Page 93 of 666 FirstFirst ... 4383899091929394959697103143193593 ... LastLast
Results 2,301 to 2,325 of 16635

Thread: Iz raznih novina II

  1. #2301
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    OSCAR,tragedija je sto nismo ja i ti dali t-com u na gotovo sve,niti su oni to oteli...vec je zna se ko.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  2. #2302
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,118
    Thanks Thanks Given 
    81
    Thanks Thanks Received 
    900
    Thanked in
    565 Posts

    Default

    I ko u je sa njima u Vladi tad bio kad su prodali T-Com.I kome se Mugi danas sprda itd.Sve je to fino što se vi bunite al manje više to je mahanje praznim pištoljem i činimi se da DPS to shvata i koristi u svom interesu.

  3. #2303
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A zaboraviće se Plate ka' i onaj brav Talijan što je ladom nivom brukao svoju zemlju(protokol-limuzina-crna),pa je mjesto njega došao gospodin čoek'
    No,ajmo malo da se sprdamo Srbijom ahahahahhahahhahahhahahahahaha
    Холандија блокирала ССП
    Већина посланика у холандском парламенту одбацила предлог да отпочне процес ратификације Споразума о стабилизацији и придруживању између Србије и Европске уније.
    Холандски парламент није прихватио предлог председника Комитета за спољне послове Хенка Јана Ормела да отпочне процес ратификације Споразума о стабилизацији и придруживању између Србије и Европске уније.


    "Нажалост, парламентарна већина није прихватила овај предлог", рекао је Ормел Танјугу након седнице парламентарног Комитета за европске послове на којем је овај предлог изнет.
    Споразум о стабилизацији и придруживању до сада је ратификовало 18 од 27 парламената држава чланица ЕУ.
    Ормел је у изјави РТС-у, уочи седнице парламента, рекао да се у процесу евроинтеграција Србије "мора ићи корак по корак".
    "Србија је важна европска земља, али пре учлањења потребно је да покаже да следи основне вредности ЕУ", истакао је Ормел.

    Holandija je ratifikovala SSP sa Crnom Gorom 9.februara 2009
    Last edited by minjo; 08-06-11 at 14:12.

  4. #2304
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Cetinje, ponekad Titograd
    Posts
    2,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Vasa CG i moja SCG? Hahahah, e pa dok budete pricali takve viceve uvijek cete imati nekoga kao Plate da vam soli pamet. Znam ja da Milo i Ranko drzavu tretiraju kao licno vlasnistvo pa ste uz njih i vi shvatili da mozhe i valja tako, ali u nekim drugim drzhavama (kao shto je Njemacka) vazhe neka drugacija misljenja. Mozhemo da uporedjujemo Njemacku i CG.

    A shto se tice ove drzave, ona je "moja" kao shto je i "vasha"(navodnici namjerni jer ona treba da bude svih njenih gradjana). A reci cu ti odmah, moja(i svih ostalih koji to rade) konstruktivna kritika vishe chini dobra ovoj drzhavi nego vasha servilnost. Jer svima vama do prije 7-8 godina nije bilo na svijet bijeli mjesta preko Beograda i Srbije, jer je tako i Milo tada mislio(sa raznim Bulatovicima zajedno). Kakvi su tada bili Srbi, takvi su sada Crnogorci.

    Jes, samo što sam ja i tada i danas bio tamo đe sam mislio da ova zemlja može bolje, a ti i tada i danas u krugu onih koji misle da ona treba da sagne glavu do zemlje pred baš svakim, pa i mrskim Njemcima, koje su tvoji lideri 2000 sudili pred sudom u Beogradu...mada su stolice optuženih bile prazne. Čudo kako ste toliko osjetljivi na stavove diplomata o kriminalu i korupciji i "kosntruktivno kritični" (što je naravno strašno moderno ovih godina) a kad oni počnu nešto u tome da CG terba da postane članica NATO (što im je jedan od primarnih interesa) onda se krene sa klevtvama, Murono, agresija, oteto Kosovo i slično. Bitno je da se dogovoritet sami sa sobom da li podržavate mišljenje sa strane uvijek ili samo kad vama odgovara?

    Ja ću do tad kao i kad sam bio u SRJ...bitno mi je što se odluči ovđe i što mi odlučimo, a što misli neko iz Brisela, Berlina, Beograda, Zagreba ili bilo đe drugo me interesuje ali nije nužno i moje mišljenje.

    Ovo ko se sjeća i primjera iz susjedne Hrvatske... BBC je prije par godina imala emisiju u kojoj je u priči o Hrvatskoj pomenuto kako je ta zemlja suočena sa ogrnomnom korupcijom i kriminalom. Poslije par dana je hrvatsko ministarstvo izdalo saopštenje u kojem se upozorovaju hrvatski turisti da ne idu u VB jer postoji opasnost od terorizma. Par dana poslije toga su se Britanci toliko popišmanili da je pucalo po urednicima u BBC-u dok im se nijesu uši zacrvenjele, pošto je to objavljeno u svim medijima u Evropi i procijenjeno je da može biti štete po britanski turizam.

    Diplomatskim kanalima je stigla jedna vrsta izvinjenja iz Britanije pa se to nekako ispeglalo, ali je bitno da je Hrvatska pokazala ozbiljnost u zaštiti svojih državnih interesa.

    Dok tebi ne budu ti interesi bitni toliko da bi ikad dobio nagon da ih braniš, do tad će ova država biti više moja nego tvoja, a tvoja će bit onog momenta kad je ne budeš gledao kao Milovu ili Rankovu za zeru više nego svoju.
    Primjeri cojstva i junastva Crnogoraca i Arbanasa - Marko Miljanov Popovic...

  5. #2305
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Cetinje, ponekad Titograd
    Posts
    2,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    И док се паламуди о Платеу и фудбалу....

    Roditelji djece sa teškim smetnjama ne mogu u prijevremenu penziju

    http://www.vijesti.me/vijesti/rodite...u-clanak-23297


    Glasajući protiv tog predloga, Zoran Jelić (DPS) kazao je da treba pomagati djecu, a ne roditelje.
    "Šta ako im damo penziju, pa roditelj nastrada", pitao je Jelić, i rekao da Evropa insistira na tome da se toj djeci omogući da dođu do nekog stepena rada.
    "Napravili smo seminare, u kojima su djeca pravila sjajne suvenire", kazao je Jelić.


    Ко је овај (безобразник) Јелић из дпс-а?

    Mogao bi navesti i da je to predlog SDP-a i da ukoliko ne bude "Guberinića" taj predlog bi morao proći. I nema potrebe da povezuješ Plateovo ponašanje sa ovim.
    Primjeri cojstva i junastva Crnogoraca i Arbanasa - Marko Miljanov Popovic...

  6. #2306
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,465
    Thanks Thanks Given 
    1,922
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    1,783 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    A zaboraviće se Plate ka' i onaj brav Talijan što je ladom nivom brukao svoju zemlju(protokol-limuzina-crna),pa je mjesto njega došao gospodin čoek'
    No,ajmo malo da se sprdamo Srbijom ahahahahhahahhahahhahahahahaha
    Холандија блокирала ССП
    Већина посланика у холандском парламенту одбацила предлог да отпочне процес ратификације Споразума о стабилизацији и придруживању између Србије и Европске уније.
    Холандски парламент није прихватио предлог председника Комитета за спољне послове Хенка Јана Ормела да отпочне процес ратификације Споразума о стабилизацији и придруживању између Србије и Европске уније.


    "Нажалост, парламентарна већина није прихватила овај предлог", рекао је Ормел Танјугу након седнице парламентарног Комитета за европске послове на којем је овај предлог изнет.
    Споразум о стабилизацији и придруживању до сада је ратификовало 18 од 27 парламената држава чланица ЕУ.
    Ормел је у изјави РТС-у, уочи седнице парламента, рекао да се у процесу евроинтеграција Србије "мора ићи корак по корак".
    "Србија је важна европска земља, али пре учлањења потребно је да покаже да следи основне вредности ЕУ", истакао је Ормел.

    Holandija je ratifikovala SSP sa Crnom Gorom 9.februara 2009
    Vratite nam Mladića nismo se tako dogovorili

  7. #2307
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Cetinje, ponekad Titograd
    Posts
    2,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    I ko u je sa njima u Vladi tad bio kad su prodali T-Com.I kome se Mugi danas sprda itd.Sve je to fino što se vi bunite al manje više to je mahanje praznim pištoljem i činimi se da DPS to shvata i koristi u svom interesu.

    Mislim da dok je Guberinića i Guberinića iz opozicije možemo da mašemo praznim pištoljem i mlatimo praznu slamu oko mnogo toga i to nije naš problem, ali je i naš i građana Crne Gore zbog štetnosti koju nam nanose...
    Primjeri cojstva i junastva Crnogoraca i Arbanasa - Marko Miljanov Popovic...

  8. #2308
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by OSCAR View Post
    J
    Ovo ko se sjeća i primjera iz susjedne Hrvatske... BBC je prije par godina imala emisiju u kojoj je u priči o Hrvatskoj pomenuto kako je ta zemlja suočena sa ogrnomnom korupcijom i kriminalom. Poslije par dana je hrvatsko ministarstvo izdalo saopštenje u kojem se upozorovaju hrvatski turisti da ne idu u VB jer postoji opasnost od terorizma......
    Akcenat je na to hrvatsko ministarstvo izdalo saopštenje a kod nas se sve zavrsi diskusijom na forumu, poneko nesto napise u nekim novinama, a oni koji bi trebali reagovati ćute. To sto se jave nasi dezurni kriticari stanja u Crnoj Gori pa argumentima iz malog mozga kako je Plate podrzavao trenera, a gle cuda veljega zajedno sa navijacima koji svuda skandiraju da taj trener odlazi, je svojevrsna humoreska.
    Stvarno ti se divim kako ne znas da je on iz EU a posto je Bugarska u EU odlukom te visoke organizacije svi ambasadori su morali da gledaju utakmicu sa tog mjesta i iz sveg glasa da navijaju
    Svasta ce se odje moze, procitati pa i to da navijaci ne treba da oblace crvene majice, sretas u nasoj drzavi i poneko smece koje zivi na drzavnim jaslama a kaze da ga je sramota navijati za svoju drzavu, ali sta se moze kad je nas narod davno rekao "bolest je svacija".

  9. #2309
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OSCAR View Post

    Ovo ko se sjeća i primjera iz susjedne Hrvatske... BBC je prije par godina imala emisiju u kojoj je u priči o Hrvatskoj pomenuto kako je ta zemlja suočena sa ogrnomnom korupcijom i kriminalom. Poslije par dana je hrvatsko ministarstvo izdalo saopštenje u kojem se upozorovaju hrvatski turisti da ne idu u VB jer postoji opasnost od terorizma. Par dana poslije toga su se Britanci toliko popišmanili da je pucalo po urednicima u BBC-u dok im se nijesu uši zacrvenjele, pošto je to objavljeno u svim medijima u Evropi i procijenjeno je da može biti štete po britanski turizam.

    Diplomatskim kanalima je stigla jedna vrsta izvinjenja iz Britanije pa se to nekako ispeglalo, ali je bitno da je Hrvatska pokazala ozbiljnost u zaštiti svojih državnih interesa.
    I đe je danas Ivo Sanader? U Londonu?

    --------------------------------
    Last edited by MonterO; 08-06-11 at 14:55.
    Hari Krisna: -bez trolovanja laganja i ostaloih podmetanja kao i visestrukih naloga

  10. #2310
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,494
    Thanks Thanks Given 
    3,020
    Thanks Thanks Received 
    1,450
    Thanked in
    780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OSCAR View Post
    Mogao bi navesti i da je to predlog SDP-a i da ukoliko ne bude "Guberinića" taj predlog bi morao proći. I nema potrebe da povezuješ Plateovo ponašanje sa ovim.
    Не повезујем, него видим да се људи много више цимају око тога него око ових ствари, ствари које су шта знам, важне?
    А за покретање свака част, но ни ти не помену да је опозиција уз вас?
    Губернића ће вазда бит, сам зна он што чини и коме се продаје, но се мени чини да ми заборављамо онога ко одбија овај амандман а мало је већи и јачи од пројекта губеринића који је направио.

    Quote Originally Posted by MonterO View Post
    I đe je danas Ivo Sanader? U Londonu?
    Хахахахахахахахаха монтеро дугујем ти репутације ни сам не знаш колико.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  11. #2311
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,118
    Thanks Thanks Given 
    81
    Thanks Thanks Received 
    900
    Thanked in
    565 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OSCAR View Post
    Mislim da dok je Guberinića i Guberinića iz opozicije možemo da mašemo praznim pištoljem i mlatimo praznu slamu oko mnogo toga i to nije naš problem, ali je i naš i građana Crne Gore zbog štetnosti koju nam nanose...
    Guberinića će bit al vi nikako da povučete potez kojim će se stavit na znanje da ozbiljno mislite.Znam ja da to nije lako i znam da bi vi najviše izgubili time al jbg ili jesi ili nisi . DPS će najokorelijeg četnika iskoristit da dobije ono što traži a vi se ne trudite da malo sa tim mašete.Eto,imate Guberinića na snimku sa Džomom & Co. pa fino napravite malu kampanju oko toga ko podržava gradonačelnika i zašto to radi.Dosta je priče bilo o NS-u ođe pa počnite da im vadite prljavi veš.Vi ste valjda malo bolje upućeni u te stvari od nas laika. Potrudite se da Mugi i DPS opet ne uzmu Guberinića a da se pritom ne izlože opasnosti da izgube glasove.
    Oko T-coma se ne sjećam da ste se pretrgli.

  12. #2312
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,231
    Thanks Thanks Given 
    1,281
    Thanks Thanks Received 
    4,343
    Thanked in
    2,035 Posts

    Default

    Tradicionalne vrijednosti

    SVE VEĆI BROJ BUDVANKI I STRANKINJA KOJE ŽIVE U TOM GRADU TRPE RAZNE VIDOVE NASILJA

    Biju, siluju, prijete ubistvom

    Više puta se dešavalo da me premlati, a onda natjera na seks... To je, zapravo, bilo brutalno silovanje! Nije ni čudo što sam imala dva sponatana pobačaja, jer me je ubijao od batina, priča jedna od žrtava porodičnog nasilja

    O zlostavljanju i nasilju u porodici i u Budvi se, kao i u drugim crnogorskim sredinama, najčešće ćuti... Problemi se guraju pod tepih sve dok ne eskaliraju i poprime nesagledive razmjere. Aktivistkinje Sigurne ženske kuće koje su mnoge djevojke, žene, majke i bake spasile od sigurne smrti svjedoci su brojnih porodičnih drama... Mnogo je, nažalost, žrtava koje se nikome ne obraćaju za pomoć već trpe kontinuirano nasilje i nerijetko u grob odnesu tajnu o paklu kroz koji su prošle.
    Iz Sigurne ženske kuće saopšteno nam je da na teritoriji opštine Budva porodično nasilje trpi ne samo veliki broj Budvanki već i žene i djevojke iz drugih krajeva Crne Gore, zatim s prostora eks Jugoslavije, ali i iz različitih zemalja svijeta...

    Direktorica Sigurne ženske kuće, Ljiljana Raičević, za naš list je kazala da u poslednje vrijeme sve veći broj strankinja (Ruskinja, Ukrajinki, Francuskinja...) traži njihovu pomoć i zaštitu od nasilnika. Po riječima Raičevićeve, žrtve nasilja se ne javljaju insitucijama već direktno Sigurnoj ženskoj kući zbog čega se zvanični podaci o smanjenju stope porodičnog i drugih vidova nasilja ne poklapaju s podacima kojima raspolaže SŽK...
    -Često se dešava da žene u papučama i bade mantilu stignu u Podgoricu, samo zato što u Budvi nemaju gdje da prenoće. Nažalost, veliki broj žena koje trpe nasilje u porodici zbog različitih faktora ( najčešće su to strah i finansijska zavisnost) ne prijavi svog supruga, odnosno ne procesuira prijavu protiv nasilnika, kazala je Raičevićeva.
    Iako je u poodmaklim šezdesetim godinama, M.N., koja već tri decenije živi u Budvi, pristala je da otvori dušu i prizna da je godinama trpjela nasilje, ali da nije smjela da se razvede od svog supruga. Naša sagovornica kaže da je radost života ponovo počela da osjeća prije tri godine kada je njen suprug preminuo. Skoro dvadeset sedam godina bračnog života podnosila je, priča, teror patološki ljubomornog supruga. Trpjela je i verbalno i fizičko nasilje, a kako priznaje, i prijetnje ubistvom. Nije imala nikoga da je ohrabri u donošenju odluke da preuzme kontrolu nad svojim životom, a godinama se plašila za svoju i bezbjednost svoje djece, jer je njen suprug, pijan, često prijetio da će ih ubiti.
    -Udala sam se u 27. godini, što je, u to vrijeme, bilo prilično kasno...
    Otac mi je govorio da je sramota za kuću ako ostanem usjedjelica, braća su se oženila, stigle snahe, prinove... Tog ljeta je moj budući suprug došao u naše selo da svojim rođacima, inače našim komšijama, pomogne u kosidbi... Rodila se ljubav, zapravo, to je više bila moja potreba da i ja postanem nečija supruga i majka... Moji su vjerovali da se udajem za poštenog i vrijednog Bjelopoljca i oduševljeno su govorili o budućem zetu. Niko nije ni slutio da će mi taj čovjek uništiti najljepše godine života i da ću zbog njegovih batina čak dvaput imati spontani pobačaj. Svojima nijesam smjela ni da pomenem kroz kakav pakao prolazim, jer je prijetio da će ih sve pobiti samo ako pisnem o njegovim postupcima. Nažalost, mnogo godina kasnije saznala sam da je i moj svekar tukao i zlostavljao svoju suprugu... Moj suprug nije pokazivao skrivenu nasilničku prirodu prvih šest mjeseci braka, a onda je proradila njegova bolesna ljubomora. Bila sam deset godina mlađa od njega i to mu je bio dovoljan razlog da umisli da je svaki komšija moj potencijalni ljubavnik, da ga varam i da mu se na poslu svi smiju zbog toga. Uzalud sam ga ubjeđivala i pravdala se da to nije istina... Moj sada pokojni svekar je podržavao sina govoreći da on mora da brani ugled porodice. Kad je moj suprug dobio posao u Kombinatu aluminijuma u Podogorici, život mi se pretvorio u pakao u podstanarskom sobičku s bebom od godinu i po i pijanim mužem kome sam za sve bila kriva. Srećna sam što nemam žensko dijete, uvijek bih strahovala da ne doživi moju sudbinu... Više puta se dešavalo da me premlati, a onda natjera na seks... To je, zapravo, bilo brutalno silovanje! Nije ni čudo što sam imala dva sponatana pobačaja, jer me je ubijao od batina kad bi pijan došao s posla. Imala sam podlive po čitavom tijelu, a završavala sam i u Hitnoj pomoći. Ni rođenje drugog djeteta nije donijelo značajnije promjene u našem braku, prisjeća se naša sagovornica teških godina koje su ostale za njom, u nadi da će svojom šokantnom ispoviješću pomoći ženama i djevojkama koje trpe nasilje da se lakše otrgnu iz kandži nasilnika... I da ne čekaju, kao ona, da nasilnik umre, pa tek onda da počnu da žive... Pomoć, poručuje naša sagovornica, ne treba čekati već je treba tražiti...
    Ni kada su se 90-ih godina iz Podgorice preselili u Budvu, prema riječima naše sagovornice, ništa se značajnije nije promijenilo u životu ovog bračnog para, odnosno četvoročlane porodice. Njen suprug je počeo da radi kao konobar u „Slovenskoj plaži“, a kasnije je mijenjao hotele, jer mu uvijek nešto nije bilo po volji.
    -Prolazile su godine, svu su ga pravdali, govorili su da je on u suštini dobar čovjek i da je sramota da ga prijavim policiji. Više puta sam pomišljala da dignem ruku na sebe, ali mi je bilo žao djece. Padalo mi je na pamet i da ga udavim ili otrujem hranom, ali sam se plašila zatvorske kazne i griže savjesti. Na razvod nijesam smjela ni da pomislim pošto je prijetio da će, ako to učinim, i sebe i djecu dignuti u vazduh! Dešavalo se da usred noći bježim iz kuće i tražim pomoć kod komšija... Ali, ljudi često ne shvataju tuđu nevolju, kaže ova nesrećna žena. Poslednjih godina braka tražila je pomoć u Sigurnoj ženskoj kući gdje je dobijala ohrabrenje i podršku. Njen suprug je umro prirodnom smrću, a ona je tek tada ponovo osjetila da je živo biće i oslobodila se straha od torture i svakodnevnih batina.

    L. K.
    http://www.revijad.co.me
    Last edited by starwalker; 08-06-11 at 15:08.
    The more things change, the more they stay the same.

  13. #2313
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Cetinje, ponekad Titograd
    Posts
    2,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MonterO View Post
    I đe je danas Ivo Sanader? U Londonu?

    --------------------------------
    Tamo đe treba i nije zbog Londona, nego zbog toga što su njegovi odlučili da im on bude "krupna riba" u borbi protiv korupcije pred ulazak u EU.
    Primjeri cojstva i junastva Crnogoraca i Arbanasa - Marko Miljanov Popovic...

  14. #2314
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,118
    Thanks Thanks Given 
    81
    Thanks Thanks Received 
    900
    Thanked in
    565 Posts

    Default

    Jes da je Revija D al ima i toga slobodno .No ih neka,upozna sam i ja gusaka koje se udaju sa pričom promijeniće se kad se oženi, a on samo promijeni tehniku mlaćenja .Svaka može ostavit i prijavit muža čim digne ruku na nju a ne oplakivat po vas bijeli dan sudbinu kletu.

  15. #2315
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Jok, moze to i bolje.. mogu i one ne bit dame na sekund, no ga tresnut dje se najmanje nada.. ajd bogoti.
    Ovakvi tekstovi su vise kontraproduktivni no sto nisu.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  16. #2316
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,861
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Meni je simptomatično kako se minimiziraju pojedine stvari jer ne odgovaraju velikim buntovnicima na CDM-forumu. Može se neko po*rat na nas oni će reći "To nije bitno jer imamo i važnijih stvari" ili "Nije uobičajeno, ali kako su neki odmah počeli da komentarišu" ili "Nije uobičajeno, ali organizovani kriminal i korupcija..." ili "Nije uobičajeno, ali lako ćemo za to". I umjesto da prećute tu stvar ako im već nije bitna oni svi uglas pokušavaju da opravdaju. Kad je one gluposti poslao Avenesov kako nemamo ni voća ni zubara ni niđe ništa bilo je komentara:
    "Sve je u pravu". Na kraju se ispostavi da je on to tajno poslao da bi dobio povišicu, ali ovđe ima tolikih buntovnika da njima odgovara svaka glupost koju će neko napisati protiv države u kojoj žive. E sad, zašto Ministarstvo vanjskih poslova ćuti na svako poniženje ili provokaciju je naša velika sramota i to ćutanje treba najžešće osuditi.
    Dick Laurent is dead!

  17. #2317
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,001
    Thanks Thanks Given 
    2,249
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Čini mi se, Oscare, da vas je ovo sa Guberinićem dobro zaboljelo. Izglda da je Mugi malo tvrđi orah no što vam se učinjelo.
    Inače, zar ste mislili da bi Guberinić u vašem obračunu sa Mugijem mogao izabrati vas.

  18. #2318
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OSCAR View Post
    Jes, samo što sam ja i tada i danas bio tamo đe sam mislio da ova zemlja može bolje, a ti i tada i danas u krugu onih koji misle da ona treba da sagne glavu do zemlje pred baš svakim, pa i mrskim Njemcima, koje su tvoji lideri 2000 sudili pred sudom u Beogradu...mada su stolice optuženih bile prazne. Čudo kako ste toliko osjetljivi na stavove diplomata o kriminalu i korupciji i "kosntruktivno kritični" (što je naravno strašno moderno ovih godina) a kad oni počnu nešto u tome da CG terba da postane članica NATO (što im je jedan od primarnih interesa) onda se krene sa klevtvama, Murono, agresija, oteto Kosovo i slično. Bitno je da se dogovoritet sami sa sobom da li podržavate mišljenje sa strane uvijek ili samo kad vama odgovara?
    Koliko si sad namlatio gluposti otkrice ti se samo kad procitash moje postove na topicu o Crnoj Gori i NATO-u. A ja sam uvijek bio za ovu drzhavu, i kada je to najtezhe bilo, samo od toga ne pravim predstavu, niti profesiju, niti politicki marketing kao shto rade ovi iz tvoje partije.

    Quote Originally Posted by oscar
    Ja ću do tad kao i kad sam bio u SRJ...bitno mi je što se odluči ovđe i što mi odlučimo, a što misli neko iz Brisela, Berlina, Beograda, Zagreba ili bilo đe drugo me interesuje ali nije nužno i moje mišljenje.
    Jeste, nego je problem shto cemo morati da slushamo direktive iz ova prva dva grada ukoliko zhelimo da budemo medju civilizovanim narodima. Ukoliko zhelimo da budemo kao Libija ili Sjeverna Koreja, onda nam mozhe biti i da nas ne interesuje.

    Quote Originally Posted by oscar
    Ovo ko se sjeća i primjera iz susjedne Hrvatske... BBC je prije par godina imala emisiju u kojoj je u priči o Hrvatskoj pomenuto kako je ta zemlja suočena sa ogrnomnom korupcijom i kriminalom. Poslije par dana je hrvatsko ministarstvo izdalo saopštenje u kojem se upozorovaju hrvatski turisti da ne idu u VB jer postoji opasnost od terorizma. Par dana poslije toga su se Britanci toliko popišmanili da je pucalo po urednicima u BBC-u dok im se nijesu uši zacrvenjele, pošto je to objavljeno u svim medijima u Evropi i procijenjeno je da može biti štete po britanski turizam.
    E da, ali je posle toga uradjeno puno da se hobotnica korupcije i organizovanog kriminala u Hrvatskoj rasplete, jer im bez toga nema puta u EU, i oni to znaju, pa preduzimaju makar neke korake po tim pitanjima. To zna i tvoj Ranko odlicno i njegov shef, mada mi se neshto ne chini da se ubishe od posla oko toga.

    Quote Originally Posted by Oscar
    Diplomatskim kanalima je stigla jedna vrsta izvinjenja iz Britanije pa se to nekako ispeglalo, ali je bitno da je Hrvatska pokazala ozbiljnost u zaštiti svojih državnih interesa.
    To je zadrtost, a ne ozbiljnost u odbrani drzhavnih interesa, a takva zadrtost je Hrvate (kao i Srbiju) vishe puta koshtala prolongiranja rokova u evropskim integracijama. Na kraju je premijer cija je vlada izrazila taj protest zavrshio u zatvoru, pa su Hrvati svakako morali uvaziti preporuke starijih partnera u EU i NATO.

    Quote Originally Posted by Oscar
    Dok tebi ne budu ti interesi bitni toliko da bi ikad dobio nagon da ih braniš, do tad će ova država biti više moja nego tvoja, a tvoja će bit onog momenta kad je ne budeš gledao kao Milovu ili Rankovu za zeru više nego svoju.
    Odredjivanje nekome za koga ce da navija na utakmici nije, niti mozhe biti stvar od drzhavnog interesa, za pocetak. Drugo, odbrana nacionalnih interesa ne podrazumijeva konfrontaciju sa zemljama kojima zhelimo da se pridruzhimo samo zbog "principa" i "zelje da smo svoji na svome" i slicnih fraza. Naprotiv, to predstavlja podrivanje nashih OSNOVNIH drzhavnih interesa-uclanjenja u EU i NATO. Trece, nije problem shto je ja ne gledam kao moju(jer gledam kao moju, i to puno vishe nego shto mislish, samo to radim na suptilniji nacin od ojkanja i kojevitezanja), nego shto je Milo i Ranko(i njima slicni shirom nashe politicke scene, da ne mislish da njih jedine prozivam) VIDE kao SVOJU LICNO, pa hoce to gledishte nama ostalima da nametnu.

    @Amnesiac, nikakve veze nema nishta od ovoga sa nekakvim buntovnishtvom, ali korisno je znati, da je praksa da ambasadori zemalja EU u zemljama aspirantima za clanstvo ponekad iskacu iz okvira uobicajenog ponashanja i javnih istupa jednog stranog ambasadora, jer EU, kao shto sigurno znash, daje preporuke i direktive zemljama kandidatima(i ostalima koje zhele chlanstvo) za razne stvari, cija popravka/reforma/uvodjenje ubrzava integracijski put. Nekada su nosioci tih preporuka ambasadori zemalja clanica EU, pogotovo onih najmocnijih kao shto su Njemacka, Francuska, UK ili Italija. To se pogotovo chesto deshava u neformalnoj komunikaciji, ali ima slucajeva i u formalnoj. Ukoliko ti(nam) to smeta, postoji prosto reshenje da zamrznemo nashe integracije u EU i NATO, i oni ce smjesta prestati sa takvom praksom i vratiti se u uobicajene okvire.
    Last edited by Recordare88; 08-06-11 at 19:10.
    Deserve's got nothing to do with it.

  19. #2319
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by amnesiac View Post
    Meni je simptomatično kako se minimiziraju pojedine stvari jer ne odgovaraju velikim buntovnicima na CDM-forumu. Može se neko po*rat na nas oni će reći "To nije bitno jer imamo i važnijih stvari" ili "Nije uobičajeno, ali kako su neki odmah počeli da komentarišu" ili "Nije uobičajeno, ali organizovani kriminal i korupcija..." ili "Nije uobičajeno, ali lako ćemo za to". I umjesto da prećute tu stvar ako im već nije bitna oni svi uglas pokušavaju da opravdaju. Kad je one gluposti poslao Avenesov kako nemamo ni voća ni zubara ni niđe ništa bilo je komentara:
    "Sve je u pravu". Na kraju se ispostavi da je on to tajno poslao da bi dobio povišicu, ali ovđe ima tolikih buntovnika da njima odgovara svaka glupost koju će neko napisati protiv države u kojoj žive. E sad, zašto Ministarstvo vanjskih poslova ćuti na svako poniženje ili provokaciju je naša velika sramota i to ćutanje treba najžešće osuditi.

    Meni je simptomatično što se svako neslaganje sa pričom SDPS-a gleda kao napad na državu. Ako se ne slažem s tim da je Plate uvrijedio DRŽAVU time što je bio sa Bugarima, ja sam neprijatelj države. Pa ako se tako mjeri patriotizam i privrženost državi, jesam .


    Država to sam ja


    Država to sam ja.
    L´etat c´est moi.

    - Luj XIV. je vladao Francuskom 72. godine kao apsolutistički vladar.
    - Vrijeme njegove vladavine smatra se stoljećem Francuske, jer je tad Francuska bila
    prva sila na kontinentu.Smatrao je sebe kao božjeg namjesnika na zemlji (Kralj sunca)
    - Otvarao je Akademije i promicao znanost, književnost i umjetnost,a sve u svrhu
    veličanje svoje osobe i Francuske koju je prestavljao.
    - Podigao je i velebni dvorac Versailes s kraljevom spavaonicom u samom središtu.
    - Kao simbol njegove vladavine ostala je njegova rečenica:
    - Država to sam ja !

    A Atanasov?! Sve je u pravu
    Hari Krisna: -bez trolovanja laganja i ostaloih podmetanja kao i visestrukih naloga

  20. #2320
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OSCAR View Post
    Tamo đe treba i nije zbog Londona, nego zbog toga što su njegovi odlučili da im on bude "krupna riba" u borbi protiv korupcije pred ulazak u EU.
    Nije zbog Londona ili Zagreba, nego zbog Brisela. U pravu si.
    Hari Krisna: -bez trolovanja laganja i ostaloih podmetanja kao i visestrukih naloga

  21. #2321
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Diplomatija nije jedna utakmica, nego čitav ciklus kvalifikacija, sa sve završnicom prvenstva

    Вестервеле протестовао и отказао посјету Подгорици
    четвртак, 09 јун 2011 06:33 ДАН


    Њемачки министар иностраних послова Гвидо Вестервеле послао је писмо протеста црногорском шефу дипломатије Милану Роћену, а отказао је и раније најављену посјету Црној Гори, незвапично сазнаје „Дан" из дипломатских кругова.

    Према тим информацијама, Гвидо Вестервеле је послао писмо протеста Роћену након што су поједини медији у Црној Гори врло оштро критиковали појављивање њемачког амбасадора Петера Платеа међу навијачима Бугарске на недавној фудбалској утакмици у Подгорици.

    Њемачка дипломатија оцијенила је као непримјерен однос дијела јавности према амбасадору те државе, а овај дипломатски инцидент додатно ће захладнити односе двије земље, који, упркос формално добрим политичким везама, већ годинама нијесу на завидном нивоу.

    Како смо сазнали, њемачка новинска агенција ДПА објавила је текст о медијским нападима на амбасадора Платеа, који је последњих дана оптуживан да је заправо „специјални навијач" Бугарске, и да је учествовао у окупљању опозиционог савеза уочи локалних избора маја прошле године.

    Како је и раније најављено, Вестервеле је требало да посјети Црну Гору, али је он, услед новонасталих околности, очигледно отказао долазак у Подгорицу. Наравно, Њемачка је велики критичар дешавања уа Балкану и познато је да заговара принцип условљавања и конретног испуњавања услова за прогрес држава западног Балкана на путу европских интеграција.

    Из Владе Црне Горе је још у фебруару ове године најављено да се шеф њемачке дипломатије „спрема да званично посјети Црну Гору". У фебруарском владином саопштењу наведено је и да се министар вањских послова и европских интеграција Милан Роћен током конференције о бсзбједности у Берлину срео с Вестервелеом, и да је тада најављена његова посјета Подгорици. Но, прича о посјети Вестервела је одавно у фокусу јавности.

    Тачније, још у августу прошле године, Вестервеле је обишао све земље региона, али не и Црну Гору. Вестервеле је тада посјетио Загреб, Београд, Сарајево и Приштину а

    њемачка дипломатија указала је тада да „министров распоред" не омогућава да он посјети Црну Гору. Што се тиче односа двије земље, подсјетимо да је Њемачка једно вријеме држала у блокади црногорску апликацију за ЕУ, образлажући то незадовољством степеном реформи у Црној Гори.

    Реагујући на медијске нападе на Платеа, посланик Покрета за промјене Коча Павловић казао је прије неколико дана да су претходни њемачки амбасадор Шмит, баш као и данашњи изасланик Плате „због своје непоткупљивости током читавог мандата били трн у оку црногорске власти".

    - Ова двојица дипломата су били готово једини страни представници који се нијесу либили да на домаћој сцени саопште јасне оцјене своје владе и да јавио упозоре на лоше поступке црногорске власти, указао је Павловић у саопштењу.

    Иначе, подсјетимо, годинама лидер ДПСа и бивши премијер Мило Ђукановић није могао да се састане са челницима владе у Берлину.
    Hari Krisna: -bez trolovanja laganja i ostaloih podmetanja kao i visestrukih naloga

  22. #2322
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,465
    Thanks Thanks Given 
    1,922
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    1,783 Posts

    Default

    Ebem li ga, OSCAR tvrdi da će ambasador da najebe a DAN tvrdi da će CG da najebe, da li je istina kao i obično neđe na sredini?

  23. #2323
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hari Krisna: -bez trolovanja laganja i ostaloih podmetanja kao i visestrukih naloga

  24. #2324
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Pa.. logika bi, remark, isla ovako:

    Ako nas dovoljno naljute (bilo ko), definitivno su naebali. Ako od nas neko naebe, naebali smo ga i mi.
    Ebem li mu takve sredine
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  25. #2325
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nevalja Danu,godinama nije "izmišljao" vijest i onda bummm..
    Sigurno znaju i oni što znam i ja,isto od jednog novinara iz nekadašnje sense....
    Lukšić je razgovarao 15 minuta juče sa Gvidom,nije bilo o ovome govora već o EU integracijama i najavljeno novo ime ambasadora itd. Plate je pozvan da se u srijedu nacrta kod svog šefa u ministarstvo,itd....
    A dobar je DAN

Page 93 of 666 FirstFirst ... 4383899091929394959697103143193593 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. filmski isjechci iz novina
    By paralelopipak in forum Film
    Replies: 21
    Last Post: 21-11-11, 10:20
  2. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  3. novina Republika pobijedi na berzi
    By Sandman in forum Sve i svašta
    Replies: 2
    Last Post: 20-02-08, 09:52
  4. najbolja i najgora novina
    By joao in forum Sve i svašta
    Replies: 9
    Last Post: 23-08-04, 12:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •