Results 1 to 13 of 13

Thread: Virtual Reality vs. Apocalypse

  1. #1
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default Virtual Reality vs. Apocalypse

    https://www.theguardian.com/technolo...trix?CMP=fb_gu

    Interesantno mi ovo razmisljanje da zivimo u VR zapravo. Koja je razlika u odnosu na ono sto tvrde neka ucenja i religije? Jedna je recimo da mi zapravo odlucujemo o tome koliko vidimo, a ne neko spolja.

    Kabala govori o 4 svijeta koja ne vidimo, Novi zavjet o apokalipsi, u hinduizmu mulaprakriti tj. veo Parabramana kojim pokriva svoju sustinu...

    Neka neko stavi ako zna za islam i budizam ima li ovog.

    Sent from my GSXR1000 @299
    Last edited by Caesar; 12-10-16 at 01:42.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  2. #2
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    NAUČNICI TVRDE Stvarnost je iluzija, postoji samo dok je posmatramo

    http://www.blic.rs/slobodno-vreme/na...atramo/zqrre7c



    Sent from my GSXR1000 @299
    Last edited by Caesar; 09-12-16 at 15:34.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  3. #3
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudska vrsta je dovoljno sluđena da joj ovakva "zaEbancija" i najmanje treba. Mada svaka slična tvorevina ima svoju ciljanu grupaciju ljudi.
    Zbog sličnih stvari TVRDIM!......Prosječnost je najidealnije mjesto u društvu.

  4. #4
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Problem ljudi je generalno što gledajući sve mjerimo. Kad budemo gledali bez mjerenja onda ćemo i vidjeti. Možda su egipćani pomjerali kamene blokove tako što ga samo jedan ili nekolicina uzme u ruke i odnese na mjesto. Da li je gravitacija važila uvijek i da li je sve više važi kako smo zakovani za materijalno . Kažu da je makrokosmos ogledalo mikrokosmosa pa bi zemlja bila ono za šta smo čvrsto vezani. U istoriji su zabilježeni primjeri levitacije i hodanja po vodi. Čak čini mi se i Marko Polo u svojim putopisima. Mjerimo možda previše sa ovim nesavršenim čulima. Možda ne bi trebali.

    Da li ste ikad stavili ruku na zid i pokušali da prođete kroz njega? Da "vidite" da mu atomi mogu biti i drugačije povezani energijom? I da sve to ne bude trik kao sa Kineskim zidom. Moja lična iskustva na tom polju se završavaju sa glavom i preprekom u vidu zida

    Sent from my GSXR1000 @299
    Last edited by Caesar; 10-12-16 at 11:19.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  5. #5
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,205
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    U Budizmu ti je otprilike ovako(sledi seljacka interpretacija)- a) sve je energija. b) gonjeni gladju i vodjeni zedju( misli strasti, zelje, pohlepa mrznja itd) odvojeni smo od te energije. c) postoji put a to je disanje-meditacija kojim nestaje neznanje -ovo gore o kojem pricamo da je stvarnost iluzija ili obratno itd. Tada oni sivi sokolovi(meditanti) neposredno dozivljavaju stvarnost i uvidjaju a) b) c). Posto su oslobodjeni dozivljavanja svijeta samo culima, kazu da mogu proci korz zid , hodati po vodi i vatri i djavo ce ga crni znati sta jos. Kazu isto tako da je to ucenje postojalo i u vedama i ranijim civilizacijama ali bijase izgubljeno, vjerovatno zato zato sto je covjek po prirodi priglup... Uglavnom neposredno putem iskustva dozivljaju ono sto jeste, pa i subatomske cestice jer ako je sve energija od njih smo i mi sastavljeni, tako da dozivljamo sebe, tj oni njih. Kada potpuno proniknu u sve i ukninu neznanje, kazu za onoga ko levitira, prolazi kroz zidove, itd da je na pola puta , da je zongler klovn i budala koja se samo hvali(ego).
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  6. #6
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    podgorica
    Posts
    1,859
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Ukoliko je stvarnost iluzija sta je iluzija u toj stvarnosti? Da li je stvarnost stvarnija od iluzije a iliuzija samo podstvareni dio stvarnosti,pa kao takva nisti ono sto jeste a onome sto nije ili tek treba da bude daje smisao postojanja .Mozemo reci da Ja jesam,bog jeste,smrt jeste.,ali da bi stovrio misao o sebi, moram sebe zamisljati sebi i poistovjetiti svoje ja sa misljenjem o mome ja ,cime stvaram misao o svome egu, i time i jednu iluziju da JA jesam da ja postojim,slicno je sa mislju o bogu,i mislju o smrti.Svaki put kada misljenjem pokusamo da dokucimo ono sto jos nije prisutno u nama, sto jos nije iskuseno,saznato nuzno izazivamo reakciju koja jeste iluzija, jer sebe tjeramo da saznamo ono sto jos nije ,sto mozda nikad ne moze ni biti, ili sto tek treba da bude ili da postane nesto.Kada djak odgovara i uhvati ga trema ili pjevac pred publikom prvi put pjeva a jos nije ni poceo,da odgovara,ili da pjeva, on misljenjem vec u sebi stvara ono sto jos nije prisutno i time ilzuiju jedne stvarnosti,slicno je sa svim ostalim stvarima,jer iz jedne stvari mogu da se vide sva ostala postojanja.
    Last edited by gerilac; 15-12-16 at 03:26.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    NAUČNICI TVRDE Stvarnost je iluzija, postoji samo dok je posmatramo
    Ajnštajn povodom ovoga je rekao , da voli da vjeruje da je Mjesec tamo i kad ne gleda u njega.

    Ukoliko je stvarnost iluzija sta je iluzija u toj stvarnosti?
    Upravo stvarnost.

    Elektron ćeš naći upravo tamo đe ga tražiš, iako on teoretski tamo nije, ili ne bi trebao biti. Tako da iluzija u iluziji koja je ujedno i stvarnost je samo pomak u vremenu stvarnosti, tj. preraspodjela.
    Last edited by gaul; 30-12-16 at 19:32.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gerilac View Post
    Svaki put kada misljenjem pokusamo da dokucimo ono sto jos nije prisutno u nama, sto jos nije iskuseno,saznato nuzno izazivamo reakciju koja jeste iluzija, jer sebe tjeramo da saznamo ono sto jos nije ,sto mozda nikad ne moze ni biti, ili sto tek treba da bude ili da postane nesto.
    Kako imaginaciju u procesu spoznaje ućera pod iluzijom?

  9. #9
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Nešto oko ove teme...

    Internet je omogućio istraživanja na nekom širem planu oko ovakvih teorija.

    Meni interesantan ''dokaz'' (može se ugurati u ovu temu) čuveni Mandela Efekat...

    Sve je počelo pojavom kukalog Mandele neđe u javnosti kada je iskočio iz zatvora đe su ljudi masovno imali jasna sjećanja u vezi njegove smrti da se desila neđe sredinom 80-ih kao i govora njegove udovice na sahrani. Tako da po njemu i nazvaše ovaj fenomen.

    Još jedan upečatljiviji primjer jeste koji je izazvao pravi brainstorm oko čuvene rečenice iz Star Wars , đe Darth Vader govori (koja po sjećanju gotovo svih zvuči) - Luke , I am you father.

    Dok zapravo original jeste - No, I am you father.



    Da čak i sam James Earl Jones je tvrdio..



    Po netu se može naći gomila interesantih primjera, koga interesuje neka malo istražuje.

    Može se osporiti kao dokaz paralelnih univerzuma ili virtuelne stvarnosti, ali kao vrlo interesnatan psihološki fenomen jednostavno jok
    Last edited by gaul; 02-01-17 at 22:19.

  10. #10
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Živimo u 2D svemiru?

    https://www.rt.com/viral/375683-univ...dy-projection/

    Sent from my GSXR1000 @299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  11. #11
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,205
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Sto bi rekao jedan moj prijatelj- nauka je postala religija, tj toliko daleka obicnom covjeku da nista ne razumije , preostaje mu jedino da vjeruje. (ili ne)
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  12. #12
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Evo vam igra koja koristi kompjuterski algoritam koji sam stvara univerzum i kontroliše evoluciju na osnovu kombinacije elemenata koji se nalaze na planeti/zvjezdanom sistemu koju je algoritam sam kreirao
    računar je Bog u punom smislu te riječi osim što nije svjesno biće, ne piše knjige i ne izvodi čuda
    Last edited by Rakun; 22-02-17 at 03:49.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  13. #13
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    A ko je kreirao kompjuter? I algoritam?

    Neočekivano priznanje o nužnosti kreacije od strane militatantnog lumpen ateiste.

    Svaka čast! Ne bih ni ja bolji dokaz o kreaciji mogao naći.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Virtual Reality Headsets
    By ASC in forum Hardware
    Replies: 31
    Last Post: 20-11-16, 13:30
  2. Kupujem VR BOX 2.0 ili slican virtual reality gear
    By =]Vlado[= in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 0
    Last Post: 10-08-16, 22:27
  3. Prodajem Virtual Reality 3D naocare za smartphone
    By ozzy in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 8
    Last Post: 21-01-16, 06:07
  4. Apocalypse Please
    By Interpol in forum Muzika
    Replies: 26
    Last Post: 30-11-06, 11:27
  5. Resident Evil Apocalypse
    By funestis in forum Film
    Replies: 0
    Last Post: 31-10-04, 17:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •