Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 66

Thread: Zene pisci u Crnoj Gori

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA View Post
    ni jedan od tih filmova nije ni za skolsko takmichenje
    E pa to je poenta, bezveze naklapamo o tome koji je bolji...

  2. #27
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    naravno da ce da ti bude dno kad ga uporedjujes sa holivudom.
    gledaj stvari iz pravog ugla. niko ne veli da je to neki vrhunac.
    pogledajte hrvatske filmove!
    ali je stvar u tome sto odje sve da se imaju milioni i milioni za filmove opet bi se ***** neko napravilo. pizma crnogorska je chudo.
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  3. #28
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA View Post
    naravno da ce da ti bude dno kad ga uporedjujes sa holivudom.
    gledaj stvari iz pravog ugla. niko ne veli da je to neki vrhunac.
    pogledajte hrvatske filmove!
    ali je stvar u tome sto odje sve da se imaju milioni i milioni za filmove opet bi se ***** neko napravilo. pizma crnogorska je chudo.
    Kakvo je to razmisljanje?
    U Crnu Goru pare vazda zavrshe u pogreshne ruke, pa tako i u slucaju Majmuna i Ajfelovoga Tornja. Znam dosta ljudi koji bi napravili deset puta bolje filmove od pomenutih. Ustvari ne deset nego sto puta bolje. Deset puta bolji bi i dalje bio ******

    Shto znaci "pogledajte hrvatske filmove"? Pogleda sam ljetos "Lijepe,mrtve djevojke" (cini mi se da se tako zove, hrvatski film) i svidio mi se, neuporedivo boljei od ovih "nashih".

    I koji je to "pravi ugao"?

  4. #29
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by intruder View Post

    Shto znaci "pogledajte hrvatske filmove"? Pogleda sam ljetos "Lijepe,mrtve djevojke" (cini mi se da se tako zove, hrvatski film) i svidio mi se, neuporedivo boljei od ovih "nashih".

    I koji je to "pravi ugao"?
    pa o tome ti pricham. nije samo stvar u parama.
    a pravi ugao je "da se od govana ne pravi pita" - sto bi moja pokojna baba znala rec, ne bilo joj teshko

    p.s. ajde da ne nagrdjujemo ovaj topic prichom o stupidnim filmov cg produkcije.
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  5. #30
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislio sam da si mi rekla "pogledajte hrvatske filmove" u smislu - ruzniji su od nashih

    A to je i Amfilohije-brdsko-erotski reka jednom prilikom, no da ne zalazimo u manastire

  6. #31
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mislish da ne zalazimo u gov.na?
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  7. #32
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tako je.....

  8. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    Al se slazemo da zenama treba posebna organizacija za posebne
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  9. #34
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by apsolutno_nemoguca View Post
    Al se slazemo da zenama treba posebna organizacija za posebne
    e to da!
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  10. #35
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    33
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    'pogled s ajfelovog tornja' je katastrofa. ocekivao sam malo prirodniji film jer se onaj nikola prilicno opusteno ponasa na televiziji. za razliku od njega, mislio sam da do jaja izvjestacena marija perovic ne moze napraviti nesto normalno. mozda mi se film dopao upravo zbog pocetne negativne predrasude. pogledao sam ga jos jednom, i drugi put mi se dopao jos vise. lagan je, nepretenciozan, povremeno duhovit i moderan. istina, bane popovic ga zestoko kvari. ne znam samo kako osoba sa onakvom facom i onakvom energijom moze u nekoj zemlji biti medijska licnost. da barem umije da glumi. a, promasio sam temu? nego nema veze, necu vise.

  11. #36
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    119
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by apsolutno_nemoguca View Post
    Krajnje nevjerovatno!!!

    Zasto bi postojala organizacija koja bi se bavila iskljucivo afirmacijom zena pisaca?? Zemljo otvori se!

    Ako vec trazis imena, mlade pjesnikinje, Jovanka Uljarevic,
    Dragana Tripkovic, Sanja Martinovic
    Varja Djukic sa svojim esejima

    Sigurna sam da ce biti onih koji ce dopuniti listu a ja se sjetiti onih koje rado citam.

    Moderni urbani pisci? Kakva je sad ovo klasifikacija?!
    Interesantrno. Nema pisaca zena, da ne pominjem zene pisce koje se bave zenom i zenskim pitanjima, ne postoji institucionalna afirmacija zenskih prava i mogucnosti, niti zastita zena. Zasto je zensko moderatoru, nekoj forumskoj Bebi Dzabakovic, to toliki problem da na samu pomen ovakvih stvari poziva zemlju da se otvori?

  12. #37
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    119
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA View Post
    to se i ja pitam...ono kao za invalide nesto- pa posebna organizacija jel?
    :ass:
    Jos interesantrnije. Kad bi izvukla glavu iz te slike, vidjela bi koliko je jadno stanje zene u crnogorskom drustvu u cjelini, ne samo u literaturi. Razumijem ja da ste vi koji ste svu svjetsku pamet popili s kompijutera iz bloka V totalno slijepi, ali je djevojacka pamet mnogo plica od muske snage mi je tek sada jasno.

  13. #38
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    119
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    Potpuno se slazem sa autorom topica.
    Mislim da bi se trebalo instituiconalno pomoci zenama da kroz knjizevnost izraze svoje unutrasnje Ja
    D men. Da bi mi bili bolji, zene nam moraju biti slobodne i svjesne svojih nedostataka.

  14. #39
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ako q.ra.c smatras nedostatkom, onda da. samo bi nam jos q.ra.c falio i onda nam vi uopste ne bi bili potrebni
    samooplodnja i cao :lolblue:
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  15. #40
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    119
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA View Post
    ako q.ra.c smatras nedostatkom, onda da. samo bi nam jos q.ra.c falio i onda nam vi uopste ne bi bili potrebni
    samooplodnja i cao :lolblue:
    Eto kol'ko ti znas. Cega su ti puna usta, toga ti je dusa pusta, u stvari izgleda obrnuto. Prijatno.

  16. #41
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by drl View Post
    Eto kol'ko ti znas. Cega su ti puna usta, toga ti je dusa pusta, u stvari izgleda obrnuto. Prijatno.
    e bas ti hvala sto si me prosvijetlio.
    je li te majka uchila da se q.ra.c zenama u usta stvalja?
    je li te ona zachela na taj nachin? :lolblue:
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  17. #42
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA View Post
    ako q.ra.c smatras nedostatkom, onda da. samo bi nam jos q.ra.c falio i onda nam vi uopste ne bi bili potrebni
    samooplodnja i cao :lolblue:
    GAGA,
    laufer nije mislio na ocigledne, bogomdane i fizicke nedostatke zena. Nema potrebe divertovati rapsravu u pravcu koji licno hejtujem.

    Covjek je vise mislio da zene, kao razliciti emocionalno-psihicki sistemi drugacije poimaju realnost (Den Braun je bi rekao -humanije...a i slazem se nekako s njim). I da bi knjizevnost trebale vise koristiti da artikulisu svoje dozivljaje i time oplemene vladajuce sivilo.
    Vecina ljudi je zla

  18. #43
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post

    Covjek je vise mislio da zene, kao razliciti emocionalno-psihicki sistemi drugacije poimaju realnost (Den Braun je bi rekao -humanije...a i slazem se nekako s njim). I da bi knjizevnost trebale vise koristiti da artikulisu svoje dozivljaje i time oplemene vladajuce sivilo.
    ja bas mislim da je mislio na poseban status zenama kao ugrozenoj strukturi. kao o invalidima III kategorije.
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  19. #44
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA View Post
    ja bas mislim da je mislio na poseban status zenama kao ugrozenoj strukturi. kao o invalidima III kategorije.
    Zelim da vjerujem da nije.

    PS: Fala na materijalu. A sto se tice uplate, cudo e niste presli u Niksicku banku
    Vecina ljudi je zla

  20. #45
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zbog birokratije.. dusa je to...
    ali doce niksicka banka kod nas
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  21. #46
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Vidjo na RTS, da su RASPAKOVALI MAJMUNE, sinoc na SAT-program, ali me san oborio prije okrshaja.
    Ako je ono Crnogorska svakodnevnica,
    jer sam izdrza po desetak minuta u dva tri navrata, da gledam domaca odstvarenja, jer mi strashno KIDAJU ZIVCE,
    Nikoliceve filmove, mogu da doziram po 5 minuta, pa bjezim glavom bez OBZIRA, tako me EMOTIVNO troshe,
    CHISTA TORTIRA, KAO DA ME NEKO SVEZE PRED ZRCALO,
    EVO TI CRNA GORA JANKOVICU,
    KAD SI TRAZIO SAD SE VIDJI, OVO SI TI, A OVO SU TVOJI CRNOGORCI.
    Kad bi bira SMRT, vjeshanje, pilula trovanje, lovachka u usta, pishtolj u chlo, vojnichki stroj ili NIKOLICEVI FILMOVI, ovo zdnje nikad nebi izbra, to je lagano umiranje CRNOGA OBRAZA.
    DOLINA ZLA.
    A u odnosu na MUSHKU POPULACIJU,
    nashim zenama TREBA ODMAH URUCHIT MEDALJU OBILICA,
    svaka VAM chast, dobro ste zive i zdrave u pamet.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  22. #47
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    zemlja Dembelija
    Posts
    201
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by drl View Post
    Jos interesantrnije. Kad bi izvukla glavu iz te slike, vidjela bi koliko je jadno stanje zene u crnogorskom drustvu u cjelini, ne samo u literaturi. Razumijem ja da ste vi koji ste svu svjetsku pamet popili s kompijutera iz bloka V totalno slijepi, ali je djevojacka pamet mnogo plica od muske snage mi je tek sada jasno.
    Ja mislim da bi sve mi trebale da idemo okolo, da vicemo da sm\o feministkinje, da kastriramo muskarce, da opkolimo vladu, strajkujemo gladju, ubijemo djecu vladajucih muskaraca, spalimo Bebu Dzakovic za primjer kakva zena ne treba da bude, sve muskarce stavimo istu prostoriju, ukrademo neko hemijsko oruzje, bacimo ga tim muskarcima, sve ih uijemo i onda trazimo da nas jednako postuju.... Sta mislis?
    Don Kihot mi je predak!!! Stalno me napadaju neke vetrenjace. Upravo smisljaju zavjeru protiv mene!

  23. #48
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Neka me sve feministknjie ovog svijeta zajednicki ritualno ubiju,ali je cinjenica bila i ostala da je knjizevnost i dalje muski domen.I u CG i bogomi u svijetu.
    Nije da nema dobrih zena pisaca,ima ih odlicnih,ali ipak,treba da se potrude josh mnogo,mnogo da potuku mushku konkurenciju.
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  24. #49
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    119
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA View Post
    e bas ti hvala sto si me prosvijetlio.
    je li te majka uchila da se q.ra.c zenama u usta stvalja?
    je li te ona zachela na taj nachin? :lolblue:
    Wow!!! Palis se na dirty talk, a?
    Dosta su zene i postigle, kako su mogle da prodju.

  25. #50
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    119
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    GAGA,
    laufer nije mislio na ocigledne, bogomdane i fizicke nedostatke zena. Nema potrebe divertovati rapsravu u pravcu koji licno hejtujem.

    Covjek je vise mislio da zene, kao razliciti emocionalno-psihicki sistemi drugacije poimaju realnost (Den Braun je bi rekao -humanije...a i slazem se nekako s njim). I da bi knjizevnost trebale vise koristiti da artikulisu svoje dozivljaje i time oplemene vladajuce sivilo.
    Upravo tako, pomozite nam da budemo bolji, jer ako cekate na nas, nacekacete se.
    Zenska knjizevnost, ili knjizevnost zena je strasno oruzaje protiv netolerancije, nerazumijevanja i nepostovanja cijelog jednog svijeta koji je svuda oko nas. U Crnoj Gori je taj vid ekspresije tek u zacetku i mislim da bi mu n svaki nacin morali pomoci da se razvije, pa i pozitivnom diskriminaqcijom, ako do togqa mora da dodje. Na zalost, za to je potrebna svijest i razumijevanje onih koji mogu, a ne pada im na pamet, jer dok god statistika i primitivno nadgornjavanje mogu da opravdaju necije zapostavljanje, koristicemo ih i truckati unazad, dok cijeli svijet ide naprijed.
    Last edited by drl; 17-01-07 at 02:48.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Jevrem Brkovic: Vuk je Crnogorcima oteo jezik
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 158
    Last Post: 06-01-11, 17:38
  2. RUSKA STAMPA I NAUCNA JAVNOST O CRNOJ GORI
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 7
    Last Post: 24-07-10, 15:55
  3. 1918 i svijet
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 16
    Last Post: 18-03-08, 11:20
  4. Replies: 8
    Last Post: 20-11-06, 02:44
  5. Ko su bili Nemanjici - sazeto.
    By BeranacOnajStari in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 111
    Last Post: 26-02-04, 10:36

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •