Page 6 of 6 FirstFirst ... 23456
Results 126 to 142 of 142

Thread: Regresoterapija

  1. #126
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    2,208
    Thanks Thanks Given 
    40
    Thanks Thanks Received 
    626
    Thanked in
    408 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    ako si imao ispod 18 i ako te je dirao trebao si to da prijaviš roditeljima ili najbližoj stanici policije. Zaebane su to stvari. Srecom nisi se dao. Predatori na svakom koraku vrebau.
    Morao sam jos jednom citati njegov post, dje je pominjao bilo kakvo diranje? I kako odjednom osoba koja svojevoljno ide kod ovih tipova, istrazuje misticno, da se obrati roditeljima ili policiji? Mislim odakle otisak da je neko maloljetan i da kazemo, kidnapovan? Nije ga niko oteo i primorao na nesto.

    inace, vi sto ste dozivili ovakve seanse, da li je tu bilo nekih narkotika svojevoljno ili mozda bez znanja?

    da li je bilo nekog pica, caja, prije seanse…ili mozda neki miris koji u sebi sadrzi supstancu, nesto u vazduhu?

    kontam da osobi moze da skoci adrenalin, promjena odredjene hemije u tijelu/mozgu ali o cemu se tu radi, jos se pominju neke ‘varalice’ dje te hipnotisu a da to ni ne znas. Zar je covjek tako lako hakljiv, da neko moze da ti uradi svasta lose a da ti nemas pojima?

  2. #127
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,859
    Thanks Thanks Given 
    1,670
    Thanks Thanks Received 
    2,071
    Thanked in
    857 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zhuangzi View Post
    Morao sam jos jednom citati njegov post, dje je pominjao bilo kakvo diranje? I kako odjednom osoba koja svojevoljno ide kod ovih tipova, istrazuje misticno, da se obrati roditeljima ili policiji? Mislim odakle otisak da je neko maloljetan i da kazemo, kidnapovan? Nije ga niko oteo i primorao na nesto.

    inace, vi sto ste dozivili ovakve seanse, da li je tu bilo nekih narkotika svojevoljno ili mozda bez znanja?

    da li je bilo nekog pica, caja, prije seanse…ili mozda neki miris koji u sebi sadrzi supstancu, nesto u vazduhu?

    kontam da osobi moze da skoci adrenalin, promjena odredjene hemije u tijelu/mozgu ali o cemu se tu radi, jos se pominju neke ‘varalice’ dje te hipnotisu a da to ni ne znas. Zar je covjek tako lako hakljiv, da neko moze da ti uradi svasta lose a da ti nemas pojima?
    Baš dobro logiciraš. Toliko pitanja, a sva bez odgovora. Ko zna šta se i meni desilo u toku seanse, a da ne znam. Samo da je bilo konvencionalno-straight, a ostalo kako god. Bitno je da ne okrivljujemo sebe u postovima na forumu i vičemo da smo mi najgori, najgluplji, najtrapaviji, najbolesniji...Oni su krivi, a ne mi.

    I tako prođe još jedan dan u neznanju, iluziji, prividu... Na lijevu nogu ustadoh jutros što je netipično za mene.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  3. #128
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    2,208
    Thanks Thanks Given 
    40
    Thanks Thanks Received 
    626
    Thanked in
    408 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Baš dobro logiciraš. Toliko pitanja, a sva bez odgovora. Ko zna šta se i meni desilo u toku seanse, a da ne znam. Samo da je bilo konvencionalno-straight, a ostalo kako god. Bitno je da ne okrivljujemo sebe u postovima na forumu i vičemo da smo mi najgori, najgluplji, najtrapaviji, najbolesniji...Oni su krivi, a ne mi.

    I tako prođe još jedan dan u neznanju, iluziji, prividu... Na lijevu nogu ustadoh jutros što je netipično za mene.
    Ne mogu sad da pridajem toliko znacaja i istrazujem koji je tvoj stav povodom ovog pitanja i u kojem dijelu posta si sarkastican, naravno da je ‘sam pao, sam se ubio’ nije niko nikog cerao da se drogira, ide na terapije i slicno…osim kad te kidnapuju i drogiraju - protiv tvoje volje, bez tvoje dozvole i znanja.

    mozda je dovoljno osobi koja je poljuljana reci neku neistinu, recimo: vidio sam te sinoc u 3h posle ponoci, golog kako ides trotoarom, dje si to bio, sta si to radio? Sjecas li se? A osoba je mozda samo spavala u svom krevetu i nije se mrdala, ali opet te mozda neko ubjedjuje u nesto sto se nije desilo i sta mislis sta se desava?

  4. #129
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,622
    Thanks Thanks Given 
    2,037
    Thanks Thanks Received 
    2,626
    Thanked in
    1,125 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zhuangzi View Post
    Ne mogu sad da pridajem toliko znacaja i istrazujem koji je tvoj stav povodom ovog pitanja i u kojem dijelu posta si sarkastican, naravno da je ‘sam pao, sam se ubio’ nije niko nikog cerao da se drogira, ide na terapije i slicno…osim kad te kidnapuju i drogiraju - protiv tvoje volje, bez tvoje dozvole i znanja.

    mozda je dovoljno osobi koja je poljuljana reci neku neistinu, recimo: vidio sam te sinoc u 3h posle ponoci, golog kako ides trotoarom, dje si to bio, sta si to radio? Sjecas li se? A osoba je mozda samo spavala u svom krevetu i nije se mrdala, ali opet te mozda neko ubjedjuje u nesto sto se nije desilo i sta mislis sta se desava?
    Ne mijesaj vise red bull djao ga nosi tamo

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  5. The Following User Says Thank You to no-mercy For This Useful Post:


  6. #130
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,859
    Thanks Thanks Given 
    1,670
    Thanks Thanks Received 
    2,071
    Thanked in
    857 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zhuangzi View Post
    mozda je dovoljno osobi koja je poljuljana reci neku neistinu, recimo: vidio sam te sinoc u 3h posle ponoci, golog kako ides trotoarom, dje si to bio, sta si to radio? Sjecas li se? A osoba je mozda samo spavala u svom krevetu i nije se mrdala, ali opet te mozda neko ubjedjuje u nesto sto se nije desilo i sta mislis sta se desava?
    Da . Ili istinu. Možda joj je čika Božo trebao. Možda nije bila srećna i čekala bilo šta... Možda, možda... malo li je puta zlo dovelo do dobra i obrnto? Ljudi se obrate šarlatanima i za to postoji razlog.

    Peckam inače malo Pecaroša neće zamjerit ali jesam bio na regresoterapiji. . Poenta? Da ne treba sa prevelikom sigurnošću iznositi zaključke, a pogotovu na temi o kojoj se malo ili ništa ne zna. Dosta toga se pretpostavlja. Šarlatana ima u svakoj branši. Da li će te povrijediti zavisi od niza okolnosti, a u najmanjoj mjeri je to što baš žele da te povrijede. Malo je ljudi koji na redovnoj osnovi žele nekog da povređuju. Isto kao što ig je malo koji oće svakom i uvijek da pomognu.

    Bio sam ja kod dosta njih jer me zanimalo paranormalno nekada. Nevjerovatno darovitih ljudi ali i opasnih ima. Šarlatani su zlato. Te opasne nećete sresti ili nećete znati da jesu opasni. Na kraju nema paranormalnog. Samo normalno.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  7. #131
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    2,208
    Thanks Thanks Given 
    40
    Thanks Thanks Received 
    626
    Thanked in
    408 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Da . Ili istinu. Možda joj je čika Božo trebao. Možda nije bila srećna i čekala bilo šta... Možda, možda... malo li je puta zlo dovelo do dobra i obrnto?

    Na kraju nema paranormalnog. Samo normalno.
    u tome je caka, mislim. Kad se stvori slika da su oni mocni, pametni, umiju nesto sto niko ne umije i ne zna, da su ljudi koji nisu bili na te terapije i koje ne zanimaju te stvari zaostali i ne znaju sta propustaju…ukratko dobijaju se super moci koje ce naravno poboljsati zivot.

    sa druge strane imas osobu koja za svakog ko se bavi slicnim stvarima misli da je sharlatan, prevarant, ne vjeruje i te gluposti…neko bi rekao sirovina - njemu uglavnom ne bi mogli nista, osim kad bi ga drogirali protiv njegove volje.

  8. #132
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    916
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    ako si imao ispod 18 i ako te je dirao trebao si to da prijaviš roditeljima ili najbližoj stanici policije. Zaebane su to stvari. Srecom nisi se dao. Predatori na svakom koraku vrebau.
    Ja ili 21 ili 22(ne mogu se tačno $etit) a on sigurno preko 60 i kusur(ne vjerujem da je više živ), i iziJo vuk magarca sad A da znassss sad se $etih i prigušenog svijetla i spuštenih roletni....
    A ako je to tako onda sam ja muška ku.va jer sam nekoliko godina prije ovoga ima još jedan "neuspio" pokušaj hipnoze od strane jednog baššš šarlatana a bilo ih je u prostoriji još četvoro
    Mislimmmmm...... bolje da ne mislim

  9. #133
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,774
    Thanks Thanks Given 
    840
    Thanks Thanks Received 
    1,633
    Thanked in
    836 Posts

    Default

    Mozete li mi reci jednu stvar samo...

    Sve da je profesionalac u pitanju, koji ti na kraju seanse kaze zivu istinu o tebi i tvojoj proslosti i proslim zivotima... Sta ti znaci ko si bio u proslom zivotu?? Koji ce ti q to??


  10. #134
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,215
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    3,388
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    To je možda slična informacija kao kad imaš kupljenu diplomu.

    Ej znaš li ti da ja imam diplomu i znaš ti ko sam ja bio prije 200 godina?

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  11. #135
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,774
    Thanks Thanks Given 
    840
    Thanks Thanks Received 
    1,633
    Thanked in
    836 Posts

    Default

    Ali to bi trebalo da pomogne covjeku nesto.

    Doduse, nije da kupljena diploma ne pomaze isto...


  12. The Following User Says Thank You to ovizionizi For This Useful Post:


  13. #136
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    2,208
    Thanks Thanks Given 
    40
    Thanks Thanks Received 
    626
    Thanked in
    408 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Mozete li mi reci jednu stvar samo...

    Sve da je profesionalac u pitanju, koji ti na kraju seanse kaze zivu istinu o tebi i tvojoj proslosti i proslim zivotima... Sta ti znaci ko si bio u proslom zivotu?? Koji ce ti q to??
    Postoje ljudi kojima je strasno dosadno, zamisli da si zena fudbalera i da ti dosadi ispijanje kafa sa drugaricama po cijeli dan ili na toj kafi neko pomene ovo, pa mora da se proba.

    salu na stranu, stvarno ima ljudi koji vjeruju u slicne stvari i smatraju da ce im odredjena saznanja pomoci u zivotu. Mada kad nesto naucis o sebi to valjda izaziva odredjenu dozu srece, isto kao da si saznao da je tvoj predak bio faca u nekom ratu i svi su ga cijenili i postovali, dobio je medalju od drzave…e mislim da je ovo jos bolje, jer saznajes da si to ustvari ti.

  14. #137
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,971
    Thanks Thanks Given 
    11,387
    Thanks Thanks Received 
    5,288
    Thanked in
    2,473 Posts

    Default

    Kako funkcioniše to "u prošlom životu"?
    Je li to kad neko umre,"upada" u nekog ko se upravo porađa,ili se bude na stand by do neke prilike?Može li se u prethodnom životu biti neki komšija iz istog ulaza,poštar...?

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  15. #138
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,204
    Thanks Thanks Given 
    2,276
    Thanks Thanks Received 
    2,480
    Thanked in
    1,267 Posts

    Default

    Sad ste me podsjetili na jednu davnu priču. Mamin kolega joj je stalno pričao o tom prošlom životu, kod nas niko ne vjeruje u to, pa se našalila s anjim: Zamisli da si bio kokoška pa da sam te pojela u prošlim životu Malo se bi naljutio haha.

  16. #139
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    4,901
    Thanks Thanks Given 
    1,951
    Thanks Thanks Received 
    1,871
    Thanked in
    1,059 Posts

    Default

    Svaki dan je dobar za upiranje.

  17. #140
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,859
    Thanks Thanks Given 
    1,670
    Thanks Thanks Received 
    2,071
    Thanked in
    857 Posts

    Default

    Nebitno kako je nesto upakovano. Bitno je da ako ljudi imaju psihickih problema to da se osvjesti. Da li ce to biti tumacenjem snova gdje ima vjestica, zmajeva, goblina, mudraca… ili ce biti upakovano kao prosli zivoti sasvim je nebitno. Kod šarlatana završite sa praznim novčanikom i emotivno povrijedjeni. I to cujem zna da bude otrežnjujuće.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  18. The Following 2 Users Say Thank You to Caesar For This Useful Post:


  19. #141
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,774
    Thanks Thanks Given 
    840
    Thanks Thanks Received 
    1,633
    Thanked in
    836 Posts

    Default

    Pa, to mu dodje upravo ono sto je rekao presvijetli cika Boza na onom klipu sto postavih.

    Ako je neko uvjeren da ce mu pomoci ako, po necijim instrukcijama, otrci 3 kruga oko njegove kuce, njemu ce stvarno to pomoci.

    Autosugestija i nista drugo...


  20. #142
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,278
    Thanks Thanks Given 
    285
    Thanks Thanks Received 
    1,228
    Thanked in
    602 Posts

    Default

    E ču, autosugestija i ništa drugo, ništa strašno. Pa konstantno smo bombardovani, na ovaj ili onaj način informacijama, porukama, sugestijama od strane raznoraznih vrsta medija, političara, jakih ovih i onih... treba znati ili naučiti kada se isključiti, a svi smo tanane dušice čestica i fasujemo

    Mada kada govorimo individualno i na fonu toga šta ona daje ljudima, ista nije loša stvar. Nudi neku vrstu "izlaza", pod uslovom (!) da su preuzeli odgovornost i/za, pa hajde da kažem uopšteno, energetski haos koji im se u životu dešava i žele da promijene kurs. Tvoja drugarica, a nije jedina i ja poznajem dosta likova tog profila, ne želi da preuzme odgovornost želi opravdanja i krivce.

    Neko duboko vjeruje da nije vrijedan nečega (prihvatanja, ljubavi, dobrog posla, novca ili šta god) - a šta je to nego čista laž (autosugestija) koju je sebi ponovio xxx puta u životu?
    Hipnoza, o kojoj sam govorila i koju smatram korisnom (dakle vraćanje do najdalje perioda u majčinoj utrobi, a ne past lifes), može da da odgovor osobi kada, gdje i zašto je formirala takvu vrstu odbrambenog mehanizma (obrazac u reagovanju/ponašanju/djelovanju), nakon čega ima ponovo svijest (do tada je bila na pilotu nesvijesnog djelovanja, ali ali je počela da uočava da je to nervira i sabotira u životu na nekim ili mnogim poljima) a samim tim i moć izbora da promijeni kurs u mišljenju, pa samim tim u djelovanju.

    Može se reći da je autosugestija nova laž koju čovjek počne da govori samom sebi, ali nakon prihvatanja odgovornosti i "prerastanja" obrazaca koji nam više ne trebaju kada uvidimo đe smo ih pokupili i zašto, novi rezultati/posljedice/energija koje osoba dobija mogu biti drugačiji i mogu više da joj se sviđaju, nego oni pređašnji, i u tom pravcu autosugestija je super rabota kada govorimo u pravcu otrežnjenja/iscjeljenja individualno.

    Nisam sve knjige pročitala, niti ću da stignem, ali te što jesam a tiču se iskustava ljudi oboljelih od ovoga i onoga, a koji su bolest prevazišli ili prerasli (kako god) ono što im je svima manje više zajedničko jeste neki vidi autosugestije, nove priče koji su počeli da pričaju sami sebi nakon svih iskustava koja su prošli.

    Ipak, ima ljudi kojima je to jako izazovno jer su u životu imali jako neprijatna iskustva koja razaraju um/srce/dušu na puno nivoa, što je opet za poštovanje jer niko od nas ne zna nečiju životnu štoriju.
    Zato ljudi pišu knjige, em ljekovito, em pisanje ko pisanje vibrira određenom energijom, em imaju neku zaradu, em okupe dosta čitalaca/slušalaca, i po meni sve je to u redu i legitimno dok ne preraste u neku malo veću grupu, sektu, kult, ideologiju, političku partiju, nvo... ali ko me pita.
    Poenta je svakako da - ko ima para, ima i municiju i samim tim jači je i kreira kurs.
    Ostali smo nebitni.

    Odoh u širinu, ali je i na temu.
    Last edited by tigrovo_oko; 27-05-24 at 10:29.
    "I shut my mouth and hold the light"

  21. The Following 2 Users Say Thank You to tigrovo_oko For This Useful Post:


Page 6 of 6 FirstFirst ... 23456

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •