Page 77 of 1402 FirstFirst ... 2767737475767778798081871271775771077 ... LastLast
Results 1,901 to 1,925 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #1901
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Flagranto da krse zakon o radu i novinu u tom zakonu koja meni ne dozvoljava da zaposlim kvalifikovanu radnu snagu nego moram da dovodim lokalce koji o poslu pojma nemaju, nijesu sposobni i nece da rade.

    Ae ne zaebai casti ti.

    U svakom slucaju na kraju najvise trpi gost. Recimo drzis restoran, i umjesto radnika iz Srbije koji hoce da radi i zaradi i koji prica 2 strana jezika, ti si obavezan da zaposlis Samira Ramadanija iz Berana koji je '76 zavrsio za konobara i od tada mu je radni staz 3 godine u gradskoj kafani. Taj ce Samko da ti ponese gostu na kraju balade to sto trazi (kako bog sami zna) ali ce gost da primi vrlo nizak stepen usluge, Samko nece dobiti baksis, a i posle mjesec dana otjeraces ga.

    Druga stvar, da se razumijemo ja sam uvijek bio zagovornik ovog zakona, jos od kad ga je hrvatska uvela prije nekih 10 godina. Ali ne moze se taj zakon donijeti krajem marta i stupiti na snagu 1og aprila mjesec dana prije sezone.

    Prethodnica tom zakonu je trebala da bude prekvalifikacija kadra, kursevi jezika, somelijerstva, bontona, licne higijene itd. Prethodnica tome je trebala biti da se ovaj zakon implementirao prosle godine u oktobru, pa da tako privrednik moze da nadje domacu snagu, testira ih i nauci poslu a ne u aprilu.

    Drzava od te nesrece sto cuci na birou 10 godina nema nista samo trosak, a privrednici su ti koji pune budzet i odrzavaju ovu nesrecnu zemlju na aparatima. Ako je neko na birou preko 2-3 godine, taj neko ni ne zasluzuje posao jer je nesposoban da nadje isti, a samim tim kako je sposoban da radi i obavlja posao kako treba.

    Da zakljucim, u privrednoj komori, udruzenju turista itd se vec vode odredjeni pregovori kakve mjere od strane preduzetnika da se sprovedu. Slozno cemo uci u bojkot poreza, a toliko nema inspektora da nam svima mogu pisati kazne

    Ponovice se Petrovac
    jednom mora da se počne da se radi po zakonu! Vama ne odgovara zakon, ne bi vam odgovarao ni u septembru da je donijet, pa pošto jednom mora, onda bolje sad, mjesec pred sezonu, nego nikad!
    takodje, naša oladina koja bi na primorju radila mora jednom poečti da radi, ako ti stalno zapošljavašp radnu snagu iz Srbije i Bosne, a lokalce u startu odbiješ kako onda misliš da taj lokalac ikad može da nauči da radi išta!?
    Realno, danas mladi ljudi čak i iz Berana (iako im se ti malo posprdnu) govore strane jezike bolje no ja koja sam u moje pero turističke škole završavala i toboža bila kvalifikovana za rad u turizmu (i učila strane jezike tim povodom) i sigurno da im to neće bit prepreka, a s druge strane, nećemo sad pretjerivati i tvrditi da jedno mlado čeljade ne može naučiti posao i obaveze sobarice ili servirke za par sati!
    Mislim da je bezobrazno od onih koji se bune što naša radna snaga ima prednost, naravno, dje oni prifale, imate i dalje radnike sa strane..uostalom, kad zapošljavaš radnu snagu sa strane, nemoj mi samo reć da odmah znaš kakav je radnik...ili se stvarno rukovodiš nekim malo autošovinističkim smjernicama...druga ja stvar ako godinama iste ljude zapošljavaš, ali teško da je uvijek tako!
    Uostalom, ne vidim da ti je zabranjeno da angažuješ radnu snagu sa strane, pa ti lijepo reguliši sve obaveze prema državi i imaš radnike koji ti više odgovaraju!
    Znam da je tvoj argument protiv mene u ovoj priči da ja pojma nemam o ovome, i nemam, iskreno, ali baš, ipak ne mogu da se otmem utisku da ste za neke jadne i bijedne uslove smještaja dobili radnike kojima je samo bitno da budu na moru za smještaj i hranu i koji pristaju na najmizernije uslove zbog toga....i tačno, neko ko živi ovdje teško da će raditi u pet smjena i baz slobodnoga dana a sleduje ga po zakonu! Tako da mogu da razumijem tvoje razloge, ali nemoj baš da pretjeruješ u polemici sa nama ostalima i da braniš neodbranjivo.
    p.s. Ja ne moram da idem dalje od sebe, ja na moru u sezoni ne mogu svoj posao da radim godinama jer rade ljudi samo za smještaj i hranu! Bukvalno, ne pretjerujem Zašto bi neko meni davao honorar kad ne mora banke žute da plati!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  2. #1902
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by high View Post
    U Crnoj Gori se izdaje veliki broj radnih dozvola. Ne radi se tu samo o sezonskim radnicima u ugostiteljstvu. Ogroman procenat gradjevinskih radnika na gradilistima u CG nije iz Crne Gore. Imam veze sa jednom velikom investicijom u CG. Medju radnicima koji izvode grube gradj. radove manje od 5% je iz CG.
    Plate su im mizerne. Normalno da nasi ljudi izbjegavaju takve poslove, niko to svom djetetu ne bi pozelio.
    Problem je sto u CG svake godine raste broj visokoobrazovanih koji ne mogu da se zaposle. U stvari, visokoobrazovani su na papiru, skolstvo je katastrofalnom stanju pa svake godine znaju sve manje. Dodatno, drzava sa ovakvom vlascu apsolutno nema potrebu za obrazovanim ljudima. Oni mogu da stvore uslove za zaposlenje nisko kvalifikovane radne snage, koju onda (zbog losih zakona, njihove ne primjene i povlascenog polozaja glavnih poslodavaca) poslodavci izrabljuju.
    Sva ova frka je zbog ovih sto su zavrsili UDG a nemaju dje da se zaposle.....pa onda kao drzava eto nesto radi. TRT MRT.
    U prslom komunizmu smo imali fabrike, razvojne programe koji su sada za ovu zemlju naucna fantastika, projektantske biroe, nase firme su radile po svijetu....

    Evo ga jos jedan glasac vlasti.Crna Gora je izgleda najvece gradiliste u Evropi po vama.30 000 ljudi sa strane zaradjuje hljeb u CG,a na crno ih ima 50 000.Jedna Hrvatska izda godisnje 3000 radnih dozvola,ali zato "balkanski tigar" od nas privrede izda 30 000 dozvola,Hahahah.Ko u to vjeruje?


    Pozadina vase price jeste da ima posla,ali eto narod ne zeli raditi.Inace,DPS i SDP su stvorili uslove ali problem je prekvalifikacija i strana radna snaga.Hahahha.Ni Staljin van nije ravan u propagandi.Kad mozete emitovati emisije "poput minut,dva" onda je jasno kakvi ste mentalni sklopi.Mada,narod vam vjeruje jer mu je ispran mozak.

    Ako na citavom Primorju tokom sezone bude radilo vise od 100 konobara iz Srbije,evo glavu dajem.Ali,policajac Crnovrsanin koji ima milione iznese podatak da CG godisnje izda 23 000 radnih dozvola i narod mu vjeruje.Hahahahha.

  3. #1903
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Goals....ajde da ti ne dajem infrakciju...možeš li ikako NORMALNO da komuniciraš sa narodom, da nas ne zoveš glasačima ovih ili onih, poslušnicima, avetinjama jednom riječju....ne zaboravi da je tanka linija izmedju ironije i sarkazma kao i izmedju statusa New member i banned!

    Shvati ovo kao opomenu pred drugi žuti!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  4. #1904
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    naša omladina koja bi na primorju radila mora jednom poečti da radi, ako ti stalno zapošljavašp radnu snagu iz Srbije i Bosne, a lokalce u startu odbiješ kako onda misliš da taj lokalac ikad može da nauči da radi išta!?

    Nije tacno da se uvozi masovno radna snaga iz Bosne i Srbije.Mi nemamo vise od 1000 sezonaca,a nezaposlenih ljudi u CG ima 50 000. Prava istina jeste da posla nema u uopste.Radnici iz Bosne i Srbije su mit.Tih radnika nema vise od 1000.

    Podatak od 23 000 izdatih radnih dozvola na godisnjem nivou je lazan i predstavlja politicku propagandu vlasti.Zele reci kako posla ima,ali narod ne zeli raditi ili je nekvalifikovan.Gandalf prica klasicnu pricu DPS-a.

  5. #1905
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Goals....ajde da ti ne dajem infrakciju...možeš li ikako NORMALNO da komuniciraš sa narodom, da nas ne zoveš glasačima ovih ili onih, poslušnicima, avetinjama jednom riječju....ne zaboravi da je tanka linija izmedju ironije i sarkazma kao i izmedju statusa New member i banned!

    Shvati ovo kao opomenu pred drugi žuti!
    Kako da normalno komuniciram ako covjek ustvrdi i vjeruje policiji koja iznese lazni podatak da godisnje izdamo 23 000 radnih dozvola?Racunajuci radnike na crno znaci da kod nas radi 50 000 inostranih radnika,sto je naucna fantastika.

    Gandalf White citavo vrijeme iznosi neistine.Optuzuje narod da je neradan i nekvalifikovan.A prava istina jeste da posla nikakvog nema.Ni na Primorju,ni nidje.Osim nesto malo u Podgorici.Kakvo crno Primorje i radna mjesta....nemojmo se zaludjivati supljom sa pricom dps-a.

  6. #1906
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    rekao si to već više puta....shvatili smo, vjeruj mi....drugo, citat koji si izabrao je baš dokaz da troluješ, pa samo lagano i povedi računa.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  7. #1907
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    jednom mora da se počne da se radi po zakonu! Vama ne odgovara zakon, ne bi vam odgovarao ni u septembru da je donijet, pa pošto jednom mora, onda bolje sad, mjesec pred sezonu, nego nikad!
    takodje, naša oladina koja bi na primorju radila mora jednom poečti da radi, ako ti stalno zapošljavašp radnu snagu iz Srbije i Bosne, a lokalce u startu odbiješ kako onda misliš da taj lokalac ikad može da nauči da radi išta!?
    Realno, danas mladi ljudi čak i iz Berana (iako im se ti malo posprdnu) govore strane jezike bolje no ja koja sam u moje pero turističke škole završavala i toboža bila kvalifikovana za rad u turizmu (i učila strane jezike tim povodom) i sigurno da im to neće bit prepreka, a s druge strane, nećemo sad pretjerivati i tvrditi da jedno mlado čeljade ne može naučiti posao i obaveze sobarice ili servirke za par sati!
    Mislim da je bezobrazno od onih koji se bune što naša radna snaga ima prednost, naravno, dje oni prifale, imate i dalje radnike sa strane..uostalom, kad zapošljavaš radnu snagu sa strane, nemoj mi samo reć da odmah znaš kakav je radnik...ili se stvarno rukovodiš nekim malo autošovinističkim smjernicama...druga ja stvar ako godinama iste ljude zapošljavaš, ali teško da je uvijek tako!
    Uostalom, ne vidim da ti je zabranjeno da angažuješ radnu snagu sa strane, pa ti lijepo reguliši sve obaveze prema državi i imaš radnike koji ti više odgovaraju!
    Znam da je tvoj argument protiv mene u ovoj priči da ja pojma nemam o ovome, i nemam, iskreno, ali baš, ipak ne mogu da se otmem utisku da ste za neke jadne i bijedne uslove smještaja dobili radnike kojima je samo bitno da budu na moru za smještaj i hranu i koji pristaju na najmizernije uslove zbog toga....i tačno, neko ko živi ovdje teško da će raditi u pet smjena i baz slobodnoga dana a sleduje ga po zakonu! Tako da mogu da razumijem tvoje razloge, ali nemoj baš da pretjeruješ u polemici sa nama ostalima i da braniš neodbranjivo.
    p.s. Ja ne moram da idem dalje od sebe, ja na moru u sezoni ne mogu svoj posao da radim godinama jer rade ljudi samo za smještaj i hranu! Bukvalno, ne pretjerujem Zašto bi neko meni davao honorar kad ne mora banke žute da plati!
    Ne sporim ja nista od toga sto si ti rekla. Ja sam na forumu ovdje propagirao izglasavanje tog zakona. Cijela polemika se povela oko naprasnosti izglasavanja zakona. Kao sto vec rekoh, veliki broj, OGROMAN broj renomiranih ugositeljskih objekata na primorju ima svoju ekipu radnika, koja svake godine dolazi tj. neki su sezonski a neki ostaju i za stalno. I sad isti taj poslodavac NE MOZE da zaposli tog stranca vec mora da zaposli nekog novog, i da taj novi uci na svojim greskama koje ce direktno poslodavca da kostaju. Ponovicu da opet mi nemamo dovoljno radne snage za svoje potrebe a pogotovo ne radne snage koja hoce i umije da radi. Da ponovim ovakav zakon koji pogadja jedinu zdravu granu privrede se implementira godinama i postoje neke mjere. A ne dodje se i od danas imate ovaj zakon i cao.
    Ja privatno sad nijesam sad neki veliki poslodavac, ali sam radio za velike poslodavce, i malo se ko namucio kao ja oko nalazenja, obucavanja radnika, otpustanja, transfera blamova itd.

    Znaci u firmi gdje sam radio par cistacica su bile nastavnice iz srednjih skola iz Srbije. Boli briga gospodje imaju obrok i smjestaj, 400eur platu + platu iz skole koju primaju za raspust. E sad koja bi nasa gospodja dosla da radi za platu vecu od svoje profesorske? Da se slucajno ime ne okalja zamisli.

    Sto se tice jezika, vjeruj mi na rijec, da bismo nasli jednog jedinog recepcionera u Kotoru obavili smo razgovor za 79 kandidata Uslovi su bili poznavanje rada na racunaru, prijatna spoljasnost i engleski jezik. Prvo ljudi ne umiju da napisu CV, drugo napise da je engleski level expert dodje, i krenes da razgovaras sa njim na engleskom, tip zablokira a treba da radi na recepciji. Ili znam ja no mi muka da pricam.. Nema to - ili znas ili ne znas. Za konobare necu da pricam uopste. Dodje covjek na razgovor i prijavi da prica 4 jezika (Niksicanin), ne umije ni na maternjem da komunicira, pola zuba nema, zapusten dodje na razgovor itd.

    E sad, ja posaljem email agenciji iz Beograda koja mi spremi autobus radnika. Testiramo ih sve par dana, ko ne odgovara vratis ga kuci i to je to (samo sam 2 radnika kuci vratio od par stotina).


    Nemam ja nista protiv domaceg radnika. Ima nasih ljudih strasnih radnika i vrijednih. Ali previse mi se puta obraz u zivotu otkinuo zbog raznih rodjaka, prijatelje, brace i poznanika koje sam dovodio na more da rade pa znam o cemu pricam. Previse sam se przio po nasem primorju i previse ljudi upoznao pa da kazem pricam iz iskustva.


    Nego da ja ne bih branio neodbranjivo, a ocigledno nijesam sposoban da na pravi nacin objasnim o cemu se radi, pokusacu da objasnim kakav ce kontraefekat ovaj zakon da donese. Posto nema teorije da ga primjene u potpunosti.


    - Smanjenje plata za sezonski rad.

    Obrazlozenje: Stranci ce pristati da rade za jos manje cifre nego sto su do sada radili upravo zbog toga sto nece moci da se zaposle. Gazdama to odgovara, a kaznu od 1000eur neka pisu koliko hoce, kao sto sam gore naveo postoje sistemi da ne prijavis radnika da te nikad uhvatiti ne mogu.

    - Smanjenje prijavljenih radnika

    Obrazlozenje: U haosu oko implementacije ovog zakona koji se sprema, ljudi ce se praviti ludi, inspektori nece moci da isprate toliko objekata i taj haos ce vecina naravno iskoristiti da ne prijavi radnike koje je inace prijavljivala.

    - Bojkot fiskala

    Obrazlozenje: Ovo se u Budvi spremilo a sezona pocne. Vjerujem da ce i ostali gradovi krenuti istim putem, posto je izmedju ostalog krenula i prica da ce da povecaju stopu PDV-a ugostiteljima sa 7 na 12%.


    Vidjecemo sta ce biti.

    Ja ostajem pri svom, da ce ovaj zakon biti ili povucen jer je idiotski ili kompletno promijenjen zbog pritiska ugostiteljskog lobija.

    Hrvatska je zakon implementirala stopu po stopu i tako od 2006 do 2012 dobila finalnu verziju zakona o strancima koja je skoro ista kao ova koju mi imamo. Hrvatska koja je 50 puta naprednija turisticka destinacija, ima vise stanovnika i vecu turisticku tradiciju je implementirala zakon 6 godina. Crna Gora, sa mentalitetom dje je sramota biti konobar ili cistacica zakon je implementirala za 3 dana


    Evo ne moramo da pricamo o turizmu uopste da pricamo o gradjevini.

    20 - 25 eur je dnevnica radniku na gradjevini

    30 - 35 eur je dnevnica segrtu keramicara, vodoinstalatera, elektricara

    50+ eur je dnevnica majstor zidaru, elektricaru, keramicaru i vodoinstalateru

    Pa npr. IT sektor

    Treba ti app developer i ti moras da zaposlis nekog ko je zavrsio Atlasov fax a njegov vrsnjak iz Srbije se tim vec bavi tipa 5-6 godina i izgradjen je radnik.

    Ne razumijem bas bas ne razumijem. A ne volim sezonce ali mora se priznati da se ne moze bez njihove radne snage
    Last edited by Gandalf_White; 19-04-15 at 18:55.
    One Ring to Rule them all...

  8. #1908
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    @zvoncice
    Pošto sam često bio u kontaktu sa tim sezonskim radnicima iz Srbije jedno si u pravu. Veoma često oni dodju bukvalno da ljetuju, dodju da rade imaju smjestaj ,hranu i u većini slučajeva ništa kući i ne odnesu zarade jer dodju da se provedu.
    Većina ih i ostane da živi ovdje, uda se i ne pada im ba pamet da se vrate.
    I zašto bi nekom poslodavcu bilo u interesu da se otarasi jeftine radne snage.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  9. #1909
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,234
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,520
    Thanked in
    757 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    I zašto bi nekom poslodavcu bilo u interesu da se otarasi jeftine radne snage.
    Kako bi bilo zbog postovanja zakona i prava radnika? Mislim, nemam ja problem ni sa tim krsenjem, neka nastave kako su naucili, slobodno, samo da pocne da se kaznjava za to. Pa dokle stignu. Glupo je da se zakon svjesno krsi vec poduze vrijeme, sramota je sto postoji onda uopste. Neka ga brisu..


  10. #1910
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    ne volim Srbe,
    Samo se pitam koji je narod sledeći na Gandalfovoj listi haha.

  11. #1911
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Gandalf, ja tebe zbilja razumijem i slažem se sa svim što si rekao medjutim, nikako nijesam za to da ti i bilo koji drugi privrednik tražiš radnike na stranu dok prvo ne zaposliš sve naše koji su bez posla a iz te struke! Da se razumijemo, tj da budem preciznija, ne bih ti dozvolila da zaposliš nastavnice iz Srbije kao čistačice, ako na birou ima NKV žena koje bi radile taj isti posao...prosto vrlo! Ne velim da bih ti time pomogla, svjesna sam i tvojih problema, ali jednostavno tek onda kad na našim biroima nema niko ko bi posao radio onda izvoli i zaposli koga ti kao poslodavac hoćeš!
    Takodje razumijem tvoju potrebu kao poslodavca da prezentuješ urednog i čistog radnika, kao i da isti ima prijatnu spoljašnost, molim lijepo, ti tražiš radnika koji ima odredjenu struku ali i ti kao poslodavac imaš još neke uslove koje radnik mora da ispuni a jedan od osnovnih je HIGIJENA! Zašto da ne, ja bih skrenula pažnju jednom ako nećeš, prijatno ima ko hoće! Tu te podržavam, ali svejedno, prednost imaju naši radnici!
    Ne računah zbilja na vaše unaprijed osmišljene načine "kako za***ati državu" i o tome ne govorim....ja da se pitam, kazne bi bile ogromne da zaboraviš da si se bavio biznisom...ja računam samo i isključivo na ono što ti moraš i radiš po zakonu, a te eskivaže zakona niti znam niti ih razumijem.
    Uostalom, jasno je kao dan da ja govorim o ovoj temi kao totalni laik, svjesna takodje toga da će se u svakom slučaju kola slomiti na onima koji su najmanje krivi za sve što je nelegalno u ovoj državi, a oni koji su "najkrivlji" će i dalje raditi nelegalno dok će tebe da kontroliše a ti ćeš posledice snositi, zato razumijem tvoju filozofiju...najbolej je to djole balašević u pjesmi opjevao:

    Ko zivot vodi u mutnoj vodi
    mora sve trikove dobro da zna
    u mutnoj vodi, sto mnogim godi
    posebno onim sa vrha i dna

    Svi znaju svrhu, stuka na vrhu
    tu su da kvare i naprave lom
    a dole na dnu sudbinu jadnu
    mnogima resava nekakav som

    Na sta se svodi zivot u vodi
    pa eto, grabljivci imaju vlast
    Grgec je glupan, ali je krupan
    pa male ribice guta u slast

    U dane gadne, kad voda padne
    plasljive ribe ne vrede ni gros
    naidju krize, drukcije grize
    i samo najbolji plivaju jos
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  12. #1912
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Samo se pitam koji je narod sledeći na Gandalfovoj listi haha.
    10 eura da su Grci? :mrgreen:
    hahaha a ja taman htjela da mu izbrišem tu rečenicu ali ne stigoh...ajde Gandalfe, obriši onoga djaola
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  13. #1913
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,589
    Thanks Thanks Given 
    7,520
    Thanks Thanks Received 
    4,585
    Thanked in
    1,775 Posts

    Default

    Stavljam 100 da ne smiju biti Grci... :mrgreen:

    P.S. Neđe ranije se pominjalo da kad zovneš naše NKV radnike sa biroa, većina ili rade neđe na crno i zavod im služi samo za osiguranje, ili neće da rade... Tako da će morati prvo zavod da dovedu u red, i ko ne prihvati posao koji se nudi odma da ga miču...
    #fakenews

  14. #1914
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    naravno to se apsolutno slažem! Jednom ponuda, odbiješ, prijatno, nema te više na zavodu pa neka te osigura ko hoće! Takodje, ako ne ispunjavaš zahtjeve poslodavca u smislu ispunjavanja svojih radnih obaveza kao i u smislu higijene i lične i opšte, molim lijepo, ajmo doma!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  15. #1915
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post

    P.S. Neđe ranije se pominjalo da kad zovneš naše NKV radnike sa biroa, većina ili rade neđe na crno i zavod im služi samo za osiguranje, ili neće da rade... Tako da će morati prvo zavod da dovedu u red, i ko ne prihvati posao koji se nudi odma da ga miču...
    http://www.vijesti.me/vijesti/pozove...tranaca-828278


    Procedura zaposljavanja traje 2 mjeseca. Necu nista vise reci o ovom zakonu. A vjerujte mi obice se o glavu i drzavi i budzetu i poslodavcima i radnicima.

    Ovo je trebalo posebno krenuti pa reci npr. Da se dijeli 15 000 dozvola za ovu godinu pa sledece godine 10 000 pa sve tako. A u isto vrijeme animirati i stanovnistvo i poslodavce da rade na prekvalifikacijama i edukaciji.
    One Ring to Rule them all...

  16. #1916
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    naravno to se apsolutno slažem! Jednom ponuda, odbiješ, prijatno, nema te više na zavodu pa neka te osigura ko hoće! Takodje, ako ne ispunjavaš zahtjeve poslodavca u smislu ispunjavanja svojih radnih obaveza kao i u smislu higijene i lične i opšte, molim lijepo, ajmo doma!
    Ti bi da nekog ko je iz serdarske familije brisu sa biroa zato sto neće da bude konobar??? auuuuuu dje će ti dusa? Neka mu ponude da bude direktor pa da vidis oće li djetić odbiti.
    Ne moze to tako jednostavno jer treba stvarati iluzije da svi rade za opste dobro, tri referenta na jednog nezaposlenog i lome se od posla po terenu da nadju rabotu i treba im punih 30 dana da zavise u kompjuter i vide da ga slucajno nijesu zaposlili pa zaboravili. Oni koji sprovode zakone, inspektorisu, provjeravaju.... sprdaju se sa zakonom, nezaposleni radi na crno, a nama krivi oni iz Bose, Makedonije.... koji dodju da posteno rade. Glavno je da mi vazda imamo krivca a kad se on nadje to je odma pola rabote. Kad bi ocistili zavod od "nezaposlenih", 60% toboze zaposlenih da zaposljavaju usteda budzeta vise od poreza na luksuz,

  17. #1917
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ako zaista ljudi sa spiska ZZZ nemaju potrebne vještine, neka zovu strance. Međutim, smiješno mi je ovo "Pozovem i po 100 ljudi sa Biroa i niko neće da radi". Ako neće, ti ponudi više novca i bolje uslove. Ne znam zašto bi kritika bila upućena isključivo radnicima. Mislim, zašto se jednako ne bi pojavio naslov "Pozovem i po 100 građevinskih firmi i niko neće da me zaposli za 1000€"?
    Last edited by RoNN|3; 19-04-15 at 19:51.

  18. #1918
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Ako zaista ljudi sa spiska ZZZ nemaju potrebne vještine, neka zovu strance. Međutim, smiješno mi je ovo "Pozovem i po 100 ljudi sa Biroa i niko neće da radi". Ako neće, ti ponudi više novca i bolje uslove. Ne znam zašto bi kritika bila upućena isključivo radnicima. Mislim, zašto se jednako ne bi pojavio naslov "Pozovem i po 100 građevinskih firmi i niko neće da me zaposli za 1000€"?

    Osnovna plata doktora specijaliste u CG je 547eur. Znaci nekih 6-8 godina na faxu pa volontiranje, pa specijalizacije itd.

    Dnevnica nekvalifikovanom radniku u ovom slucaju bila je 20eur + hrana i smjestaj.

    Iskreno reci, da li je fer da covjek koji kopa kanale prima vise novca od covjeka koji drzi neciji zivot u rukama? I jos vaznije da li je fer da ta NKV osoba odbije to?


    Bilo gdje u svijetu to bi bilo van svake pameti, ali ovo je CG. Gdje moramo da uvozimo NKV radnike iako ih imamo na pretek. Jer neko nece da radi ili sto Hari rece, dje neko iz Serdarske familije da kopa kanale...
    One Ring to Rule them all...

  19. #1919
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    pa to smo mi i nema tu ništa čudno! Koliko ste puta čuli da roditelji djetetu pričaju demagogiju o tome kako oni rade za dijete da se ono ne bi mučilo? I tako se stvore generacije, da prostite degenerika!
    Ja sam čak prisustvovala jednom monologu oca koji nije dao svome jedincu da ide u inostranstvo da radi kao perač auta ili nešto slično jer, citiram "ada neće vala po zapadu prat tudja kola, nijesmo dotle došli, dok ja imam ove dvije ruke i života i on će imat sve što mu treba"
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  20. #1920
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,873
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,407
    Thanked in
    2,217 Posts

    Default

    Fer? Je li fer da jedan Đurišić prima više no kompletna vlada zajedno? Nije valjda da daješ male plate da bi ispao fer prema doktorima?

    Inače, nastavnice iz Nikšića rade po primorju na isti način kao i te nastavnice iz Srbije. Samo što ne rade kao čistačice, nego kao recepcionerke. E sad, da li su previše ponosne ako neće da rade kao čistačice za 400€, nego kao recepcionerke za 550, to ne mogu da zaključim.

    Postoji nešto što se zove nelojalna konkurencija. A da neko ne dobije posao jer je previše kvalifikovan, to nije praksa samo u nerazvijenim državama.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  21. #1921
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Osnovna plata doktora specijaliste u CG je 547eur. Znaci nekih 6-8 godina na faxu pa volontiranje, pa specijalizacije itd. Iskreno reci, da li je fer da covjek koji kopa kanale prima vise novca od covjeka koji drzi neciji zivot u rukama? I jos vaznije da li je fer da ta NKV osoba odbije to?
    Ljekar je proveo šest godina na faksu i nastavio sa životom, a ovaj što je kopao šest godina je ostao gdje je bio. Obojica su se mučili tih šest godina, ali niko ne kaže da je pravednije da veću platu ima ovaj sa šest godina iskustva u kopanju jer se je mučio više. U kanalu propadaš, a ovamo.. Nije isto. A hirurgu otvorit čovjeka, to ti je kao meni otvorit televizor. Šalu na stranu, za mene te uložene godine nijesu razlog i meni ne bi smetalo da radnik dobije za kopanje koliko ja za nešto za što sam se osposobljavao godinama. Mogao bi reći, recimo, da je bolje da hirurg ima veliku platu da se posao ne bi otaljavao jer greške su skupje i nekada se uopšte ne mogu ispravit, a kanal se vazda može prekopat itd. Nego, nijesam na to ciljao, nego sam želio skrenut pažnju na to da su neki naslovi mnogo češći nego neki drugi. Naslov "Niko neće da me zaposli za 1000€" bi naišao na podsmijeh i izjave tipa "Radnici su razmaženi". Namjerno sam pretjerao u iznosu. Uopšte nije važno koliko eura je u pitanju. Važno je da sličan naslov "Niko neće da radi za 100€" ne nailazi na podsmijeh i izjave tipa "Poslodavci su razmaženi", nego je priča usmjerena ka "Ako nećeš, ima ko hoće". Je li to fer? Poslodavac i poslo"primalac" ipak nijesu ravnopravni. Ako poslodavac može sebe zaštitit uvozom jeftine radne snage, može i radnik sebe zaštitit ovakvim zakonom. Ja takođe mislim da je ovo trebalo ranije, postepeno itd, ali takođe mislim da nije smak svijeta ako je ovako kako je.

  22. #1922
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,196
    Thanks Thanks Given 
    1,277
    Thanks Thanks Received 
    4,309
    Thanked in
    2,012 Posts

    Default

    CDM uveo rubriku Posao u saradnji sa portalom zaposli.me

    http://www.cdm.me/zaposli-me


    Pomoćni radnik/ca u kuhinji

    Uslоvi pоslа:


    • Državljanstvo CG;
    • Minimum SSS
    • Poželjno iskustvo na sličnim poslovima
    Last edited by starwalker; 19-04-15 at 21:53.
    The more things change, the more they stay the same.

  23. #1923
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,290
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Konacno da i nase drzavljanstvo nesto vrijedi. Makar na papiru. Makar kod nas.

    Zivjeli!
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  24. #1924
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Organizovani kriminal dje se odmah dobijaju po 2 godine u tvorza.

    Znaci to ti je zlocinacko udruzivanje, nijesu oni njih prevozili od tacke A do tacke B vec su ih prevozili do tacke B kako bi ih tamo pokupila druga grupa ljudi kako bi ilegalno presli granicu.
    Ajd objasni ljubim te,odakle krecu do tacke B(po tebi)
    I navedi te zakone dje se dobija 2 godine za organizovani kriminal
    Last edited by Oliver Nedeljkovic; 19-04-15 at 23:16.

  25. #1925
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,648
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    pošto vijesti prate forum, evo npr ministar gvozdenovic se vozi u službenog plavog tuarega sa tablicama PG-EJ. prije je bio CG.
    f6

Page 77 of 1402 FirstFirst ... 2767737475767778798081871271775771077 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •