Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 30

Thread: zrtva podsmjeha okidaci

  1. #1
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    7,422
    Thanks Thanks Given 
    2,919
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,576 Posts

    Default zrtva podsmjeha okidaci

    da li ste vi bili kad žrtva sprdnje, da li vam je dijete to doživjelo?
    kod nas imamo isto zrtve koju se se povukle u sebe bez pomoci drustva ,kuce i neki glupi okidac ih natjera da sebi uzmu zivot
    ..
    jedan slucaj iz regiona dje kazu koji su gledali snimak panjat prica o cevapima a decko ozbiljan...
    https://m.cdm.me/svijet/region/mladi...ga-ismijavaju/

    niko nije zlobniji od djece niti zna da bolje povrijedi i sebe i druge....

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  2. The Following User Says Thank You to NetworkMaster For This Useful Post:


  3. #2
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    7,422
    Thanks Thanks Given 
    2,919
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,576 Posts

    Default

    https://m.facebook.com/story.php?sto...00063615578135



    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  4. #3
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,220
    Thanks Thanks Given 
    2,279
    Thanks Thanks Received 
    2,499
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Juče sam čitala o slučaju iz Bosne, MLaden Dulić se ubio radi ismijavanja na netu Prije toga je išao u policiju da zamoli da se snimak ukloni ali niko ništa. Tužno.

  5. #4
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    7,422
    Thanks Thanks Given 
    2,919
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,576 Posts

    Default

    Ja ne znam da li je obican gradjanim zasticen od viralnih snimaka, da li moze policija da reaguje na to?
    Sjecam se kad izadje snimak navodno jedne voditeljice a imala je vezu u anb taj je snimak nestao na interneta!!! Da li devojcica ,djecak, zena ,djevojka gradjani imaju pravo na takvu odbranu a da im nije striko u vlast???
    pretpostavljam da se barem 30% samoubistva moglo sprijeciti....

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  6. #5
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    7,422
    Thanks Thanks Given 
    2,919
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,576 Posts

    Default




    Ovo super da se vidi lijepa animacija prica...mana je sto ovo se pusti djacima u skolama i to je , ispunjena obaveza prevencije. Umjesto skolski psiholog da dodje pa da par casova sa svima prica o problemima prevenciji pusta se video klip.
    ps ruku na srce ni u starom skolskom sistemu niko nije pricao sa djacima , a mislim da nije ni postojao psiholog....


    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  7. The Following 2 Users Say Thank You to NetworkMaster For This Useful Post:


  8. #6
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    14,498
    Thanks Thanks Given 
    15,973
    Thanks Thanks Received 
    4,074
    Thanked in
    2,935 Posts

    Default

    Ima dosta na tu temu iz "Ulice Sezam."

    No pasaran!

  9. #7
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,329
    Thanks Thanks Given 
    741
    Thanks Thanks Received 
    546
    Thanked in
    397 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post



    Ovo super da se vidi lijepa animacija prica...mana je sto ovo se pusti djacima u skolama i to je , ispunjena obaveza prevencije. Umjesto skolski psiholog da dodje pa da par casova sa svima prica o problemima prevenciji pusta se video klip.
    ps ruku na srce ni u starom skolskom sistemu niko nije pricao sa djacima , a mislim da nije ni postojao psiholog....


    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Postojao je psiholog i u osnovnoj i u gimnaziji kad sam ja učio. Tamo su slali poslije tuče, ako je neko nenormalan na času, ako se bači petarda u hodnik isl. Sprdali smo se svako sa svakim. Sjećam se jedan drug iz odeljenja morao je da nosi određeni-odjevni-predmet jer je bio bolestan, a ovaj drugi mu je to skinuo, onda smo se svi smijali a taj drugi završio kod psihologa. Jedna drugarica išla je kod psihologa jer nas je podbunjivala da ne idemo na časove jer je bio zadnji dan polugođa. Jedna što je kosu kidala onima ispred sebe, jedna što je kosu palila drugaricama, jedan drug što je ubačao petarde u kapuljače. Zbog bježanja s časova najviše i zbog sukoba s nastavnicima. U gimnaziji se sjećam psihologa, face, ali imena ne mogu, jednom znam da je išao kod njega lik što je pljaštio druga mi iz odeljenja i ukrao mu naočare (taj je i izbačen iz gimnazije zbog toga). Ali - uopšte ne mogu da se sjetim nekog primjera konstantnog maltretiranja (bulinga) konkretno određene đece, kao što prikazuju u filmovina i serijama...ne znam kako je sad (a nadam se da neću ni saznat).

    Sent from my SM-G610F using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  10. #8
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,329
    Thanks Thanks Given 
    741
    Thanks Thanks Received 
    546
    Thanked in
    397 Posts

    Default

    Sjećate li se onih "sistematskih pregleda" kad su nas gole skidali i gledali doktori? Smije li to danas?

    Sent from my SM-G610F using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  11. The Following 2 Users Say Thank You to Raulio For This Useful Post:


  12. #9
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    7,422
    Thanks Thanks Given 
    2,919
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,576 Posts

    Default



    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  13. #10
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    11,553
    Thanks Thanks Received 
    5,365
    Thanked in
    2,511 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Sjećate li se onih "sistematskih pregleda" kad su nas gole skidali i gledali doktori? Smije li to danas?

    Sent from my SM-G610F using Tapatalk
    Hahaha,ja se sjećam one tete u plastičnim rukavicama.Ona me prva,da se ja sjećam, izdofaćala tamo đe bi,da danas to učini,dobila 5-6 g. robije.Šalim se malo.U školu smo primali i vakcine i sistematske imali,niti ti ko pita roditelje i tebe oćeš li ili nećeš.Sistem bato!

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  14. The Following 7 Users Say Thank You to joni For This Useful Post:


  15. #11
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,306
    Thanks Thanks Given 
    291
    Thanks Thanks Received 
    1,252
    Thanked in
    619 Posts

    Default

    Od ponuđenih tema ne znam đe da pitam, a pošto ovo pitanje može sjutra da ima ovo kao posljedicu ajde da vas priupitam:

    Šta vam đeca slušaju doma od muzike? Ima li kontrole neke, granica i to?

    Kako odrastaju i posjećujemo rođendane, to sam primjetila da dobar dio vršnjaka zna tekstove Breskvice, Desingerice i žanr tog tipa koji samo u neko doba rođendana prasne i od pojedine djece roditelj rade parodiju kako im dijete "pjeva i đuska" kao pomenuti pjevači?

    Druga stvar, ekskurzije u prirodi - u autobusima đeca slušaju svašta što nije u skladu sa njihovim uzrastom (a utiče im itekako mic po mic na psihu i emocije u tom ranom uzrastu do 10 godina), i predstavnik škole, učitelji, animatori, vodiči, vozači su 18+ i trebali bi da budu naša zamjena i reaguju u situacijma kada se pušta muzika na radiju ili gdje već borave i promijene ploču/stanicu? Učiteljica je poslala video (vjerovatno nesvjesna muzike i ona a ima 60 u pr**o) snimak na kome djeca đuskaju pod instrukcijama animatora uz pjesmu meni nepoznatog autora ali ladno ide tekst između ostalog "dok na krevetu ležim gola i .."

    Jel to normala danas?
    Jel to vrijednost današnjih roditelja?
    Kontaktirala sam roditelje.me i dobila sam odgovor da je tako nažalost u većini CG škola ali dogodine će se promijeniti... dogodine će i Lovćen, i Prizren, a mi svoju đecu vrlo svjesno zapostavljamo na kolektivnom nivou što je itekako opasna rabota?

    Da, ne možemo ih zaštititi i držati u balonu, ali zašto roditelji plaćaju takve ekskurzije? Mislite li da samo pričom možete da objasnite djetetu nešto, a sa druge strane ste sami dali novac (samim tim i vrednovali) za tu istu ekskurziju i samim tim poručili da je takav vid zabave normala? Licemjeri helou?

    U vrtićima, i to državnim, se MNOGO ozbiljnije radi sa djecom i pripremaju za školu, a onda dođu u školu i dočekaju ih nezreli, neobrazovani, zakržljali, navodno besplatan obrazovni sistem koji ih zanemaruje.
    Last edited by tigrovo_oko; 30-05-24 at 09:22.
    "I shut my mouth and hold the light"

  16. The Following 5 Users Say Thank You to tigrovo_oko For This Useful Post:


  17. #12
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Odlicna poenta, nesto o cemu konstantno razmisljam kako ce socijalizacija djeteta uticati na njegove izbore i cemu ce biti izlozen kad krene da se vise ukljucuje u drustvo. (skola, recimo) Trenutno smo u drzavnom vrticu, ne bih rekao da im se plasira nesto lose.

    Kod kuce ne slusamo muziku, bas rijetko, a u kolima konstatno se vrti neki od CD-ova:
    1) Dragan Lakovic najvise. Otprilike su ovo pjesme sa njega ( https://www.dvdzona.co.rs/user/cd-de...882_1_0_0/item ) Vidim da nema na spisku Jednog zelenog dana - moje najmilije.
    2) Kolibri - Neka mjesavina, uglavnom starije djecije pjesme
    3) Dobili smo CD neke mlade djevojke sto komponuje. Lara Šćekić se zove. Meni se svidja, pjesmice su odlicne.

    Mimo ovoga, bas slabo.

  18. The Following User Says Thank You to B-qL For This Useful Post:


  19. #13
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    11,553
    Thanks Thanks Received 
    5,365
    Thanked in
    2,511 Posts

    Default

    Prije nego što uvedemo muzičku policiju,da bar mi malo stariji se podsjetimo i priznamo da li smo i mi nekad slušali muziku koja je našim roditeljima u tom trenutku bila bezvrijedna ako ne i imala loš uticaj na nas(po njima), za razliku od muzike na kojoj su oni odrastali.
    Konkretno,po cijenu da ću ispasti dinosaurus,znate li kako je neko ko je u svojoj mladosti slušao Dragana Stojnića gledao na tekstove Riblje Čorbe,pojavu Olivera Mandića ili Slađane Milošević koju mu djeca slušaju?

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Last edited by joni; 30-05-24 at 12:56.

  20. The Following User Says Thank You to joni For This Useful Post:


  21. #14
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,273
    Thanks Thanks Given 
    5,266
    Thanks Thanks Received 
    2,540
    Thanked in
    1,367 Posts

    Default

    Nije za ovu temu no pretpostavljam da ce neko znati,ustanova za lijechenje tek punoljetne osobe koja je postala zavisna o kockanju najgore vrste...?

    Zvah ove na Kakaricku goru ne javljaju se,a koliko sam shvatio placa se jedan dio odmah ili sam pogreshno skontao...?
    ...

  22. #15
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,306
    Thanks Thanks Given 
    291
    Thanks Thanks Received 
    1,252
    Thanked in
    619 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Prije nego što uvedemo muzičku policiju,da bar mi malo stariji se podsjetimo i priznamo da li smo i mi nekad slušali muziku koja je našim roditeljima u tom trenutku bila bezvrijedna ako ne i imala loš uticaj na nas(po njima), za razliku od muzike na kojoj su oni odrastali.
    Konkretno,po cijenu da ću ispasti dinosaurus,znate li kako je neko ko je u svojoj mladosti slušao Dragana Stojnića gledao na tekstove Riblje Čorbe,pojavu Olivera Mandića ili Slađane Milošević koju mu djeca slušaju?

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Izvoli reci nam kako su gledali na njih jer nismo iste generacije?
    Sjećam se svojevremeno, kakav je meni šok bila muzika sa Palma televizije prije pojave pinka kada bi otišli za Bg kod maminih... Bio je šok ali i radoznalost da se odgleda spot jer toga dolje nema, ne sluša se a i niti će (sad se sjetih šta je tadašnja propaganda radila po BG sa bilbordima Cece, i kako je sve to uticalo na kasnije naraštaje samo, a to je jedan primjer i detalj). Nažalost kada je došlo vrijeme da se izlazi i đuska po kafićima bio si prinuđen samo na 2 opcije - narodna ili tehno a samim tim i na okruženje koje ono nudi. U zavisnosti od vaspitanja štoseonoveli što je ko ponio iz kuće - biralo se ili se nije pristajalo na izbor. Ali to su već godine 16+, ovdje pričam o jako mladom uzrastu.

    Degutantno mi je vidjeti djecu tog uzrasta (dakle do 10 godina) kako raspaljeno manitaju na zvuke koji nisu zvuci nego horor, a tek šta to radi njihovom mozgu i emocijama... neka druga tema. Ali, njihove roditelje, društvo, to zabavlja. Jesu djeca tu da bi bili cirkusanti?
    Last edited by tigrovo_oko; 30-05-24 at 13:13.
    "I shut my mouth and hold the light"

  23. #16
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    11,553
    Thanks Thanks Received 
    5,365
    Thanked in
    2,511 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Izvoli reci nam kako su gledali na njih jer nismo iste generacije?
    ?
    Da ne bi sad kroz par primjera upao u zamku generalizacije,evo da probam da te čikam.Da si slušala muziku čiji je tekst:
    "I znaj
    K'o nekad u osam
    I sad prođem ulicom tvojom
    I stanem sad pod prozor tvoj
    I zviždim tad naš stari znak"
    šta bi napisala u dnevniku(pošto tada nije bilo foruma) ako bi čula da ti dijete sluša muziku sa tekstom:
    "Ja samo petn'est, ona ofucana
    fala joj, ali bila je tucana"
    Možda da skratim pisanje sa mišljenjem da životi naše djece nisu oličenje muzike koju slušaju,nego je muzika koja je popularna oličenje njihovog stila života,jer u suprotnom ne bi ni bila popularna


    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Last edited by joni; 30-05-24 at 13:25.

  24. #17
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,306
    Thanks Thanks Given 
    291
    Thanks Thanks Received 
    1,252
    Thanked in
    619 Posts

    Default

    Opušteno samo pričamo, niko nije pominjao policiju osim tebe, već da se ne vodi računa o uzrastu i o posljedici. Možemo li reći i da su i moje i tvoje generacije bile zanemarivane u nekim segmentima - može.

    Jasno je svima da je ovo nova normala, da se ide i vrlo ciljano na zaglupljivanje mladih i preusmjeravanje na štošta, ali kada vidim i odrasle da tome (ne)svjesno doprinose - osjećaj je poražavajuć.
    Dijete koje u uzrastu od 7 godina sluša muziku tipa iz posta B-gL ce sjutra biti predmet podsmijeha od strane djece koja slušaju desingericu i ostale morone. Mene to zbilja zabrinjava i nažalost svjesna sam da sam u manjini.
    Last edited by tigrovo_oko; 30-05-24 at 13:31.
    "I shut my mouth and hold the light"

  25. The Following 2 Users Say Thank You to tigrovo_oko For This Useful Post:


  26. #18
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    14,498
    Thanks Thanks Given 
    15,973
    Thanks Thanks Received 
    4,074
    Thanked in
    2,935 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Mene to zbilja zabrinjava i nažalost svjesna sam da sam u manjini.
    Nisi isto mislim i to je prosto poražavajuće još od poplave turbo folka sa cijelom kulturom likova ka u film Rane.




    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  27. #19
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,273
    Thanks Thanks Given 
    5,266
    Thanks Thanks Received 
    2,540
    Thanked in
    1,367 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Opušteno samo pričamo, niko nije pominjao policiju osim tebe, već da se ne vodi računa o uzrastu i o posljedici. Možemo li reći i da su i moje i tvoje generacije bile zanemarivane u nekim segmentima - može.

    Jasno je svima da je ovo nova normala, da se ide i vrlo ciljano na zaglupljivanje mladih i preusmjeravanje na štošta, ali kada vidim i odrasle da tome (ne)svjesno doprinose - osjećaj je poražavajuć.
    Dijete koje u uzrastu od 7 godina sluša muziku tipa iz posta B-gL ce sjutra biti predmet podsmijeha od strane djece koja slušaju desingericu i ostale morone. Mene to zbilja zabrinjava i nažalost svjesna sam da sam u manjini.
    Ja sam pokushao od bratanica koji mi chesto vishe recituje nego pjeva te koje si navela da vidim hoce li ga ishta zanimati makar na vishe od 3 mi od kvalitetne muzike,nije ni minut proshao,uhvatio se za mob...jednostavno ovo su neke generacije koje slushaju te debilne rep priche i slichno,ono shto je kvalitetno,ne stize do njih.
    ...

  28. The Following User Says Thank You to AL no1 For This Useful Post:


  29. #20
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    11,553
    Thanks Thanks Received 
    5,365
    Thanked in
    2,511 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Dijete koje u uzrastu od 7 godina sluša muziku tipa iz posta B-gL ce sjutra biti predmet podsmijeha od strane djece koja slušaju desingericu i ostale morone.
    Probaj da razmišljaš iz drugog ugla:
    Dijete koje sluša desingericu će inicirati i uputiti podsmjehe drugom djetetu koje,kako kažeš, sluša muziku tipa iz posta B-gl će,ako to dijete sluša muziku kao i to koje se podsmijava,naći neki drugi razlog za podsmijavanje.Toga je uvjek bilo i biće.Treba pričati djeci da,kako reče Njegoš: "...svoje breme nose"


    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Last edited by joni; 30-05-24 at 13:44.

  30. The Following User Says Thank You to joni For This Useful Post:


  31. #21
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,306
    Thanks Thanks Given 
    291
    Thanks Thanks Received 
    1,252
    Thanked in
    619 Posts

    Default

    @AL no1
    Zašto je to tako između ostalog i za druge stvari, sam pisala na drugoj temi post #16 - https://forum.cdm.me/showthread.php?...33#post5998733
    Last edited by tigrovo_oko; 30-05-24 at 13:41.
    "I shut my mouth and hold the light"

  32. #22
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,306
    Thanks Thanks Given 
    291
    Thanks Thanks Received 
    1,252
    Thanked in
    619 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Probaj da razmišljaš iz drugog ugla:
    Dijete koje će inicirati i uputiti podsmjehe drugom djetetu koje,kako kažeš, sluša muziku tipa iz posta B-gl će,ako to dijete sluša muziku kao i to koje se podsmijava,naći neki drugi razlog za podsmijavanje.Toga je uvjek bilo i biće.Treba pričati djeci da,kako reče Njegoš: "...svoje breme nose"


    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Treba djeci pričati, ali isto tako treba biti i primjer onoga što govorimo i za šta se zalažemo kao roditelji, živjeti primjer principa da djeca vide/čuju/osjete da se od nekih vrijednosti ne odustaje, valjda se tako gleda neki karakter, zainteresuje se posle dijete da i kod sebe iskleše nešto slično a malo drugačije i kad im je izazovno i kad nije u životu.

    Zabrinjava količina bolekurećeg odnosa prema stihijskom ludilu koje mic po mic indoktrinira psihu i emocije djece, a lepeza ljudi koji to rade je šarolika - ali poražavajuće je što se i od danas visokoobrazovanog naroda ne može očekivati nikakav bunt po tom pitanju. Strašno.

    p.s. i ne radi se o mom uglu iz kog gledam na stvar. Meni je jasno, mogu da radim kako koji dan sa perspektivom kako mi dođe, mogu da nađem i razumijevanje (a najradije bih našla šleper snajpera i iskoristila) ali malo dijete nema tu vrstu širine. Govorim iz ugla djeteta koje želi da bude prihvaćeno u nekom društvu, koje mora da se "povampiri" da bi bilo prihvaćeno. Tragedija.
    Last edited by tigrovo_oko; 30-05-24 at 13:49.
    "I shut my mouth and hold the light"

  33. The Following User Says Thank You to tigrovo_oko For This Useful Post:


  34. #23
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    11,553
    Thanks Thanks Received 
    5,365
    Thanked in
    2,511 Posts

    Default

    Bunt i danas postoji samo se artikuliše drugačije nego kod nas,kao što je naš bunt bio drugačije artikulisan nego bunt naših roditelja,pa je moguće da su oni naš bunt percipirali kao nepostojeći,ili bolje rečeno izgledali smo im bolokureći

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  35. #24
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    14,498
    Thanks Thanks Given 
    15,973
    Thanks Thanks Received 
    4,074
    Thanked in
    2,935 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Treba djeci pričati, ali isto tako treba biti i primjer onoga što govorimo i za šta se zalažemo kao roditelji, živjeti primjer principa da djeca vide/čuju/osjete da se od nekih vrijednosti ne odustaje, valjda se tako gleda neki karakter, zainteresuje se posle dijete da i kod sebe iskleše nešto slično a malo drugačije i kad im je izazovno i kad nije u životu.

    Zabrinjava količina bolekurećeg odnosa prema stihijskom ludilu koje mic po mic indoktrinira psihu i emocije djece, a lepeza ljudi koji to rade je šarolika - ali poražavajuće je što se i od danas visokoobrazovanog naroda ne može očekivati nikakav bunt po tom pitanju. Strašno.

    p.s. i ne radi se o mom uglu iz kog gledam na stvar. Meni je jasno, mogu da radim kako koji dan sa perspektivom kako mi dođe, mogu da nađem i razumijevanje (a najradije bih našla šleper snajpera i iskoristila) ali malo dijete nema tu vrstu širine. Govorim iz ugla djeteta koje želi da bude prihvaćeno u nekom društvu, koje mora da se "povampiri" da bi bilo prihvaćeno. Tragedija.
    Ovo bih drugačije sagledala iz primjera kad smo mi bili djeca uvijek je bilo i ovoga.Može biti da je sad više i stvari društvo je generalno procentualno u tom blatu singerica i to.

    Ali.

    Uvijek su bile grupe đe se neko nađe.Ka geto tako da ja ne vidim što bi neko dijete "moralo" biti dio ekipe koja mu me odgovara i to po svaku cijenu a za podrugivanje i toga je vazda bilo na razne načine iz raznih razloga đeca su okrutna.No tako se uči odbrani.Ne mislim samo na fizičku odbranu ona verbalna je tek bitna.

    Roditelji/porodica se ne bira a društvo se bira.

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  36. #25
    Join Date
    Jun 2023
    Posts
    85
    Thanks Thanks Given 
    298
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Ma sedi dole, siso, nemoj da si vrisnô
    Jer tvoju malu vozim s trista konja
    Nabacim krov od platna, ti tuđa, dominantna
    Ja svaki evro daću da mi budeš moja
    Kupiću ti brza kola, vilu sa bazenom
    I jednu saunu da nam bude vrelo
    Sve u PVC je, neka vidi selo
    Da zaradio sam pošteno od belog
    Ti si crna, vitka, tanka, ja sam beo kô fasada
    Puzi, moli, šećer pada, budi moja čokolada

    Ovo je hit pjesma kod djece od 5-8+ godina... Prelijepo

    Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prva zrtva satanizma
    By Mad_dog_KO in forum Religija i filozofija
    Replies: 223
    Last Post: 01-09-11, 22:19
  2. pas zrtva neuzvracene ljubavi
    By Oky in forum Kućni ljubimci
    Replies: 6
    Last Post: 06-07-07, 14:36

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •