Page 15 of 49 FirstFirst ... 511121314151617181925 ... LastLast
Results 351 to 375 of 1212

Thread: Telemach CG (net)

  1. #351
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,035
    Thanks Thanks Given 
    801
    Thanks Thanks Received 
    447
    Thanked in
    358 Posts

    Default

    Telemach ne koristi Telekomovu infrastrukturu vec postavlja svoju.

  2. #352
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Ni jedan operator u United Groupi ne koristi tudju infrastrukturu, vec gradi iskljucivo svoju. Druga stvar je sto npr koriste optiku npr Telekoma Slovenije, Hrvatske ili koga vec, da dodju do Beca/Frankfurta, ili imaju backup linkove izmedju glavnih cvorista u drzavi. Tako rade svi operatori.
    Do krajnjeg korisnika usluge iskljucivo isporucuju preko svoje infrastrukture.

  3. #353
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by radja View Post
    Šta ovo čitam u Vijesti, da elektroprivreda siječe i izbacuje optičke kablove, koje je postavio M-kabl na njihovoj infrastrukturi?

    Послато са Lenovo A536 користећи Тапаток 2
    Zavrsice se to kao i u BiH i SRB sto je zavrseno

    http://www.business-magazin.ba/index...:domae-vijesti

    http://www.b92.net/biz/vesti/srbija....nav_id=1021186

    KKR moze da kupu sve exYU zemlje dok kazes keks. Samo dok posjete onog koga treba i legne neka provizija za to ;-)

  4. #354
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by radja View Post
    Šta ovo čitam u Vijesti, da elektroprivreda siječe i izbacuje optičke kablove, koje je postavio M-kabl na njihovoj infrastrukturi?

    Послато са Lenovo A536 користећи Тапаток 2
    Zato što su se bez pitanja Elektroprivrede nakačili na njihovu infrastrukturu po cijeloj CG. I to godinama, bez plaćenog centa, nelegalno. Sada im kidaju kablove jer se mtel dogovorio sa EP da uz nadoknadu iskoristi njihovu infrastrukturu za svoju kablovsku mrežu.

  5. #355
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    U SLO i SRB je krenuo novi servis - UniFon

    http://telemach.si/telefonija/unifon

  6. #356
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni u BIH povecali brzinu na 120mb/s

    Davor

  7. #357
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    559
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Možda sam se loše izrazio, vele da imaju potpisan ugovor sa Telekomom da koriste njihove putanje, vodove, ne znam kako to da nazovem. Na primjer, po starim zgradama Telekom je razvukao optiku preko zidova kroz kanalice. Te kanalice može da koristi Telemach za provlačenje svoje optike. Rečeno mi je da ne moram ništa dodatno da bušim u stanu, pošto se već koristi Telekomova optika. Samo će da provuku svoje kablove kroz postojeće kanalice i staviće svoj uređaj. Rekli su da to uveliko rade, ali da taj ugovor nije dostupan javnosti. Moram da provjerim neđe da li je to istina, ne bih da otkazujem Telekomove uluge i da mi neko poslije nekoliko nedelja dođe i kaže da Telemach nije imao pravo da provlači kablove kuda ih je provukao. Samo ne znam kako to da provjerim.

    Koliko sam razumio, ugovor o korišćenju usluga će sadržati i odredbu da Telemach može da mijenja cijenu i izbor kanala po svom nahođenju, što mene maksimalno nervira. Podsjeća me na priču o dukatima. Nije mi normalno da se potpiše ugovor na 24 mjeseca po jednoj cijeni, a da do isteka ugovora može da se desi da plaćam višu cijenu.

    U svakom slučaju, vrlo rado ću pozdraviti Telekom, a kako će se Telemach pokazati sa svojom uslugom i sa svojom podrškom, to ostaje da se vidi. Ako potvrdim ovu priču o korišćenju Telekomovih putanja za kablove, naravno.

  8. #358
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Cijenu ne moze da mijenja a izbor kanala moze. Na izbor kanala ne utice Telemach. Npr imali su NovuTV i NovaTV je trazila zabranu emitovanja van Hrvatske i morali su je izbaciti iz ponude.

  9. #359
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Podgorica, Tivat
    Posts
    1,373
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cijenu i generalno uslove (onaj dio koji oni određuju) mogu da mijenjaju, ali ne na štetu korisnika. Kao što važi za Telekom, važi i za sve operatore da im je "nadređen" Zakon o el. kom. i Zakon o zaštiti potrošača. Cijena može naniže, brzine naviše, a već kod kanala - to im zavisi od eksternih faktora. Ali, zato su maltene svi prešli na opis paketa kao "preko 70 kanala", "preko 135 kanala" itd... Niko neće da se obaveže na tačnu cifru.

  10. #360
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,035
    Thanks Thanks Given 
    801
    Thanks Thanks Received 
    447
    Thanked in
    358 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Apolo View Post
    Telemach ne koristi Telekomovu infrastrukturu vec postavlja svoju.
    Evo da malo korigujem odgovor. Danas su mi dosli majstori da ugrade Telemach. Iskoristili su postojeci opticki kabal Telekoma od razvodne kutije na spratu do uticnice u stanu. Znaci nisu postavljali svoj novi i busili zid sto je sa jedne strane dobro.

  11. #361
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,035
    Thanks Thanks Given 
    801
    Thanks Thanks Received 
    447
    Thanked in
    358 Posts

    Default

    Sto se tice kanala meni je bitniji izbor i kvalitet od broja ali sta da se radi tu smo nemocni. Mozes da uzmes ili ne.

  12. #362
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    3,050
    Thanks Thanks Given 
    105
    Thanks Thanks Received 
    235
    Thanked in
    131 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Apolo View Post
    Evo da malo korigujem odgovor. Danas su mi dosli majstori da ugrade Telemach. Iskoristili su postojeci opticki kabal Telekoma od razvodne kutije na spratu do uticnice u stanu. Znaci nisu postavljali svoj novi i busili zid sto je sa jedne strane dobro.
    E pa vjerovatno si u novoj zgradi gdje je investitor razvukao optiku od razvodne kutije do stanova pa naravno mogu da je iskoriste. Nema sanse da koriste telekomovu optike

    Sent from my Lead 1 using Tapatalk
    My Job Is Top Secret. Even I Don't Know What I'm Doing.

  13. #363
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,035
    Thanks Thanks Given 
    801
    Thanks Thanks Received 
    447
    Thanked in
    358 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by masster View Post
    E pa vjerovatno si u novoj zgradi gdje je investitor razvukao optiku od razvodne kutije do stanova pa naravno mogu da je iskoriste. Nema sanse da koriste telekomovu optike

    Sent from my Lead 1 using Tapatalk
    Nisam u novoj zgradi. Fino sam napisao da su iskoristili Telekomov opticki kabal. Mislim ja bih ga i sam mozda makao sta ce mi toliko kablova i kanalica kroz kucu.

  14. #364
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,035
    Thanks Thanks Given 
    801
    Thanks Thanks Received 
    447
    Thanked in
    358 Posts

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	uploadfromtaptalk1448126459513.jpg 
Views:	226 
Size:	10.2 KB 
ID:	136020

  15. #365
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    3,050
    Thanks Thanks Given 
    105
    Thanks Thanks Received 
    235
    Thanked in
    131 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Apolo View Post
    Nisam u novoj zgradi. Fino sam napisao da su iskoristili Telekomov opticki kabal. Mislim ja bih ga i sam mozda makao sta ce mi toliko kablova i kanalica kroz kucu.
    E pa druze tebe mogu doc ovi iz telekoma i fino pokupit njihov opticki kabal jer je njihovo vlasnistvo i jos tuziti telemach jer je prisvojio tudje vlasnistvo

    Sent from my Lead 1 using Tapatalk
    My Job Is Top Secret. Even I Don't Know What I'm Doing.

  16. #366
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,035
    Thanks Thanks Given 
    801
    Thanks Thanks Received 
    447
    Thanked in
    358 Posts

    Default

    Mozda ali ne vjerujem da je to bas tako. Vjerovatno da postoji neki dogovor. Ja vise nisam telekomov pretplatnik i ne mogu uci u stan sto ih ja necu pustiti. A vani mogu da ga skinu ako hoce stime da se bakcu mada cisto sumnjam

  17. #367
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Oni mozda mogu zajednicku vertikalu da iskoriste ali dalje, ako nemaju dogovor ,ne smiju

    Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  18. #368
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,035
    Thanks Thanks Given 
    801
    Thanks Thanks Received 
    447
    Thanked in
    358 Posts

    Default

    Nema zajednicke vertikale. Odvojene su.

  19. #369
    Join Date
    May 2014
    Posts
    84
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da je ponuda vrhunska tj. najbolja to stoji, da su neozbiljni to tek stoji. Evo ravno mjesec dana kako sam se prijavio za usluge Telemacha i potpisao ugovor i još uvijek čekam... Sve govore sljedeće nedelje. Evo su prošle nedelje konačno došli u zgradu i završili vertikalu, ali sad za horizontalu izgleda moram da čekam još mjesec dana. Jedino je za pohvalu kolega forumaš Straus koji je svoj dio odradio profesionalno i efikasno, ali džabe kad su ovi ostali krajnje neozbiljni. Samo dok mi pukne film, pa kada dođu kažem "Na levo krug sad". Sve da su od zlata ako ovako nastave ništa mi ne trebaju...

  20. #370
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by morpheus1986 View Post
    Da je ponuda vrhunska tj. najbolja to stoji, da su neozbiljni to tek stoji. Evo ravno mjesec dana kako sam se prijavio za usluge Telemacha i potpisao ugovor i još uvijek čekam... Sve govore sljedeće nedelje. Evo su prošle nedelje konačno došli u zgradu i završili vertikalu, ali sad za horizontalu izgleda moram da čekam još mjesec dana. Jedino je za pohvalu kolega forumaš Straus koji je svoj dio odradio profesionalno i efikasno, ali džabe kad su ovi ostali krajnje neozbiljni. Samo dok mi pukne film, pa kada dođu kažem "Na levo krug sad". Sve da su od zlata ako ovako nastave ništa mi ne trebaju...
    A ista je stvar samnom, bukvalno me niko kontaktirao nije, a proslo je vise od 20 dana, tri puta sam ih zvao i sve kao proslijedice ekipi nadleznoj za to, a nikako da se iko udostoji da pozove. Strasno. Taman cu ih cekati jos par da i raskinuti ugovor pa da su zdravo, tuga koja neozbiljnost.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  21. #371
    Join Date
    May 2014
    Posts
    84
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam odlučio da ih čekam do petka. Mislim da je i to već preko mašala. Moje kapacitete za strpljenje su istrošili. Uzeću Mtel, pa neka guslaju i premotavaju do 72h unazad možda tako i dođu na vrijeme.

  22. #372
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,035
    Thanks Thanks Given 
    801
    Thanks Thanks Received 
    447
    Thanked in
    358 Posts

    Default

    Grijesite sto cekate. Morate poci kod njih u Telemach da potpisete ugovor i nakon toga dolaze u roku od 48 sati. Kod mene je to bilo dan vise. Insistirajte na potpisivanju ugovora jer ih to obavezuje. Mene je jedan stariji sluzbenik htjeo da vrati kao nije siguran da su instalacije postavljene ali mu ja ne dadoh da me vrati. Ima tamo jedan mladji momak sa bradicom idite kod njega dobar je. Ko prelazi sa Pi Coma treba da donese zadnji racun placen i moze da trazi prenos broja.

  23. #373
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,035
    Thanks Thanks Given 
    801
    Thanks Thanks Received 
    447
    Thanked in
    358 Posts

  24. #374
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Ja sam prije neki dan potpisao ugovor, dolazili su mi u kuću. Rekli su da je rok za instalaciju uređaja 8 radnih dana od dana potpisivanja ugovora.

  25. #375
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,035
    Thanks Thanks Given 
    801
    Thanks Thanks Received 
    447
    Thanked in
    358 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Ja sam prije neki dan potpisao ugovor, dolazili su mi u kuću. Rekli su da je rok za instalaciju uređaja 8 radnih dana od dana potpisivanja ugovora.
    Nije tacno. U ponudi pise 48 h a to su mi potvrdili i sluzbenici Telemacha u njihovoj poslovnici. Majstori sto vrse prikljucivanje pojma nemaju o tome sem da povezu uredjaje. To su sluzbenici druge firme tzv. outsorsing samo za instalciju.

Page 15 of 49 FirstFirst ... 511121314151617181925 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Telemach CG (TV)
    By Celzinjo in forum Kablovska..Satelitska..
    Replies: 10409
    Last Post: 05-03-24, 00:27
  2. Telemach problemi
    By Sasha_O in forum Internet
    Replies: 2
    Last Post: 09-11-17, 16:34
  3. Telemach Optika
    By legolas in forum Internet
    Replies: 13
    Last Post: 10-12-16, 10:14
  4. [Pomoc] Telemach / M-tel
    By Tony in forum Kablovska..Satelitska..
    Replies: 9
    Last Post: 03-11-16, 13:07
  5. Prodajem BBM - Telemach reciveri 10kom
    By montegruja in forum Ostali oglasi
    Replies: 6
    Last Post: 14-10-15, 14:46

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •