Page 223 of 268 FirstFirst ... 123173213219220221222223224225226227233 ... LastLast
Results 5,551 to 5,575 of 6692

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2024]

  1. #5551
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,604
    Thanks Thanks Given 
    73
    Thanks Thanks Received 
    480
    Thanked in
    305 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GerdaBuddenbrook View Post
    Ajd da obrnemo igricu malo. Zasto Srbi ne priznaju sve one koje su pobili i proterali iz tzv Krajine?
    Zasto se prave ludi na Vukovar, Sarajevo, da spomenem samo najveca stratista? Da i ne spomenem genocid.
    I oni ce nekom da drze lekcije?
    A nećemo obrćati igricu kad tebi odgovara, nego lijepo reci zašto je za tebe crnogorska rezolucija o Jasenovcu ******?

    Ako nećeš o tome, ako nećeš ispred svog dvorišta počistiti prvo...onda idi bolje završavaj ručak, kukičaj ili šta drugo pametnije.
    Last edited by Massaro; 15-05-24 at 16:15.

  2. #5552
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    14,475
    Thanks Thanks Given 
    15,963
    Thanks Thanks Received 
    4,068
    Thanked in
    2,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Massaro View Post
    Kako sad to?
    Zar nije to isto nešto civilizacijski?
    Postavih gore dokument o Konvenciji a ti možeš sa ljudima sa dvije moždane ćelije da se ovako sprdaš jer je Jasenovac bio od '41 do '44 pri tom su određeni četnici koje je vlada Srbije rehabilitovala takođe sarađivali sa ustašama.


    Usvojena Rezolucijom 260 (III) A na Generalnoj Skupštini Ujedinjenih Nacija 09 Decembra 1948.godine
    Stupanje na snagu 12 Januara 1951. godine.


    Da,da takvi ka ti upravo ne samo da oće Srbi se kolektivno proglase kako Dačić reče a laže ka pas ovom rezolucijom genocidnim narodom no što oćeš ka revizionisti u udžbenike istorije Srbije koji su četnike proglasili antifašistima stave Srbiju na stranu nazzi strane ka gubitnicu u WW2,a krv je svoju prolila u WW2 a znam ja dobro što bi njima to odgovaralo.
    No pasaran!

  3. #5553
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,316
    Thanks Thanks Given 
    287
    Thanks Thanks Received 
    947
    Thanked in
    496 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GerdaBuddenbrook View Post
    Ajd da obrnemo igricu malo. Zasto Srbi ne priznaju sve one koje su pobili i proterali iz tzv Krajine?
    Zasto se prave ludi na Vukovar, Sarajevo, da spomenem samo najveca stratista? Da i ne spomenem genocid.
    I oni ce nekom da drze lekcije?
    Zagore ti rucak prijatelju, bice posle Srbi krivi i za to

  4. The Following 3 Users Say Thank You to JigSaw For This Useful Post:


  5. #5554
    Join Date
    Nov 2022
    Posts
    389
    Thanks Thanks Given 
    173
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    79 Posts

    Default

    Zato sto sluzi da se relativizuje srebrenicka. To joj je bedna svrha, i to i jeste zloupotreba i nepostovanje zrtava. Srbi nisu u stanju da kazu "ti i ti ljudi iz nasih redova su pocinili genocid" jer su ljudi koji su u tome posredno ucestvovali i dalje na vlasti (moje misljenje)

    Ajd sad ti odgovori na moja pitanja.

    Ideja da je Srbija ista pocistila ispred svog dvorista je smehotresna. Bolje je tebi da se bacis na kuvanje, mesto da se prosipas ovuda.
    digla nogu na papucu, pa sve vice "necu!", a na kuma namiguje da se kola krecu

  6. #5555
    Join Date
    Nov 2022
    Posts
    389
    Thanks Thanks Given 
    173
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    79 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Zagore ti rucak prijatelju, bice posle Srbi krivi i za to

    Pa kakvi su mi sagovornici, takav i povod
    digla nogu na papucu, pa sve vice "necu!", a na kuma namiguje da se kola krecu

  7. #5556
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,316
    Thanks Thanks Given 
    287
    Thanks Thanks Received 
    947
    Thanked in
    496 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GerdaBuddenbrook View Post
    Zato sto sluzi da se relativizuje srebrenicka. To joj je bedna svrha, i to i jeste zloupotreba i nepostovanje zrtava. Srbi nisu u stanju da kazu "ti i ti ljudi iz nasih redova su pocinili genocid" jer su ljudi koji su u tome posredno ucestvovali i dalje na vlasti (moje misljenje)

    Ajd sad ti odgovori na moja pitanja.

    Ideja da je Srbija ista pocistila ispred svog dvorista je smehotresna. Bolje je tebi da se bacis na kuvanje, mesto da se prosipas ovuda.
    Cus nisu a poslase ih u Hag kao dobro jutro, neki osudjeni neki pusteni i tako. Generalno se Srbi slazu da su pobijeni ratni zarobljenici ali ne smatraju da je to genocid i oko toga se vodi sva polemika, uleceo si u temu skroz pogresno.

  8. #5557
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,316
    Thanks Thanks Given 
    287
    Thanks Thanks Received 
    947
    Thanked in
    496 Posts

    Default

    Vazda li se u*****o u ovu temu sa ovom pricom tacno ne treba ulazit odje uopste

  9. The Following 2 Users Say Thank You to JigSaw For This Useful Post:


  10. #5558
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,604
    Thanks Thanks Given 
    73
    Thanks Thanks Received 
    480
    Thanked in
    305 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Postavih gore dokument o Konvenciji a ti možeš sa ljudima sa dvije moždane ćelije da se ovako sprdaš jer je Jasenovac bio od '41 do '44 pri tom su određeni četnici koje je vlada Srbije rehabilitovala takođe sarađivali sa ustašama.

    Nisam ti htio ni odgovarati na tu budalaštinu da su četnici bili čuvari u Jasenovcu.

    Zato što vidim da nije daleko do toga da ćeš uskoro reći da je Jasenovac bio samo radni logor u kojem je ponajmanje Srba radilo, a četnici su bili apsolutna većina medju redarstvenicima. Pi

  11. #5559
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,604
    Thanks Thanks Given 
    73
    Thanks Thanks Received 
    480
    Thanked in
    305 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GerdaBuddenbrook View Post
    Zato sto sluzi da se relativizuje srebrenicka. To joj je bedna svrha
    Rezolucije se mogu relativizovati, ali zločini ne mogu.
    Idi sad, zagore ti ručak što reče kolega...

  12. #5560
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,834
    Thanks Thanks Given 
    845
    Thanks Thanks Received 
    1,648
    Thanked in
    845 Posts

    Default

    Ja bih i Veliku ubacio. Cisto da se, kako ono vele, ne zaboravi!

    Pih.. kad se udje u to kolo, onda se svima samo oci vide od blata. Ali tako je kad imamo politicke snage koje bi svake godine Rezoluciju o Srebrenici. Koja nam je ovo po redu, cetvrta? Pljuc...


  13. #5561
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    14,475
    Thanks Thanks Given 
    15,963
    Thanks Thanks Received 
    4,068
    Thanked in
    2,929 Posts

    Default

    Jes baš Pi.

    Quote Originally Posted by Massaro View Post
    Nisam ti htio ni odgovarati na tu budalaštinu da su četnici bili čuvari u Jasenovcu.

    Zato što vidim da nije daleko do toga da ćeš uskoro reći da je Jasenovac bio samo radni logor u kojem je ponajmanje Srba radilo, a četnici su bili apsolutna većina medju redarstvenicima. Pi
    Ne samo da su neki bili sa drugarima Ustašama no su klali Srbe sa svojim ideološkim drugarima a bili su povlašćeni.

    U svim predjelima naseljenim Srbima u Hrvatskoj, četnici imaju sporazume sa hrvatskim vlastima, čime su im obezbjeđena široka prava. Obadvije strane se trenutno pridržavaju ugovora. Razoružanje četnika dolazi u obzir samo ako bi Hrvatska raskinula ove ugovore, za šta trenutno nema izgleda.

    – Dopis štaba Komandanta njemačkih trupa u Hrvatskoj (18. novembar 1942).


    https://znaci.org/NARA/T316.php?broj...c=314&roll=566
    Last edited by Bluemoon; 15-05-24 at 16:46.
    No pasaran!

  14. #5562
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    14,475
    Thanks Thanks Given 
    15,963
    Thanks Thanks Received 
    4,068
    Thanked in
    2,929 Posts

    Default

    Nek moderatori sve ovo prebace na odgovarajuću temu u istoriju jer nema veze sa ovom temom odlutasmo.

    Samo da se ođe ne prosipa istorijski revizionizam koji bi massaro da progura na ovi forum,inače ne bi ni reagovala toliko.

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  15. #5563
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,834
    Thanks Thanks Given 
    845
    Thanks Thanks Received 
    1,648
    Thanked in
    845 Posts

    Default

    Massaro massakrira! ne diraj ga!

    Dobro, ova rezolucija je aktuelni momenat, iako je skoro 30 godina od tada.

    Ali kad nam je politicki lesinari non stop podmecu pod nos.. ja stvarno ne znam zasto ne bi onda skroz otvorili Pandorinu kutiju, pa i Jasenovac i Veliku.. a oni onda opet Sahovice (Tomasevo)... Pa tako, sve dok nam ti masakri ne budu jedina tema.. kako bi se na kraju opet poklali i neki gradjanski rat ponovo, po mogucnosti....

    Kako guraju prst u oko Srbima sa ovim rezolucijama. Ja znam sta se dobacalo iz skupstinskih klupa dok su govorili Mandic i Spajic na ovu temu. To su takvi otrovi od ljudi, da ti se smuci...

    Jer, nije njima cilj da to bude neki cin solidarnosti sa zrtvama ili sta vec. Njima je cilj da se baci koska medju politicke subjekte koji cine vlast. To je jedan JEDINI razlog za ovu rezoluciju. Kad je Mandic saopstio da nece napustati vlast zbog ovoga, da ste samo vidjeli to pakosno dobacivanje iz klupa.. ono najprizemnije podjebavanje... Tu se odlicno vidjelo sta je njima i za sta im sluzi ta Srebrenica.


  16. The Following 3 Users Say Thank You to ovizionizi For This Useful Post:


  17. #5564
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    17,394
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,904
    Thanked in
    2,472 Posts

    Default

    Iako se u rezoluciji ne pominju ni Srbi, ni Srbija ni RS, jasno je da im smeta rezolucija jer se u njoj osuđuje negiranje genocida i veličanje i slavljenje osuđenih za genocid. Sve i da zvanično nije bio genocid nego "samo užasan zločin", to ne mijenja činjenicu da Srbi masovno slave osuđene za taj zločin. Ako je prst u oko Srbima to što će da ih javno pljuju zbog slavljenja i veličanja ratnih zločinaca, onda me zabolje što im je prst u oko. Sa druge strane, siguran sam da to nije prst u oko Srbima, nego srpskosvetaškimsvetosavskosektaškim četničinama. Koliko god da ih ima, to nisu svi Srbi.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  18. The Following 2 Users Say Thank You to NHM For This Useful Post:


  19. #5565
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,834
    Thanks Thanks Given 
    845
    Thanks Thanks Received 
    1,648
    Thanked in
    845 Posts

    Default

    Ma, znam ja da tebe zabolje za mnogo toga, ali.. koliko Rezolucija o Srebrenici treba da potpisujemo? Imas li stav o tome? Koliko?


  20. #5566
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    17,394
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,904
    Thanked in
    2,472 Posts

    Default

    Ne znam. Koliko često treba da se slave ratni zločinci? Znam da ne može da ide po jedna rezolucija za svaku proslavu zločinaca, ali ipak.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  21. #5567
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    14,475
    Thanks Thanks Given 
    15,963
    Thanks Thanks Received 
    4,068
    Thanked in
    2,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Massaro massakrira! ne diraj ga!
    Nek on više prestane da izjednačava Srbe sa Ratkom Mladićem i Dražom Mihajlovićem.
    No pasaran!

  22. #5568
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,272
    Thanks Thanks Given 
    5,263
    Thanks Thanks Received 
    2,540
    Thanked in
    1,367 Posts

    Default

    Nisam u toku,a necu ni da chitam shto se sve ispisa...ali jedna stvar mi nije jasna,ako je pochinjen genocid ili blaze recheno zlochin,shto to bilo kojoj strani predstavlja problem da prizna...???
    ...

  23. #5569
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,834
    Thanks Thanks Given 
    845
    Thanks Thanks Received 
    1,648
    Thanked in
    845 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Ne znam. Koliko često treba da se slave ratni zločinci? Znam da ne može da ide po jedna rezolucija za svaku proslavu zločinaca, ali ipak.
    Ali bi valjalo, a? Dokle god ima onih koji slave Ratka Mladica, valjala bi po jedna Rezolucija, sta mislis? To je buducnost, bre...


  24. #5570
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    17,394
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,904
    Thanked in
    2,472 Posts

    Default

    Ne dokle god ima onih koji ga slave, nego dokle god zvanična vlast intenzivno promoviše ratne zločince i nastavlja njihovu politiku. Valjda razumiješ razliku između malog procenta i zvanične politike.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  25. The Following User Says Thank You to NHM For This Useful Post:


  26. #5571
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,834
    Thanks Thanks Given 
    845
    Thanks Thanks Received 
    1,648
    Thanked in
    845 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Ne dokle god ima onih koji ga slave, nego dokle god zvanična vlast intenzivno promoviše ratne zločince i nastavlja njihovu politiku. Valjda razumiješ razliku između malog procenta i zvanične politike.
    Ja razumijem odlicno, ali ono sto ti nikako ne razumijes su motivi za ovu Rezoluciju, koje objasnih u jednom prethodnom postu. Predlagacima apsolutno nisu bitni ni zlocinci, ni zrtve. Vec samo trgovina sa tim zrtvama, kako bi se preko njih nekako bacilo sjeme razdora u vlast. A ti i tebi slicni se, naravno, primite i onda, kao, ajmo jos jednu.. pa jos jednu... Druze, takva "politika" apsolutno nista dobro nece donijeti. Nece promijeniti u glavama onih koje ne simpatises ama bas nista. Naprotiv, samo kontraefekat. Kao sa Paradama ponosa, ogorceni homofobi samo jos vise mrze gejeve zbog njih, sigurno ih parade nece urazumiti i napraviti kosmopolite od njih.

    Ali udrite vi "progresivni" sa rezolucijama, slobodno.. samo ne razumijem sto je onda frka da se udje u to kolo bez kraja, pa po jednu rezoluciju onda za ama bas svaki zlocin sto smo pocinili jedni drugima na ovim prostorima. Igrajmo se igara bez granica, kad za drugo niste...
    Last edited by ovizionizi; 15-05-24 at 18:02.


  27. #5572
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    17,394
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,904
    Thanked in
    2,472 Posts

    Default

    Slažem se da predlagačima rezolucije nisu bitne ni zločinci ni žrtve, ali ne razumijem zašto pričaš kao da su predlagači iz dps-a pa da im je stalo da posiju razdor u vlasti. Ili Njemačka i Ruanda, zajedno sa svim državama koje će da podrže rezoluciju, danonoćno rade na raskolu u crnogorskoj vlasti?

    Svaka vlast koju čine programski toliko raznorodne partije ne može biti bez razdora.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  28. #5573
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,604
    Thanks Thanks Given 
    73
    Thanks Thanks Received 
    480
    Thanked in
    305 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Nisam u toku,a necu ni da chitam shto se sve ispisa...ali jedna stvar mi nije jasna,ako je pochinjen genocid ili blaze recheno zlochin,shto to bilo kojoj strani predstavlja problem da prizna...???
    Gdje se to zvanično priznaje? Može li kod notara da se potpiše?

  29. #5574
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,604
    Thanks Thanks Given 
    73
    Thanks Thanks Received 
    480
    Thanked in
    305 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Slažem se da predlagačima rezolucije nisu bitne ni zločinci ni žrtve, ali ne razumijem zašto pričaš kao da su predlagači iz dps-a pa da im je stalo da posiju razdor u vlasti. Ili Njemačka i Ruanda, zajedno sa svim državama koje će da podrže rezoluciju, danonoćno rade na raskolu u crnogorskoj vlasti?

    Svaka vlast koju čine programski toliko raznorodne partije ne može biti bez razdora.
    Koji konstituent u vlasti je imao u programu donošenje rezolucija?

  30. #5575
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    17,394
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,904
    Thanked in
    2,472 Posts

    Default

    Znači, neka naša stranka je uvalila Ujedinjenim nacijama rezoluciju na glasanje?
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

Page 223 of 268 FirstFirst ... 123173213219220221222223224225226227233 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (1 members and 5 guests)

  1. avet

Similar Threads

  1. Iz raznih medija [Edicija 2023]
    By hercules in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11037
    Last Post: 03-01-24, 08:49
  2. Iz raznih medija [Edicija 2022]
    By Kliker17 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 14336
    Last Post: 01-01-23, 10:50
  3. Iz raznih medija [Edicija 2021]
    By Ben Dover in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13556
    Last Post: 03-01-22, 09:56
  4. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •