View Poll Results: Mislim da u svijetlu pogoršanja odnosa Zapada i Rusije:

Voters
186. You may not vote on this poll
  • 1. Crna Gora treba čvršće stati uz Zapad (EU,SAD i NATO) bez obzira na moguće posljedice toga

    79 42.47%
  • 2. Crna Gora treba prekinuti dosadašnji pravac i držati se Rusije, bez obzira na posljedice toga

    23 12.37%
  • 3. Crna Gora treba odustati od svrstavanja uz bilo koju stranu, bez obzira na posljedice toga

    57 30.65%
  • 4. Pogoršanje odnosa Zapada i Rusije se neće desiti, tako da sve ovo trebamo zanemariti

    11 5.91%
  • 5. Teško se cijepam kao ličnost u ovom traumatičnom opredjeljivanju/ ne znam

    16 8.60%
Page 115 of 165 FirstFirst ... 1565105111112113114115116117118119125 ... LastLast
Results 2,851 to 2,875 of 4116

Thread: Crna Gora u odnosu na novu realnost i geopolitički sukob Zapada i Rusije

  1. #2851
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,343
    Thanks Thanks Given 
    517
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    369 Posts

    Default

    Samo ne znam kako će NATO da riješi problem
    - opterećnja po jedinici prihoda raznim lokalnim i državnim nametima ( porez jeste 9% ali zato + %%%%%%%%%%%%%% svačega )
    - nelojalne konkurencije ( privilegovani )
    - ljudskih resursa
    - desetine hiljada zapošljenih od strane države
    - duga
    - vladavine prava
    Investitora samo zanimaju : produktivnost, ekonomičnost, rentabilnost i vladavina prava
    Priča se da kada uđemo u Nato naša preduzeća će moći konkurisati za nabavke.Samo ne znam koje to preduzeće, jedino ako ne dobijemo kakvu kvotu
    Last edited by Markys; 09-07-16 at 09:22.

  2. #2852
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    17,007
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,548
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Ja se samo nadam da će ulaskom u NATO da se konačno završi priča o državom statusu i da će se dps, htio ne htio, za svoj rejting boriti isključivo na temama ekonomije, životnog standarda, vladavine prava, zaštite životne okoline i slično. Naravno, nije isključeno da df i slični buzdovani nastave sa pričom kako će oni izać iz nato-a čim dođu na vlast. Što je i realnije nego promjena državnog statusa, pogotovo ako u nato uđemo odlukom u parlamentu.

    Usput, po ko zna koji put se protivnicima ulaska u nato pruža prilika da na izborima ne izaberu partije koje se zalažu za ulazak u nato. Ako je ogromna većina ljudi protiv ulaska, kako tvrde antinato snage, onda dps nema šanse da pobijedi. Pogotovo jer je Milu priča kako će novi saziv skupštine donijet odluku o ulasku.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  3. #2853
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Ja se samo nadam da će ulaskom u NATO da se konačno završi priča o državom statusu i da će se dps, htio ne htio, za svoj rejting boriti isključivo na temama ekonomije, životnog standarda, vladavine prava, zaštite životne okoline i slično. Naravno, nije isključeno da df i slični buzdovani nastave sa pričom kako će oni izać iz nato-a čim dođu na vlast. Što je i realnije nego promjena državnog statusa, pogotovo ako u nato uđemo odlukom u parlamentu.

    Usput, po ko zna koji put se protivnicima ulaska u nato pruža prilika da na izborima ne izaberu partije koje se zalažu za ulazak u nato. Ako je ogromna većina ljudi protiv ulaska, kako tvrde antinato snage, onda dps nema šanse da pobijedi. Pogotovo jer je Milu priča kako će novi saziv skupštine donijet odluku o ulasku.
    Čim sam pročitao prvu rečenicu, pomislih da kažem da zaboravljaš da će odmah, neko po zadatku, a neko iz iskrene želje, da se pojavi sa predlogom da se izađe iz NATO. Ali si ih narednom rečenicom pokrio :-D
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  4. #2854
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,433
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    878
    Thanked in
    523 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Je li to kao Sveto sto vam je odlucivao kad ce da se povuce ili vrati na funkciju u partiji

    Jer se jos od 18 vijeka Crna Gora "zavazda" prikljucivala vojno jakim drzavama

    Jedno pitanje. Morate li svaki lijepi dogadjaj u CG da zgadite poltronskim komentarima
    Greote od tebe. Nije ti lako.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  5. #2855
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,401
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default Crna Gora u odnosu na novu realnost i geopolitički sukob Zapada i Rusije

    A taman greote. Kad se danas moram osjecati kao na sastanku komunisticke omladine u kumrovcu, po principu ja tebi serdare ti meni vojvodo.
    A lako ne moze da bude kad su se razni piljari i tezgarosi sa pijaca poceli da pitaju o sudbini drzave. Umjesto da ostanu ono sto jesu, sverceri farmerica i prodavci ispod ruke na livadi pored lijepe kate

  6. #2856
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kad se vidi koliko u Crnoj Gori ima primitivnog i nekulturnog naroda, neobrazovanog i zatucanog... mora se reći da je velika sreća što ćemo biti u savez sa Njemačkom, Francuskom, Italijom, Španijom, Amerikom, Velikom Britanijom, Češkom, Belgijom, Danskom, Norveškom, Kanadom.... Ovo su zemlje sa najboljim standardom za življenje, sa uređenim i stabilnim-pravno ekonomskim sistemima...
    Sa druge strane, lično poznajem par osoba koje su veliki protivnici NATO-a, koji smatraju Ameriku za najveće zlo na planeti a Putina vide kao jedinog prevednog spasioca... I oni sa takvim mišljenjem idu u Ameriku da zarađuju a ne u Rusiju, idu u Njemačku a ne u Rusiju..I to u NATO zemlje sa najviše zla... tragi-komedija...

  7. #2857
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,343
    Thanks Thanks Given 
    517
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    369 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by McS View Post
    Kad se vidi koliko u Crnoj Gori ima primitivnog i nekulturnog naroda, neobrazovanog i zatucanog... mora se reći da je velika sreća što ćemo biti u savez sa Njemačkom, Francuskom, Italijom, Španijom, Amerikom, Velikom Britanijom, Češkom, Belgijom, Danskom, Norveškom, Kanadom.... Ovo su zemlje sa najboljim standardom za življenje, sa uređenim i stabilnim-pravno ekonomskim sistemima...
    Sa druge strane, lično poznajem par osoba koje su veliki protivnici NATO-a, koji smatraju Ameriku za najveće zlo na planeti a Putina vide kao jedinog prevednog spasioca... I oni sa takvim mišljenjem idu u Ameriku da zarađuju a ne u Rusiju, idu u Njemačku a ne u Rusiju..I to u NATO zemlje sa najviše zla... tragi-komedija...
    Kakve to veze ima sa nama, osim što nam nabijaju komplekse

  8. #2858
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,284
    Thanks Thanks Given 
    2,766
    Thanks Thanks Received 
    2,642
    Thanked in
    1,282 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Greote od tebe. Nije ti lako.
    što greote od njega, da ti milo sjutra kaže aj stavi četničku zastavu na kuću ti bi je stavio pa reci da nije tako
    She is only here to annoy herself!

  9. #2859
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,059
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,352
    Thanked in
    1,876 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Markys View Post
    Kakve to veze ima sa nama, osim što nam nabijaju komplekse
    Pa ono ako se družiš sa dobrostijećim momcima veće su šanse da uspiješ u životu nego ako se družiš sa klošarima...

    Poslato sa sjajne pisaće mašine Note 5 x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  10. #2860
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,343
    Thanks Thanks Given 
    517
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    369 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Pa ono ako se družiš sa dobrostijećim momcima veće su šanse da uspiješ u životu nego ako se družiš sa klošarima...

    Poslato sa sjajne pisaće mašine Note 5 x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Pameti ne znam dali imamo
    Last edited by Markys; 09-07-16 at 11:09.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  11. #2861
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Pa ono ako se družiš sa dobrostijećim momcima veće su šanse da uspiješ u životu nego ako se družiš sa klošarima...

    Poslato sa sjajne pisaće mašine Note 5 x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    ..sa klošarima i vucibatinama

  12. #2862
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,401
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default Crna Gora u odnosu na novu realnost i geopolitički sukob Zapada i Rusije

    Quote Originally Posted by McS View Post
    Kad se vidi koliko u Crnoj Gori ima primitivnog i nekulturnog naroda, neobrazovanog i zatucanog... mora se reći da je velika sreća što ćemo biti u savez sa Njemačkom, Francuskom, Italijom, Španijom, Amerikom, Velikom Britanijom, Češkom, Belgijom, Danskom, Norveškom, Kanadom.... Ovo su zemlje sa najboljim standardom za življenje, sa uređenim i stabilnim-pravno ekonomskim sistemima...
    Sa druge strane, lično poznajem par osoba koje su veliki protivnici NATO-a, koji smatraju Ameriku za najveće zlo na planeti a Putina vide kao jedinog prevednog spasioca... I oni sa takvim mišljenjem idu u Ameriku da zarađuju a ne u Rusiju, idu u Njemačku a ne u Rusiju..I to u NATO zemlje sa najviše zla... tragi-komedija...
    Nisam te ovo pitao uopste. Fino prebacivanje teme. Okolo naokolo da sam protiv ulaska u NATO.
    Ako ti lakse CG je geopoliticki u tom savezu odavno, samo se eto stavilo na papir
    Pitanje je bilo da objasnis stav da je bolje uci u NATO, nego EU.
    Da ponovim: Kako je bolji ulazak u vojni savez, od ulaska u zajednicu koja je nastala na osnovu ekonomskih i finansijskih potreba.
    I kao mali osvrt na tvoje pisanje. Njemacka, Francuska, UK... nisu postale to sto jesu jer su clanice vojnog saveza, vec zato sto su clanovi ili posebnim sporazumima prikljuceni EU.
    Ako je tvoja konstatacija tacna, sta je problem onda u HR, ALB, Rumuniji, Bugarskoj da i oni "bjeze" u zapadnu i sjevernu evropu, a clanice su NATO
    Last edited by Hell Raiser; 09-07-16 at 11:49.

  13. #2863
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Oland izjavio da Rusija nije prijetnja nego partner a ovi oće da razmještaju USA vojsku u zemlje istočne Evrope što opet po istraživanju u Njemačkoj podržava svega 9% stanovništva ... mada ... teško da će se složit vojno lice i ekonomista jer svako vuče priču na svoj teren kako bi mogao da radi u uslovima koji mu odgovaraju ... ko će "pobijedit" ostaje da vidimo jer ovo o čemu raspravljaju nije Jugoslavija,Irak,Libija,Afganistan nego više od pola planete a to je vojno nemoguće porazit ...
    deuscroix

  14. #2864
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    700
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    С.А.Д. желе да контролише комплетну Европу, тј. по њима Европа не смије потпасти по руски утицај. Европа због санкција према Русији трпи огромне губитке и фирме и народ се буне. С.А.Д. желе неки нови рат неко ново крвопролиће. Покушали су Украјини увући Русију али је Путин није глуп да насједне на то.
    За улазак у НАТО мора бити референдум јер не може 81 човјек одлучивати о нашој судбини. Па ако на рефенрендум одлучимо да учествујемо у злочинама нека нам Бог помогне да на то не донесе несрећу.

  15. #2865
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,433
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    878
    Thanked in
    523 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    što greote od njega, da ti milo sjutra kaže aj stavi četničku zastavu na kuću ti bi je stavio pa reci da nije tako
    Naravno da nije tako. Ali tebi ne vrijedi objasnjavati i dokazivati...
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  16. #2866
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,284
    Thanks Thanks Given 
    2,766
    Thanks Thanks Received 
    2,642
    Thanked in
    1,282 Posts

    Default

    ne nego si u dps zato što ti se sviđa njihov program
    She is only here to annoy herself!

  17. #2867
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,433
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    878
    Thanked in
    523 Posts

    Default

    Kao sto rekoh ne vrijedi ti objasnjavati...
    Moji roditelji su bili medju prvim clanovima partije, rodjeni mi stric 5 puta ministar bio i 2 puta potpresjednik vlade...
    Ja licno i moji roditelji se nikad eura okoristili nismo od partije, Bog mi je svjedok! U partiji sam srcem i znam da je to najbolja opcija koju imamo sa najvecim kapacitetima u svim pogledima... ujedno i dio nasledja

    Ovim i zavrsavam ucestvovanje u politickim diskusijama sa ostalim clanovima, kao sto sam batalio ucestvovanje u politickim topicima jos prije pola godine. Prosto ne umijete adekvatno da se ponasate

    Jedino cu uvijek komentarima podrzati patriotski ovakve astronomske uspjehe drzave! U inat dusmanima!

    P.S. Ja sam makar sa svojim stavovima koje gore navedoh iskren, i to dosta forumasa zna da je istina koji me poznaju, ali neka se zapitaju ostali na ovom forumu dje im je obraz da ovdje svasta pisu a glasaju potajno za DPS, i to sigurno 90% foruma. Mali je grad, sve se zna.

    Over and out.
    Last edited by lucke91; 09-07-16 at 15:18.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  18. #2868
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,831
    Thanks Thanks Given 
    680
    Thanks Thanks Received 
    3,058
    Thanked in
    1,813 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Markys View Post
    Samo ne znam kako će NATO da riješi problem
    - opterećnja po jedinici prihoda raznim lokalnim i državnim nametima ( porez jeste 9% ali zato + %%%%%%%%%%%%%% svačega )
    Доктрина одбране Црне Горе је врло јасна:Наметнути непријатељу цијену освајања која је вишеструко скупља него што би била реална добит од освајања читаве или дијела територије Црне Горе.
    Ту мислим на све фазе сукоба од политичких притисака и специјалног рата, до отвореног тоталног рата.

    Креирати такав систем одбране у ЦГ је ако погледамо који су потенцијални фактори угрожавања, наше људске и материјалне ресурсе, као и, у војно-географском смислу тврђаву Црну Гору (планински вијеци, кањони), је могуће и од животне важности за Црну Гору.Такав систем је важнији од сваког другог система у држави, и ту мислим и на здравство и на школство.

    Такав систем би коштао Црну Гору од минималних 200 до реалних 350 садашњих милиона еура.Већ сам више пута таксативно наводио што све треба прибавити и изградити, по видовима, родовима и службама, наших оружаних снага.У суму нисам рачунао издвајања за МУП.
    Од старе војске смо наслиједили гомилу неперспективног и често опасног ђубрета, које се није могло искорисити, и о томе сам раније више пута, таксативно, ставку по ставку писао.

    Једина алтернатива таквом систему је интеграција Црне Горе у колективни систем безбједности, који нам омогућава да развијамо само оно што је потребно за испуњавање обавеза у оквиру савеза, као и снаге за ограничену одбрану дијела територије као примарне мисије.
    Такав систем је неупоредиво јефтинији и тренутно нас кошта неких 43 милиона еура, што је недовољно, да би се задовољио и тај минимум, и ја очекујем да ће се наставити са трендом повећања издвајања за одбрану, барем до тих препоручених 2% БДП-а.
    Тренутно заједно са пензијама ЦГ издваја око 1.65% БДП.


    То је био увод у одговор на твоје питање који гласи:

    Улазак у НАТО неће ријешити проблем оптерећења по јединици прихода разним наметима.Улазак у НАТО ће спријечити да та оптерећења постану далеко већа, по основу финансирања система одбране Црне Горе.

    П.С.

    Тотално је ирелевантно да ли нас тамо представља, Мило, Ранко, Жарко док год тамо стоји плочица, и док год тај тамо остварује политичке бенефите за Црну Гору.
    Реално једнако би ми било драго да је било ко од те тројице, који су на неки начин симболи одређених политичких праваца у ЦГ.
    Last edited by BAR; 09-07-16 at 16:52.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  19. #2869
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,284
    Thanks Thanks Given 
    2,766
    Thanks Thanks Received 
    2,642
    Thanked in
    1,282 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Kao sto rekoh ne vrijedi ti objasnjavati...
    Moji roditelji su bili medju prvim clanovima partije, rodjeni mi stric 5 puta ministar bio i 2 puta potpresjednik vlade...
    pa..to je pozitivno?
    She is only here to annoy herself!

  20. #2870
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,343
    Thanks Thanks Given 
    517
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    369 Posts

    Default

    Cijenim ja sve to.
    Ja sam samo ukazao na slabosti priče oko nekog investicionog buma u CG nakon ulaska u NATO.A taj argument se itekako pominje.

  21. #2871
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,401
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Vi ili necete da cujete, ili se jednostavno pravite nevjesti
    @BAR
    Rasprava se povela oko potpuno druge izjave, ne oko ulaska u NATO. @McS je ustvrdio da je ulazak u NATO za CG bolji od ulaska u EU. S obzirom da tu matricu vec slusam od predstavnika vlasti, sad cu i tebi da postavim pitanje iste sadrzine
    Zasto je ulazak u Nato za CG bolji od EU, da li to znaci da smo zavrsili sa integracijama, i koji su benefiti ulaska u Nato u odnosu na EU

  22. #2872
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,831
    Thanks Thanks Given 
    680
    Thanks Thanks Received 
    3,058
    Thanked in
    1,813 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Vi ili necete da cujete, ili se jednostavno pravite nevjesti
    @BAR
    Rasprava se povela oko potpuno druge izjave, ne oko ulaska u NATO. @McS je ustvrdio da je ulazak u NATO za CG bolji od ulaska u EU. S obzirom da tu matricu vec slusam od predstavnika vlasti, sad cu i tebi da postavim pitanje iste sadrzine
    Zasto je ulazak u Nato za CG bolji od EU, da li to znaci da smo zavrsili sa integracijama, i koji su benefiti ulaska u Nato u odnosu na EU
    Више сам хтио да прокоментаришем неко ситно политиканство, не вашу расправу.

    Улазак у НАТО свакако није бољи од уласка у ЕУ, али за разлику од уласка у ЕУ, улазак у НАТО у садашњим условима нема ниједну озбиљнију негативну послиједицу.
    Улазак у ЕУ итекако има значајне негативне аспекте, који су у овом тренутку ипак у мањини у односу на оно што су бенефити.Какво ће стање бити за 3 године када уђемо у финале ЕУ интеграција, видјећемо.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  23. #2873
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Такав систем је неупоредиво јефтинији и тренутно нас кошта неких 43 милиона еура, што је недовољно, да би се задовољио и тај минимум, и ја очекујем да ће се наставити са трендом повећања издвајања за одбрану, барем до тих препоручених 2% БДП-а.
    Znači ti bi da Crna Gora odvaja "barem preporučenih 2%" i pored toga što rijetko koja članica odvaja toliko ? Jel' i u svijetu moramo biti ovce kao što smo bili i u Jugoslaviji ?

    Sent from my SM-G900FD using Tapatalk
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  24. #2874
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,831
    Thanks Thanks Given 
    680
    Thanks Thanks Received 
    3,058
    Thanked in
    1,813 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Znači ti bi da Crna Gora odvaja "barem preporučenih 2%" i pored toga što rijetko koja članica odvaja toliko ? Jel' i u svijetu moramo biti ovce kao što smo bili i u Jugoslaviji ?

    Sent from my SM-G900FD using Tapatalk
    Наравно.Војник ВЦГ, мора имати пристојну плату, добре услове за рад, и све оно што му по формацији припада, како као појединцу, тако и јединици.
    То се са 43 милиона еура тешко може постићи, са садашњих 55-60 милиона (који би расли у складу са БДП-ом и буџетом) би у једном пристојном временском оквиру од 5-6 година могло доћи до испуњења већине онога што је прописано.
    Ипак ми овдје говоримо о сасвим реалних и изводљивих 15-20 милиона еура, а не о 150-250 милиона, о колико би причали да градимо самосталан систем.

    Наравно донације од стране НАТО-а, као у случају Хрватске, могу много тога да смање јер, ова Влада, и она наредна, било да настави да влада Прва Фамилија, или да дође до неке кохабитације са Другом Фамилијом, неће трчати да испуни препоручене норме.Немаш што да брине, биће и даље пара за више потпресједника Владе но министара и сличних глупости.
    Last edited by BAR; 09-07-16 at 17:55.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  25. #2875
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,401
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Vidis Bar, to je to o cemu pricam, neko direktno, a neko u uvijenoj formi
    Sustina koju si rekao je
    Quote Originally Posted by BAR View Post
    улазак у НАТО у садашњим условима нема ниједну озбиљнију негативну послиједицу.
    Vs
    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Улазак у ЕУ итекако има значајне негативне аспекте, који су у овом тренутку ипак у мањини.
    pa cu ponoviti. Koji su to benefiti Nato VS EU
    Ili ako i tebi i McS-u lakse:
    Da je na stolu bio onetime deal-ulazak u EU ili NATO, sta bi izabrali kao dugorocnu dobrobit ovog naroda koji zivi ovdje

Page 115 of 165 FirstFirst ... 1565105111112113114115116117118119125 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crna Gora - USA
    By Maja in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 26
    Last Post: 09-03-12, 10:49
  2. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 12:25
  3. Crna Gora @ BiH
    By enigma in forum Politika generalno
    Replies: 106
    Last Post: 04-09-08, 01:43
  4. Crna Gora
    By bassflora in forum Ostali sportovi
    Replies: 2
    Last Post: 25-06-07, 23:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •