Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 49 of 49

Thread: Vijesti pa Novosti

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    53
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Thelma
    Oprostite na pravopisnim greshkama, zaista se iznerviram kad pomislim na tu reklamu ))))))))))))))))
    Luda skroz!
    Thelma, isto se tako osjecam.PI!Poludim od bijesa kada pomislim na to, vatru bih bljuvala...Ako se knjige citaju samo ako su "u modi", onda neka sve ide dodjavola!! :mad:
    Why do we kill people who kill people to show people that killing people is wrong?

  2. #27
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E pa hvala ti drugarice (kako ovo "drugarice" zvuchi komunistichki a? ))) i na razumijevanju i na zenskoj solidarnosti jer sam neshto primjetila da se mushkarci uopshte ne potresaju previshe oko te reklame (tek poneki!)...a i to joj je valjda svrha - "moda" je upuceno na zenski nachin razmishljanja, a ona "vlazna" pod peshkirom, pri cemu su erotske konotacije ochigledne, na mushki dio chitalachke publike! Za svakog poneshto... :wink:
    Ma znam da sam dosadna s ovom reklamom - gdje taj moderator da zakljucha topic??? ))))))))))))))

  3. #28
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Thelma
    E pa hvala ti drugarice (kako ovo "drugarice" zvuchi komunistichki a? ))) i na razumijevanju i na zenskoj solidarnosti jer sam neshto primjetila da se mushkarci uopshte ne potresaju previshe oko te reklame (tek poneki!)...a i to joj je valjda svrha - "moda" je upuceno na zenski nachin razmishljanja, a ona "vlazna" pod peshkirom, pri cemu su erotske konotacije ochigledne, na mushki dio chitalachke publike! Za svakog poneshto... :wink:
    Ma znam da sam dosadna s ovom reklamom - gdje taj moderator da zakljucha topic??? ))))))))))))))
    hahahahahahaha
    presmijah se posteno - svaka cast!
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  4. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dublin in a rainstorm
    Posts
    1,437
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dajte link dje je spisak knjiga sto oni dijele
    Sve se vremenom ofuca.



  5. #30
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    I think we're not in Kansas any more.
    Posts
    430
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Thelma
    Znam, znam...svakoga li i ja znam...
    A ja znam jednu shto mi svaki put kad mi crnome kukavcu pretekne neshto od plate te sate uplatim &, poslije pola dana provedenog u filmovima & chlanovima, a druge polovine u crnome tušu, uspijem da se sa svoga troshnoga kompjutera connectujem na Internet krv popije kako sam [citat]dezerter[/citat] & kako shtotiznamja...

    ...A mislim da chak & chita!

    ospani_smajli:
    i left my urge in the icebox.

  6. #31
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Blue_Line[R
    ]
    Quote Originally Posted by Thelma
    Znam, znam...svakoga li i ja znam...
    A ja znam jednu shto mi svaki put kad mi crnome kukavcu pretekne neshto od plate te sate uplatim &, poslije pola dana provedenog u filmovima & chlanovima, a druge polovine u crnome tušu, uspijem da se sa svoga troshnoga kompjutera connectujem na Internet krv popije kako sam [citat]dezerter[/citat] & kako shtotiznamja...

    ...A mislim da chak & chita!

    ospani_smajli:
    A odakle chita? Iz Vijesti, ili Novosti, ili Politike? Magichne kugle? Tarot karata?
    Je li pod peshkirom ili cebetom?
    Mokra, suva ili uredno isfenirana kosa (bljak)?
    Agresivna ili miroljubiva?
    :smajli s maramom na glavi:
    Gospođica Holidej Golajtli, na proputovanju.

  7. #32
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    I think we're not in Kansas any more.
    Posts
    430
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    p.s.
    Malo mi je frka. Potpuno sam blokirao. U kontextu Monitorichnog Dragana.
    Shto mi je chinjet'?

    p.p.s.
    Pisanje nikada nije zahtijevalo ovoliko posla...
    :tuzhni_smajli:
    i left my urge in the icebox.

  8. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Blue_Line[R
    ]p.s.
    Malo mi je frka. Potpuno sam blokirao. U kontextu Monitorichnog Dragana.
    Shto mi je chinjet'?

    p.p.s.
    Pisanje nikada nije zahtijevalo ovoliko posla...
    :tuzhni_smajli:
    Hocesh reci grize te savjest (najglupljeg li idioma milog nam jezika!)?
    I treba!
    Znash ti odlichno shto ti je chinjet'! Chim mene to pitash Shto ce reci, znash shta cu ti odgovoriti! Da, upravo to! (ne znam kako bi prevedeno na comp-jezik trebalo da zvuchi-"olovku u ruke"?)
    :neki grozni, narogusheni smajli s oklagijom u ruci:
    Gospođica Holidej Golajtli, na proputovanju.

  9. #34
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ehehehehhehehehehehe
    Opet ja!
    Danas prochitah da i hrvatski "Jutarnji list" zapochinje istu "akciju"! Ista reklama, ista izdanja, ista gologuza, isti peshkir, ista "poza" hahahahahahaha! Nevjerovatno!
    Naslovi su malo drugachiji&imena pisaca, naravno, pisana u originalu!
    Gospođica Holidej Golajtli, na proputovanju.

  10. #35
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ..!

    izgleda da se Bodu Hombahu svidja ona djevojka! :wink:
    Caesar`s wife must be above suspicion

  11. #36
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hahahahahahaha ...

    Grozota!

    Ipak, nesto se desava!

    Ja bih bila srecnija kad bi ko dijelio CIDova izdanja, narocito neka koja su izdata prije 5 6 godina, no zalud se nadam
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  12. #37
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    p.f.c. belgrade
    Posts
    3,025
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Danas je krenula akcija "Novosti" i prva knjiga "Ime ruze" dijeljena je besplatno uz kupljeni primjerak novine... naravno, od 300.000 kniga, ko zna koliko je zavrsilo kod citalaca, jer posto je besplatno, odmah se krenulo sa malverzacijama, ljudi su "bratski" sa prodavacem na trafici uzimali knjige i vec se mogu naci na ulici po 200 dinara...
    Nas ispred redakcije samo sto nisu lincovali ljudi koji ili nisu dobili knjigu ili nisu dobili novine,a jebe im se za knjigu... Ne mozes objasnit ljudima da ni mi, novinari Novosti nismo dobili knjigu dzabe!!! Ovo je skandal, sto samo pokazuje koliko je nas narod usran, cim je nesto dzabe, pa da su i brabonjci, odmah ce klanje da nastane... Bas da vidimo sledece srijede sto ce biti, jer je knjiga 250 dinara...
    Mislim da ne ide knjiga za Cg, ne znam zasto, ali ni "Vijesti" nisu ovamo dopremale knjige, pa je vjerovatno neka frka oko placanja, ne znam, pojma nemam...
    To sto je knjiga stampana cirilicom ovdje ima veoma velikog znacaja, jer je jaka struja u Srbiji koja zagovara "spas" cirilice, a uostalom, i Novosti se stampaju na cirilici vec 50 godina...

    Evo prva izdanja koja ce ici:
    17. mart - Mihail Bulgakov "Majstor i margarita"
    24. mart - Ivo Andric "Prokleta avlija"
    31. mart- Zoze Saramago "Godina smrti Rikarda Reisa" (jedva cekam)
    7. april - Vladimir Nabokov "Lolita"
    14. april - Dzordz Orvel "Zivotinjska farma"
    21. april - Vilijem Fokner "Buka i bes"
    28. april - Skot F. Ficdzerald "Veliki Getsbi"
    5. maj - Mesa Selimovic "Dervis i smrt"
    12. maj - Ernesto Sabato "Tunel"
    19. maj - Franc Kafka "Proces"
    26. maj - Sinkler Luis "Dr Martin Arousmit"
    2. jun - Borislav Pekic "Besnilo"
    9. jun - Artur Konan Dojl "Baskervilski pas"

  13. #38
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sofronije
    Danas je krenula akcija "Novosti" i prva knjiga "Ime ruze" dijeljena je besplatno uz kupljeni primjerak novine... naravno, od 300.000 kniga, ko zna koliko je zavrsilo kod citalaca, jer posto je besplatno, odmah se krenulo sa malverzacijama, ljudi su "bratski" sa prodavacem na trafici uzimali knjige i vec se mogu naci na ulici po 200 dinara...
    Nas ispred redakcije samo sto nisu lincovali ljudi koji ili nisu dobili knjigu ili nisu dobili novine,a jebe im se za knjigu... Ne mozes objasnit ljudima da ni mi, novinari Novosti nismo dobili knjigu dzabe!!! Ovo je skandal, sto samo pokazuje koliko je nas narod usran, cim je nesto dzabe, pa da su i brabonjci, odmah ce klanje da nastane... Bas da vidimo sledece srijede sto ce biti, jer je knjiga 250 dinara...
    Hahahaha - pusti mentalite!
    Nadam se da se nece preforcati kao ovi iz vijesti sto su prestampali i precijenili sopstvenu akciju - mada je ipak u pitanju vece trziste i lakse je naci vise kupaca...


    Quote Originally Posted by Sofronije
    Mislim da ne ide knjiga za Cg, ne znam zasto, ali ni "Vijesti" nisu ovamo dopremale knjige, pa je vjerovatno neka frka oko placanja, ne znam, pojma nemam...
    Mislim da je u pitanju cist marketinski potez nista vise, ocigledno je da se radi o istoj akciji - isti ljudi isto sve ...

    Quote Originally Posted by Sofronije
    To sto je knjiga stampana cirilicom ovdje ima veoma velikog znacaja, jer je jaka struja u Srbiji koja zagovara "spas" cirilice, a uostalom, i Novosti se stampaju na cirilici vec 50 godina...
    Svakako je cirilica dobar potez u toj akciji, mada ja tu ne vidim nikakvu posebnu famu, meni je i ovako dobar dio knjiga pisan cirilicom. Ja licno vise volim latinicu i njom uvijek pisem iz razloga to sam navikla i to sam pismo prvo naucila uz Comodor...
    I ako se Novosti (kao sto i jeste) stampaju cirilicom, logicno je da i knjiga bude isto tako stamapana ...


    Quote Originally Posted by Sofronije
    Evo prva izdanja koja ce ici:
    17. mart - Mihail Bulgakov "Majstor i margarita"
    24. mart - Ivo Andric "Prokleta avlija"
    31. mart- Zoze Saramago "Godina smrti Rikarda Reisa" (jedva cekam)
    7. april - Vladimir Nabokov "Lolita"
    14. april - Dzordz Orvel "Zivotinjska farma"
    21. april - Vilijem Fokner "Buka i bes"
    28. april - Skot F. Ficdzerald "Veliki Getsbi"
    5. maj - Mesa Selimovic "Dervis i smrt"
    12. maj - Ernesto Sabato "Tunel"
    19. maj - Franc Kafka "Proces"
    26. maj - Sinkler Luis "Dr Martin Arousmit"
    2. jun - Borislav Pekic "Besnilo"
    9. jun - Artur Konan Dojl "Baskervilski pas"
    Koliko vidim samo su posljednji 3 knjige razlicite - khm... Nedostajalo je originalnosti, jer djela sigurno nije!
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  14. #39
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    p.f.c. belgrade
    Posts
    3,025
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nije tu kraj, stvarno je predvidjeno 40 i kusur djela, ali zaista ne znam koja su... mada ko zna, ako provale da je akcija propala, mozda i stanu na ovom broju...
    ma i meni je latinica draza, nekako mi je brza :!: citkija i sve to, to ce ti i svaki novinar reci, da je cirilica smrt za novinu, za prelom, ali jebiga, u Srbiji ljudi vole cirilicu, ipak je nacionalizam daleko od kraja... pogotovo sa ovom novom vlascu... no to nije za ovaj forum...

  15. #40
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To za prelom znam iz iskustva!

    Meni je zao zasto ne prave manje edicije, nego treba se pomuciti ...
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  16. #41
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HN/PG
    Posts
    503
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Kuca pored mora i barka na Toploj. Koga to zapravo volim u Herceg Novom?

    Smile and the world will smile with you. Frown and frown alone.

  17. #42
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    p.f.c. belgrade
    Posts
    3,025
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Makica
    http://www.sz-bibliothek.de/sz-bibliothek/index.php
    a ovo bi trebalo da znaci??? :shock:

  18. #43
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bice da je u pitanju neka slichna, ali shvapska varijanta...
    Meni MI sve neodoljivo pochinje da lichi na nekakvu masonsku akciju...kojoj josh uvijek ne vidim znachenje i smisao. Mozda sam paranoichna...ne znam 8)
    Gospođica Holidej Golajtli, na proputovanju.

  19. #44
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    p.f.c. belgrade
    Posts
    3,025
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    u jebote, nevjerovatno je da kad i nesto dobro se desava, ljudi moraju da traze "smisao", da im to ne valja, da izmisljaju kojekakve gluposti... Alo, to su knjige, iste knjige za koje bi dali po 500-600 din u knjizari, a ovako ih mozete dobit po duplo nizoj cijeni... ne vidim u tome nista lose... ili je frka da ce mnogo ljudi procitati neku vasu omiljenu knjigu, pa ce postati mainstream i onda vise nece biti tako lijepa??? ne vidim poentu tolikih kritika, zivota mi...

  20. #45
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uh! Naprotiv! Ja se, zapravo, bojim (a naglasih lijepo svoju bezgranichnu paranoju) da ce vecina tih knjiGica i knjiGurina dozivjeti tragikomichnu sudbinu skupljacha, ali ne perja, nego prashine.
    No, to je druga...i duga pricha
    Gospođica Holidej Golajtli, na proputovanju.

  21. #46
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Outside the Shankly Gates
    Posts
    1,299
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa shta? ako od 200,000 ljudi koji su kupili knjigu makar chetvrtina prochita istu, mislim da je akcija uspeshna. obashka shto retko ko ima 300 dinara za knjigu svake nedelje (penzioneri i domacice svakako nemaju, a za te pare se mogu naci mnogo jeftiniji, lepshi i shareniji "skupljachi prashine"), pa nece kupovati knjige shminke radi. elitistichke izjave kakvim ispuniste i (konta)miniraste ovaj topic ne kapiram, a ove koji su celu stranicu raspravljali o ayiegbenoj REKLAMI kao sushtinskom pitanju josh manje (to kazem, a chak mi se i ne svidja ona cica u peshkiru. ali, daj, reklama za glupi schweppes je fenomenalna, a opet ga nikad ne bih ni takao. ma i sa vodkom.). au contrair, mishljenja sam da je ova akcija neshto najlepshe shto se desilo ovdashnjoj kulturi in a while (ne bih da potcenim "politiku", mislim da su kod njih knjige chak i jeftinije, ali nisam upoznat sa njihovim izborom dela). sad, zamerke na sam izbor knjiga su neshto sasvim, sasvim drugo, ali one ipak spadaju u domen lichnog afiniteta.
    What, no signature? No funny line? No catchy song lyric? F*ck you.

  22. #47
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by me_myself_and_I
    pa shta? ako od 200,000 ljudi koji su kupili knjigu makar chetvrtina prochita istu,...
    elitistichke izjave kakvim ispuniste i (konta)miniraste ovaj topic ne kapiram,...
    Cetvrtina? Ma neka je procita 10% pa opet super. Ej, te knjige ce decenijama da stoje na polici, neka samo sakupljaju prasinu, ranije ili kasnije ce neko da posegne rukom (da, znam, tesko ce da posegne nogom ali ovako nekako zvuci bolje ).

    Inace, istina je da je elitizam boljka na ovom forumu, prosto se vidi da su neki ljudi ogorceni sto sad svaka susa odvaja pare i kupuje knjige, i to ne Luna - Kralja Ponoci vec bas njihove zastitne simbole ekskluzivnog kluba - Tolstojevskog i razne analiticare kategorickih moralnih imperativa

  23. #48
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Eh ... opet ce neko prepucavanje da padne - cinjenica je da je svako zivi kupovao knjige na samom pocetku. Sad se vidi koliko ih i ko kupuje - mislim da vise od polovine stampanog vracu ... ko zna gdje. Bilo bi lijepo da to sto im ostane podijele skolama i bibliotekama ioanko su u deficitu sa knjigama.

    Meni je licno smijesno sto odjednom moja komsinica koja dalje od Bukvara stigla nije, kupuje knjige i odusevljava se istim. Al to je njen problem. Meni je drago da sam mogla i da mogu a kupujem ove knjige koje bih prije ili kasnije svakako kupila. Posto ne volim rasparivanje kompleta a Politikine knjige nijesam kupovala od pocetka onda sam odlucila da ta djela ne uzimam a kako ima preklapanja, suludo je...

    I ranije su knjige kupovane da popune police, pa su nekima od nas posluzile itekako ... U Bg i dalje mogu da se kupe knjige na metar ...
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  24. #49
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hehh...sreća samo pa Niko Nikome Ništa Ne brani...posebno ne da kupuje/čita knjige i postuje 8)
    God Bless Democracy!
    :linčovani smajli:
    Gospođica Holidej Golajtli, na proputovanju.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •