Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 76 to 100 of 116

Thread: Uskoro prvi crnogorski IT magazin [-BIT-]

  1. #76
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,083
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Pravopis

    Eto i ja pročitah novi nam BIT (preskočila sam samo dio o igricama, HTML-u i Excelu). Zaista je za svaku pohvalu angažovanost ovih ljudi i uopšte ideja za započinjanje ovog projekta. U postu koji slijedi, iz skoro pa perfekcionističkog ugla, uputiću dobronamjernu i iskrenu kritiku redakciji Časopisa. Na Forumu pišem, a ne direktno redakciji iz razloga jer smatram da i ostale kolege treba da pročitaju ovaj post.

    (Ne) čudi me da niko od forumaša nije obratio pažnju na pravopis kojim je napisan Bit? Iz dosade, dok sam čitala, a ponavljam da sam perfekcionista, uzela sam crvenu hemijsku, i podvalačila gramatičke, sintaksne, pravopisne i stilske (nijesu toliko strašne) greške. Činjenica jeste da kada se sve greške saberu, dobili bismo minimum jednu grešku po jednoj rečenici u cijelom Časopisu. Okvirno broj grešaka se kreće od 1600 do 2000+, s tim što se podatak odnosi na greške koje se ponavljaju. Zar je moguće da se toliki propust napravi i to u prvom broju, koji je trebao da zaintrigira IT stručnjake? Po mojoj procjeni, ovo će se veoma negativno odraziti na akademski i profesionalan dio, iz gore spomenute grupe, IT stručnjaka. Složićete se da je ovo vrlo neozbiljno, amaterski, šarlatanski, neprofesionalno, kako-god.

    Da ne bi bilo da izmišljam, navešću okvirne, vrlo grube greške, za koje se ne može okriviti „tastatura”, a koje su česte ne samo u ovom Časopisu već i kod kolega.
    U zagradama se nalazi pravilno napisana riječ kojoj prethodi ista u pogrešnoj varijanti. Đe je greška očigledna neću pisati ispravku.
    • POSLE (POSLIJE valjda);
    • Avgust (malim);
    • “turn on…” (ovo nijesu crnogorski znaci navoda treba: „“);
    • e-Government a ispod odmah softver (neusaglašenost stranih riječi);
    • Biznis Link (Biznis link treba, jedino ako piše BL u zagradama ide Biznis Link);
    • rastavljanje riječi pri prelasku u novi red (ovo se uči do 5. razreda!, odvaja se na samoglasnicima tj. A, E, I, O, U);
    • kontakata (strana riječ, postoji naša riječ pa se ne koristi strana, nije ni čudo što Francuzi čuvaju svoj jezik);
    • Microsoft-ovim (pogrešno je jer da je MICROSOFT-ovim bilo bi ok, ovako treba Microsoftovim, tj. Majkrosoftovim);
    • prestolnica (treba prijestonica);
    • ... pa Vam s toga ... (Vam malim!);
    • gospodin Miomir Mugoša a onda na sljedećoj strani dr Miomir Mugoša (neusaglašenost!);
    • Opština Podgorica pa odmah opština Podgorica;
    • ...donijeti dosta benefita... (haha);
    • kioska, microsofta, Sava Centar, ... ;
    • notebook-ove (postoje riječi i termini na našem jeziku!);
    • IZBAČENA zakrpa (okle? haha);
    • omogućuje (omogućava);
    • tv (TV);
    • labaratoriji (labOratoriji);
    • sadašnjih korisnika (trenutnih!);
    • gotovo da ne postoji osoba koja se ... ne koristi računarima (padeži!);
    • ...Odluka (što će slova velika?, nije ustanova pa da se podrazumijeva ili sl. nego odluka kao dokumenat);
    • Hrvatska Akademska i Istraživačka mreža (samo se prvo slovo piše velikim a ostala jedino ako je vlastita imenica ili strana skraćenica);
    • g-đa (treba gđa!);
    • ...predstavnike Univerziteta sa prostora Srbije (ne zna se na koje se univerzitete misli te stoga ide malim slovom!);
    • vlada pa odmah Vlada (kakve nedoumice);
    • stupiti u kontakt (ok je to kad pričaš sa drugom ali za jedan Časopis);
    • uzajamna veza (pleonazam);
    • Evropske države;
    • ... Sertifikat o...;
    • drajvova, sledeće, korištenje (korišćenje!), ...;
    • ... na koju se kače po dva uređaja...;
    • naduvavajući mu rezoluciju (jes vještačko disanje);
    • aparat se ponaša dvojako, sa prejakim kvalitetom slike, Na računaru se već nalaze preinstalirani Win XP;
    • lap top pa lap-top pa laptop (šta je sad ođe tačno:laptop ako je na crnogorskom);
    • svaki cigo svoga konja hvali (užas);
    • obje (lele), poneki (odvojeno!);
    • Javna Bežična Mreža Podgorice (Javna bežična mreža Podgorice);
    • Nevladina organizacija ITAM (nevladina organizacija ITAM);
    • skoro isti samo (ovo ne može ovako, konj je konj samo što liči na magarca);
    • e-mail-ova (pravilno je imejlova!);
    • previše težak (pleonazam);
    • vezane za (u vezi sa);
    • zadnjih par godina (proteklih);
    • najmanje sitnice (pleonazam);
    • najkorištenije riječi (najkorišćenije);
    • skinuti sa sajta (ne nego obući, ne piše se časopis žargonom), ...

    Umorih se! Ako vam je nešto nejasno, pitajte pa ću da vam pojasnim. Ne bavim se književnošću, niti jezičkim naukama, ali mene je sramota recimo predati neki seminarski rad koji sadrži ove i slične greške! Tj. možeš ti biti ne znam kakav stručnjak, i ne znam za šta, ali kad pravopis ne znaš to je sramota!

    Imam još neke zamjerke i u vezi sa dizajnom, koji nije na zavidnom nivou.
    Članak o Linuxu je interesantan, čak ste me ubijedili da ga instaliram.
    Pohvala i za članak Web pretraćivači, koji me na početku obradovao svojom jasnom i konciznom formom (jer mi je seminarski na istu temu „popio“ oko 50 stranica), a zatim razočarao! Mislim da instalacije Apache i MySQL ne mogu u tri reda da se objasne. Što znači da ostatak teksta nije dostupan onima koji ne uspiju navedeno instalirati, jer ne mogu da prate.
    Bez zamjerki može da prođe jedino rubrika Trikovi.

    Ako ste se služili člancima ekavskog govornog područja onda barem dodajte to IJ! Ne pišite one znake uzvika, kao da vičete na nekoga. Takođe ne stavljajte osmijehe jer nije to čat...

    @HAVOC ne komplikuj i nauči da budeš realan.
    @gazi ako si ti ovaj Gazivoda iz Časopisa, prelistaj taj Pravopis, neće ti škoditi, a ni tvojim saradnicima.
    @chatnick svaka ti je na mjestu!

    Neću da vam nudim svoju uslugu ispravljanja grešaka, džabe naravno, haha jer mi to nije buduća profesija, šalim se. Vidim da ste mnogo nadmeni, kao da ste izdali ne znam što. Polako ljudi... Mislim da biste bilo kakvu pomoć trebali rado da prihvatate, a ne da se pravdate nekome za nešto. Ja bih recimo bila srećna da sam na vašem mjestu a da mi neko uputi ovakav komentar.

    SUMA SUMARE: NAVIJAM ZA VAS !
    Always smiling :-)

  2. #77
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    331
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zargonski izrazi (skinuti sa sajta, izbacena zakrpa ...) se koriste i u nekim drugim casopisima (na primjer SK), naravno sa mjerom.

    nisam jos pogledao casopis, uglavnom svaka cast na ideji i realizaciji.
    pretpostavljam da vazi: "prvi macici se u vodu bacaju"

  3. #78
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,910
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @shake: sto se tice gresaka i pravopisa-to je relativno. ja se ne razumijem u te stvari (niti me zanima-meni je vazno da se zna o cemu se i sto se prica, a ne da li se grijesi u pravopisu), takodje ako su to sto si navela greske na srpskom jeziku, mozda nisu na maternjem

    meni ja veci propust to sto je u tekstu u kome se pricalo o novom IBM superkompjuteru naziv novog procesora (cell) preveden! cak sam stekao utisak da onaj ko je pisao taj tekst ni ne zna da se procesor zove cell, nego da je celija nesto drugo, a ne naziv procesora.

    ali to su sitnice. mislim da se casopis ni po cemu ne izdvaja od konkurencije sto mu uz mali broj strana daje male sanse za opstanak (osim ako se nesto ne promijeni)

    naravno ja podrzavam ovakvu akciju i vjerovatno cu stalno kupovati novi broj (bez obzira na kvalitet), ali mislim da mora da se po necemu istice.

    recimo da ima neka mala skola programiranja, baza podataka, tekstova o vjestackoj inteligenciji i slicno bio bi mnogo primamljiviji.

    PS. ne omalozavam niciji rad tako da stvarno ne zelim da dobijem odgovore da ako mi se ne svidja-da uradim sam ili da me pitate o kompetentnosti, tako da ako sam negdje pogrijesio (necij rad uvrjedio ili slicno) unaprijed se izvinjavam-nije bilo namjerno
    ....

  4. #79
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,671
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    meni jos niko nije dao link da procitam o Linux(u)

  5. #80
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    BD
    Posts
    673
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sorry metalac,ostavih kod druga casopis,a i nemam skener...ima li ko da mu skenira te nekolike strane i posalje?budite dobri prema nasem drugu ameru

  6. #81
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,083
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by db View Post
    @shake: sto se tice gresaka i pravopisa-to je relativno. ja se ne razumijem u te stvari (niti me zanima-meni je vazno da se zna o cemu se i sto se prica, a ne da li se grijesi u pravopisu), takodje ako su to sto si navela greske na srpskom jeziku, mozda nisu na maternjem
    ...
    ali to su sitnice. mislim da se casopis ni po cemu ne izdvaja od konkurencije sto mu uz mali broj strana daje male sanse za opstanak (osim ako se nesto ne promijeni)
    Haha relativno? Bogami pođi ti neđe da se zaposliš, pa napiši CV i napiši ime i prezime malim početnim slovima pa ćeš da vidiš kako je i te kako relativno.
    Ja baš mislim da sitnice i detalji stvaraju bolji generalni utisak.
    Always smiling :-)

  7. #82
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by shake View Post
    Umorih se! Ako vam je nešto nejasno, pitajte pa ću da vam pojasnim. Ne bavim se književnošću, niti jezičkim naukama, ali mene je sramota recimo predati neki seminarski rad koji sadrži ove i slične greške!
    Meni nije jasno kako se takvom jezickom cistuncu mogla desiti ovakva greska a bio bih ti zahvalan kad bi objasnila o kojim padezima se radi kad navodis "gotovo da ne postoji osoba koja se ... ne koristi računarima (padeži!);"

    Last edited by Hari Krisna; 27-09-06 at 21:58.

  8. #83
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,671
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mogao bi im ja napisati par clanaka o Linux(u) . Naravno sve pod Creative Commons licensom.

  9. #84
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    BD
    Posts
    673
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nah,rekao bih da nisu zainteresovani

  10. #85
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Sake ti bi mene totalno unistila....

  11. #86
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,910
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by metalac View Post
    Mogao bi im ja napisati par clanaka o Linux(u) .
    hehe mislim da bi to unaprijedilo casopis, ali da do toga nece doci

    ps. skenirao sam ta dva clanka (mada nije neki kvalitet-ipak sam na dial-up u, ali moze nekako da se procita), pa bi bilo pozeljno da mi ostavis neki mail da to posaljem
    ....

  12. #87
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,671
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by db View Post
    hehe mislim da bi to unaprijedilo casopis, ali da do toga nece doci

    ps. skenirao sam ta dva clanka (mada nije neki kvalitet-ipak sam na dial-up u, ali moze nekako da se procita), pa bi bilo pozeljno da mi ostavis neki mail da to posaljem
    [email protected]

    Salji.

  13. #88
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,910
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    poslato...
    ....

  14. #89
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naravno da je svacija pomoc dobrodosla. Ako neko ima neki tekst kojim bi doprinio kvalitetu casopisa moze da ga posalje sa svojom fotografijom i imenom na [email protected] i vjerovatno ce biti objavljen, i naravno bicemo mu zahvalni (za pocetak samo toliko ).

    Shake, sto se tice gresaka nismo ih sve procitali i pravopis je svakako relativan (ako npr. napisem dje neko ce to smatrati ispravnim, cak i pozeljnim, a neko ne ). Nisam sve citao ali mi je upalo u oko ono vezano za rastavljanje rijeci pri prelasku u novi red. To je stvar obrade teksta tako da i u ostalim casopisima i novinama imas istu stvar - upravo sam u Vijestima vidio da se isto desava. Sto se stranih rijeci tice, u nasem jeziku se koristi ogroman broj stranih rijeci - za mnoge od njih mislis da su nase. Naravno gresaka ima i trudicemo se da ih bude sto manje.

    Sto se teksta o WEB pretrazivacima tice, za instalaciju Apache WEB servera i MySQL-a je sasvim dovoljno ono sto pise u tekstu. Naravno svrha teksta nije bila instalacija to dvoje, ali zbog onih koji ne znaju je stavljena samo osnovna instalacija. U sl(j)edecem broju ce ici uputstvo za instalaciju MySQL-a, libiodbc-a i MyODBC-a iz source paketa.

    I jos jednom pozivamo sve koji zele da doprinesu kvalitetu casopisa da se jave.

    Takodje se zahvaljujemo na dobronamjernim kritikama.
    Last edited by BIT_magazin; 28-09-06 at 10:51.

  15. #90
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    335
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo juce dobih ovaj casopis,zaista nisam citao puno(svega dva clanka) ali sam primetio veliki broj gramatickih gresaka i mislim da biste trebali strogo da povedete racuna o tome...Samo napred,bice to vremenom sve bolje...

  16. #91
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    69
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shake View Post
    Eto i ja pročitah novi nam BIT (preskočila sam samo dio o igricama, HTML-u i Excelu). Zaista je za svaku pohvalu angažovanost ovih ljudi i uopšte ideja za započinjanje ovog projekta. U postu koji slijedi, iz skoro pa perfekcionističkog ugla, uputiću dobronamjernu i iskrenu kritiku redakciji Časopisa. Na Forumu pišem, a ne direktno redakciji iz razloga jer smatram da i ostale kolege treba da pročitaju ovaj post.

    (Ne) čudi me da niko od forumaša nije obratio pažnju na pravopis kojim je napisan Bit? Iz dosade, dok sam čitala, a ponavljam da sam perfekcionista, uzela sam crvenu hemijsku, i podvalačila gramatičke, sintaksne, pravopisne i stilske (nijesu toliko strašne) greške. Činjenica jeste da kada se sve greške saberu, dobili bismo minimum jednu grešku po jednoj rečenici u cijelom Časopisu. Okvirno broj grešaka se kreće od 1600 do 2000+, s tim što se podatak odnosi na greške koje se ponavljaju. Zar je moguće da se toliki propust napravi i to u prvom broju, koji je trebao da zaintrigira IT stručnjake? Po mojoj procjeni, ovo će se veoma negativno odraziti na akademski i profesionalan dio, iz gore spomenute grupe, IT stručnjaka. Složićete se da je ovo vrlo neozbiljno, amaterski, šarlatanski, neprofesionalno, kako-god.

    Da ne bi bilo da izmišljam, navešću okvirne, vrlo grube greške, za koje se ne može okriviti „tastatura”, a koje su česte ne samo u ovom Časopisu već i kod kolega.
    U zagradama se nalazi pravilno napisana riječ kojoj prethodi ista u pogrešnoj varijanti. Đe je greška očigledna neću pisati ispravku.
    • POSLE (POSLIJE valjda);
    • Avgust (malim);
    • “turn on…” (ovo nijesu crnogorski znaci navoda treba: „“);
    • e-Government a ispod odmah softver (neusaglašenost stranih riječi);
    • Biznis Link (Biznis link treba, jedino ako piše BL u zagradama ide Biznis Link);
    • rastavljanje riječi pri prelasku u novi red (ovo se uči do 5. razreda!, odvaja se na samoglasnicima tj. A, E, I, O, U);
    • kontakata (strana riječ, postoji naša riječ pa se ne koristi strana, nije ni čudo što Francuzi čuvaju svoj jezik);
    • Microsoft-ovim (pogrešno je jer da je MICROSOFT-ovim bilo bi ok, ovako treba Microsoftovim, tj. Majkrosoftovim);
    • prestolnica (treba prijestonica);
    • ... pa Vam s toga ... (Vam malim!);
    • gospodin Miomir Mugoša a onda na sljedećoj strani dr Miomir Mugoša (neusaglašenost!);
    • Opština Podgorica pa odmah opština Podgorica;
    • ...donijeti dosta benefita... (haha);
    • kioska, microsofta, Sava Centar, ... ;
    • notebook-ove (postoje riječi i termini na našem jeziku!);
    • IZBAČENA zakrpa (okle? haha);
    • omogućuje (omogućava);
    • tv (TV);
    • labaratoriji (labOratoriji);
    • sadašnjih korisnika (trenutnih!);
    • gotovo da ne postoji osoba koja se ... ne koristi računarima (padeži!);
    • ...Odluka (što će slova velika?, nije ustanova pa da se podrazumijeva ili sl. nego odluka kao dokumenat);
    • Hrvatska Akademska i Istraživačka mreža (samo se prvo slovo piše velikim a ostala jedino ako je vlastita imenica ili strana skraćenica);
    • g-đa (treba gđa!);
    • ...predstavnike Univerziteta sa prostora Srbije (ne zna se na koje se univerzitete misli te stoga ide malim slovom!);
    • vlada pa odmah Vlada (kakve nedoumice);
    • stupiti u kontakt (ok je to kad pričaš sa drugom ali za jedan Časopis);
    • uzajamna veza (pleonazam);
    • Evropske države;
    • ... Sertifikat o...;
    • drajvova, sledeće, korištenje (korišćenje!), ...;
    • ... na koju se kače po dva uređaja...;
    • naduvavajući mu rezoluciju (jes vještačko disanje);
    • aparat se ponaša dvojako, sa prejakim kvalitetom slike, Na računaru se već nalaze preinstalirani Win XP;
    • lap top pa lap-top pa laptop (šta je sad ođe tačno:laptop ako je na crnogorskom);
    • svaki cigo svoga konja hvali (užas);
    • obje (lele), poneki (odvojeno!);
    • Javna Bežična Mreža Podgorice (Javna bežična mreža Podgorice);
    • Nevladina organizacija ITAM (nevladina organizacija ITAM);
    • skoro isti samo (ovo ne može ovako, konj je konj samo što liči na magarca);
    • e-mail-ova (pravilno je imejlova!);
    • previše težak (pleonazam);
    • vezane za (u vezi sa);
    • zadnjih par godina (proteklih);
    • najmanje sitnice (pleonazam);
    • najkorištenije riječi (najkorišćenije);
    • skinuti sa sajta (ne nego obući, ne piše se časopis žargonom), ...

    Umorih se! Ako vam je nešto nejasno, pitajte pa ću da vam pojasnim. Ne bavim se književnošću, niti jezičkim naukama, ali mene je sramota recimo predati neki seminarski rad koji sadrži ove i slične greške! Tj. možeš ti biti ne znam kakav stručnjak, i ne znam za šta, ali kad pravopis ne znaš to je sramota!

    Imam još neke zamjerke i u vezi sa dizajnom, koji nije na zavidnom nivou.
    Članak o Linuxu je interesantan, čak ste me ubijedili da ga instaliram.
    Pohvala i za članak Web pretraćivači, koji me na početku obradovao svojom jasnom i konciznom formom (jer mi je seminarski na istu temu „popio“ oko 50 stranica), a zatim razočarao! Mislim da instalacije Apache i MySQL ne mogu u tri reda da se objasne. Što znači da ostatak teksta nije dostupan onima koji ne uspiju navedeno instalirati, jer ne mogu da prate.
    Bez zamjerki može da prođe jedino rubrika Trikovi.

    Ako ste se služili člancima ekavskog govornog područja onda barem dodajte to IJ! Ne pišite one znake uzvika, kao da vičete na nekoga. Takođe ne stavljajte osmijehe jer nije to čat...

    @HAVOC ne komplikuj i nauči da budeš realan.
    @gazi ako si ti ovaj Gazivoda iz Časopisa, prelistaj taj Pravopis, neće ti škoditi, a ni tvojim saradnicima.
    @chatnick svaka ti je na mjestu!

    Neću da vam nudim svoju uslugu ispravljanja grešaka, džabe naravno, haha jer mi to nije buduća profesija, šalim se. Vidim da ste mnogo nadmeni, kao da ste izdali ne znam što. Polako ljudi... Mislim da biste bilo kakvu pomoć trebali rado da prihvatate, a ne da se pravdate nekome za nešto. Ja bih recimo bila srećna da sam na vašem mjestu a da mi neko uputi ovakav komentar.

    SUMA SUMARE: NAVIJAM ZA VAS !
    Koliko si vremena potrosila za ovo? Jesi li mogla kolace umijesit?

  17. #92
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,083
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Čitam 1-2 strane za 1 minut. A kucam oko 96 riječi (nepoznatog teksta na engleskom jeziku) za 1 minut. Što znači da na ovih 960 riječi (po Wordu) potroših svega 10 minuta, a na čitanje Časopisa oko 30 minuta, s par kratkih pauza. Interesuje li te još nešto?

    Ako vam je problem prelazak riječi u novi red, smanjite broj kolona, za početak recimo sa 4 na 3, a ne ovako šaram očima.

    Ego_and_his_own uništila bih ja mnoge, nego mene uništiše maleni od mnogih...
    Last edited by shake; 28-09-06 at 11:32.
    Always smiling :-)

  18. #93
    Join Date
    May 2005
    Posts
    155
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


  19. #94
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    69
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ko priznaje, pola mu se prasta :-)

  20. #95
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Plužine
    Posts
    3,079
    Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    106 Posts

    Default

    "crnogorski znaci navoda"

    e da, za rastavu reči na slogove imate softver RAS, srpski, odlično radi, automatski, pogotovo iz Quarka, al košta...
    Last edited by MontSAT; 29-09-06 at 08:56.

  21. #96
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    SOA NEBESKA
    Posts
    2,335
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Radi li RAS na maternjem ?
    Oj visoki Durmitore svih planina direktore...

  22. #97
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Plužine
    Posts
    3,079
    Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    106 Posts

    Default

    maernjem? RAS kod mene radi i na ijekavici i na ekavici... jedino je problem što ga ne možeš kopirati, mislim da ja tebi sad iskopiram, ima neka registracija preko telefona... al stvarno se isplati kupiti taj softver, ko se bavi dtp-om

  23. #98
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,091
    Thanks Thanks Given 
    102
    Thanks Thanks Received 
    450
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    pohvala za casopis. kupio sam prvi broj ali posle dugogodishnjeg chitanja buga kriterijumi su mi malo porastli, tako da cu zaobilazit bit i dalje davat 5e za najbolji IT casopis na balkanu...

    \\
    OFL•GIC

  24. #99
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,085
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Druge Tito, drugove si izd'o!
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  25. #100
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,091
    Thanks Thanks Given 
    102
    Thanks Thanks Received 
    450
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    zao mi je al stvarno ne zelim da chitam o htmlu i ostalim stvarima koje svaki prosecni korisnik ( valjda ) treba da zna. nasho sam dobre informacije vezane za pg wlan i to je sve. ipak shto mi se najvishe svidja kod buga jesu kolumne

    i naravno da ne zaboravim prepun dvd
    \\
    OFL•GIC

Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Istorija Crne Gore
    By zippy in forum Istorija
    Replies: 256
    Last Post: 09-05-24, 23:04
  2. Replies: 21
    Last Post: 18-12-10, 01:08
  3. Replies: 5
    Last Post: 18-12-05, 17:54
  4. Pokrenut prvi crnogorski blog servis
    By Blogovanje.com in forum Politika generalno
    Replies: 0
    Last Post: 02-08-04, 06:41
  5. Pokrenut prvi crnogorski blog servis
    By Blogovanje.com in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 02-08-04, 06:39

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •