Page 8 of 28 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast
Results 176 to 200 of 683

Thread: Prorocanstva

  1. #176
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Scena je spremna, imamo fema kampove, masovne grobnice koje se prave za milione ljudi, hazare na čelu najmoćnijih svjetskih država, podzemne gradove pune zaliha hrane. Konačan cilj nije jedan već postoje dva konačna cilja.

    1. Novi svjetski poredak
    2. Razbijanje hrišćansva, judaizma, islama i vraćanje drevnoj egipaskoj/hazarskoj religiji tj. obožavanje Horusa/Lucifera (Iblisa).

    Prvi plan uvijek ide uporedo sa drugim i obratno. Da bi NWO funkcionisao besprekorno, potrebno je potamaniti što više ljudi na planeti, jer kako je ocu lakše upravljati sa manje djece, tako će i svjetskim vladarima biti lakše upravljati sa manje čovječanstva. Obzirom da sam Lucifer upravlja iluminatima, i obzirom da je šejtanska metodologija uvijek bila usluga za uslugu, u ovom slučaju Lucifer čini uslugu "faraonima" da uspostave tron, za uzvrat oni će biti dužni raditi na uspostavljanju nove religije.

    Šta nam govore proročanstva, u ovom slučaju hadisi? Otprilike, prema mom tumačenju, napravit će se ogromna razlika između bogatih i siromašnih, srednja klasa neće postojati. Na taj način, ljude će biti veoma lako ucijeniti. Isto kao što sada imamo priliku vidjeti kako se crnogorci bore po istoku za rokfelerovsko/rotšildske interese, tako će na sličan način nakon što se uspostavi siromašvo u sada bogatim zemljama, iluminati pokušati u potpunosti upravljati i njima. Opet, da bi planeti donijeli ovu pošast, ispostavlja se da je nuklearni rat najbolje sredstvo tj. uništavanje infrastrukture.

    I dok bude grupa ljudi uživala u svojim podzemnim gradovima i bogatstvu, sa druge strane ljudi će biti gladni, tj. oni koji prežive rat. I kao što danas idemo prema NATO-u, kako bi neki ušićarili nešto od ovozemaljskog bogatstva, tako će i tada biti slučaj, oni koji budu podržavali trećeg antihrista imat će nešto hrane za preživljavanje za raliku od drugih. To će jedno vrijeme potrajati, dok S.Arabija i ostali islamski svijet i Rusija ne uspostave savez, tada će tome doći kraj.
    Last edited by Mabus; 20-05-15 at 11:12.

  2. #177
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Kako ce posle tog pakta biti sve u redu kada ce biti sve unisteno sa nuklearkama kao sto si vec gore sve naveo. U podzemlju imaju zalihe hrane kazes, te zalihe ne mogu da traju vjecno. A gore na zemlji neces moci nista da uzgajas jer je sve unisteno.. Cudna su mi ovakva tumacenja pogotovo od tebe Mabuse. Nekakvo proizvoljno tumacenje hadisa. Ne znam, mozda ja nisam u pravu, ali se ne slazem sa ovim tvojim predvidjanjem buducnosti, a pogotovo ne sa ovim video klipom dje kaze da cemo za max dvije godine biti unisteni tim nuklearnim ratom. Buducnost zna jedino Allah makar bi to trebalo nama muslimanima da je jasno.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  3. #178
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    1. Novi svjetski poredak
    2. Razbijanje hrišćansva, judaizma, islama i vraćanje drevnoj egipaskoj/hazarskoj religiji tj. obožavanje Horusa/Lucifera (Iblisa).
    Svi ludaci pod jednu kapu !!!!!!!! Iz tvojih usta u Lucijeve uši.
    Last edited by Rakun; 20-05-15 at 13:35.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  4. #179
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako ce posle tog pakta biti sve u redu kada ce biti sve unisteno sa nuklearkama kao sto si vec gore sve naveo.
    Neće sve ali hoće dosta. Najača nuklearka koliko ja znam ima opseg od 7 km. Problem je zračenje, ali u svakom slučaju ljudi na selima imaju šanse.

    U podzemlju imaju zalihe hrane kazes, te zalihe ne mogu da traju vjecno.
    Između ostalog, vidio sam fotke gdje uzgajaju pirinač ispod zemlje, a vjerovatno još mnogo toga.

    A gore na zemlji neces moci nista da uzgajas jer je sve unisteno..
    Jedno vrijeme vjerovatno i na određenim mjestima. Jer kada se spusti Isa a.s. bit će blagostanje...

    Cudna su mi ovakva tumacenja pogotovo od tebe Mabuse. Nekakvo proizvoljno tumacenje hadisa.
    Samo naslažem kockice. Hadisi+Kur'an+ekonomsko politička situacija+iluminatske namjere+Biblija tj. ono što smatram autentičnim u njoj, i na kraju dobiješ rešenje koje sam već postavio u prehodnom postu.

    Ne znam, mozda ja nisam u pravu, ali se ne slazem sa ovim tvojim predvidjanjem buducnosti, a pogotovo ne sa ovim video klipom dje kaze da cemo za max dvije godine biti unisteni tim nuklearnim ratom.
    Iskreno ne bih volio da do toga dođe, ali šeih kaže da dobija istinite snove. U jednom od predavanja sanjao je da će se njegovom komšiji zapaliti kuća, otišao je i rekao mu je to, međutim kuća mu se sjutra dan zapalila.

    Buducnost zna jedino Allah makar bi to trebalo nama muslimanima da je jasno.
    Naravno, Allah s.w.t obavještava o budućnosti onoga koga On hoće. Što se tiče vjernika, Allah im je podario istinite snove koji ih podstiču na dobro i upozoravaju na zlo. Ono čime vjernik biva obradovan nakon dobrog djela jeste istiniti san koji usnije, o čemu nas je obavijestio naš Poslanik, a.s:
    ''Od poslanstva nije ostalo ništa osim radosnih vijesti'', a ashabi upitaše: ''A šta su to radosne vijesti?'' Poslanik, alejhis-selam, reče: ''Istiniti snovi.'' Bilježi ga imam Buharija.
    Last edited by Mabus; 20-05-15 at 13:57.

  5. #180
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Pa je li radosna vijest i lijep san da cemo biti unisteni kroz dvije godine?

    Evo sa num stranice:
    To da su snovi važni u islamu i da imaju svoje značenje nije sasvim precizno izraženo. Jer ako se misli pod izrazom "da su snovi jako važni u islamu" da se time misli na dobre snove onda je to tačno. Prenešeno je nekoliko hadisa u kojima se pridaje važnost dobrim snovima. Bilježi Buharija u rivajetu od Ebu Hurejre, radijallahu anhu, da je Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, rekao: "Nije ostalo od vjerovjesništva (ništa) osim mubešširata (radosnih vijesti)", upitaše: šta su to mubešširati?, a on odgovori: "Dobri (lijepi) snovi". Ovo znači da islam ne pridaje važnost svim snovima nego samo dobrim snovima.
    A drugi dio rečenice "da snovi imaju svoje značenje" takođe nije precizan jer se svi snovi ne tumače. Kaže Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem: "Tri su vrste snova: dobri snovi koji su radosna vijest od Allaha, snovi sa kojima šejtan rastužuje i snovi koji su rezultat ljudskog nefsa (želje i težnje), pa kada neko od vas nešto usni što ne voli neka to nikome ne priča, neka ustane i klanja". Hadis bilježi Ahmed sa vjerodostojnim lancem prenosilaca.
    Prema tome, lijepi snovi su od Allah a ružni od šejtana. Kaže imam Begavi u knjizi "Šerhussunne" komentarišući ovaj hadis da se ovim hadisom želi reći da nije sve što čovjek vidi u snovima tačno niti je sve dozvoljeno tumačiti. Ispravni i valjani snovi su oni koji dođu od Allaha preko meleka zadužnog za snove a sve mimo toga su nejasni snovi koji nemaju značenja. A tih nejsnih snova ima raznih vrsta od njih su snovi od šejtana sa kojima želi rastužiti čovjeka, takođe od njih su snovi koji su posljedica čovječije čežnje, želje i nastojanja kao i svakodnevne preokupiranosti.

    Ono sto sam vidio od predavanja ovog sejha je da se najvise bazira na Dedzalu, sudnjem danu, ovim paktovima itd. Onda ce biti najprije da su ti snovi proizvod njegove preokupacije. Moguce da neko prevodi samo ovakva predavanja, ako drzi predavanja i na druge teme onda povlacim ovo sto sam rekao. Ali ja sto sam vidio sve je vezano za ove stvari. Kao da islam nema druge sfere osim ovih dogadjaja prije sudnjeg dana.
    Last edited by Archi; 20-05-15 at 14:13.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  6. #181
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Interesantno mi je ovo za snove, nauka to zove deja vu mene zaintrigira sledece; desavaju mi se scene, uglavnom su neprijatne ne mogu znati koliko je djelica sekunde u pitanju ali kad mi se to desava, prisjetim se da sam to sanjao nekad, takodje ne mogu se sjetit vremena koliki vremenski period je u pitanju otkad sam to sanjao... I uglavnom mi se pojavljuju lancano, npr sinoc i danas u par navrata i onda ko zna kad i opet tako u krug....
    I sad prisjetim se tog djelica scene koju sam sanjao i plasim se da poslije te scene ne nastavi nesto od sna jer je uglavnom nesto nprijatno, lose... Srecom jos mi nijedan san nije obistinilo ali kad mi se to desava uvjek me fata panika da mi se i onaj drugi losi dio desit.

    Ne znam koliko sam jasan bio, ali bih volio da znam neki odgovor kako Islam vidi ove stvari.

    Inace sam poceo da slusam predavanja islamskog ucenjaka Sheikh Imran Nazar Hoseina i ne znam zasto ali mi njegove teorije imaju smisla.
    Last edited by Rookie; 20-05-15 at 14:47.

  7. #182
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa je li radosna vijest i lijep san da cemo biti unisteni kroz dvije godine?
    E ovako, rekao je Poslanik s.a.w.s:
    Požurite sa dobrim djelima prije nego se dogodi šestoro: Dedždžal i duhan (dim) i životinja iz zemlje i izlazak sunca sa zapada i ono što se tiče svih vas i ono što se tiče isključivo svakog pojedinca.
    Ovo prije svega znači da će ljudi imati neke nagovještaje o dolasku ovih predznaka, jer kako bi Poslanik a.s. savjetovao ljude o ovim stvarima da požure, da ljudi neće imati neke informacije o tim nadolazećim predznacima. Kao što vidiš u navedenom hadisu se spominje pojava velikog dima. Mediji bruje o mogućem sukobu Rusije i USA. Vjerniici dobijaju istinite snove, osjeća se u vazduhu da će uskoro doći do kataklizme.
    Što se tiče snova, objasnit ću ti koji su snovi od Allaha s.w.t, a koji od šejtana. San od Allaha s.w.t. može da bude opominjući o tome da će se dogoditi nešto loše, opominjući, ali on nikada nije stresogen, dok su snovi od šejtana uvijek stresogeni. Sjeti se sna koji je usnio Jusuf a.s. Taj san nije bio dobar, a sigurno da nije bio od šejtana. Tako, tumačenje hadisa u kojem se kaže da su dobri snovi od Allaha s.w.t a loši od šejtana, tumači se upravo na način koji sam naveo.

    Evo sa num stranice:
    To da su snovi važni u islamu i da imaju svoje značenje nije sasvim precizno izraženo. Jer ako se misli pod izrazom "da su snovi jako važni u islamu" da se time misli na dobre snove onda je to tačno. Prenešeno je nekoliko hadisa u kojima se pridaje važnost dobrim snovima. Bilježi Buharija u rivajetu od Ebu Hurejre, radijallahu anhu, da je Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, rekao: "Nije ostalo od vjerovjesništva (ništa) osim mubešširata (radosnih vijesti)", upitaše: šta su to mubešširati?, a on odgovori: "Dobri (lijepi) snovi". Ovo znači da islam ne pridaje važnost svim snovima nego samo dobrim snovima.
    E vidiš, ovo je greška NUM stranice a svjedok mi je Kur'an i Jusufov a.s. san. Preporučio bih ti sajt minber.ba, zna se ipak "ko je ko"

    A drugi dio rečenice "da snovi imaju svoje značenje" takođe nije precizan jer se svi snovi ne tumače. Kaže Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem: "Tri su vrste snova: dobri snovi koji su radosna vijest od Allaha, snovi sa kojima šejtan rastužuje i snovi koji su rezultat ljudskog nefsa (želje i težnje), pa kada neko od vas nešto usni što ne voli neka to nikome ne priča, neka ustane i klanja". Hadis bilježi Ahmed sa vjerodostojnim lancem prenosilaca.
    Tumačenje može biti samo da se pod dobrim snom misli na san u kojem čovjek ne doživljava stres. San od Allaha s.w.t. može da bude opominjući, ali nikako stresogen. Jer kao što rekoh, Jusuf a.s. je usnio da će jedan od zavorenika koji su bili sa njim u zavoru biti ubijen. To svakako nije dobar san, međutim nije bio stresogen. Nadam se da me razumiješ.

    Prema tome, lijepi snovi su od Allah a ružni od šejtana.

    No way. Snovi bez stresa koji mogu imati loše značenje i lijepi snovi su od Allaha s.w.t, dok su od šejtana stresogeni i erotski snovi. Između ostalog, prednost dajemo Kur'anu u odnosu na hadis.

    Ono sto sam vidio od predavanja ovog sejha je da se najvise bazira na Dedzalu, sudnjem danu, ovim paktovima itd. Onda ce biti najprije da su ti snovi proizvod njegove preokupacije. Moguce da neko prevodi samo ovakva predavanja, ako drzi predavanja i na druge teme onda povlacim ovo sto sam rekao. Ali ja sto sam vidio sve je vezano za ove stvari. Kao da islam nema druge sfere osim ovih dogadjaja prije sudnjeg dana.

    Uglavnom, njegova predavanja se vezuju za Dedždžala, međutim nisu mu sva predavanja na tu temu. On je u jednom predavanju objasnio zbog čega se njegova predavanja vezuju za Dedždžala i ja ga u tome u potpunosti podržavam, jer Dedždžal je najveće zlo koje se treba pojaviti od postanka svijeta, i kako se u jednom hadisu kaže, svi poslanici su upozoravali svoje narode o njemu. Isa a.s. u Markovom jevanđelju glava 13 čini mi se, još prije više od 2000 godina priča upravo o njemu...
    Last edited by Mabus; 20-05-15 at 15:24.

  8. #183
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    CEKAJ. Jusuf alejhi selam nije usnio taj san. To ne pise u Kuranu. Jusuf alejhi selam je PROTUMACIO san zatvorenika.

    S njima su u tamnicu ušla još dva momka. “Ja sam sanjao da cijedim grožde” - rece jedan od njih. - “A ja, opet, - rece drugi - “kako na glavi nosim hljeb koji ptice kljuju. Protumaci nam to, jer vidimo da si doista dobar covjek.” (Yusuf, 36)


    A tumacenju sna ga je poducio Allah. Njegov san je bio:

    Kada Jusuf reče ocu svome: "O oče moj, sanjao sam jedanaest zvijezda, i Sunce i Mjesec, i u snu sam ih vidio kako mi se pokloniše",

    on reče: "O sinko moj, ne kazuj svoga sna braći svojoj, da ti ne učine kakvu pakost, šejtan je doista čovjeku otvoreni neprijatelj.

    I eto tako, Gospodar tvoj će tebe odabrati, i tumačenju snova te naučiti, i milošću Svojom tebe i Jakubovu porodicu obasuti, kao što je prije tebe obasuo pretke tvoje, Ibrahima i Ishaka. - Gospodar tvoj, zaista, sva zna i mudar je."

    Na kraju sure imas ajet:

    I on roditelje svoje postavi na prijesto i oni mu svi se svi pokloniše,* pa on reče: "O oče moj, ovo je tumačenje moga sna nekadašnjeg. Gospodar moj ga je ispunio. Allah je bio dobar prema meni kad me je iz tamnice izbavio i vas iz pustinje doveo, nakon što je šejtan između mene i braće moje bio razdor posijao. Gospodar moj je zaista milostiv onome kome On hoće, i On, zaista, sva zna i mudar je!
    Last edited by Archi; 20-05-15 at 15:37.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  9. #184
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rookie View Post
    Interesantno mi je ovo za snove, nauka to zove deja vu mene zaintrigira sledece; desavaju mi se scene, uglavnom su neprijatne ne mogu znati koliko je djelica sekunde u pitanju ali kad mi se to desava, prisjetim se da sam to sanjao nekad, takodje ne mogu se sjetit vremena koliki vremenski period je u pitanju otkad sam to sanjao... I uglavnom mi se pojavljuju lancano, npr sinoc i danas u par navrata i onda ko zna kad i opet tako u krug....
    I sad prisjetim se tog djelica scene koju sam sanjao i plasim se da poslije te scene ne nastavi nesto od sna jer je uglavnom nesto nprijatno, lose... Srecom jos mi nijedan san nije obistinilo ali kad mi se to desava uvjek me fata panika da mi se i onaj drugi losi dio desit.

    Ne znam koliko sam jasan bio, ali bih volio da znam neki odgovor kako Islam vidi ove stvari.

    Inace sam poceo da slusam predavanja islamskog ucenjaka Sheikh Imran Nazar Hoseina i ne znam zasto ali mi njegove teorije imaju smisla.
    Slicno tome se i meni desava vec dvije godine otprilike. Ne sanjam samo mi se odjednom ukljuci scena u glavi tipa tok zivota od 20sekundi, posle 20 dana do mjesec dodje situacija od tih 20 sekundi gdje se sjetim da sam sve vec vidio i sto da uradim. Nekoliko puta mi se desi da me to spasi, jer u nekim predvidjanjima uradim nesto pogresno, ali kada dodje vrijeme za to znam da to ne uradim tako nego drugacije da ne bih pogrijesio. A ovo mi je sve pocelo kada sam se maksimalno okrenuo Bogu. Jedan dobar drug je umislio da sam svetac, pa se salim za to, jer sam mu dva puta pogodio tacan broj bodova na ispitu. Pricao sam sa par svestenih lica, ne mogu tacno da znaju sto moze da bude, ali je mnogo dobro jer imam uvijek taj 1 pokusaj da promijenim nesto.
    Last edited by BIGa; 20-05-15 at 15:39.

  10. #185
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rookie View Post
    Interesantno mi je ovo za snove, nauka to zove deja vu mene zaintrigira sledece; desavaju mi se scene, uglavnom su neprijatne ne mogu znati koliko je djelica sekunde u pitanju ali kad mi se to desava, prisjetim se da sam to sanjao nekad, takodje ne mogu se sjetit vremena koliki vremenski period je u pitanju otkad sam to sanjao... I uglavnom mi se pojavljuju lancano, npr sinoc i danas u par navrata i onda ko zna kad i opet tako u krug....
    I sad prisjetim se tog djelica scene koju sam sanjao i plasim se da poslije te scene ne nastavi nesto od sna jer je uglavnom nesto nprijatno, lose... Srecom jos mi nijedan san nije obistinilo ali kad mi se to desava uvjek me fata panika da mi se i onaj drugi losi dio desit.

    Ne znam koliko sam jasan bio, ali bih volio da znam neki odgovor kako Islam vidi ove stvari.

    Inace sam poceo da slusam predavanja islamskog ucenjaka Sheikh Imran Nazar Hoseina i ne znam zasto ali mi njegove teorije imaju smisla.
    I meni se desi ponekad da dozivim nesto sto mislim da sam nekad prije sanjao (ali ne mogu biti 100% siguran ) uglavnom procitaj cijeli odgovor na n-um.com odaklw sam ja i iskopirao ono gore. Ne treba pridavati paznju losim ruznim snovima.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  11. #186
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    CEKAJ. Jusuf alejhi selam nije usnio taj san. To ne pise u Kuranu. Jusuf alejhi selam je PROTUMACIO san zatvorenika.

    S njima su u tamnicu ušla još dva momka. “Ja sam sanjao da cijedim grožde” - rece jedan od njih. - “A ja, opet, - rece drugi - “kako na glavi nosim hljeb koji ptice kljuju. Protumaci nam to, jer vidimo da si doista dobar covjek.” (Yusuf, 36)
    Oh da, u pravu si, zaboravio sam se malo. Međutim ovaj san koji je sanjao jedan od zavorenika je bio takođe od Allaha s.w.t. JER ŠEJTANI NE ZNAJU BUDUĆNOST...


    A tumacenju sna ga je poducio Allah. Njegov san je bio:

    Kada Jusuf reče ocu svome: "O oče moj, sanjao sam jedanaest zvijezda, i Sunce i Mjesec, i u snu sam ih vidio kako mi se pokloniše",

    on reče: "O sinko moj, ne kazuj svoga sna braći svojoj, da ti ne učine kakvu pakost, šejtan je doista čovjeku otvoreni neprijatelj.

    I eto tako, Gospodar tvoj će tebe odabrati, i tumačenju snova te naučiti, i milošću Svojom tebe i Jakubovu porodicu obasuti, kao što je prije tebe obasuo pretke tvoje, Ibrahima i Ishaka. - Gospodar tvoj, zaista, sva zna i mudar je."
    Ok.

    Na kraju sure imas ajet:

    I on roditelje svoje postavi na prijesto i oni mu svi se svi pokloniše,* pa on reče: "O oče moj, ovo je tumačenje moga sna nekadašnjeg. Gospodar moj ga je ispunio. Allah je bio dobar prema meni kad me je iz tamnice izbavio i vas iz pustinje doveo, nakon što je šejtan između mene i braće moje bio razdor posijao. Gospodar moj je zaista milostiv onome kome On hoće, i On, zaista, sva zna i mudar je!
    Da, u redu ali ipak ostajem pri objašnjenju koje sam već dao...
    Last edited by Mabus; 20-05-15 at 16:51.

  12. #187
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Ne treba pridavati paznju losim ruznim snovima.
    Zašto?

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Slicno tome se i meni desava vec dvije godine otprilike. Ne sanjam samo mi se odjednom ukljuci scena u glavi tipa tok zivota od 20sekundi, posle 20 dana do mjesec dodje situacija od tih 20 sekundi gdje se sjetim da sam sve vec vidio i sto da uradim. Nekoliko puta mi se desi da me to spasi, jer u nekim predvidjanjima uradim nesto pogresno, ali kada dodje vrijeme za to znam da to ne uradim tako nego drugacije da ne bih pogrijesio. A ovo mi je sve pocelo kada sam se maksimalno okrenuo Bogu. Jedan dobar drug je umislio da sam svetac, pa se salim za to, jer sam mu dva puta pogodio tacan broj bodova na ispitu. Pricao sam sa par svestenih lica, ne mogu tacno da znaju sto moze da bude, ali je mnogo dobro jer imam uvijek taj 1 pokusaj da promijenim nesto.
    Interesantno.

    Imaš li neku teoriju kako je to moguće?
    Last edited by gaul; 21-05-15 at 11:52.

  13. #188
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post

    Interesantno.

    Imaš li neku teoriju kako je to moguće?
    Od malih nogu sam bio vjernik, postio na Veliki petak, na krsnu slavu Nikoljdan, na Badnje vece ali se nisam nikada molio onako iskreno iz duse. Par teskih situacija u zivotu sam prebrodio zahvaljujuci Bogu i nikom i nicemu drugom. Od zadnjeg teskog trenutka sam se okrenuo maksimalno Bogu, redovno se molim onako iz duse. Nosim krst sto nisam prije. Ne zlatni kao kriminalci nego obicni a za mene sveti. Trudim se da ljudima ukazem na to sto znaci nositi Boga u sebi i koliko to pomaze, u trenutcima kada ti se cini da su ti svi okrenuli ledja tu dolazi on da ti dokaze da nisi sam i da je on uvijek sa tobom, a to moze da se desi iskljucivo onom ko voli Boga iz srca i vise od svega. U zadnjih dvije godine mnogi drugovi i drugarice su poceli da traze ozbiljne savjete od mene, ne zato sto su tek sad vidjeli da sam ozbiljan i mudar nego je to doslo od zna se koga. Ne idem precesto u crkvu hram da bi se molio jer se ni Isus nije molio u crkve nego gdje je prije stigao, u kuci, na livadi, na brdu. Mali broj crkvenih lica postujem, i ne samo crkvenih nego i svih ostalih vjerskih institucija jer je vise od 70% infiltriranih podanika sataninih kao sto su masoni i illuminati koji su tu dosli da razbiju vjeru i da nas gurnu u novi svjetski poredak i jednu svjetsku religiju. Trudim se da pomognem ljudima i vise nego sto mogu i nikad ne trazim nista za uzvrat i mislim da bi svi tako trebali da rade jer tu lezi sloga i ljubav, u pomaganju.

    edit: Jedina teorija koja je meni realna i moguca da je to doslo od Boga ko zna zbog cega i ko zna zasto bas sad.
    Last edited by BIGa; 21-05-15 at 12:14.

  14. #189
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,994
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Ne dade čoeku odgovor na pitanje...

    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  15. #190
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Od malih nogu sam bio vjernik, postio na Veliki petak, na krsnu slavu Nikoljdan, na Badnje vece ali se nisam nikada molio onako iskreno iz duse. Par teskih situacija u zivotu sam prebrodio zahvaljujuci Bogu i nikom i nicemu drugom. Od zadnjeg teskog trenutka sam se okrenuo maksimalno Bogu, redovno se molim onako iz duse. Nosim krst sto nisam prije. Ne zlatni kao kriminalci nego obicni a za mene sveti. Trudim se da ljudima ukazem na to sto znaci nositi Boga u sebi i koliko to pomaze, u trenutcima kada ti se cini da su ti svi okrenuli ledja tu dolazi on da ti dokaze da nisi sam i da je on uvijek sa tobom, a to moze da se desi iskljucivo onom ko voli Boga iz srca i vise od svega. U zadnjih dvije godine mnogi drugovi i drugarice su poceli da traze ozbiljne savjete od mene, ne zato sto su tek sad vidjeli da sam ozbiljan i mudar nego je to doslo od zna se koga. Ne idem precesto u crkvu hram da bi se molio jer se ni Isus nije molio u crkve nego gdje je prije stigao, u kuci, na livadi, na brdu. Mali broj crkvenih lica postujem, i ne samo crkvenih nego i svih ostalih vjerskih institucija jer je vise od 70% infiltriranih podanika sataninih kao sto su masoni i illuminati koji su tu dosli da razbiju vjeru i da nas gurnu u novi svjetski poredak i jednu svjetsku religiju. Trudim se da pomognem ljudima i vise nego sto mogu i nikad ne trazim nista za uzvrat i mislim da bi svi tako trebali da rade jer tu lezi sloga i ljubav, u pomaganju.

    edit: Jedina teorija koja je meni realna i moguca da je to doslo od Boga ko zna zbog cega i ko zna zasto bas sad.
    Religija i jeste iskustvo, na kraju krajeva život, on je tako poseban...hvala što si podijelio sa nama.

    edit: Jedina teorija koja je meni realna i moguca da je to doslo od Boga ko zna zbog cega i ko zna zasto bas sad
    Sve se dešava upravo kad treba.

    SVakako da u nekim trenucima dešava se najbukvalnije rečeno čudo, deja vu jeste fenomen koji nam ukazuje na više mogućnosti, na viši entitet.

    Kako se samo čovjek uspavao i na neki način navikao da nešto tako relativizuje.

    Posebnost kod ovakvih iskustava da nerijetko upravo sebe čovjek vidi iz perpektive. Sami snovi jesu sanjani u dimenziji koji nadvisuju naše realno iskustvo...nismo uslovljeni vremenom.

    Možda smo upravo tamo mnogo iskreniji (snovi nikada ne lažu)...ne plašimo se smrti.
    Last edited by gaul; 21-05-15 at 12:34.

  16. #191
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U mnogim literaturama bilo pravoslavnim bilo nekim drugim, možemo se susresti sa problemom tumačenja snova ili viđenjima (=prikazima, javljanjima anđela, svetitelja, lika Presvete Bogorodice, Gospoda Isusa Hrista...) Pokušaću da kroz mnoge primere razjasnim fenomen viđenja i snova kao i njihovu štetnost po duhovni život jednog vernika, držeći se svetootačke literature i iskustava mnogih svetitelja i svetih staraca podvižnika.
    Šta su to snovi i viđenja i koja je njihova štetnost po duhovni život?
    San nije ništa drugo, do samo pokret našeg uma tokom spavanja (Lestvica 3, 22). Viđenja jesu neka stvarna pokazivanja, ali koja prima oko uma, bilo u stanju normalnog funkcionisanja organizma, bilo u potpunom snu ili samo u polusnu, bilo u stanju uznošenja ili zanosa.
    U duhovnom opitu mnogih staraca možemo možemo razlikovati snove na prirodne, one koje su od Boga i demonske. Sveti Jovan Lestvičnik savetuje: "veruj samo onim snovima koji imaju veze sa paklom i sudom, ali ako te baca u očajanje onda je i on(=san), takođe, od đavola."
    Demonski snovi nas zastrašuju, vode u očajanje u bezizlaz,budeći u nama loše osećaje koji nam nikako nisu na duhovnu korist. Demonski snovi nam takođe ''predskazuju'' budućnost, tačnije teraju nas u stanje prelesti (=obmane) tako što nas ubeđuju da smo mi značajni, veliki, predskazači, prozorljivci i time pobuđuju gordost kod onih koji prihvataju ovakve predznake snova. Nečastivi je do te mere lukav da se u mnogim snovima javlja u liku svetitelja ne bi li što više ljudi obmanuo.
    Snovi od Boga potsećaju na Strašni Sud, potsećaju nas na grehe i time nas pobuđuju na pokajanje, takvi snovi pobuđuju u nama osećaj grešnosti i pozivaju trezvenost i nikako ne izazivaju očajanje, premda zbog naše neosetljivosti i zaslepljenosti grehom, svetitelji i podvižnici nas upozoravaju da ne tumačimo nikakve snove jer nismo u stanju da prepoznamo koji dolazi od Boga.
    Starac Pajsije Svetogorac nas savetuje: - Kada sanjaš ružan san, nikada nemoj da ispituješ šta si to u snu videla, kako si videla, ako si nevina, da li si nevina, koliko si kriva. Kada ne može da ti naudi danju, kušač dolazi noću. Dopušta ponekad Bog da nas napada u snu, kako bismo videli da stari čovek još nije umro; Ponekad, pak, neprijatelj se približava čoveku u snu i prikazuje mu razne snove, da bi se brinuo kada se probudi. Zato nemoj uopšte snovima da pridaješ značaja. Prekrsti se, oseni krsnim znakom i jastuk, stavi krst i dve tri ikone na njega i moli se pre nego što zaspiš. Što više značaja pridaješ, to više dolazi neprijatelj da te napada. To se ne dešava samo odraslima, već i deci. Čak i maloj deci, uprkos tome što su anđelčići, neprijatelj dolazi da ih plaši kada spavaju, bude se uplašena i sva uplakana trče u majčin zagrljaj. Inače im dolaze anđeli, pa se u snu smeše i bude se od velike radosti. Prema tome, snovi koje donosi kušač su spoljašnji uticaji neprijatelja na čoveka kada spava.
    Veoma malo snova je od Boga, ali da bi neko protumačio i takve snove, treba da poseduje čistotu i druge preduslove, kao Josif (1 Moj. 37, 5-11) i Danilo koji su imali blagodatni dar od Boga. "Reći ću ti", reče Danilo Navuhodonosoru, "kakav san si usnio i šta znači." (Dan. 2, 2546) Ali do koje duhovne visine je on dospeo!
    O snovima i viđenjima od Boga govori Sveti i pravedni Jakov, govoreći; On, Bog, mi govori kroz san i kroz noćna viđenja, kada se san spušta na ljude i oni spavaju na svojim posteljama (33,4); na drugom mestu isto on kaže: Ti me zastrašuješ snovima i viđenjima me užasavaš (Zah. 7,14).
    Na drugom mestu Sveto Pismo veli: Bude li među vama Prorok Gospodnji, u viđenju ću mu se objaviti i u snu ću mu govoriti (Brojevi 12, 6).
    O viđenjima i o snovima govori Bog i kroz usta Svetog proroka Joila, govoreći: I biće zatim, i izliću od duha svoga na svako telo, i proricaće sinovi vaši i kćeri vaše, i stari će vaši sanjati sne, i mladići će vaši imati viđenja (2,28).
    U zakonu blagodati, imao je viđenja od Boga Sveti i u svemu hvaljeni apostol Petar (Dap 11,5), kao i Sv. apostol Pavle (Dap 9,3; 2. Kor 12,1).
    Viđenja i velika otkrivenja od Boga imao je i svehvalni apostol i jevanđelist Jovan Bogoslov (Otk 1,10); san od Boga imao je Sv. i pravedni Josif, zaručnik Prečiste Presvete Bogorodice i uvek Djeve Marije; viđenje od Boga imao je Sv. apostol i prvomučenik arhiđakon Stefan (Dap 7,55).
    I na mnogim drugim mestima Svetog Pisma nalazimo nebrojana svedočenja o snovima, viđenjima i otkrovenjima proroka, patrijaraha, apostola i drugih Svetih i izabranih ljudi Njegovih, kroz koje je On blagoizvoleo da pokaže svoju slavu, volju i svoje zapovesti, na sveopštu korist ljudskog roda.
    Sva ta viđenja i snovi svetitelja ne treba da budu opravdanja za našu prelest(=obmanu od demona) jer demon zapravo i pokušava da te ubedi da si velik i čist kao Sveti Jovan Bogoslov,Prorok Danilo i mnogi drugi svetitelji ne bi li upao u gordost i time izgubio spasenje.
    O ovoj prevari i prelesti govori i Sveto Pismo: Evo, veli Gospod, ja sam protiv lažnih proroka i njihovih lažnih snova, koje oni objavljuju i vode narod moj u zabludu i prelest (Jeremija 23, 31); Tvoji proroci imali su za tebe lažna viđenja i nisu razotkrili tvoje bezakonje da bi promenio put svoj, i pokazali su Ti obmanjujuća viđenja, koja donose propast (Plač Jeremijin 2,14); roz Svetog proroka Jezekilja Bog preti lažnim prorocima, koji su zaluđivali narod svojim lažima i obmanjujućim viđenjima, govoreći: Teško ludim prorocima koji idu za svojim duhom a ništa ne vide; i zatim, pokazujući lukavi narod, kaže:Proroci su Tvoji, Izrailju, kao lisice po pustinjama (Jezekilj 13, 3-4).
    Isti prorok Božiji, na drugom mestu, pokazuje ispraznost lažnih viđenja, govoreći: Ovako veli Gospod Bog: zato što govorite taštinu, i viđenja su vaša lažna, zato evo mene na vas, veli Gospod Bog. Ruka će moja biti protiv proroka koji vide taštinu i govore laž (Jezekilj 13, 8).
    Sveti Apostol Pavle nas upozorava da se čuvamo snova i viđenja i raznih čuda jer se satana pretvara u anđela svetlosti: I nikakvo čudo; jer se sam satana pretvara u anđela Svetlosti (2. Kor 11,14). I mnogi drugi svetitelji takođe upozoravaju da se čuvamo viđenja i snova i da ih ignorišemno ma kako se osećali i mislili da je san od Boga jer su velike prelesti i duhovna pogibao se rađale iz istih. Prepodobni otac Nikodim Svetogorac kaže: "Čak ako sa mnogo nepokazanih razloga budeš spoznao da viđenja koja su ti se pokazala jesu istinita i dolaze od Boga, ipak, beži uvek od njih koliko možeš, odgoni ih daleko od sebe. Ne boj se da Bog ne voli ovo odvraćanje. Jer ako ova viđenja budu bila od Boga, tada će On znati da ti ih preda, i neće Mu biti žao ako ih ti ne primaš. Koji daje blagodat smirenima ne uzima je od njih, za sve što oni čine iz smirenja."
    I Sv. Grigorije Sinait, veliki isihasta i veliki hrišćanski životnik sa istoka, kaže ovako: "Nemoj nikako primati kao otkrovenje i oličenje ono što dolazi od osećaja ili razuma, bilo spolja, bilo iznutra, bilo sam lik Hristov, ili kojeg anđela, ili oblik kojeg svetitelja, ili svetlost da ti se utvara (predstavlja) u umu i da uzima nečiji lik, jer sam um, po svojoj sopstvenoj prirodi, ima moć mašte, i lako može da predstavi sebi likove koje želi. Koji ne vode računa o tome, ozleđuju sebe. Zbog toga pazi i nemoj veoma brzo poverovati u nešto, čak ako bi to bilo dobro, pre no što posetiš one koji su oprobani, i pre mnogo ispitivanja, kako se ne bi oštetio; nego budi sa mnogo pažnje, čuvajući svoj um uvek bistrim i bez ikakvog lika ili oblika. Jer ono što je Bog slao radi kušanja često je mnoge ozledilo, pošto Gospod želi da ispita kamo naginje naša sloboda.
    Mnogi današnji vernici će reći da im je neka osoba prorokovala, predskazivala budućnost i pogodila, sve su to obmane na koje upozorava Bog preko apostola: "Jer će izići lažni hristosi i lažni proroci, i pokazaće znake i čudesa da bi prevarili, ako bude moguće, i izabrane." (Jevandjelje sv. Marka 13,22).
    "Čuvajte se lažnih proroka.Oni dolaze k vama u ovčijem ruhua iznutra su grabežljivi vuci"(Jevanđelje od Mateja 7,15).
    Evo primera iz jednog viđenja svetog i smirenog starca i načina na koji se on odnosi prema istim(=viđenjima): "Neki starac, prebivajući u keliji i podvizavajući se za svoje spasenje, viđao đavole na javi i koreo ih. A đavo, videći da ga je ovaj starac mnogo puta prekoreo, pokazao mu se, govoreći: "Ja sam Hristos", a starac, videći ga, skrenuo je pogled. Reče mu đavo: "Zašto žmuriš? Gledaj i vidi me, jer ja sam Hristos". Odgovorio mu je starac: "Ja ne mogu videti Hrista u ovome svetu". To čuvši đavo, postao je nevidljiv". (Otačnik, gl. 8).
    Svaki san i svako viđenje treba odbacivati i nikako prihvatati da su od Boga (pa sve i da jesu) nego primerom ovog svetog starca i smirenjem da budemo poučeni, jer se Bog neće uvrediti niti umanjiti ako neko kaže: ,,Ko sam ja da sanjam snove i da imam viđenja?''!!!


    Korišćena literatura: Lestvice Svetog Jovana Lestvičnika, Put ka nebu – Starac Kleopa, Čuvajte dušu - Starac Pajsije Svetogorac
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  17. #192
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    SpongeBob nemoj pogresno da shvatis ono sto sam gore napisao, daleko bilo da se smatram izabranim ili jos gore svetim, ja sam veliki gresnik kao i svi mi ljudi, nikod od nas nije bez grijeha. Mi sa rodjenjem pocinjemo da grijesimo, samo sam rekao moju situaciju. Ne javljaju mi se nikakvi likovi, niko ne prica sa mnom niti ja sa nekim, kao nijemi film je to. Nista lose, u vecini situacija su totalno nebitne stvari, tipa situacija gdje pijem kafu sa drugom u Venom, znaci nije uvijek nesto bitno.

  18. #193
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    SpongeBob nemoj pogresno da shvatis ono sto sam gore napisao, daleko bilo da se smatram izabranim ili jos gore svetim, ja sam veliki gresnik kao i svi mi ljudi, nikod od nas nije bez grijeha. Mi sa rodjenjem pocinjemo da grijesimo, samo sam rekao moju situaciju. Ne javljaju mi se nikakvi likovi, niko ne prica sa mnom niti ja sa nekim, kao nijemi film je to. Nista lose, u vecini situacija su totalno nebitne stvari, tipa situacija gdje pijem kafu sa drugom u Venom, znaci nije uvijek nesto bitno.
    Razumijem ja tebe, tekst gore je samo da ljudi budu u toku sa stvarnošću.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  19. #194
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Razumijem ja tebe, tekst gore je samo da ljudi budu u toku sa stvarnošću.
    Imaš li ti kakva iskustva sa ovim stvarima?

    Kad smo već kod stvarnosti - ja mnim da imaš što šta o toj temi da porazmisliš.

    Interesovanja? - šeruj đaole

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    SpongeBob nemoj pogresno da shvatis ono sto sam gore napisao, daleko bilo da se smatram izabranim ili jos gore svetim, ja sam veliki gresnik kao i svi mi ljudi, nikod od nas nije bez grijeha. Mi sa rodjenjem pocinjemo da grijesimo, samo sam rekao moju situaciju. Ne javljaju mi se nikakvi likovi, niko ne prica sa mnom niti ja sa nekim, kao nijemi film je to. Nista lose, u vecini situacija su totalno nebitne stvari, tipa situacija gdje pijem kafu sa drugom u Venom, znaci nije uvijek nesto bitno.
    Kao što pročita (ako si pročitao ) sve su to đavolje rabote.

    Mada nije to baš bez neke.

    KOliko sam shvatio, to 'nešto' što ti se nekoliko puta desilo zaintrigiralo je tvoju maštu. Realno to je nešto što svakako vrijedi istražiti.

    Vidiš savjete? - makni se toga to su đavolje rabote (ko si ti da tako nešto doživiš)...fascinantno.

    Mora da si sanjao da si sanjao i u snu si otipkao...ma ti si lud čovječe, idi liječi se šejtanisto
    Last edited by gaul; 21-05-15 at 16:56.

  20. #195
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,569
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    1,735
    Thanked in
    780 Posts

    Default

    meni se ovo sto pomenuse @biga,rookie i archi desava odavno.pitao sam dosta ljudi,kazu da se i njima isto desava.
    ne vjerujem da na forumu imamo nekoga ko bi to mogao da objasni,fino bi bilo kad bi mogao...

    ps. sundjer bob je nesto pisao,ali nema sanse da cu procitati sve ovo

  21. #196
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Imaš li ti kakva iskustva sa ovim stvarima?

    Kad smo već kod stvarnosti - ja mnim da imaš što šta o toj temi da porazmisliš.

    Interesovanja? - šeruj đaole



    Kao što pročita (ako si pročitao ) sve su to đavolje rabote.

    Mada nije to baš bez neke.

    KOliko sam shvatio, to 'nešto' što ti se nekoliko puta desilo zaintrigiralo je tvoju maštu. Realno to je nešto što svakako vrijedi istražiti.

    Vidiš savjete? - makni se toga to su đavolje rabote (ko si ti da tako nešto doživiš)...fascinantno.

    Mora da si sanjao da si sanjao i u snu si otipkao...ma ti si lud čovječe, idi liječi se šejtanisto
    Ja rekao da vidim savjete? Gdje si to procitao molim te? Ja sam rekao da ja dajem savjete ljudima koji me pitaju nesto...

    edit: Ovo sto je Sponge naveo uopste ne mora da bude tacno, odakle svestenicima koji nisu sveti to znanje od Boga da Bog rijetko dolazi u snu nego je djavolja rabota? Da nisu slucajno rekli da im se Bog ili Isus licno javio i rekao da propovijedaju nesto? Ne naravno. To su njihova misljenja, po meni u vecini pogresna.
    Last edited by BIGa; 21-05-15 at 17:09.

  22. #197
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Ja rekao da vidim savjete?
    Rekao sam da li vidiš savjete (koji su ti savjetovani - stigli depešom iz Koralova)...da je to sve od šejtana i tome slično.

    Ja sam rekao da ja dajem savjete ljudima koji me pitaju nesto...
    Možeš li nešto da navedeš...

  23. #198
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,569
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    1,735
    Thanked in
    780 Posts

    Default

    biga daje savjete(kladionicarske) i to dobre

  24. #199
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo nekih znakova Sudnjeg dana iznesenih kroz poeziju.

  25. #200
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prorocanstvo o Siriji, Iraku i Egiptu.

Page 8 of 28 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prorocanstva ...
    By OpUsTeNo in forum Religija i filozofija
    Replies: 23
    Last Post: 26-09-04, 19:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •