Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 55

Thread: "Ranjena lavica"

  1. #26
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Inside
    Posts
    3,619
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zamisli imash vezu duzhe vrijeme i dodje neka sto si je "opalio" dok si bio pijan i drogiran,a lozhi se na tebe od davnina.Kazhesh joj "Samo da ne ostanemo trudni",a ona kazhe "E jbg,o tome si trebo da vodish rachuna",a plodni joj dani...a ti u vezi 5 godina sa nekom drugom.Nego eto...prezivjeh i to,sa vishe srece nego pameti.:hammer:

  2. #27
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Shvatam zene kojima recimo ne pada lako da cuju ili vide kako neko koga jos uvjek vole seta sa nekom lijepom curom ruku pod ruku i razmijenjuje sa istom njeznosti glavnim ulicama...Ne prija,ali sta sad,treba da padnu tako nisko da vec smisljaju planove kako da jos vise zakomplikuju i njima i sebi...:roll: Nije mi se desavalo da je neka cura posla dalje od nekog,malo tezeg za opis,pogleda...To zadiranje gdje ne treba zbog neuzvracenog i izgubljenog moze samo da se pridoda nekim bolestinama od zena koje nikad nisu ustvari voljele vec su bile opsednute viskom ocekivanja od osobe koja to nije mogla da im pruzi a da se nisu znale dostojanstveno pomiriti sa tim...
    Last edited by Artemis; 03-11-07 at 20:42.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  3. #28
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by contradiction View Post
    Žene to rade perfidnije.
    Treba im za to odati priznanje mada i ta perfidnost brzo postane javna manifestacija pakosti i niske strasti

  4. #29
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by contradiction View Post
    Jel ti to opravdavaš takve osobe? Kako god da si ostavljen, treba to podnijeti dostojanstveno.
    Ada cush...Ja mislim da odgovornost za dostojanstveno ponasanje vise lezi na onome ko ostavlja nego na ostavljenom, jer se precesto nedostojanstveno ponasa upravo najpre taj koji ostavlja, pa onda nema sta da se iscudjava kad njegova nedostojanstvena akcija izazove istu takvu reakciju. To je samo drugi Njutnov zakon na djelu..

    Ko to radi dostojanstveno, tako ce mu biti i uzvraceno..
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  5. #30
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Ada cush...Ja mislim da odgovornost za dostojanstveno ponasanje vise lezi na onome ko ostavlja nego na ostavljenom, jer se precesto nedostojanstveno ponasa upravo najpre taj koji ostavlja, pa onda nema sta da se iscudjava kad njegova nedostojanstvena akcija izazove istu takvu reakciju. To je samo drugi Njutnov zakon na djelu..

    Ko to radi dostojanstveno, tako ce mu biti i uzvraceno..
    Samo kod labilnih osoba to može izazvati takvu reakciju.

    A ovo zadnje - u zabludi si. Može ti se nakačiti i zagorčati život koliko god mu ti lijepo objasniš da ga više ne želiš. Neki ljudi jednostavno ne podnose da budu ostavljeni.

  6. #31
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Zelenika
    Posts
    215
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Sta znam...

    Kako je fin osjecaj kad udjes u vezu,prvi put se poljubis sa njom,bude fino,mislis trajace veza ko zna koliko,niko jos tako nesto nije dozivio...A onda jedna strana pocinje da se spusta na zemlju i da je ne privlaci vise druga...
    Zeznute stvari-kod 1. strast jos tinja a kod drugog je nema....
    I onda raskid...
    Ne znam,ostavljao sam i bio ostavljen,patio sam i patile su...Sastavni dio zivota...Nekad se uzdizes nekad padas,nekad se uzdignes vise pa i padnes jace,ali dignes se otreses prasinu i nastavis dalje...IgrA bez granica...
    I LOVE THIS GAME
    Poceli su prohtjevi da progresivno rastu,navikoh se ja na sapun i na zubnu pastu.

  7. #32
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,774
    Thanks Thanks Given 
    10,989
    Thanks Thanks Received 
    2,136
    Thanked in
    1,090 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Ada cush...Ja mislim da odgovornost za dostojanstveno ponasanje vise lezi na onome ko ostavlja nego na ostavljenom, jer se precesto nedostojanstveno ponasa upravo najpre taj koji ostavlja, pa onda nema sta da se iscudjava kad njegova nedostojanstvena akcija izazove istu takvu reakciju. To je samo drugi Njutnov zakon na djelu..

    Ko to radi dostojanstveno, tako ce mu biti i uzvraceno..
    aoooo, Odli...opet kontradiktornost?! A shta je sa onim "ko tebe kamenom, ti njega hlebom", chiji si ti zagovornik...ili se ja varam?

    Zashto mora gadna akcija izazvati istu takvu povratnu reakciju?
    Vidish, dostojanstvenije je i ljepshe na losh odnos nekoga prema tebi odgovoriti ignorisanjem nego malicioznom osvetom i niskim udarcima.

    Da li ovo shto je boldovano u tvom postu znachi da je uvijek nedostojanstven onaj koji ostavlja ili dozvoljavash da moze i onaj koji je ostavljen da zasluzi to ostavljanje?

    Zashto si uvijek iskljuchiva (i ne principijelna, zavisi od sluchaja do sluchaja, od teme do teme) i zbog toga upadash u kontradiktornosti? Ili ti to ne primjecujesh?
    Last edited by zvoncica; 04-11-07 at 15:28.

  8. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zvoncice, uozbilji se sa tom principijelnoscu jer kad nesto jako zulja na to se zaboravlja

  9. #34
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,774
    Thanks Thanks Given 
    10,989
    Thanks Thanks Received 
    2,136
    Thanked in
    1,090 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Zvoncice, uozbilji se sa tom principijelnoscu jer kad nesto jako zulja na to se zaboravlja
    Bogomi, to ti je tachno...kad smo objektivni onda smo i principijelni ali kad se subjektivizuje problem-odoshe principi u nepovrat

  10. #35
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisam kontradiktorna ako nastojim da razumijem sve, i jedno i drugo ponasanje. Ne volim da osudjujem..
    Last edited by odli; 04-11-07 at 16:21.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  11. #36
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,774
    Thanks Thanks Given 
    10,989
    Thanks Thanks Received 
    2,136
    Thanked in
    1,090 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Nisam kontradiktorna ako nastojim da razumijem sve, i jedno i drugo ponasanje. Ne volim da osudjujem..
    vala Odli, ovo mi ne lichi na tvoje nastojanje da razumijesh i jedno i drugo ponashanje?! Ovdje osudjujesh onoga ko je ostavio! A ja pitam da li se moze desiti (po tebi) da je ostavio s razlogom, ili mislish da nikad razlog nije dovoljno dobar?

    nedostojanstveno ponasa upravo najpre taj koji ostavlja, pa onda nema sta da se iscudjava kad njegova nedostojanstvena akcija izazove istu takvu reakciju.

    Ovo je tvoj citat

    O poruci, oko za oko, zub za zub, necu ni da pitam, jasno si je rekla:o

  12. #37
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nista me ne kontas Zvoncice!
    Ne saljem poruku oko za oko zaboga, nego kazem da razumem ljudske reakcije proizasle iz prirodnog fizikalnog zakona akcije i reakcije..

    Zbog cega god da neko nekoga ostavi, prvo, nije dobro uradio (u nekom apsolutnom smislu), a drugo, nema opravdanja za ruzan nacin ostavljanja i gazenje dostojanstva drugoga.. Onda naravno mogu da razumijem reakciju, sto ne znaci da je opravdavam, ali svakako da manje opravdavam onoga ko je prvi poceo sa ruznim postupcima.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  13. #38
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Nista me ne kontas Zvoncice!

    Zbog cega god da neko nekoga ostavi, prvo, nije dobro uradio (u nekom apsolutnom smislu)
    Ja kontam još manje.

  14. #39
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,774
    Thanks Thanks Given 
    10,989
    Thanks Thanks Received 
    2,136
    Thanked in
    1,090 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Nista me ne kontas Zvoncice!
    Ne saljem poruku oko za oko zaboga, nego kazem da razumem ljudske reakcije proizasle iz prirodnog fizikalnog zakona akcije i reakcije..

    Zbog cega god da neko nekoga ostavi, prvo, nije dobro uradio (u nekom apsolutnom smislu), a drugo, nema opravdanja za ruzan nacin ostavljanja i gazenje dostojanstva drugoga.. Onda naravno mogu da razumijem reakciju, sto ne znaci da je opravdavam, ali svakako da manje opravdavam onoga ko je prvi poceo sa ruznim postupcima.
    chekaj, chekaj...ti si pomenula situaciju gdje je neko na ruzan nachin ostavio nekoga?!
    Ja sam postavila vrlo jasno pitanje u prvom postu i nigdje nijesam pomenula da to mora biti reakcija na akciju, nego bash naprotiv, zashto se neke zene "pomame" samo zato shto su ostavljene? Ne sporim da postoje oni koji ih ostave na ruzan nachin ali nikako ne mislim da to mora dovesti do ruzne reakcije i da:

    Ko to radi dostojanstveno, tako ce mu biti i uzvraceno.. (opet tvoje rijechi)

    Ja sam ih protumachila kao da kad neko radi nedostojanstveno da ce mu se tako i vratiti (shto si ti rekla i u onom prethodnom postu), tako da po tome, ti si iskljuchiva da ako je djevojka "prava vjeshtica" nakon raskida to je isprovocirano nechasnim postupkom mushkarca koji ju je ostavio?

    E sad, ja ne mislim tako, i pitam te zashto osudjujesh momke koji su ostavili djevojke a one se ponashaju kao Glen Klouz iz filma "Fatalna privlachnost", i unaprijed presudjujesh da su izazvane akcijom?

    Ja bih prije svega osudila ponashanje djevojke (naravno, govorimo o nekim smicalicama, podvalama, zivkanjima telefonom nove djevojke-prosto, zagorchavanju zivota) nego momka koji je ostavio bez obzira koji je nachin ostavljanja u pitanju, chastan ili nechastan.
    Ja ne bih nikad pozeljela da imam ili nastavim vezu sa nekim ko je napravio nechastan postupak prema meni, a ne znam zbog chega bi neko uznemiravao nekoga ako ne bi imao, pored osvete, i zelju da ponovo bude sa tim kome se sveti? (ja ne shvatam te stvari, iskreno)

    Moze li biti da nichim izazvane, djevojke budu uvrijedjene i pochnu da zagorchavaju zivot svog bivsheg partnera i njegove nove djevojke?

  15. #40
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Chu nichim izazvana a taj bezobraznik se drznuo da je ostavi. Ma teba mu kucu zapaliti, uskopiti ga i mackama baciti

  16. #41
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ti bolesnici koji nakod prekida (bilo kakvog) nekom zagorčavaju život, ne shvataju da je hladnokrvnost najgora osveta. Onda se onaj koji je ostavio pita "kako li me brzo zaboravi za ime boga?"

    Pa iz sujete pokuša ponovo da ti se približi - onda ga lijepo iskuliraš.

  17. #42
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jao ljudi, ja samo mislim da sta ko zasluzi to i dobije.. eto..
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  18. #43
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bijela, Crna Gora
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Chu nichim izazvana a taj bezobraznik se drznuo da je ostavi. Ma teba mu kucu zapaliti, uskopiti ga i mackama baciti
    samo zapalit kucu? ma bez jedne kasikare nije posao ucinjela
    Put do zvijezda je samo etapa kruznog puta do sebe,i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne,bato.Stigao si cim krenes.Cilj nosis skriven pod kaputom,istetoviran na grudima kao metu.I eto ti.U tome je tajna.U tome je jedini trik.

  19. #44
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bijela, Crna Gora
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Jao ljudi, ja samo mislim da sta ko zasluzi to i dobije.. eto..
    ne bih rekla. ima prilicno slucajeva kad sujeta proradi pa navale da zagorcavaju zivot bivsima... meni je to jadno,pa sta god da je ovaj drugi uradio,ali boze moj,ima nas raznih...
    Put do zvijezda je samo etapa kruznog puta do sebe,i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne,bato.Stigao si cim krenes.Cilj nosis skriven pod kaputom,istetoviran na grudima kao metu.I eto ti.U tome je tajna.U tome je jedini trik.

  20. #45
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa mozda onda ipak treba pazljivije birati s kim cemo uopste u vezu, kao prvo i osnovno, zar ne..?

    ..a ne se ponasati kao slonovi u staklani, jer ljudi su ipak lomljiva bica..
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  21. #46
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bijela, Crna Gora
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Pa mozda onda ipak treba pazljivije birati s kim cemo uopste u vezu, kao prvo i osnovno, zar ne..?

    ..a ne se ponasati kao slonovi u staklani, jer ljudi su ipak lomljiva bica..
    najbolje kad bi kako mogli odma odabrat osobu za cijeli zivot,pa niko nece imati priliku da povrijedi nekog. ali eto to ne moze. nekada te i sama ta osoba svojim ponasanjem otjera od sebe. cak i da to nije slucaj, ne treba traziti krivca u onome ko ostavlja vec produziti dalje i osmisliti svoj zivot. ima li ista gluplje od osvete? kao da je to kome dobro donijelo...
    Put do zvijezda je samo etapa kruznog puta do sebe,i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne,bato.Stigao si cim krenes.Cilj nosis skriven pod kaputom,istetoviran na grudima kao metu.I eto ti.U tome je tajna.U tome je jedini trik.

  22. #47
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Buba_mara View Post
    samo zapalit kucu? ma bez jedne kasikare nije posao ucinjela
    To sam zbilja zaboravio Te guske koje se tako svete samo pokazuju da su opravdno ostavljene i da ce ih to cekti jos mnogo, mnogo puta samo sto one to ne znaju.

  23. #48
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,774
    Thanks Thanks Given 
    10,989
    Thanks Thanks Received 
    2,136
    Thanked in
    1,090 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Chu nichim izazvana a taj bezobraznik se drznuo da je ostavi. Ma teba mu kucu zapaliti, uskopiti ga i mackama baciti
    joj, Hari,kako si surov!:lolblue:Je li ti ona kuca josh na mjestu?:mrgreen:

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Pa mozda onda ipak treba pazljivije birati s kim cemo uopste u vezu, kao prvo i osnovno, zar ne..?

    ..a ne se ponasati kao slonovi u staklani, jer ljudi su ipak lomljiva bica..
    eeeeee, moja Odli...kad bi chojek znao dje ce poginut, nikad ne bi tamo ishao!!!

    Moze li neshto u zivotu da se desi spontano, mora li sve da bude isplanirano?

    Meni se chini da smo svi mi malo oprezni kad upoznamo novu osobu koja nam je zanimljiva, pa pomalo i taktiziramo dok je ne upoznamo, neki se rijetko opuste u potpunosti...uglavnom, niko ne moze reci da je toliki psiholog da ce na samom startu uspjeti da dobro prochita osobu i procijeni je, pa na osnovu toga odluchi da li ce neshto imati sa njom.
    Chak iako si imala uspjeha u procjenama, jedan jednini neuspjeh ce ti jednom pokazati da nijesi bash tako dobar procjenjivach kakvom sebe smatrash.

    Uostalom kad bi to bilo bash tako jednostavno valjda bi psiholozi bili najsrecniji ljudi na planeti, oni nikad ne bi napravili pogreshan izbor...samo mi se neshto chini da shto se lichne prakse tiche, svoje znanje mogu da bace u vodu

  24. #49
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Garsonjera
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ''Samo voljena zena sme da pita i zahteva, da prebacuje i kori. Da se nestasno igra i koketuje sa bolom.
    Koketerija nevoljene zene je ruzna groteska, njeni zahtevi su nasilje, prekori placno moljakanje.
    Onaj ko trazi u ime svoje neuzvracene ljubavi, prlja i sebe i tu ljubav
    vukuci je kroz blato ponizenja.''

    Ljiljana Habjanovic Djurovic ''Zenski rodoslov''
    Patis dok shvatis da patis,a kad shvatis da patis patis jer si shvatio da si uzalud patio

  25. #50
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SnowQueen View Post
    ''Samo voljena zena sme da pita i zahteva, da prebacuje i kori. Da se nestasno igra i koketuje sa bolom.
    Koketerija nevoljene zene je ruzna groteska, njeni zahtevi su nasilje, prekori placno moljakanje.
    Onaj ko trazi u ime svoje neuzvracene ljubavi, prlja i sebe i tu ljubav
    vukuci je kroz blato ponizenja.''

    Ljiljana Habjanovic Djurovic ''Zenski rodoslov''

    ....a stvar jeu tome da svako svakoga treba voljeti.. groteska je ne voljeti i ljubav prezirati, to je groteska... samo kad bi ljudi shvatili da ljubav nije sebicna, i da ljubav ne mora imati veze i sa sexom... e onda ne bi bilo slomljenih srca, niti bilo kakvih ostavljanja u srcu..

    Ovi prethodni opisi na ovoj temi su groteska, jer pricaju o uzasnoj sebicnosti, koja veze nema sa ljubavlju.
    Last edited by odli; 05-11-07 at 13:19.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •