Quote Originally Posted by jovijovs View Post
Probaj ponovo, postavio sam i ostatak albuma.
Slazem se da su Rambo, Ruzin Trn i Gospoda Glembajevi najbolja muzicka ostvarenja iz Crne Gore.

Na zalost ili na srecu, ne znam ni sam, Stomak Ringispil nikada nije zvanicno objavljen, cini mi se da je kao i sam bend postao urbana legenda, narocito mladima u 20-tim. Obzirom da je jako malo ljudi imalo priliku da ga u cjelosti cuje, danas nakon vise od 10 godina, odlucim da ga uz pomoc net-a pustim u "eter".

Stomak Ringispil, iako nosi duh i pecat jednoga vremena, nosi univerzalnu poruku i jedina bolja stvar od slusanja albuma bio bi LIVE performance Glembajevih.
Mislim da je Stomak Ringispil jedan od najboljih rock albuma sa prostora ex-YU,a kako moj stav moze biti jako subjektivan, kritike cu prepustiti drugima.

Svima onima, koji nikada nisu imali prilike da ih cuju, kao i onima koji jesu, evo na poklon Stomak Ringispil Gospode Glembajevih..........Uzivajte

http://www.4shared.com/dir/6633158/8...a/sharing.html
Preslusao sam album. Stvarno je fenomenalan.
Jedina zamjerka je sto dosta podsjeca na EKV.
Mozda su neke pjesme mogle biti krace i skoncentrisanije oko osnovnog motiva. Tu prije svega mislim na Etno.
Bas steta sto ne mozes da pronadjes one stare pjesme od Gospode. Ako ih kojim slucajem pronadjem, postavicu ih.
Mislim da ce se one vise svidjeti nego li ove novije jer prenose neuporedivo vise emocija.