Page 223 of 226 FirstFirst ... 123173213219220221222223224225226 LastLast
Results 5,551 to 5,575 of 5629

Thread: [TRŽIŠTE] Cijene | ponuda | potražnja

  1. #5551
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,160
    Thanks Thanks Given 
    3,988
    Thanks Thanks Received 
    3,210
    Thanked in
    1,629 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by afroman View Post
    Obisao sam nekoliko firmi koje se bave izgradnjom i prodajom stanova (uzeo bih jednosoban za dalje izdavanje, cijene su sljedece:

    Central point 2300.00, ima jos jedan slobodan
    Kips kvart kod Super Voli-ja 2300.00, obavezna kupovina garaze 13500.00

    Entext 1550.00, u sklopu te zgrade bice i neki manji trzni centar, Vojisavljevica.

    Zagoric u blizini onih novih zgrada, lijepa zgrada tek pocela, 1800.00

    Neki manji izvodjaci u ul. vojisavljevica 1700.00

    Ovo je haos

    Pitanje svih pitanja, da li cekati ikakav pad...



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sve pomenute lokacije nemaju u blizini školu, vrtić, igralište, zelenu površinu...

    Al naaaaaaaaarod očigledno zabolje Mugabe za to. To dosta govori i o naaaaaaaarodu.
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  2. The Following 3 Users Say Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  3. #5552
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    901
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    145
    Thanked in
    94 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zhuangzi View Post
    Prije ce biti da nisu imali kapaciteta da uvide sta rade, cemu vode te njihove odlukeÂ…ali u svakom slucaju cinjenice ostaju cinjenice.

    pa ako neko za isto radno mjesto crnogorca placa 1200 a turcin dobije platu 2800 i sa ostalim troskovima izadje 4000 eura?

    a ovaj crnogorac ti je na nekih pola plate preko banke, pola u kovertuÂ…

    nemoj da se pravimo ludi i spinujemo pricu na neke druge stvari.
    Znaju itekako sta rade, i nijesu nimalo mutavi. Ako te m2 recimo kosta 500 EUR u izgradnji, a prodajes ga za 2500 EUR, to je onda ekstremno profiterstvo, a pogotovo u doba krize/nemastine.

    Gospoda 'tajkuncici' direktno rade protiv drzave CG, odn. njenih gradjana, onemogucavajuci gradjanima da dodju do krova nad glavom. U normalnim zemljama bi data gospoda dobila jedno upozorenje od drzave, a naredni korak bi bila nacionalizacija datih firmi, i sve njihove imovine. Nazalost, CG je daleko od drzave, a o normalnosti nema ni price.

    Onemogucavanje mladim ljudima da dodju do svog krova nad glavom, direktno utice na formiranje porodice, a samim tim na formiranje (odn. neformiranje) bioloske supstance jedne drzave. U CG vlada bijela kuga, i gospoda gradjevinski tajkuncici su jedni od glavnih krivaca za to. Svi se busaju patriotizmom, a kad treba da ga pokazu na djelu, ispare brzinom svjetlosti.

    Sto se tice radne snage, to da Crnogorci nece da rade, da su lijeni i sl., je prica pricina, stereotip koji prosipaju CG izrabljivaci radne snage. Ko god je radio kod CG privatnika, itekako zna kako, i koliko se radi, a i koliko se placa (odn. ne placa).

    Sto se tice komentara da tamo neki vladari iz sijenke daju direktivu CG tajkunima, CG je potpisnica svih sporazuma o 'odrzivom razvoju', 'zelenoj tranziciji', 'Agendi 2030'. Ili kako Klaus Svab to prevodi, 'sa dolaskom 2030-e neceti posjedovati nista, i bicete srecni'
    Last edited by techlinkit; 11-05-24 at 15:57.

  4. The Following 6 Users Say Thank You to techlinkit For This Useful Post:


  5. #5553
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    802
    Thanks Thanks Given 
    728
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    56 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Znaju itekako sta rade, i nijesu nimalo mutavi. Ako te m2 recimo kosta 500 EUR u izgradnji, a prodajes ga za 2500 EUR, to je onda ekstremno profiterstvo, a pogotovo u doba krize/nemastine.

    Gospoda 'tajkuncici' direktno rade protiv drzave CG, odn. njenih gradjana, onemogucavajuci gradjanima da dodju do krova nad glavom. U normalnim zemljama bi data gospoda dobila jedno upozorenje od drzave, a naredni korak bi bila nacionalizacija datih firmi, i sve njihove imovine. Nazalost, CG je daleko od drzave, a o normalnosti nema ni price.

    Onemogucavanje mladim ljudima da dodju do svog krova nad glavom, direktno utice na formiranje porodice, a samim tim na formiranje (odn. neformiranje) bioloske supstance jedne drzave. U CG vlada bijela kuga, i gospoda gradjevinski tajkuncici su jedni od glavnih krivaca za to. Svi se busaju patriotizmom, a kad treba da ga pokazu na djelu, ispare brzinom svjetlosti.

    Sto se tice radne snage, to da Crnogorci nece da rade, da su lijeni i sl., je prica pricina, stereotip koji prosipaju CG izrabljivaci radne snage. Ko god je radio kod CG privatnika, itekako zna kako, i koliko se radi, a i koliko se placa (odn. ne placa).

    Sto se tice komentara da tamo neki vladari iz sijenke daju direktivu CG tajkunima, CG je potpisnica svih sporazuma o 'odrzivom razvoju', 'zelenoj tranziciji', 'Agendi 2030'. Ili kako Klaus Svab to prevodi, 'sa dolaskom 2030-e neceti posjedovati nista, i bicete srecni'
    "U normalnim zemljama bi data gospoda dobila jedno upozorenje od drzave" - netacno. Zivio sam u tri zemlje (pored CG) i svudje se dere. U CG cak najmanje.

    "tamo neki vladari iz sijenke" - sjenke.

  6. #5554
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    901
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    145
    Thanked in
    94 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pegasus View Post
    "U normalnim zemljama bi data gospoda dobila jedno upozorenje od drzave" - netacno. Zivio sam u tri zemlje (pored CG) i svudje se dere. U CG cak najmanje.

    "tamo neki vladari iz sijenke" - sjenke.
    U pravu si za 'ije', preslo mi od bivseg profesora srpskog jezika, tzv. Cirgilice, pa sad dodajem 'ije' i dje treba i dje ne treba

    Ako se 'svudje dere', to ne mora da znaci da treba i u CG. Ili cemo da se vodimo logikom, ako jedan skace sa litice, treba svi za njim.

    Dje je drzava CG (dje si Spajicu zvani 'paf-paf' / 'dosado jedna dosadna' - kakva kultura/obrazovanje/vaspitanje) da gradi stanove za mlade, po cijeni izgradnje (ne mora drzava da zaradjuje na tome/samo nek pokrije operativne troskove), pa onda mladi parovi da ne vagaju hoce li imati jedno, dvoje, troje djece, ili nijedno, jer kad se plati rata za kredit, ne ostanu ni dugmici. Sad ce ovi sto zagovaraju zakone 'slobodnog trzista', da kazu da to krsi pravila trzista i sl. Pa i to je slobodno trziste, ali u tom slucaju pravo slobodno trziste, jer bi onda gradjevinski tajkuncici morali stvarno da se takmice na trzistu, da za tu cijenu koju stave, stvarno nesto i ponude, osim fuseraja.

    Bilo je neke price skoro o tome, i vrti se neka cifra od 900 EUR/m2 (i ta cifra je diskutabilna, i moze biti i manja u odnosu na to da drzava ne mora da zaradjuje na tom poslu). Recimo da hoces da omogucis za 300 mladih bracnih parova svake godine po stan od 80 m2, ako je cilj podsticaj razvoja porodice/sprecavanje bijele kuge. Racunica:

    900 EUR/m2 x 80 m2 stan (72 K EUR po stanu).

    72K EUR x 300 stanova svake godine = 21.6 mil. EUR svake god. Koliko daje drzava CG RTVCG svake godine (bjese li 20 mil. EUR), a tek koliko daje raznim NGO i ostalim besposlicarima, za sluzbene avione, auta, telefone, putovanja i ostale nepotrebne troskove/nebitne stvari za gradjane. Smanjis svim poslanicima plate na 500 EUR (jelte, jer svi oni 'rade' taj posao jer su 'patriote'), bez ikakvih dodatnih benefita koje ni sami gradjani nemaju. Fino regulises zakonski, eliminises takve nepotrebne troskove, i eto i vise nego dosta para za takav jedan projekat.

    Sto mora neki tamo Baca, 'Hamburgerko', i ostala banda 'veselih gradjevinskih tajkuncica' da pravi mega profit na racun gradjana CG.

  7. #5555
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Niksic, Montenegro
    Posts
    6,019
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    134
    Thanked in
    61 Posts

    Default

    Skup kvadrat od 2k eura, a nije skupo feniranje 7 eura? Majstor, vodoinstalater, mjesečno izadje 1.5k+ eura, konobar u svaki lokal u Pg može da nabode 2k.
    Znam da mi nijesmo "Svijet", ali tamo dje sam bio, ljudi su imali po dobrih 30-40 minuta metroom do posla.
    Nije ovo Podgorica od prije 10 godina, sad tu živi 250k ljudi, luksuz je uži dio grada, kao i svuda što je. Stan veli skup, a oće da piša sa balkona na Deltu ili na Rimski, a do posla oće da ide pješke. Svaka kuća po dva auta ima, gradski prevoz poluprazan. Mnogo smo se mi uljuljkali, oćemo sve na gotovs. Nema toga više,Mićo. Ako ne privređuješ, pojede te kapitalizam i kliziš ka dnu piramide. Takav je koncept, jbg. Druga je stvar što smo mi i dalje mislima u bratstvu i jedinstvu. Kad mi kažu Podgoričani za City Kvart ili Blok 6 "Ču tu kvadrat 2k, ja kad sam bio dijete, tu je bila livada i šuma, nama nijesu dali tamo da idemo".

  8. The Following 3 Users Say Thank You to El_NiNhO For This Useful Post:


  9. #5556
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    22,119
    Thanks Thanks Given 
    3,674
    Thanks Thanks Received 
    8,882
    Thanked in
    4,787 Posts

    Default

    konobar u pg da zaradi 2 iljade mjesečno?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  10. #5557
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Niksic, Montenegro
    Posts
    6,019
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    134
    Thanked in
    61 Posts

    Default

    Pričam o prometnim lokalima. Bokeška, Rimski, Normal, Maksim. Svakom je start minimum 700-800 eura, ako ne ubode bakšiš 30 eura za smjenu, evo glave, pogotovo đe se pije.

  11. #5558
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    22,119
    Thanks Thanks Given 
    3,674
    Thanks Thanks Received 
    8,882
    Thanked in
    4,787 Posts

    Default

    a oće li pojesti nešto, popit za vrijeme smjene? pa svi bi onda u konobare pošli da se uzima 2 iljade u svaki lokal, a oni u bokešku pojedini svaki dan radnike traže


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  12. #5559
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Niksic, Montenegro
    Posts
    6,019
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    134
    Thanked in
    61 Posts

    Default

    Kako to misliš pojede i popije? Pa to svi plaćaju od "svojih" para, jedino je radnicima na gradjevini to uključeno.
    Drug mi drži apartmane na Žabljaku, po 900 eura daje spremačicama, imaju hranu i smještaj. Ja ne znam šta tu nije jasno.

  13. #5560
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    22,119
    Thanks Thanks Given 
    3,674
    Thanks Thanks Received 
    8,882
    Thanked in
    4,787 Posts

    Default

    600e u dobar dio lokala u bokeškoj je plata konobaru, pa ti vidji


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  14. #5561
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,594
    Thanks Thanks Given 
    5,557
    Thanks Thanks Received 
    3,961
    Thanked in
    1,566 Posts

    Default

    El ninjo dostina se ne savija sa foruma, zivi, radi, putuje van
    I bas sto vise idem sve mi je manje logicno da odje kosta kvadrat 2k
    Nikako obratno prijatelju
    21 let na danasnji dan otvara oci da smo tunguzija

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  15. #5562
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Niksic, Montenegro
    Posts
    6,019
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    134
    Thanked in
    61 Posts

    Default

    Ne znam koliko mislite da košta zgrada da se napravi, ali nije profitabilno kao što većina misli, pod uslovom da sve radiš po PS-u. Danas nije zarada kao nekad što je bila. Kad je bio bio onaj bum 2007-2008, moglo se uzeti po x3-x4 na zgradu, danas ako uzmes x 1.5, ti si kralj. Moraš da uložiš dva miliona da bi zaradio jedan, i to ako prodaš svaki stan, i naravno, da pravis zgradu 2-3 godine. I to ti je maksimalna zarada. Realno je očekivati x1.2 x1.3.. Meni su radnici nekad imali po 500-600 eura platu, danas nijedan nema ispod 1200. Gorivo je nekad bilo 1 euro, danas je 1.5. Željezo je skočilo skoro duplo, kvadrat zemlje troduplo. Ne može kvadrat nikako da bude isti sad i kao prije 5 godina. I na kraju krajeva, potražnja diktira cijenu. I meni zvuči 2k eura mnogo, ali stanovi prolaze, lete, znači narod ima para.

  16. #5563
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,440
    Thanks Thanks Given 
    275
    Thanks Thanks Received 
    870
    Thanked in
    579 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    da smo tunguzija
    Al' veoma ocigledno poprilicno privlacna TUNGUZIJA mnogima. To je ono sto pojedini ne zele da shvate.

  17. #5564
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,594
    Thanks Thanks Given 
    5,557
    Thanks Thanks Received 
    3,961
    Thanked in
    1,566 Posts

    Default

    Pa dje su ti letovi kad smo privlacni?
    Ako si privlacan imas letove da neko dodje
    Ako pricas o krimosima iz turske i slicno to je vec drugo
    Ponavljam bilo ko sa foruma ko ima poznanika a da radi za normalu platu (do 2k eur) a da je kupio stan. Nek se javi da ga vodim na pice
    To sto ljudi peru pare zaradjene prodajom droge i slicno lupuju po 30 stanova ne znaci da smo u super situaciji

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  18. The Following User Says Thank You to kaemSe For This Useful Post:


  19. #5565
    Join Date
    May 2016
    Location
    stara varos
    Posts
    431
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    97 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El_NiNhO View Post
    Ne znam koliko mislite da košta zgrada da se napravi, ali nije profitabilno kao što većina misli, pod uslovom da sve radiš po PS-u. Danas nije zarada kao nekad što je bila. Kad je bio bio onaj bum 2007-2008, moglo se uzeti po x3-x4 na zgradu, danas ako uzmes x 1.5, ti si kralj. Moraš da uložiš dva miliona da bi zaradio jedan, i to ako prodaš svaki stan, i naravno, da pravis zgradu 2-3 godine. I to ti je maksimalna zarada. Realno je očekivati x1.2 x1.3.. Meni su radnici nekad imali po 500-600 eura platu, danas nijedan nema ispod 1200. Gorivo je nekad bilo 1 euro, danas je 1.5. Željezo je skočilo skoro duplo, kvadrat zemlje troduplo. Ne može kvadrat nikako da bude isti sad i kao prije 5 godina. I na kraju krajeva, potražnja diktira cijenu. I meni zvuči 2k eura mnogo, ali stanovi prolaze, lete, znači narod ima para.
    Imamo li ovo gradjevinski lobi na forumu? Nauci nas, kako si zaradio pocetni kapital za prvu zgradu?
    Niko ljepseg zaavicaja nemaaa

  20. #5566
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,391
    Thanks Thanks Given 
    1,379
    Thanks Thanks Received 
    1,489
    Thanked in
    608 Posts

    Default

    Veli brat ako se radi po PSu a 99.9% njih ne radi.
    Kad se sve sumira, zeta gradnja, celebici i ostali grade stanove i idu u minus, mozda uzmu 10% radi cimanja i onda vi pricate kako to nisu patriote no lopovi e sramota!

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  21. #5567
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,640
    Thanks Thanks Given 
    15,342
    Thanks Thanks Received 
    4,405
    Thanked in
    2,211 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Pa dje su ti letovi kad smo privlacni?
    Ako si privlacan imas letove da neko dodje
    Ako pricas o krimosima iz turske i slicno to je vec drugo
    Ponavljam bilo ko sa foruma ko ima poznanika a da radi za normalu platu (do 2k eur) a da je kupio stan. Nek se javi da ga vodim na pice
    To sto ljudi peru pare zaradjene prodajom droge i slicno lupuju po 30 stanova ne znaci da smo u super situaciji

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk
    Dosta primjera da je po pola sprata na jedno ime.

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  22. The Following User Says Thank You to extravaganca For This Useful Post:


  23. #5568
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,490
    Thanks Thanks Given 
    5,619
    Thanks Thanks Received 
    5,119
    Thanked in
    2,131 Posts

    Default

    moram pocet kao ovi mladji pomorci, dosta njih stan kupi ili kucu pravi, rekose mi samo stednja i da su dobili na lutriji.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  24. #5569
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,176
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    3,381
    Thanked in
    1,903 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Pa dje su ti letovi kad smo privlacni?
    Ako si privlacan imas letove da neko dodje
    Ako pricas o krimosima iz turske i slicno to je vec drugo
    Ponavljam bilo ko sa foruma ko ima poznanika a da radi za normalu platu (do 2k eur) a da je kupio stan. Nek se javi da ga vodim na pice
    To sto ljudi peru pare zaradjene prodajom droge i slicno lupuju po 30 stanova ne znaci da smo u super situaciji

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk
    Za kada ovo na stan važi? Ja sam ga kupio 2014?
    Ukupna plata nam je bila manje od 1000e.

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

    ............ ¯\_(ツ )_/¯............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  25. #5570
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    901
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    145
    Thanked in
    94 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El_NiNhO View Post
    Ne znam koliko mislite da košta zgrada da se napravi, ali nije profitabilno kao što većina misli, pod uslovom da sve radiš po PS-u. Danas nije zarada kao nekad što je bila. Kad je bio bio onaj bum 2007-2008, moglo se uzeti po x3-x4 na zgradu, danas ako uzmes x 1.5, ti si kralj. Moraš da uložiš dva miliona da bi zaradio jedan, i to ako prodaš svaki stan, i naravno, da pravis zgradu 2-3 godine. I to ti je maksimalna zarada. Realno je očekivati x1.2 x1.3.. Meni su radnici nekad imali po 500-600 eura platu, danas nijedan nema ispod 1200. Gorivo je nekad bilo 1 euro, danas je 1.5. Željezo je skočilo skoro duplo, kvadrat zemlje troduplo. Ne može kvadrat nikako da bude isti sad i kao prije 5 godina. I na kraju krajeva, potražnja diktira cijenu. I meni zvuči 2k eura mnogo, ali stanovi prolaze, lete, znači narod ima para.
    hahhaahahaah hahahahahaha a ovo ne moze, drzim se da ne panem od smijeha sa 5-og sprata svoje velelepne vile od 35 soba u Dubai-u

    Neka neko pusti tuznu muziku, tajkuni su kraljevi ako zarade 'samo' 50 % na gradnji fuseraj stanova. Koliko bjese % profita gradjevinskim firmama na zapadu - 10-15%, a u CG rokaju po 300 % i malo im je. Rekli bi ljudi, vidi nezajazljivih, uvijek im je malo.

    I da sumiramo, ako sinovi gradjevinskih tajkuncica voze Audi RSQ8 2023/2024, od 220K EUR, to znaci da i obicni gradjani voze isto, jer 'narod ima para' Dobra neka logika, zar ne

    Ocigledno u CG postoje neka dva naroda, obican narod, i poseban 'narod' (tajkuncici i ostali), koji drze obican narod kao roblje, i dodju jednom godisnje sa neke od elitnih destinacija, da vide da li robovi i dalje slusaju, i da ne zaboravimo da ih ubijede kako CG nije skupa (iako dosta stvari kosta x3-x4 vise nego u zapadnoj Evropi), kako 'narod ima para'

  26. The Following 3 Users Say Thank You to techlinkit For This Useful Post:


  27. #5571
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,160
    Thanks Thanks Given 
    3,988
    Thanks Thanks Received 
    3,210
    Thanked in
    1,629 Posts

    Default

    Vidim da neđe davno otvorih ovu temu
    Elem, da nema kupaca po sadašnjim cijenama, bile bi niže. Ostalo je sve bajka.
    Pretpostavljam da će neko sa foruma svjesno da oglasi i proda svoj stan 500 eur manje po metru kako bi pokvario posao tajkunima.
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  28. #5572
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,594
    Thanks Thanks Given 
    5,557
    Thanks Thanks Received 
    3,961
    Thanked in
    1,566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Za kada ovo na stan važi? Ja sam ga kupio 2014?
    Ukupna plata nam je bila manje od 1000e.

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

    ............ ¯\_(ツ )_/¯............
    Vazi za 2000 do 2300 kvadrat ili ako ima ludjih i preko 2300.



    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  29. #5573
    Join Date
    May 2009
    Posts
    1,802
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Vazi za 2000 do 2300 kvadrat ili ako ima ludjih i preko 2300.



    Sent from my SM-S918B using Tapatalk
    Pa nema ga ispod...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  30. #5574
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,594
    Thanks Thanks Given 
    5,557
    Thanks Thanks Received 
    3,961
    Thanked in
    1,566 Posts

    Default

    I da nema, ja pitam ko ga kupuje, jer el ninjo kaze prolaze kao alva... Lise ovo sto rece extravaganca po pola sprata na jedno ime

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  31. #5575
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,440
    Thanks Thanks Given 
    275
    Thanks Thanks Received 
    870
    Thanked in
    579 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Pa dje su ti letovi kad smo privlacni?
    Ako si privlacan imas letove da neko dodje
    Biti privlacan za turiste != biti privlacan za investicije u nekretnine.

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Ako pricas o krimosima iz turske i slicno to je vec drugo
    Ne pricam, pricam o sirokom spektru ljudi. Od ljudi iz Engleske, do Rusije, Ukrajine (veoma rijetko kada je u pitanju kupovina), pa do Njemacke. Pricam iskljucivo o Boki, nemam pojma kakva je situacija bilo gdje drugo u CG.

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Ponavljam bilo ko sa foruma ko ima poznanika a da radi za normalu platu (do 2k eur) a da je kupio stan. Nek se javi da ga vodim na pice
    To sto ljudi peru pare zaradjene prodajom droge i slicno lupuju po 30 stanova ne znaci da smo u super situaciji

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk
    Evo ja kada sam otkupio polovinu stana (kraj 2019.) nisam imao niti blizu primanja od 2k. Ako ti to nije dovoljno imam bivseg kolegu koji je nedavno kupio kucu (istina ne na bas zavidnoj lokaciji niti u zavidnom stanju tako da i nije bas reprezentativan primjer) a i druga koji se upravo razmislja da kupi manji stan (kredit naravno).

    Poredbe radi isto tako imam i par drugova koji rade 10 godina za platu od ~900-1100 evrica a nemaju jednog jedinog centa ustedjenog. !!! PRIORITETI !!!

    Ko ima solidnu platu, zna da stedi a nema djecu, je itekako mogao priustiti neku manju nekretninu do prije koju godinu.
    Sada je to sve teze i teze naravno jer su cijene nenormalne, ali isto tako ako se radi o porodici gdje rade dvoje, te imaju primanja iznad prosjeka, je daleko lakse kupiti nesto na kredit cak i sa ovim debilnim cijenama/kamatama. To je cinjenicno stanje.

    Da ne bude zabune, takvi su rijetkost u odnosu kako zivi vecina populacije CG ali nisu bas tako rijetki kao sto se tebi cini. I ne vidim cemu ovaj komentar o "super situaciji", sumnjam da iko misli tako jer je to daleko od realnosti.

Page 223 of 226 FirstFirst ... 123173213219220221222223224225226 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Južni Južni Bend ili ...južni južni Rock
    By Predrag zvani Džo in forum Muzika
    Replies: 2
    Last Post: 16-12-09, 17:37
  2. Replies: 5
    Last Post: 11-02-09, 17:52
  3. Švabe vs Žabari
    By Senna in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 72
    Last Post: 27-06-07, 13:34
  4. kad veza postanje nja nja nja
    By touch_of_pink in forum Ljubav
    Replies: 40
    Last Post: 20-03-06, 16:26
  5. Gledanje u ženske grudi produžava život!
    By lik.50 in forum Sex i erotika
    Replies: 29
    Last Post: 26-01-06, 15:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •