Page 225 of 268 FirstFirst ... 125175215221222223224225226227228229235 ... LastLast
Results 5,601 to 5,625 of 6700

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2024]

  1. #5601
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,834
    Thanks Thanks Given 
    845
    Thanks Thanks Received 
    1,648
    Thanked in
    845 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    NHM ništa nije loše reka malo snizi emocije na temu pa ćeš skapirati njegov post.
    Hoces da kazes da ja ne kapiram te duboke misli, da mi je pogled zamucen emocijama, pa ne mogu da dosegnem do tih daljina..

    Hahah, sto se odje cini...

    Vidji, jedino oko cega sam emotivan odje je kad vidim koliko je jednoj strani stalo da se izazovu razdori u samom narodu. I neka me postede kolege forumasi pricom kako to nije istina. Svako ko ovoliko gura i zagovara ovakve rezolucije zeli zlo ovom narodu. Zeli podjele, razdore...

    Ja ne zelim! Dosta mi ih je!


  2. #5602
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    17,400
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,906
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Sa obzirom da ta rezolucija nema uticaja na nas ja sam licnog misljenja da ne treba da nas zanima uopste. Cini mi se da i ova kao i svaka vlada prije toga gleda da svakome udovolji bez nama. Osim ovih laznih humanitaraca nikoga ne zanima sta se desavalo u Bosni, a i sto bi nas zanimalo kad je bilo u Bosni a ne u Crnoj Gori. Drzava se godinama unazad raspada na svakom mogucem cosku i umjesto da se makar jedna od tih muka zakrpi i eventualno da u necemu napredujemo mi drvimo sa njima o glupostima.


    Ako ti izjava da nema mjesta u Evropi sa negatore genocida i one koji veličaju ratne zločince ne znači ništa, onda dobro. Bolje da ne talasamo da se sns i njegovi domaći derivati ne naljute.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  3. #5603
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,316
    Thanks Thanks Given 
    287
    Thanks Thanks Received 
    947
    Thanked in
    496 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Ako ti izjava da nema mjesta u Evropi sa negatore genocida i one koji veličaju ratne zločince ne znači ništa, onda dobro. Bolje da ne talasamo da se sns i njegovi domaći derivati ne naljute.
    Pa eto opet ni iz Evrope nece svi glasati za to, iskreno preglupa je i ta izjava da to nije humano al svakako nije ovo prvi put da se pominje srebrenica i to ne ova rezolucija nego taj dogadjaj generalno, bukvalno mi se cini da neki cim se probude razmisljaju kako ce to da iskoriste za svoju korist.

  4. #5604
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,956
    Thanks Thanks Given 
    696
    Thanks Thanks Received 
    3,184
    Thanked in
    1,885 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Sa obzirom da ta rezolucija nema uticaja na nas ja sam licnog misljenja da ne treba da nas zanima uopste. Cini mi se da i ova kao i svaka vlada prije toga gleda da svakome udovolji bez nama. .
    Фино прекину сваку даљу расправу о овоме, кад дође гласање у УН, подигну ручицу за, зараде још један плусић на никад исвјеснијем путу ка чланству у ЕУ и ка ЕУ фондовима, и идемо даље.

    Управо је то удовољавање нашим интересима.

    Зашто одређене чланице владајуће коалиције иду против интереса Црне Горе, иако су потписали да то неће радити?
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  5. #5605
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    7,406
    Thanks Thanks Given 
    2,917
    Thanks Thanks Received 
    2,825
    Thanked in
    1,572 Posts

    Default

    Jer je ovo.demokratija i svako ima pravo na sopstveno misljenje ada kad je Milo jedno rekao nikad bolji dži di pi od sutra su svi clanovi vlasti pijukali dži di pi pi dži di pi...

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  6. #5606
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    14,480
    Thanks Thanks Given 
    15,963
    Thanks Thanks Received 
    4,068
    Thanked in
    2,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Pa eto opet ni iz Evrope nece svi glasati za to, iskreno preglupa je i ta izjava da to nije humano al svakako nije ovo prvi put da se pominje srebrenica i to ne ova rezolucija nego taj dogadjaj generalno, bukvalno mi se cini da neki cim se probude razmisljaju kako ce to da iskoriste za svoju korist.
    Vidiš,DPS može dobro da izvuče sve to za svoju korist a u suštini ih zabolje jer će u svijetlu Europe biti pro-europljani dok će ovi što veličaju ratne zločince i prave ovoliku buku može biti završit na stare opozicione klupe.

    Podigli su to na nivo ka da će harakiri da izvrše boktemazo.

    Pa kad se DPS vrati nemojte poslije da pitate kako se to desilo no se zapitajte s kim su sve ovi drugi ušli u koaliciju.Sa deklarisanim četničkim vojvodom Mandićem izgleda ne ide.

    Đe onaj tvoj omiljeni smajli što se kotrlja od smijeha.Aha.Evo ga.
    No pasaran!

  7. #5607
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    17,400
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,906
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Pa eto opet ni iz Evrope nece svi glasati za to, iskreno preglupa je i ta izjava da to nije humano al svakako nije ovo prvi put da se pominje srebrenica i to ne ova rezolucija nego taj dogadjaj generalno, bukvalno mi se cini da neki cim se probude razmisljaju kako ce to da iskoriste za svoju korist.
    Mnim e te države iz Evrope koje neće glasati za rezoluciju ne veličaju zločince i ne negiraju genocid. Ako sam dobro razumio kako proces funkcioniše, nije potrebno da se rezolucija jednoglasno izglasa da bi bila važeća.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  8. The Following User Says Thank You to NHM For This Useful Post:


  9. #5608
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,272
    Thanks Thanks Given 
    5,263
    Thanks Thanks Received 
    2,540
    Thanked in
    1,367 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Massaro View Post
    Gdje se to zvanično priznaje? Može li kod notara da se potpiše?
    Ti si fijuknuo s Marsa pa mene nadje sa ovim djechjim forama?

    LIjepo pitam,shto je problem priznat,koja god strana da je u pitanju.
    ...

  10. The Following User Says Thank You to AL no1 For This Useful Post:


  11. #5609
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,798
    Thanks Thanks Given 
    1,299
    Thanks Thanks Received 
    908
    Thanked in
    592 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Ti si fijuknuo s Marsa pa mene nadje sa ovim djechjim forama?

    LIjepo pitam,shto je problem priznat,koja god strana da je u pitanju.
    A ne moze, zvanican narativ Srbije je da naprave sebe zrtvom, vidis li da svake godine naprave poneki film kako su oni ubijani, progonjeni itd. A legendice su pokrenuli rat dje god su krocili i masakre vrsili po Bosni, Kosovu i Hrvatskoj.

    Sent from my SM-A556E using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  12. #5610
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,272
    Thanks Thanks Given 
    5,263
    Thanks Thanks Received 
    2,540
    Thanked in
    1,367 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    A ne moze, zvanican narativ Srbije je da naprave sebe zrtvom, vidis li da svake godine naprave poneki film kako su oni ubijani, progonjeni itd. A legendice su pokrenuli rat dje god su krocili i masakre vrsili po Bosni, Kosovu i Hrvatskoj.

    Sent from my SM-A556E using Tapatalk
    No no,necemo se slozit oko toga,ima milion serija i filmova koji su cenzurisani upravo od Usnije,evo zadnja je Sablja...

    Mlad si ti pa ne znash dosta toga,nego pitam dotichnog a i ove koji misle kao on,shto je problem priznat da se desilo to i to a krivi su ti i ti?

    Opet ponavljam,koja god strana da je u pitanju.

    Malo sam pratio danas na mahove Vijesti,shto se Cro uspeckala oko Jasenovca,neka kazu da je to izvrsheno od strane ustasha tih i tih u sprezi sa tim i tim i cao zdravo.
    ...

  13. #5611
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    7,406
    Thanks Thanks Given 
    2,917
    Thanks Thanks Received 
    2,825
    Thanked in
    1,572 Posts

    Default

    Pa jasenovac i jeste od hrvata i hrvatska je mrlja srama i stida, njihova sramotna istorija od koje se ne kaju.... ada i sami njemci su bili zgrozeni od ti pojedinaca hrvata sto.su radili

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  14. #5612
    Join Date
    Nov 2022
    Posts
    389
    Thanks Thanks Given 
    173
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    79 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Massaro View Post
    Rezolucije se mogu relativizovati, ali zločini ne mogu.
    Idi sad, zagore ti ručak što reče kolega...

    Pa kuvanje trazi veci intelektualni napor od rasprave sa vama dvojicom.

    I rasprava sa vama je uzaludna, jer ste nenormalni mentalni sklopovi koje zapravo treba napusavati u trenucima kad ti dodje da se iskalis na nekome.
    digla nogu na papucu, pa sve vice "necu!", a na kuma namiguje da se kola krecu

  15. #5613
    Join Date
    Nov 2022
    Posts
    389
    Thanks Thanks Given 
    173
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    79 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Cus nisu a poslase ih u Hag kao dobro jutro, neki osudjeni neki pusteni i tako. Generalno se Srbi slazu da su pobijeni ratni zarobljenici ali ne smatraju da je to genocid i oko toga se vodi sva polemika, uleceo si u temu skroz pogresno.

    Na ovu bljuvotinu a i onu sa mnom kao laznim humanitarcem imam samo da pitam sta je sa pravim humanitarcima, blato? Sta je sa onima koji se vec trideset godina bore protiv tih zlocinaca i nesto pokusavaju. Vidi Natasu Kandic, npr. Sto ne kazes nesto, makar iz principa? A da, ti principa nemas.Fuj.
    digla nogu na papucu, pa sve vice "necu!", a na kuma namiguje da se kola krecu

  16. #5614
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,316
    Thanks Thanks Given 
    287
    Thanks Thanks Received 
    947
    Thanked in
    496 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GerdaBuddenbrook View Post
    Na ovu bljuvotinu a i onu sa mnom kao laznim humanitarcem imam samo da pitam sta je sa pravim humanitarcima, blato? Sta je sa onima koji se vec trideset godina bore protiv tih zlocinaca i nesto pokusavaju. Vidi Natasu Kandic, npr. Sto ne kazes nesto, makar iz principa? A da, ti principa nemas.Fuj.
    Ko je tebe pomenuo druze

    Ja humanitarac priznajem nisam, tacnije jesam ali ako je u pitanju iskljucivo neko iz Crne Gore ili neki srbin, za ostale me bukvalno nista ne veze nit me zanimaju.

    Ti koji se 30 godina bore protiv nekih zlocinaca su odavno po zatvora ili u grobovima, Natasa Kandic nije nikakav borac za ista osim za svoju guzicu, isto kao i Dinko, Canak i ostali. Svi primaju pare od nekoga za ta proseravanja koja rade, Canak je covjek koji se toboz bori protiv Vucica a cuva ga policija 24/7, najvise ga mrze isti oni koji su protiv Vucica a isto kao i oni ni Vucic nije neki borac za srbe i njihova prava nego iskljucivo za svoju guzicu, nesto kao sto je bio Milo, tj. ne kao nego skroz isti. Jedina razlika je sto jedan vlada malo bitnijom drzavom za EU.

  17. #5615
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,316
    Thanks Thanks Given 
    287
    Thanks Thanks Received 
    947
    Thanked in
    496 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    No no,necemo se slozit oko toga,ima milion serija i filmova koji su cenzurisani upravo od Usnije,evo zadnja je Sablja...

    Mlad si ti pa ne znash dosta toga,nego pitam dotichnog a i ove koji misle kao on,shto je problem priznat da se desilo to i to a krivi su ti i ti?

    Opet ponavljam,koja god strana da je u pitanju.

    Malo sam pratio danas na mahove Vijesti,shto se Cro uspeckala oko Jasenovca,neka kazu da je to izvrsheno od strane ustasha tih i tih u sprezi sa tim i tim i cao zdravo.
    Razlika je ogromna, rijetko ko iz Srbije negira da se u Srebrenici desio zlocin, jedino sto se smatra da su brojke napumpane, ko oce da istrazi malo vise neka pogleda sam sudjenja u Hagu pa neka otvorenog uma kaze da sve to ima smisla (jer nema). A osim toga srebrenica je 1 dogadjaj, prije toga su bosanski muslimani bas iz srebrenice svasta radili po okolnim selima, pa eo bas danas je godisnjica kad na prevaru poubijase vojnike JNA u Tuzli i ako su se dogovorili da se ovi predaju tj. izadju iz Kasarne. To sve snimljeno i danas taj pokolj bosanci slave a drugi tuguju. Sto se tice Jasenovca, razlika je u tome sto je Jasenovac sistematski drzavni projekat NDH u kojem su primarno nastradali Srbi, sistematski vs jedan dogadjaj ne mogu da se porede. Ali i to je nebitno u ovom kontekstu, npr. Njemci se nikad nisu Srbiji izvinili za masakre koje su radili po Srbiji tokom drugog svetskog rata a imali su vremena kolko oce tako da macku o rep ta prica kako svi prihvatise svoja nedjela bez samo zli Srbi nece.

  18. The Following 2 Users Say Thank You to JigSaw For This Useful Post:


  19. #5616
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,316
    Thanks Thanks Given 
    287
    Thanks Thanks Received 
    947
    Thanked in
    496 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Mnim e te države iz Evrope koje neće glasati za rezoluciju ne veličaju zločince i ne negiraju genocid. Ako sam dobro razumio kako proces funkcioniše, nije potrebno da se rezolucija jednoglasno izglasa da bi bila važeća.
    Nije jednoglasno, vjerovatno treba 1/2 ili 2/3 ali opet, ako ne glasa neka clanica EU, oce li ih onda ako su dosledni izbacit iz EU? Pa nece, a kolko oni nas oce u EU je dosta upitno jer kako su upale neke drzave i mi bismo odavno

  20. #5617
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,316
    Thanks Thanks Given 
    287
    Thanks Thanks Received 
    947
    Thanked in
    496 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Фино прекину сваку даљу расправу о овоме, кад дође гласање у УН, подигну ручицу за, зараде још један плусић на никад исвјеснијем путу ка чланству у ЕУ и ка ЕУ фондовима, и идемо даље.

    Управо је то удовољавање нашим интересима.

    Зашто одређене чланице владајуће коалиције иду против интереса Црне Горе, иако су потписали да то неће радити?
    Ja bi iskreno volio da se tih EU fondova docepamo sto prije jer bi bio odlican boost za ovu nikakvu drzavu al pitanje je kolko je taj put izvjestan jer kako nam nekad viknu cini mi se da je pocelo da ih boli uvo ocemo li uci ili ne.

  21. #5618
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,272
    Thanks Thanks Given 
    5,263
    Thanks Thanks Received 
    2,540
    Thanked in
    1,367 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Razlika je ogromna, rijetko ko iz Srbije negira da se u Srebrenici desio zlocin, jedino sto se smatra da su brojke napumpane, ko oce da istrazi malo vise neka pogleda sam sudjenja u Hagu pa neka otvorenog uma kaze da sve to ima smisla (jer nema). A osim toga srebrenica je 1 dogadjaj, prije toga su bosanski muslimani bas iz srebrenice svasta radili po okolnim selima, pa eo bas danas je godisnjica kad na prevaru poubijase vojnike JNA u Tuzli i ako su se dogovorili da se ovi predaju tj. izadju iz Kasarne. To sve snimljeno i danas taj pokolj bosanci slave a drugi tuguju. Sto se tice Jasenovca, razlika je u tome sto je Jasenovac sistematski drzavni projekat NDH u kojem su primarno nastradali Srbi, sistematski vs jedan dogadjaj ne mogu da se porede. Ali i to je nebitno u ovom kontekstu, npr. Njemci se nikad nisu Srbiji izvinili za masakre koje su radili po Srbiji tokom drugog svetskog rata a imali su vremena kolko oce tako da macku o rep ta prica kako svi prihvatise svoja nedjela bez samo zli Srbi nece.
    Slushaj,i ti si kolko znam mlad momak,chak i prilichno mladji od Triplete,ali neko ko za razliku od vecine mojih neistomishljenika ima neko kolko tolko ok rezonovanje,posebno za svoje god.
    E sad,da predjemo na ovo od chega se jezi SVAKO normalan,zlochini su chinjeni sa svake strane,ali prichati o nekim sukobima i manjim nedjelima i uporediti to sa Srebrenicom,mislim da normalan um ne moze tako neshto da svari,zar ne?
    Brojke sigurno nisu napumpane,provjeri to dobro,pogledaj.

    Nego da te pitam za josh jednu stvar,koju je zapocheo monstuozan um bivsheg psihijatra Karadzica,koji je nekad davno tvrdio da se Crnogorci razlikuju od okolnih susjeda po duzini butne kosti,a onda odjednom mu je kliknulo u glavi i pocheo neshto shto niko ko ima ishta ljudsko u sebi,ne moze prihvatit kao djelo ljudskog bića,kako bi ti,kojim imenom nazvao opsadu Sarajeva koja je trajala vjerovatno i najduze u istoriji,44 mjeseca?
    I u kojoj je zamisli poginulo 1.601 dijete?

    Ako uzmesh vojvidu Mandalaj Lamu kao predstavnika jednog dijela Srba,zashto on kao kako se sad predstavlja,kao pomiritelj,nece da prizna ovo oko Srebrenice...?
    Odgovor si dobio prije,on mozda i bi,ali ne smije
    ...

  22. #5619
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,272
    Thanks Thanks Given 
    5,263
    Thanks Thanks Received 
    2,540
    Thanked in
    1,367 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post
    Pa jasenovac i jeste od hrvata i hrvatska je mrlja srama i stida, njihova sramotna istorija od koje se ne kaju.... ada i sami njemci su bili zgrozeni od ti pojedinaca hrvata sto.su radili

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk
    Ovo boldovano je odgovor na svu ovu diskusiju ovdje,kuzish?
    Isto bi Srbi trebali da se groze od tih pojedinaca takvih.
    ...

  23. The Following User Says Thank You to AL no1 For This Useful Post:


  24. #5620
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    14,480
    Thanks Thanks Given 
    15,963
    Thanks Thanks Received 
    4,068
    Thanked in
    2,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Razlika je ogromna, rijetko ko iz Srbije negira da se u Srebrenici desio zlocin, jedino sto se smatra da su brojke napumpane, ko oce da istrazi malo vise neka pogleda sam sudjenja u Hagu pa neka otvorenog uma kaze da sve to ima smisla (jer nema). A osim toga srebrenica je 1 dogadjaj, prije toga su bosanski muslimani bas iz srebrenice svasta radili po okolnim selima, pa eo bas danas je godisnjica kad na prevaru poubijase vojnike JNA u Tuzli i ako su se dogovorili da se ovi predaju tj. izadju iz Kasarne. To sve snimljeno i danas taj pokolj bosanci slave a drugi tuguju. Sto se tice Jasenovca, razlika je u tome sto je Jasenovac sistematski drzavni projekat NDH u kojem su primarno nastradali Srbi, sistematski vs jedan dogadjaj ne mogu da se porede. Ali i to je nebitno u ovom kontekstu, npr. Njemci se nikad nisu Srbiji izvinili za masakre koje su radili po Srbiji tokom drugog svetskog rata a imali su vremena kolko oce tako da macku o rep ta prica kako svi prihvatise svoja nedjela bez samo zli Srbi nece.
    Pavle Strugar se prvi samovoljno preda HAG-u ko zna što je sve tamo otkuca ajmo sad u teorije zavjere.Zezam se,nema potrebe činjenica je ovo prvo.
    Preda se lijepo čoek otiša u HAG ka prvi oficir i pripadnik JNA sa riječima Kao patriota sam otišao na dubrovačko ratište, a sada kao patriota ne želim da zbog mene trpi Crna Gora.

    A Slobo kako je isporučen od Beograda koji je tad preuzeo vlast isporučili su ga ka klošara a žena mu je utekla za Moskvu i sin njegov vajni koji se sad vratio u skupštinu Srbije.Kandidat za poslanika SNS-a.Đe onaj tvoj smajli što se kotrlja od smijeha.
    Karadžić iz HAG-a piše za Večernje Novosti.Šešelj se tamo ne vadi iz medija.
    Razlika između Crne Gore i Srbije je u tom smislu nepremostiva sviđelo se to nekome ili ne.

    Tako da.

    Što reče NHM neka ostave više Crnu Goru na mir pa nek se valjaju u svom blatu (vrhuška Beograda) koliko im volja.
    Last edited by Bluemoon; 15-05-24 at 21:42.
    No pasaran!

  25. #5621
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,834
    Thanks Thanks Given 
    845
    Thanks Thanks Received 
    1,648
    Thanked in
    845 Posts

    Default

    Ljeba i rezolucija... samo trpajte, blagos...

    Ovom narodu je to najvise trebalo. Tacnije, samo to mu je trebalo, sve ostalo ima. Rezolucija, davaj rezolucija...

    Te jedna 2009-e, pa jedna 2021., pa sad jedna taze, freska, 2024....

    Kako neki ljudi trunke obraza nemaju...


  26. The Following User Says Thank You to ovizionizi For This Useful Post:


  27. #5622
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    753
    Thanks Thanks Given 
    782
    Thanks Thanks Received 
    348
    Thanked in
    203 Posts

    Default

    Kavčani, pratite li ovo?



    Trenutno na tve.

  28. #5623
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,956
    Thanks Thanks Given 
    696
    Thanks Thanks Received 
    3,184
    Thanked in
    1,885 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Razlika je ogromna, rijetko ko iz Srbije negira da se u Srebrenici desio zlocin, jedino sto se smatra da su brojke napumpane, ko oce da istrazi malo vise neka pogleda sam sudjenja u Hagu pa neka otvorenog uma kaze da sve to ima smisla (jer nema). A osim toga srebrenica je 1 dogadjaj, prije toga su bosanski muslimani bas iz srebrenice svasta radili po okolnim selima, pa eo bas danas je godisnjica kad na prevaru poubijase vojnike JNA u Tuzli i ako su se dogovorili da se ovi predaju tj. izadju iz Kasarne. To sve snimljeno i danas taj pokolj bosanci slave a drugi tuguju. Sto se tice Jasenovca, razlika je u tome sto je Jasenovac sistematski drzavni projekat NDH u kojem su primarno nastradali Srbi, sistematski vs jedan dogadjaj ne mogu da se porede. Ali i to je nebitno u ovom kontekstu, npr. Njemci se nikad nisu Srbiji izvinili za masakre koje su radili po Srbiji tokom drugog svetskog rata a imali su vremena kolko oce tako da macku o rep ta prica kako svi prihvatise svoja nedjela bez samo zli Srbi nece.
    Само један податак.Не знам знаш ли да су Њемци платили страшну цијену за злочине над Србима, а и над Црногорцима у Велици, Пиви и другим мјестима.

    Често су те злочине вршили припадници СС дивизије Принц Ојген, која се попуњавала углавном од Њемаца из Војводине.

    Пола милиона тих Њемаца је побјегло и протјерано из Војводине, а сва њихова непокретна имовина укључујући и куће је заплијењена.

    У те куће су досељавани доминантно Срби, мање Црногорци и други.

    Ови наши у Ловћенцу и околини су управо досељени у њемачке куће и на њемачке њиве.

    Моја баба рецимо није хтјела да се сели у туђу кућу, када је на столу била понуда да се иде за Војводину.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  29. #5624
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,316
    Thanks Thanks Given 
    287
    Thanks Thanks Received 
    947
    Thanked in
    496 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Slushaj,i ti si kolko znam mlad momak,chak i prilichno mladji od Triplete,ali neko ko za razliku od vecine mojih neistomishljenika ima neko kolko tolko ok rezonovanje,posebno za svoje god.
    E sad,da predjemo na ovo od chega se jezi SVAKO normalan,zlochini su chinjeni sa svake strane,ali prichati o nekim sukobima i manjim nedjelima i uporediti to sa Srebrenicom,mislim da normalan um ne moze tako neshto da svari,zar ne?
    Brojke sigurno nisu napumpane,provjeri to dobro,pogledaj.

    Nego da te pitam za josh jednu stvar,koju je zapocheo monstuozan um bivsheg psihijatra Karadzica,koji je nekad davno tvrdio da se Crnogorci razlikuju od okolnih susjeda po duzini butne kosti,a onda odjednom mu je kliknulo u glavi i pocheo neshto shto niko ko ima ishta ljudsko u sebi,ne moze prihvatit kao djelo ljudskog bića,kako bi ti,kojim imenom nazvao opsadu Sarajeva koja je trajala vjerovatno i najduze u istoriji,44 mjeseca?
    I u kojoj je zamisli poginulo 1.601 dijete?

    Ako uzmesh vojvidu Mandalaj Lamu kao predstavnika jednog dijela Srba,zashto on kao kako se sad predstavlja,kao pomiritelj,nece da prizna ovo oko Srebrenice...?
    Odgovor si dobio prije,on mozda i bi,ali ne smije
    Vidi, bez da se uvrijedis rekao bi da si slabo upucen u temu osim ovoga sto se moze cut na svakom cosku. Sa druge strane, sa obzirom da me interesuje istorija malo sam vise istrazio oko toga ali da ne bi ovu temu unistavao sa tim pricama ako oces napravi neku temu u Istorija podforumu pa uvjek mozemo diskutovati, na kraju krajevima meni nije cilj da dokazujem nekom jesam li u pravu nego naucim vise.

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Pavle Strugar se prvi samovoljno preda HAG-u ko zna što je sve tamo otkuca ajmo sad u teorije zavjere.Zezam se,nema potrebe činjenica je ovo prvo.
    Preda se lijepo čoek otiša u HAG ka prvi oficir i pripadnik JNA sa riječima Kao patriota sam otišao na dubrovačko ratište, a sada kao patriota ne želim da zbog mene trpi Crna Gora.

    A Slobo kako je isporučen od Beograda koji je tad preuzeo vlast isporučili su ga ka klošara a žena mu je utekla za Moskvu i sin njegov vajni koji se sad vratio u skupštinu Srbije.Kandidat za poslanika SNS-a.Đe onaj tvoj smajli što se kotrlja od smijeha.
    Karadžić iz HAG-a piše za Večernje Novosti.Šešelj se tamo ne vadi iz medija.
    Razlika između Crne Gore i Srbije je u tom smislu nepremostiva sviđelo se to nekome ili ne.

    Tako da.

    Što reče NHM neka ostave više Crnu Goru na mir pa nek se valjaju u svom blatu (vrhuška Beograda) koliko im volja.
    Pa nije jedini, a i nije bitno je l se neko samovoljno predao ili ga drzava poslala. A primjer izrucenja Sloba Hagu je najbolji primjer kolko UN/EU ne zanima Srbija i najradije bi da je smanje na beogradski pasaluk. A pored toga sto si napisala, ne zaboravi i da mu je cerka redovno u CPC.

    Pa dobro, nije bas da i zvanicna CG ne dobaci svako malo ili zabode nos u nesto sto nas ne zanima -> primjera radi ovo oko srebrenice

  30. #5625
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,272
    Thanks Thanks Given 
    5,263
    Thanks Thanks Received 
    2,540
    Thanked in
    1,367 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Vidi, bez da se uvrijedis rekao bi da si slabo upucen u temu osim ovoga sto se moze cut na svakom cosku. Sa druge strane, sa obzirom da me interesuje istorija malo sam vise istrazio oko toga ali da ne bi ovu temu unistavao sa tim pricama ako oces napravi neku temu u Istorija podforumu pa uvjek mozemo diskutovati, na kraju krajevima meni nije cilj da dokazujem nekom jesam li u pravu nego naucim vise.



    Pa nije jedini, a i nije bitno je l se neko samovoljno predao ili ga drzava poslala. A primjer izrucenja Sloba Hagu je najbolji primjer kolko UN/EU ne zanima Srbija i najradije bi da je smanje na beogradski pasaluk. A pored toga sto si napisala, ne zaboravi i da mu je cerka redovno u CPC.

    Pa dobro, nije bas da i zvanicna CG ne dobaci svako malo ili zabode nos u nesto sto nas ne zanima -> primjera radi ovo oko srebrenice
    Da da,chitava planeta svjedochila,ali ti kao i neki ipak imash svoju istinu,auh.

    To se veli moze chit na svakom coshku,a shto je ovooo
    ...

Page 225 of 268 FirstFirst ... 125175215221222223224225226227228229235 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih medija [Edicija 2023]
    By hercules in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11037
    Last Post: 03-01-24, 08:49
  2. Iz raznih medija [Edicija 2022]
    By Kliker17 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 14336
    Last Post: 01-01-23, 10:50
  3. Iz raznih medija [Edicija 2021]
    By Ben Dover in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13556
    Last Post: 03-01-22, 09:56
  4. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •