuduće, suzdržite se takvih komentara, jer kao što Jelena reče, mogu biti vrlo uvredljivi, a tome, opet naglašavam, na ovom kutku mjesta nema.

  10. #10
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


    elvud







    sem


    `vako,
    Elvud je mjesanac sa civavom, i isti je civava, jedino sto je povukao od kineza je golokozost!!!
    Sto se Sema tice, to je pas star oko 15 godina, sav izranjavan. Za vrijeme svog zivota (umro je prosle godine od starosti) prezivio je rak, izgorio je od sunca. Btw. ja inace uopste ne shvatam ovakva takmicenja. A na njima su pobjedjivali i buldozi i rotovi i dobermani, razni ovcari isl.

    Ako nekog nesto vise interesuje, ili ako se nekom nedaj Boze, ova rasa dopada, ovdje moze slobodno da pita.

  11. #11
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    750
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Opet ja!
    Da se ne čudite đe nestadoše postovi, odmah da vas obavijestim da sam glavni krivac ja. I ubuduće, svaki komentar koji bude neukusan u bilo kom smislu biće brisan. Prosto ne mogu da vjerujem, da je ovdje, na kućnim ljubimcima, došlo do takvih priča i prepirki.

    Svako je dobrodošao ovdje, svejedno, imao ili nemao kućnog ljubimca. Ovdje smo da se družimo, savjetujemo, pomažemo jedni drugima koliko je to moguće, razmjenjujemo iskustva, šalimo se, ali nikako da budemo uvredljivi i neprijatni.

    Nadam se da ćemo se od sad truditi da komunikacija bude bolja i ljepša, jer stvarno mrzim da brišem i nemojte me sad mučiti tu, ako nije problem :PPP

    I na kraju, meni kineski ćubasti pas nije prvi izbor, možda ni stoti, ali, kad sam upoznala Ignis iliTi našeg Ognjena/Ogija/Ognjenka oduševila sam se njegovim karakterom.
    Uopšte nije bitna rasa, čak ni izgled psa, već karakter i narav. ;) I svaki pas, kako god da izgleda ima pravo da živi i da ima vlasnika koji će ga obožavati.

    Eto tako :P

  12. #12
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    AMIN!


    P.S. Tanja, kad sam postavio temu, znao sam sta ce da slijedi. Tako da me ovi postovi nisu iznenadili.

    Pozdrav

  13. #13
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    gospodo uvrijedjeni, s tim da je ovaj topik u podforumu zabava, u sebi podrazumjeva i sale, vi ih ocigledno niste skontali... da se ne bi vise pricalo oko ovaga i pravi slucaj kao da smo ne daj boze ubili nekog psa ja vise necu komentarisati na ovom podforumu, nastavicu da volim zivotinje i da im pomazem najvise sto mogu, a vama bih savjetovao da malo vise obilazite azil i na bilo koji nacin pomognete psima, nego sto glumite lazne moraliste i ljubitelje zivotinja (ovo se naravno ne odnosi na sve). Pozdrav svima.
    Da je imalo majka za to dijete do ovoga uopšte nije htjelo da dođe-MNT jedan jedini

  14. #14
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hahahaha sta god hoces care posto nas ti izgleda znas pa znas koliko smo i kako mi posveceni zivotinjama.nije rijec o ljubavi prema psima,vec o osnovnoj kulturi.tanja objesi me,ziva nisam da precutim

  15. #15
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gruna_Stramen View Post
    hahahaha sta god hoces care posto nas ti izgleda znas pa znas koliko smo i kako mi posveceni zivotinjama.nije rijec o ljubavi prema psima,vec o osnovnoj kulturi.tanja objesi me,ziva nisam da precutim
    napisao sam da se ne odnosi na sve, milseci izmedju ostalih i na tebe, a sto se kulture tuce, zahvaljujem na komentaru da sam nekulturan, zato sto sam se nasali na izgled psa, i to ne ruzno... ne radi se o nekulturi vec o obicnoj malogradjasntini i isfoliranosti... no mora da ste vi u pravu, vise vas je, demokrtija, vecina je uvijek u pravu a jevreji stradaju (ovo poslednje je isto bila sala, da ne bude zabune)
    Da je imalo majka za to dijete do ovoga uopšte nije htjelo da dođe-MNT jedan jedini

  16. #16
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Zagoric City
    Posts
    1,741
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Djevojke(gruno i tanjo),ne mogu da vjerujem da je ipak Bojan_pg odnio titulu i da vas je pobijedio ?
    Ja sam pomislio kad sam ustao : ''eh da mi je znati jesu li se pobili do sada oko ljepote'' a vi nista ?!









    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Ima po gradu hiljadu ovih Sandera Stepway. Ne los autic.

  17. #17
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    750
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Fino ja rekoh - prava si zla žena! ;)

  18. #18
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Inside
    Posts
    3,619
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Grdan li je ovaj pas...Ovo drze vrachare neke...Stvarno nemam obicaj da kazhem da je pas grdan,ali mog azijata cu da hranim ovim gremlinima.
    Last edited by Zodiac; 20-02-09 at 17:26.

  19. #19
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    US/MNE
    Posts
    1,358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zodiac View Post
    Grdan li je ovaj pas...Ovo drze vrachare neke...Stvarno nemam obicaj da kazhem da je pas grdan,ali mog azijata cu da hranim ovim gremlinima.
    barem tvoj azijat nece imati problema sa dlakom pri gutanju lol

  20. #20
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zodiac View Post
    Grdan li je ovaj pas...Ovo drze vrachare neke...Stvarno nemam obicaj da kazhem da je pas grdan,ali mog azijata cu da hranim ovim gremlinima.

    Ovaj je pas prilicno velik, iako spada u male rase. Ima oko 35cm, i oko 4 kilograma, tako da ova VRACARA tvom psu prognozira smrt, jer ce da se udavi od kostiju koje su lagane kao kod pileta.

    P.S. Stvarno volim ruske pse, i ovo ti je prijateljski savjet.

    POZDRAV

  21. #21
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    .../localhost/
    Posts
    6,381
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    321
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zodiac View Post
    Grdan li je ovaj pas...Ovo drze vrachare neke...Stvarno nemam obicaj da kazhem da je pas grdan,ali mog azijata cu da hranim ovim gremlinima.

    znaci sad da se ja malo umijesam. jos koji komentar ovakvoga tipa racunajte da ste banovani. toliko .

    pozdrav
    the World's leading dance event
    Sensation


  22. #22
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ako si sa ovim mislio i na mene, sto bi kazali englezi, be my guest.
    Da je imalo majka za to dijete do ovoga uopšte nije htjelo da dođe-MNT jedan jedini

  23. #23
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    .../localhost/
    Posts
    6,381
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    321
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bojan_pg View Post
    ako si sa ovim mislio i na mene, sto bi kazali englezi, be my guest.


    ne na tebe

    ima ljudi koji shvataju salu jos uvijek

    inace covjek je otvorio temu da bi nas upoznao malo blize sa rasom koju on ima.. a ne bi ga vi napdali i pricali kako cete svoje pse da hranite sa njim! bolje bi bilo da svi umjesto takvih komentara koji ce svjedno biti obrisani napisete nesto korisno o svojoj rasi.

    the World's leading dance event
    Sensation


  24. #24
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hahahahahha a dajte ljudi, ne budite plitki.da si ovako prokomentarisao za mog psa, meni ne bi bilo svejedno, sto ne znaci da je to pametno ali eto tako je.ja sam zato napisala sve sto sam napisala.bojane,shvatam ja salu

  25. #25
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bojan_pg View Post
    ako si sa ovim mislio i na mene, sto bi kazali englezi, be my guest.

    DEAR BOJAN,

    Svaki tvoj komentar je bio na mjestu!!! I nijedan tvoj post u ovoj temi nije bio uvrjedjiv, zao i kao sto je Jelena rekla PLITAK!
    Ali postoji i bilo je toliko odvratnih postova na koje malo ko moze da precuti.
    Post koji sam citirao u predhodnom postu smatram kao licnu uvredu, i nemam namjeru da cutim!


    P.S. Gledam u karte, pasulj, solju i jagode!?

    Pozdrav

Page 1 of 9 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. K: Kineski telefoni
    By linger in forum Ostali oglasi
    Replies: 33
    Last Post: 09-01-10, 20:21
  2. Kineski klub
    By wulfy in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 24
    Last Post: 03-12-08, 18:40
  3. Kineski telefoni
    By daja in forum Ostali oglasi
    Replies: 19
    Last Post: 26-09-08, 14:33
  4. Kineski Automobili!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 28
    Last Post: 19-05-06, 16:41

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •