Page 114 of 121 FirstFirst ... 1464104110111112113114115116117118 ... LastLast
Results 2,826 to 2,850 of 3013

Thread: Naš Bog je jedan

  1. #2826
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    17,055
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,595
    Thanked in
    2,305 Posts

    Default

    A paralela mu je da ministri voze službena kola. No mu niko ne reče da ni oni nisu vlasnici tih kola. Mislim, jasno da da čovjek potpuno nesposobno brani neodbranjivo, ali isto je zanimljivo kako je agresivan. Blavor me podsjeća na jednog ovdašnjeg blavora: opširan, tupav i ne zaklapa i blanja svoju priču koja veze sa temom nema.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  2. #2827
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Reci: “O sljedbenici Knjige, ne zastranjujte u vjerovanju svome, suprotno istini, i ne povodite se za prohtjevima ljudi koji su još davno zalutali, i mnoge u zabludu odveli, i sami s Pravoga puta skrenuli!”

  3. #2828
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Reci: “O sljedbenici Knjige, ne zastranjujte u vjerovanju svome, suprotno istini, i ne povodite se za prohtjevima ljudi koji su još davno zalutali, i mnoge u zabludu odveli, i sami s Pravoga puta skrenuli!”
    Da, kao rezultat tautološke dijalektike.

    ***

    Što se tiče blavora (džinijus u plavoj šulji, ne neko drugi no on).

    Vrlo interesantno da izjedna spominje pripomoć na kosmetu u vidu narodnih kuhinja, a nikako da se osvrne na aferu koja je izbila otkrivanjem nevjerovatno bezobrazne krađe. Ko? - a ko će drugi no popovi sa vladikama. I ko opet to finasira?

    Mislim da ovo njegovo koprcanje može dovesti do skidanja klipa sa Youtube-a.

    No dobro, danas je Srbija moderna zemlja, bogougodna, u školama se pohađa vjeronauka.

    Kako je došlo do toga?

    Za vrijeme mandata premijera Đinđića, kad se pregovaralo da se Slobodan Milošević izruči Hagu u duhovnim pregovorima sa SPC je postignut dogovor ... mi nećemo puštati blavore po ulica, ali zato uvedite vjeronauku u škole.

    Palo je rukovanje ...rečeno - učinjeno.

    Ko se zadnji smije najslađe se smije - stara izreka.

    Tako da Risto nikada im nije oprostio što su mu uskratili Revoluciju , tako da se upravo na sahrani Đinđića onako svojski posprdao sa mrcem. Dobro makljanje i sve te prilike za bačanje kletvi su jednostavno puštene niz vodu.

    Čak i to pravilo je pogaženo - o mrcu sve najbolje.

    Pitam se da li etika uopšte postoji u njihovom rječniku.

    Kako odjekuju svi ovi kompromisi i trgovanjem sa etikom na pastvu?

    Da se ne spominje logocentričnost dogme koja počiva na onoj - u početku bješe Riječ.

    E nekad je bilo da je svaka data riječ imala težinu kao da je isklesana u krš.
    Last edited by gaul; 07-06-16 at 17:38.

  4. #2829
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Upućeno je jasno ljudima koji su sledbenici knjige, a ne sledbenicima popova, imama i neznam koga sve i kakvih sve ne zemaljskih organizacija.

    Jedino što nam je Bog ostavio da sledujemo jesu Njegove knjige, ovi ostali se samo tripuju a ni ne fali im publike kao što se da viđet.

  5. #2830
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,357
    Thanks Thanks Given 
    434
    Thanks Thanks Received 
    2,707
    Thanked in
    1,312 Posts

    Default

    Evo nadjoh nesto interesantno na reddit: http://www.bbc.com/news/magazine-26815298

  6. #2831
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Što se dereš? - misliš da ti je argumentacija jača ako podigneš ton.
    Vikati, galamiti, derati se je ponavljati naslov teme? “Mir u sudnici?” Uzvičnik nije znak galame, velika slova bi bila to o čemu govoriš, ali njih – nema.
    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Bićete poput anđela...mislim da je to neko nekome obećavao.
    Zašto su onda razni Daničići, Stefanovići ili Karadžići (ovaj zadnji nije stigao do Hag-a, al ima kad) prevodili upravo „bogovi“ nasuprot tvom pisanju. Možda je to zanimljiviji momenat? Moguće da nisu znali drugačije ili…..?

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Krajnji cilj nije takav, on je mnogo 'plemenitiji' - on će da liči na opšti pokolj , đe će nebeske trupe da izvrše vazdušni desant i bukvalno da sječu sve živo i mrtvo, mislim i male bebice neće pošteđeti, jer koliko mi je poznato tada neće čak ni one da budu vrijedne poštede.
    Ljudska istorija je puna ovakvih događaja, na žalost. Ko tu od koga prepisuje?

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Da, traje jako dugo, na neki način ona je nulta tačka čovjeka i čovječice. Misliš da se ovo ne može klasirati kao dekadencija (pad?) čovjeka i čovječice, ili je posrijedi samo poriv ka samožrtvovanju u dokazu tvoje lojalnosti dogmi.
    Čovjek “ne može služiti Boga i mamona” istovremeno, nego ili jednog ili drugog. Pisano je isto: “dajte Bogu Božije i caru carevo”. Šta je tu komplikovano? “Svako ima oči da vidi i uši da čuje”.

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    A to - bićete kao bogovi - obećava sama crkva, svima onima kojima je smislenije da postanu popovi nego da rade nešto u životu. U društvu đe je bezbjednije i isplativije biti krimos nego pošteni policajac, biti pop je najisplativije ...
    U svakom kukolju ima i malo žita? Jel to poenta priče? Sve dok ima makar i jednog popa koji savjesno, pošteno i primjerno obavlja svoj posao i isto tako živi svoj život, priča ti ne drži vodu. Ne treba suditi drugima prema njihovim promašajima, propustima, greškama i sl.
    Crkva nije ovo što reklo bi se - ti vidiš, pa tako i opisuješ, crkva je širi pojam, ona obuhvata sveštenstvo, monahe i monahinje, ona obuhvata i vjerni narod. Crkva nije bukvalni građevinski objekat, ili par karakterističnih ljudi (specifično odabranih u zavisnosti od željenog konteksta).
    Među vjernim ljudima ima mnogo boljih primjera od ovih koje si istakao. Postoje vjerni ljudi koji po mjerilima ovdašnjih “sveznalica” imaju velikog potencijala, ljudi koji su uspješno završili čak i četiri fakulteta i svoj život su ipak posvetili Bogu. Zašto? (ne bih da otvaram dalju diskusiju, ali bih rekao: “zato što su viđeli ispraznost nauke, zato što su spoznali da današnja nauka ne poznaje Boga, već da jedino kao mrvice nazire njegove mudrosti, koje pokušavaju definisati zakonima, teorijama i drugim sličnim glupostima, a i to rade vrlo pogrešno, najčešće”.

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    ...džipovi su sića...
    Episkop šumadijski Jovan...kovao je zaltnike. Pa malo i preinačio praksu u kovanju istih, lik Hrista je zamjenjen sa njegovim bogugodnim likom (bićete bogovi? - neko promrlja u daljini)...na reversu je manastir Studenica u kojojje započeo svoju poslovnu karijeru iako se ovaj manastir ne nalazi u toj eparhiji.
    Sve ovo upakovano u kesici sa njegovim likom i njegovim potpisom. Tozla tebra. A ostali postaju popovi jer vjeruju u Boga - hahahahahahaha
    Dobro, makar ne idu tim džipovima na plaže neradnim danima, još. Opet, ko te tjera da budeš dio toga? Zašto bi tom Jovanu ti davao “Jovanovo” iz svog džepa i sl.?
    Ako je neko takav, ne budi mu drug, niti dio toga.
    Last edited by SpongeBob; 11-06-16 at 22:15.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  7. #2832
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Novi Audi A8 košta od 70,000 do 120,000 eura zavisno od motora i opreme.
    Mercedes ML kakav se mogao vidjeti na zadnjem saboru košta otprilike između 90,000 i 120,000 eura zavisno od opreme.
    Veli ovaj blavor kako vozila ostaju novim vladikama, a ti moraš da se potrudiš da voznom parku vladika nađeš auto stariji od 10 godina.
    I onda se oni brane "Treba nam dobar i pouzdan auto jer se dosta krećemo. To je stvar potrebe a ne bahaćenja"?
    -OK, ima li koji vladika da se vozi u Golfa?

    Inače, auta su samo dio priče.
    Enterijer Kačavendinog "dvora" u Bjeljini je procijenjen da vrijedi, ako se dobro sjećam, 300,000 eura. Od čega samo jedno ogledalo 20,000.
    I onda SPC otvori nekoliko narodnnih kuhinja i vele "Evo - pomažemo siromašne".

    P.S.
    Prosječna starost putničkih vozila u Srbiji je 16 godina
    Pošto voliš da tražiš po internetu svakakvu (obično nepotrebnu) statistiku, čudi me da ti je ovaj detalj promakao.
    http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=667061
    Šteta, nema cijene, mada bilo mi muka da tražim dalje, eto viđeh da ima dosta opreme, to mi bi dovoljno, da pretpostavim, a eto možda i tebi zadatak, ne sumnjam da ćeš pronać.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  8. #2833
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Pošto voliš da tražiš po internetu svakakvu (obično nepotrebnu) statistiku, čudi me da ti je ovaj detalj promakao.
    http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=667061
    Šteta, nema cijene, mada bilo mi muka da tražim dalje, eto viđeh da ima dosta opreme, to mi bi dovoljno, da pretpostavim, a eto možda i tebi zadatak, ne sumnjam da ćeš pronać.
    Ti onako usput uporedi Papu sa našom sitnom boranijom
    Papomobil je uveden poslije atentata na papu Jovana Pavla tako da je potreba za njim skroz utemeljena.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  9. #2834
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ti onako usput uporedi Papu sa našom sitnom boranijom
    Papomobil je uveden poslije atentata na papu Jovana Pavla tako da je potreba za njim skroz utemeljena.
    NE!
    Ja "onako usput" pomenuh poklon koji je papa nedavno dobio u kontekstu cijena koje se pominju te "dodatne opreme" i sl.
    A što se tiče "potreba" i "utemeljenja", rijetko ko koristi nešto što mu ne treba.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  10. #2835
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Vikati, galamiti, derati se je ponavljati naslov teme? “Mir u sudnici?” Uzvičnik nije znak galame, velika slova bi bila to o čemu govoriš, ali njih – nema.
    Znači nije dranje već režanje?

    OK onda, što režiš?

    Zašto su onda razni Daničići, Stefanovići ili Karadžići (ovaj zadnji nije stigao do Hag-a, al ima kad) prevodili upravo „bogovi“ nasuprot tvom pisanju. Možda je to zanimljiviji momenat? Moguće da nisu znali drugačije ili…..?
    Množina tetragramatona je...?


    Ostatak (sve)...spinovanje.

    Da se shvatiti tvoj religiozni poriv ka (auto) žrtvi.

    Nevjerovatan obrt i zamjena teza da se staviš u takav kontekst po svaku cijenu, u ovom slučaju - smisla (najblaže rečeno).

    ***

    Pade mi na um ovaj odlomak kao divno pojašnjenje nekih razloga.

    Elem,veli ovako...

    ...Govoriću o svom ocu Witoldu Kowalskom. O njegovom preobražaju od ateiste u istinskog mistika i kabalistu. On je u susjednoj sobi. Rumen je. Pije votku i piše traktat 'Teologija i biciklizam' posvjećen Njegovoj Svetosti patrijarhu Gruzijske pravoslavne crkve. Do prije nekoliko godina otac nikada nije pio. Onda se naprasno razbolio i pao u samrtničku postelju. Ljekari su mu davali najviše dvije nedjelje života. Prošle su četiri nedjelje, otac nije umirao, upravnik internog odjeljenja, dr.Vagner, izgubio je strpljenje i izbacio ga iz bolnice zbog nediscipline da ne bi zauzimao mjesto nekome ko više cijeni medicinsku nauku, spremnom da umre u predviđenom roku.
    U svojim 'Ispovjestima', otac je ovako prokomentarisao tu epizodu : '' Laž je da su me istjerali zato što nisam htio da umrem iako sam, premna svim nalazima, bio gotovo mrtav. Istjerali su me zato što sam se za vrijeme bolesti, u komi, pokajao i vratio u okrilje hrišćanstva. Ne treba ništa zamjerati ljekarima. Oni su to učinili nesvjesno. Ustrojstvo svijeta je takvo da se hrišćani proganjaju i oni se progone ma koliko zvanična politika, istorija etc., tvrdili da su progoni hrišćana stvar daleke istorije.''...
    Last edited by gaul; 12-06-16 at 22:53.

  11. #2836
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,763
    Thanks Thanks Given 
    1,503
    Thanks Thanks Received 
    4,481
    Thanked in
    1,719 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Pošto voliš da tražiš po internetu svakakvu (obično nepotrebnu) statistiku, čudi me da ti je ovaj detalj promakao.
    http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=667061
    Šteta, nema cijene, mada bilo mi muka da tražim dalje, eto viđeh da ima dosta opreme, to mi bi dovoljno, da pretpostavim, a eto možda i tebi zadatak, ne sumnjam da ćeš pronać.
    Pričali smo konkretno o SPC a ne o papi.

    Međutim, to što se bahate i vjerski poglavari drugih konfesija nije nikakav argument u odbranu tvojih tako da se uzalud trudiš.

  12. #2837
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    A kakve veze ima sve to sa temom?

    Jel to znak Intenzije da se želite probuditi ili pravdati?

    Većina tih ljudi želi samo da osigura svoju socialnu poziciju u društvu. Bave se politikom, marketingom i predstavom a Božiju Riječ koriste samo onoliko koliko im treba i ne libe se da izvuku što iz konteksta.

    Da doista oni rade što bi trebalo da rade bi svaki dan diskutovali sa ljudima tražeći pouku u toj Riječi želeći da budu na pravom putu. Ma bi od straha po sto puta prelistavali da nisu što pogrešno protumačili.

    Ali ne ide to tako, već se sa namjerom ide i onda se traži bili kako mogli što kao opravdanje iskoristiti za ono što žele.

    Koliko je ljudi takvih, zar bi se moga začuditi iko ko ljubi istinu što se zbiva.

  13. #2838
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    A kakve veze ima sve to sa temom?
    Iste kakve ima i post koji sam citirao
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  14. #2839
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Pa ja pitam kakve i postavio pitanje posle te rečenice. Ako nije ni jedno od te dvije opcije što je onda veza?

  15. #2840
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Znači nije dranje već režanje? OK onda, što režiš?
    Podsjećati na temu je - režanje? Djeluje da iz nekog čudnog iskustva pišeš, pa misliš da to i drugi rade? Ima tu nešto poznato, sjetiću se.

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Množina tetragramatona je...?
    "Onaj koji jeste", al možda ti i u tom objašnjenju nedostaje množina koju tražiš?

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Ostatak (sve)...spinovanje.
    Da se shvatiti tvoj religiozni poriv ka (auto) žrtvi.
    Nevjerovatan obrt i zamjena teza da se staviš u takav kontekst po svaku cijenu, u ovom slučaju - smisla (najblaže rečeno).
    Ja "prozivam" svojevremno si mi govorio, a sad mi objašnjavaš kako se stavljam u neki čudni kontekst?
    Zanimljivo. Mislio sam na ovo "zanimljivo" staviti uzvičnik, al previše bi ti bilo, zar ne?

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Pade mi na um ovaj odlomak kao divno pojašnjenje nekih razloga.
    Elem,veli ovako...
    Hvala, sad sam se sjetio otkud mi je poznato. Tipićna hebrejska demagogija? Kad se to uzme u obzir, onda tvoje pisanje postaje smislenije.

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Pričali smo konkretno o SPC a ne o papi.
    Međutim, to što se bahate i vjerski poglavari drugih konfesija nije nikakav argument u odbranu tvojih tako da se uzalud trudiš.
    Valjda pisali, a ne pričali? Opet i tebi da ponovim, treba pisati o temi. SPC nije tema, valjda?

    U par navrata si pokazao sposobnost za bukvalno posmatranje stvari, tako da me je zbilja zbunila tvoja statistika oko konkretnog modela, opreme i sl. U tom duhu, sam te i prozvao ne bi li iskopao cijenu papinog automobila. Dakle, koliko košta?
    U nastaku, kako se papa bahati, ako je papa dobio na poklon automobil od nekog? Ah, da nije ga odmah prodao i nije otvorio par hiljada javnih kuhinja za beskućnike, jest, to bi tako - imalo smisla.

    "Moji"?
    Đe ti živiš čovječe? Ja, da ti pojasnim za slučaj da nisi u toku, živim u Crnoj Gori, nisam u srpskom rasejanju ili rasijanju.

    Tvoje "primanje" na video koji je Gaul postavio, iz ko zna kojih razloga skoro pa i ne vezano za temu, ne može nikako da podrazumijeva i moju navodnu "odbranu" nekog, koju za sad samo ti vidiš. Bez obzira o čemu ste diskutovali, ja sam istakao papu kao zanimljiv primjer. (Šta ćeš, ljudi su grešni. Uobraze svašta!)

    Postoje brojne i mnoge crkve, ali kako tema kaže, Bog je Jedan. Jesam li mogao ovo tiše napisat? Probaću sledeći put manjim slovima.


    "Naziv "farizeji", grčki: pharisaios, dolazi od hebrejskog perušim odnosno aramejskog perišajja, što znači odvojeni. Ovo ime dobili su zbog svoje suzdržanosti prema sudjelovanju u političkom životu i usmjerenosti na religiju, a također i zbog svojeg odvajanja od običnog puka. Prvenstvena im je briga da u osobnom životu doslovno štuju Zakon, tj. židovske svete spise (Stari Zavjet) i usmenu predaju.Njihovo odvajanje međutim nije bilo ni izbliza tako radikalno kao kod esena, koji su se povukli u vlastite izolirane zajednice. Farizeji su živjeli uobičajenim načinom života Židova. Često su bili pismoznanci i učitelji. Sudjelovali su u Sinedriju kao oporba saducejima. Iako su bili skloni prezirati obični puk koji ne poznaje Zakon, uživali su ugled i bili vrlo utjecajni u narodu zbog svoje učenosti, predanosti vjeri i obično uzornom životu.
    Njihov je ugled bio od presudnog značaja nakon uništavanja Hrama 70. g.n.e, koje izaziva drastičnu krizu židovstva i propast stranke saduceja. Farizeji su ustrojili nove temelje judaizma (Talmud), koji traju do danas. U tome su prestali biti "odvojeni", pa se i riječ među Židovima prestala koristiti.
    U Evanđeljima i drugim dijelovima Novog Zavjeta riječ "farizej" pojavljuje se gotovo isključivo u negativnom kontekstu, npr. u Mt 23, gdje Isus više puta ponavlja zazivanje "Jao vama, pismoznanci i farizeji! Licemjeri!".
    Tako je u europskim jezicima, posredstvom latinskog prijevoda Novog Zavjeta, riječ "farizej" dobila opće značenje »licemjer, podlac, hipokrit«, odnosno "farizejstvo" značenje »prijetvornost, hipokrizija, licemjerstvo, podlost« (Hrvatski enciklopedijski rječnik).
    Iako je među farizejima svakako bilo i licemjera, koji su se javno zalagali za jedno a tajno se ponašali drugačije, većina njih bili su savjesni i dosljedni ljudi; to se pokazalo u izvanredno kreativnoj i uspješnoj obnovi židovstva nakon razaranja Hrama. Korištenje riječi "farizej" kao sinonim za licemjera povijesna je nepravda."
    Last edited by SpongeBob; 13-06-16 at 23:16.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  16. #2841
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U kontekstu rasipanja novca:

    Uprava zatvor optužen za rasipanje novca: Hrčka vozili kod veterinara u službenom vozilu

    BACILI 18 MILIONA EVRA Evo šta bismo sve imali da državni direktori nisu bili BAHATI

    Vjerovatno da onaj koji ima, može i da troši, rasipa, a time onaj koji nema može da hejtuje!?
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  17. #2842
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,357
    Thanks Thanks Given 
    434
    Thanks Thanks Received 
    2,707
    Thanked in
    1,312 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    U kontekstu rasipanja novca:

    Uprava zatvor optužen za rasipanje novca: Hrčka vozili kod veterinara u službenom vozilu

    BACILI 18 MILIONA EVRA Evo šta bismo sve imali da državni direktori nisu bili BAHATI

    Vjerovatno da onaj koji ima, može i da troši, rasipa, a time onaj koji nema može da hejtuje!?
    Svhatam ja da zelis da budes dobar sluga i da pokusavas da opravdas svoje crkvene gospodare. Ali:
    1. Kontekst nije rasipanje novca. Govorimo o vjerkim institucijama. A znamo sta crkva propovjeda a sta radi. Mozes valjda iz toga da zakljucis o cemu se radi umjesto sto pokusavas da kreiras neki lijevi kontekst u nadi da ce da skrene fokus sa ogavnih lazi, licemjerja, gramzivosti i moralne pustinje u kojoj se nalazi pravoslavna crkva;
    2. Kad ti je jedina odbrana "i drugi to rade" to nije neka odbrana.

  18. #2843
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Svhatam ja da zelis da budes dobar sluga i da pokusavas da opravdas svoje crkvene gospodare. Ali:
    1. Kontekst nije rasipanje novca. Govorimo o vjerkim institucijama. A znamo sta crkva propovjeda a sta radi. Mozes valjda iz toga da zakljucis o cemu se radi umjesto sto pokusavas da kreiras neki lijevi kontekst u nadi da ce da skrene fokus sa ogavnih lazi, licemjerja, gramzivosti i moralne pustinje u kojoj se nalazi pravoslavna crkva;
    2. Kad ti je jedina odbrana "i drugi to rade" to nije neka odbrana.
    Koji apsurd, ti nešto "shvataš". Dal shvataš da u crkvenoj hijerarhiji ne postoje titule tipa "gospodar"? Dobro ima nekih kvazi religioznih i kriminalno nastrojenih tipova organizacija đe je taj termin vrlo ustaljen i vrlo popularan.

    Dalje, kontekst jeste, rasipanje novca, da si imalo pratio, kao što nisi, znao bi, upravo zato što nisam ja upotrijebio taj termin i tu ideju, već ASC, govoreći o "bahaćenju". Nikad ništa nećeš naučit, potrudi se malo, vrijeme ti je.

    Ovo dalje što si pisao, tipično za tebe, nema veze sa životom, niti sa realnom situacijom. Da si pročitao mojih par zadnjih postova, a i dobar dio onog što Ego govori po temi od kako ju je pokrenuo, shvatio bi, pardon, mogao si da shvatiš da niko kriminalce ne odobrava, niko ne aminuje negativne stvari i postupke i sl.
    Da ne zaboravim, "mogao si" shvatiti, ali...

    Bijedna je tvoja ideja, konstrukcija koju si formirao u kontekstu neke odbrane ili čega li već. Makar citati koje sam vam postavio jasno o tome govore.

    Nego, nađoste li tu cijenu onog papinog vozila?

    S interneta:

    "First of all, Y give back flowers, milk, gold to the creator who created everything?
    I feel donating money to god is like bribing God. If God does good to us only if we donate some money to temple or do some pooja or sacrifice animals, then God is also corrupt.
    There are lot of Business minds behind the costly pooja's and yagna's. If you really want God to help you, pray with true devotion, be honest and good things.
    If a theif does pooja and donates money to temple, will God help him?

    Instead of paying for a religious ritual, buy food for a beggar. Instead of donating money to temples, donate it to the poor"

    "On average my family gives $5 for every Sunday mass. That's $260 per year. Then there are special donations each worth $100 for Christmas, Easter and New Years."

    "Well, I don't know the exact amout of money spent but it is surely a massive amount. In India people spend more money on religious activities than education or healtcare. Even the government seems to spend more money on organizing religious activities in temples than building schools and basic infrastructure. If all the donations given to temples is used for the needy instead of adding to the temple's treasury, India would be a much better place ."
    Last edited by SpongeBob; 14-06-16 at 18:02.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  19. #2844
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Dalje, kontekst jeste, rasipanje novca, da si imalo pratio, kao što nisi, znao bi, upravo zato što nisam ja upotrijebio taj termin i tu ideju, već ASC, govoreći o "bahaćenju". Nikad ništa nećeš naučit, potrudi se malo, vrijeme ti je.
    Nije meni upućeno ali kontekst NIJE rasipanje novca već rasipanje novca TVOJE VJERSKE ORGANIZACIJE. To što si ti pokušao da poturiš papomobil nije baš najsrećniji pokušaj spinovanja
    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Nego, nađoste li tu cijenu onog papinog vozila?
    Da bog da pa papomobil zatrebao Amfilohiju
    Last edited by Rakun; 14-06-16 at 17:50.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  20. #2845
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,357
    Thanks Thanks Given 
    434
    Thanks Thanks Received 
    2,707
    Thanked in
    1,312 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Koji apsurd, ti nešto "shvataš". Dal shvataš da u crkvenoj hijerarhiji ne postoje titule tipa "gospodar"
    Ko govori o crkvenoj hijerarhiji? Oni su za tebe autoritet i stoga sam ih hiperbolicki nazvao tvojim gospodarima. Jos ti stilske figure ne idu.

    Ne vidim neki razlog da obracam paznju na ostatak teksta kad si vec u samom startu zajebao stvar svojim bukvalistickim tupljenjem, kao i obicno. Vise i zidovi znaju da nisi sposoban da formiras koherentnu misao i davno si postao predmet sprdnje na citavom forumu. Aj u zdravlje.

  21. #2846
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ada evo mene koji sigurno ne drži njih za mnogo pa isto si mi rekao.

    Koliko to ima veze.

  22. #2847
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Podsjećati na temu je - režanje? Djeluje da iz nekog čudnog iskustva pišeš, pa misliš da to i drugi rade? Ima tu nešto poznato, sjetiću se.
    Dobro kad nije režanje...onda je ushićenje?

    Zašto si onda ushićen?

    "Onaj koji jeste", al možda ti i u tom objašnjenju nedostaje množina koju tražiš?
    Očigledno ne shvataš poentu, ovako vodiš deiskusiju sam sa sobom i to žustro obarajući sopstvene stavove.

    Ako je Zmija obećala da će da budu kao bogovi...u kom obliku je to rekla? Kako?

    Tipićna hebrejska demagogija?
    Jel da?

    Mislio sam na ovo "zanimljivo" staviti uzvičnik, al previše bi ti bilo, zar ne?
    Zašto suvišno, pokaži emocije.

    Čovjek “ne može služiti Boga i mamona” istovremeno, nego ili jednog ili drugog.
    Zašto misliš da je čovjek stvoren da nekome služi?

    Opet, ko te tjera da budeš dio toga?
    Građanska dužnost

    Da se vratimo na monoteizam kao produkt dekadencije.

    Kao što ti rekoh , baviš se zamjenama teza gdje projektuješ sve i svašta.

    Kako je sve počelo i kako se traba završiti? - kao uspon ili propadanje čovjeka.

    Zašto ima samo 4 čovjeka ?
    Last edited by gaul; 15-06-16 at 20:01.

  23. #2848
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Bobe ako ne misliš da ista može dobro izaći iz diskusije, nemoj participirati. Ako sam se ja zeznuo nemoj i ti(bez ako moraš tako naučiti)

    "It is impossible for the fools to tread the path of learned ones."

    "Lack of faith, treachery, arguments and animosity only breed malevolence. It is in the best interest of all to avoid this and tread on the path of progress."

    Iz Veda

  24. #2849
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,836
    Thanks Thanks Given 
    1,664
    Thanks Thanks Received 
    2,062
    Thanked in
    851 Posts

    Default

    Nešto evo uspavan ovim vremenom sjetih se onog "Bog je svemoguć". Odbacivanjem pitanja "Da li Bog može napraviti tako vreo burito da ga ni On ne može pojesti?" kao paradoksalnog, nismo odgovorili na ono glavno "Da li je svemoguć?". Ako postoji, ja mislim da nije jer bi to značilo upravo suprotno tj. da Bog ne postoji. Mislim da je ključ u terminu SVEMOGUĆ. Šta to znači? Po meni to znači da svaki od mogućih događaja ima jednaku vjerovatnoću dešavanja. Ako svaki ima jednaku vjerovatnoću dešavanja onda ne možemo reći da se radi o namjeri tj. kreaciji jer svaka kreacija ima cilj i korake kako do njega doći. Radilo bi se o slučajnosti. Znači ako Bog postoji, ti koraci su izvjesni sa vjerovatnoćom od 100%. Ako Bog postoji onda svakako nije svemoguć već je ograničen onim svojim ciljem koji želi tj. mora postići. Dakle ne postoji mogućnost npr da uradi suprotno od planiranog. Svemoguć dakle Ne ali sposoban DA.

    Sama činjenica da se On predomišlja i kažnjava po svetim knjigama ukazuje na nedostatak vizije, osvetu, kaznu itd. Odveć ljudsko ponašanje zar ne? Ili možda zacrtani koraci kojima dajemo emociju i dramski zaplet da bi bili u stanju da ih razumijemo jer njihov simbolički značaj svakako nismo u stanju razumjeti? Mislim da je ovo drugo.

    U kontekstu gore rečenog mislim da je ovo još jedan argument zašto svete kjnige ne treba čitati kao kaubojske romane. Iako priznajem da je iskušenje veliko.


    Sent from my GSXR1000 @ 299
    Last edited by Caesar; 16-06-16 at 14:41.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  25. #2850
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    914
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Kako to simpaticno zvuci kad covjek koji je savrseno kreiran i nacrtan, koji ima moc da vidi, cuje, dodirne, govori pa cak i da misli......pa sve uz to i slobodnu volju da odlucuje a ni sa cim opravdanu..........i onako proizvoljno izjavi ......."Da li Bog postoji"
    Mene ovo tako duhovito izgleda da me strasno potsjeca na ljude iz one cuvene francuske komedije "Grrrrrrrr"
    Pokusati objasniti funkcionisanje Boga je vrlo nezahvalno. Ali ono sto Biblija govori o Njemu je u neku ruku i lako za shvatiti.
    Bog je vidljiv u liku Isusa(sin kao Njegovo drugo lice) Hrista. Po cijem liku smo i mi kreirani. Karakter Boga je
    opisan rijecima....."Ja sam istina. Ja sam pravda. Ja sam milost. Ja sam alfa i omega. Ja sam pocetak i kraj. Ja sam rijec." "Bog rece neka bude svjetlost, I BI SVJETLOST"
    Sto stvara sasvim jasnu predstavu o Bogu.
    Sto se tice toga da li je stvarno i svemoguc........JESTE, a evo i zbog cega:
    Izmedju ostalog Bog je i zakon. Sto bi znacilo da i On mora raditi po zakonu. Ali u svojoj milosti i premudrosti je uspio da spasi covjeka cak i od zakona koji je trazio njegovo trenutno unistenje. Tj. uspio je da ujedini strogost zakona i svoju milost tako sto je zrtvovao Isusa i na taj nacin otkupio izuzetno skupom cijenom covjeka od smrti. I na taj nacin izdigao zakon u ocima svih svjetova na najvisi moguci nivo, a sve to na ramenima sopstvene milosti. Ovo je najveci dokaz Njegove svemocnosti.
    Sto se tice "Njegovog predomisljanja"...kako je @Caesar naveo.........to je samo stvar Njegove savrsene "pedagogije"

Page 114 of 121 FirstFirst ... 1464104110111112113114115116117118 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kupujem jedan flagship, jedan remorker
    By Philia in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 22-03-17, 08:01
  2. Kupujem Jos jedan HDD 80 gb
    By raske97pro in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 08-01-13, 22:14
  3. KOLEKTIVNI UGOVOR, jedan na jedan ili PLUS POLITIKA
    By milovan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 07-11-11, 15:59
  4. Replies: 2
    Last Post: 31-03-09, 20:47
  5. m:tel “Prijatelji jedan na jedan”
    By weatherman in forum Operatori
    Replies: 14
    Last Post: 14-04-08, 01:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •