Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 27

Thread: Korisni topic uz kratku ali poucnu voznju motorima

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default Korisni topic uz kratku ali poucnu voznju motorima

    Nisam znao dje topic da stavim pa sam odlucio odje zato sto se topic konkretno "opreme" tice, pa da podijelim i ovo iskustvo.


    Sad kad je lose vrijeme ugrabih da se ukanim da ukazem na najprostiju gresku koji SKORO svi konstantno pravimo
    i ne razmisljamo o tome "STO BI RADILI U TRENUTKU KAD BI SE ZADESILI NEDJE DJE NE TREBA, SA PUKNUTOM GUMOM".


    Prelijep dan osvanuo prije 2-3 nedjelje kad je ono bio dan vina i ukljeve na Virpazar, ne sjecam se datuma,
    ali to jutro mi zazvoni telefon i vrlo brzo se nas trojica organizovasmo taman da opalimo jednu kratku voznju, uzeljeli smo se da izmeracimo malo.
    Iskreno boljelo nas je uvo za dane vina i ukljeve koliko smo trazili razlog da se provozamo malo i druzimo.
    Tako se nadjosmo ispred moje zgrade i krenusmo pud Virpazara. Dodjosmo tamo, nista specijalno, gusle roka covjek neki na binu, ufatismo krug medju onaj narod
    cisto da noge protegnemo i niko ne progovara snikim no samo onako setamo i gledamo ka budale okolo a svima u misli samo jedno, a to smo svatili cim smo stali prvih 5 minuta,
    a to je "ajmo da bjezimo odavde da se makar provozamo malo" . Nasmijasmo se i Andrija dodje na ideju da podjemo do njegovoga sela u Crmnicu kod njegove Babe da posjedimo,
    popijemo koju casu vina, nije daleko, nekih 7 kilometara od Virpazara. Eto nam razlog da sjednemo na motore i da bjezimo iz Virpazara.
    Opalismo do njegovog sela, baba nas je docekala zaista domacinski, odma stavila da jedemo, Andrija ka pravi domacin odma vino u ruke i udari po njemu i po hrani...
    Nije moglo ljepse bit! Kako je vec bilo oko 2 ipo dogovorismo se da je najbolje da krenemo da se ne vrcemo po mraku no fino da opalimo preko Ljubotinja starim putem za Rijeku Crnojevica
    pa lagano pud kuce, taman da se provozamo fino i da ja iskoristim priliku kad sam vec vidio Andrijino lijepo selo da mu pokazem i moje "nausput".
    Krenusmo mi da se pozdravljamo sa babom. baba ne da da se ide no veli da sacekamo malo i da podjemo snjom...Mi za njom, kad ona fino direktno iz bureta domacega crmnickoga vina
    natoci dvije boce po 2 litra i dade mene i Milanu da nosimo kuci, red je jer smo joj prvi put u kucu bili pa da ispostujemo svi stare nase obicaje...Zahvalismo se, pozdravismo i krenusmo polako.
    Picimo mi i uzivamo, motori predu to sto mogu, ja isprobavam Versysa tamo-ovamo kako se vozi i sto sve moze, ne vjerujem mu jos pa se upoznajem polako snjim...I tako se popesmo do Ljubotinja
    (mojeg sela), stadosmo na par mjesta, uzivali u pogledu na jezero i na Vranjinu, udjosmo u par sela jer nam je bilo interesantno da malo skrenemo i vidimo...ne zurimo nidje.
    Zavrsismo mi sa uzivanjem i napokon se odlucismo da ga nagazimo i opalimo kuci. Posle jedno 3-4 km vidim ja nesto nije u redu sa zadnjim tockom, ja se okreni kad imah sto vidjet!
    Pukla mi je guma!





    E kukala ti majka sto cu da radim sad , nidje kuce okolo, daleko je i Rijeka Crnojevica a kamoli Podgorica ili Cetinje a da ZLO bude vece - NEDJELJA!
    MI NARAVNO NIKAD NISMO NI POMISLILI DA BI TREBALO KUPIT CEPOVE (SET ZA KRPLJENJE GUMA), svi smo presli po 20-30 hiljada kilometara po raznoraznim vukojebinama i nikad nam ne puce guma
    pa nikad nismo ni razmisljali o tome i evo KONACNO da nas nesto dobro UDARI PO GLAVI, PA DAKO SVATIMO!
    Mi fino stadosmo i pogledaj malo bolje, zabio se ostar kamen u nju, da su ga klesali nebi ga ljepse isklesali za busenje guma sve mu ebem :mrgreen: .
    Nema nam mrdanja vidim ja, nema sto no da vidimo sto se moze uradit. Te ja uzeh telefon da zovem bilo koga. Gledam ja u IMENIK...a veli Andrija, aj ti samo ti gledaj u imenik znam ja sto cu!
    Ja se obrni kad on fino poce da skuplja grane i raznorazna drva da nalozi vatru (sto ti je iskustvo, zna je da nam ne gine jedno fino vece u vukojebinu na temperaturu ispod nule dok se na snadjemo ).


    Nasmijasmo se ja i Milan, ja poceh da obrcem brojeve, kakvi, sanse nema da se mogu cepovi za krpljenje guma idje nac, ili ih niko nema ili se nemaju dje kupit jer je NEDJELJA!
    Pocesmo i mi da pomazemo, vidimo mi koliko je sati, smrkava se polako a zima pocela da steze to sto moze...te mi grane u ruke i polako zajedno...







    Posle sat vremena neuspjesnog nalazenja ikoga ko nam moze pomoc, sjetih se da ima jedan momak kod servisa Bozovica sto zivi na konik da drzi jednu malu radionicu dje pere kola i montira gume na auta
    i ujedno tu zivi. Te ja zvah kumaru da podje do njega, da covjeku zakuca na kucu, da mu objasni situaciju i da ga pita ima li te cepove oganj ih zapalio da nam da i svu tu opremu za krpljenje da se spasavamo.
    Ka zainat kum ne moze jer mu je to jedino auto sto ima u taxi a nije u smjenu no mu vozac pa je reka tome vozacu da podje do toga momka kako sam mu ja objasnio i vidi moze li sto ucinjet.
    Podje taj momak kod toga, i na NASU SRECU je imao sve sto treba, momak stvarno maksimalno korektno cim je cuo da nam je frka, sve dade bez pitanja.
    Mi se u medjuvremenu sjetismo onoga VINA sto nosimo u kofere, dvije boce po 2 litra (malo li je ), te mi pocesmo da pravimo SOW od svega toga, napravismo atmosferu,
    poceli da vrtimo onu bocu u krug dok je nismo popili. Mi fino uzmi drugu iz Milanovog kofera, ka stek da vadimo . Vatra pri kraju moramo jos drva nalagat no nema vise grana okolo
    sad moramo da BEREMO, ne smijemo je pustit da se ugasi, ufati nas vec noc a zimaaaa okid, cim se malo odmaknes od vatre!





    Te mi beri sve sto smo mogli dofatit, penji se uz ona brda, ne vidi se nista pa pali motore i farove uperi da vidimo da nam neki vuk ne dodje da se grije snama :mrgreen:,
    cuju se neki zvukovi, lome se grane, sto je ovo kukala ti majka te mi TURIRAJ MOTORE da prepanemo "TO NESTO" sto god da je, samo da se ne primice! hahahahahahahahahhahahahaa
    Ostalo je jos da nam NEKO DONESE TAJ PRIBOR da zakrpimo tu gumu i da bjezimo odatle pud kuce. Veli Andrija: ne valja taj tvoj kum nista, sad cu ja da zovem mojega kuma te se mi tu raspravljaj malo
    ciji je kum bolji u ovako "izvanrednim situacijama" uz osmijeh...On zovnu svojeg kuma Igora, inace naseg kolegu bajkera (i mojeg druga, nije neki cojek ali se pokaza zaisto ljudinom,
    ovim putem mu fala ka bratu te nas je spasio) te ga povezasmo sa ovim momkom koji je uzeo pribor da se nadju kod Hrama, da mu da taj pribor i da nam donese u Ljubotinj.
    Mi smo se zaglavili odprilike jedno 5 kilometara kad se ide od Rijeke Crnojevica starim putem pud Virpazara.
    Nas je uveliko vec mrak ufatio kao sto rekoh prije, prs` pred oko se ne vidi, zima okid, ne mozemo dospjet da beremo drva koliko brzo gore te mi vidjeli odnio vrag salu, uozbiljismo se malo,
    trazi sto vise drva da nalozimo, da imamo vatru i da se grijemo dok Igor ne dodje...











    Kad smo vec znali da smo problem rijesili i da je Igor krenuo pud nas, da nas od polaska kuci dijeli sat-dva vremena
    mi opet udarismo na zajebanciju i po onome vinu, pomenusmo kako nam nebi bilo lijepo ovako da se nije desilo ovo sto se desilo, ipak je to avantura a mi smo uvjek bili avanturisti...
    ...No lako nam se tjesit bilo i prdnjavit (kad smo zavrsili posa), ali prijalo nam je da dizemo sami sebe .
    Na kraju dolazi Igor kao SPAS iz te vukojebine:





    Te ga mi fino odma ugostismo kako valja i dolikuje sa domacim crmnickim vinom :mrgreen:





    Posle toga fino uzesmo i zakrspismo gumu, napumpasmo i krenusmo polako pud Podgorice.
    Probasmo malo motore onako "zagrijani" od vina od Rijeke do magistrale...tu me je Versys po tih krivina mogu vi rec vec odusevio, no da ne duzim dalje.


    Dakle cilj, apel na sve bajkere i naravoucenija ove price je bila da skrenem paznju svima koji nemaju sa sobom kad idu nedje SET ZA KRPLJENJE GUMA,
    da ga pod HITNO kupe i nidje ne idu bez njega jer se vrlo brzo jedna najobicnija voznjica na pogresnom mjestu u pogresno vrijeme moze pretvoriti zaista u veliki problem!
    Mislim da je ovo jedan od NAJNEOPHODNIJIH stvari koje moramo imati sa sobom dje god da idemo.


    To bi bilo to i naravno zahvaljujem se ekipi koja je bila samnom na lijepom druzenju i voznji!


    P.S. Ovo su slike slikane sa Andrijinim telefonom i kao sto vidite sve je on slikao pa je tako ostao uskracen za koju njegovu sliku,
    ali je i Milan sa svojim telefonom slikao njega i sve okolo pa se nadam da ce i on izbacit kad bude mogao, njegovu verziju.
    Last edited by N-I-K-O; 14-02-12 at 00:21.

  2. #2
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    kuku jos jedan iz ljubotina....................
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    kuku jos jedan iz ljubotina....................
    Sto imas ti protiv Rijechke nahije?

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,685
    Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    219
    Thanked in
    95 Posts

    Default

    Dje ima da se kupi taj set?
    Je li taj focus na prodaju?

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Ima po ovih prodavnica auto djelova svudje ja mislim i to za smijesne pare. Ja mislim da cijeli taj set za krpljenje, dodje 5-6 gumica za 5-6 krpljenja i onaj siljak i sve, mislim da kosta sve oko 10 eura, najvise 15.
    Stvarno je to jedna najobicnija glupost koja kosta smijesne pare i jedan od najneophodnijih stvari koje jednostavno MORAMO nosit sa sobom, zlu ne trebalo!
    Vodjen ovim iskustvom (ne ponovilo se vise nikad iako je sve na kraju OK bilo i dobra zajebancija i sve), to je prva na listu stvari koje moram kupit cim ovo vrijeme prodje!

    P.S. Focus JESTE na prodaju i to za neke smijesne pare.
    Evo ti broj telefona: 068/558-701 Igor

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,685
    Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    219
    Thanked in
    95 Posts

    Default

    E pa javi dje si kupio, pa na gotovo da se ide! :P
    Focus je dizel!

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Ovako izgleda ovaj set sto cu da narucim preko Louis-a na ovom linku:
    http://www.louis.de/_20c332076c486698b148e283e9c9ea5efc/index.php?topic=artnr&artnr=10032076



    Ovo cu da narucim i da pocinem.

  8. #8
    Join Date
    May 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    378
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Verzija iz Milanovog telefona


















  10. #10
    Join Date
    May 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    378
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a kako smo zgodni :friendly_wink:

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stage6 View Post
    a kako smo zgodni :friendly_wink:
    Staaaaaari....

  12. #12
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,265
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Na svaki sliku dimish, kao Ciro uz Sutorman
    A G meneee :/

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Ja sam ti stari dimnjak, na leb bi ga namaza da mogu

    Baj D Vej - Narucih ovaj set, pa neka puca sad ako ce po cijeli dan (Daleko bilo)

  14. #14
    Join Date
    May 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    378
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    trebao si narucit i jednu sjekiru za pod sic :P

  15. #15
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ako si kod janka narucio dobices ga u decembar mozda sledece godine ;p
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  16. #16
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,265
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Hahahahah,pukne guma u avgust,evo ga Janko za Novu sa setom )

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,390
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Uh vrlo neprijatna situacija sa gumom....ja odavno taj set nosim jer sam cuo na jednoj voznji horor pricu o puknutoj gumi.....istog sekunda sam ga narucio sa Luisa....bih li umio da ovo zakrpim..vjerovatno ne ali makar ga imam....

    mada jesam gledao na you tube kako se to radi......najvise volim da ne pukne LMAO
    You are born. And you die. And if you are very lucky in between you get to ride motorcycles.

  18. #18
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    886
    Thanks Thanks Received 
    276
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    sve se nosi, sve se nosi...



    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,390
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    A evo i kako se to radi


    You are born. And you die. And if you are very lucky in between you get to ride motorcycles.

  20. #20
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,604
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Svaka chast za tekst i za preporuku...jer ovo stvarno treba uvijek imat kod sebe za ne daj Boze

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Nista prostije i jednostavnije i da manje kosta nema od ovoga seta za krpljenje guma.
    Najveca je glupost ostat u neku vukojebinu zbog toga i o jadu se zabavljat...
    Meni je ovo trebalo da se desi da bi me "pokrenulo", ovo je apel na sve bajkere da nebi dosli u istu situaciju nego da nauce iz moje greske
    i fino kupe 20 eura cijeli ovaj set i pocinu za vazda, dje god da odu.
    Sto se samog krpljenja tice, nikad ni jedan od nas ni jednu gumu nije zakrpio i zakrpili smo je za 10 sekundi.
    Nema filozofije samo se ubode ova gumica sa siljkom u mjesto dje je pukla i napumpas. Sve ukupno minut posla!
    Goran je super klip postavio, taman da svi znaju kako se radi - ne desilo se.

  22. #22
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobro si ti u stanju da pises jutros
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  23. #23
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    mislim da bi treba da pocnes da pises putopise..
    dobra prica, dobro ispricana..

  24. #24
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FiX View Post
    mislim da bi treba da pocnes da pises putopise..
    dobra prica, dobro ispricana..
    jes' ... no treba da krene nedje malo dalje od nahije ....
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    ahahahahahahahhahaahha cigan!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. testovi za voznju
    By RATM in forum Sve i svašta
    Replies: 10
    Last Post: 14-03-14, 23:18
  2. Automobilizam - topic za shalu (off i on topic)
    By verbalni_fajter in forum Automobilizam
    Replies: 10
    Last Post: 18-03-11, 01:14
  3. Replies: 44
    Last Post: 21-08-10, 22:53
  4. K: Kamera za voznju u rikverc
    By jooly in forum Ostali oglasi
    Replies: 9
    Last Post: 16-03-10, 08:04
  5. Put sa motorima MNE - ITA - MNE
    By marinr in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 8
    Last Post: 22-07-08, 17:08

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •