Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 51 to 67 of 67

Thread: Libija: drugo poluvrijeme

  1. #51
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    Generalizacije, pa još i ako su potpomognute ličnim nedostacima (NEkulturom), predrasudom... upravo i dovode do ovakvih tvojih (NE mali broj) zaključaka.

    Iako se čini drugačije, tu je jedan od gorepomenutih uzročnika i više nego zadovoljen i dovoljan. Pa ko ne vidi... neka malo bolje pogleda
    Šta sam ja to generalizovao. Libijci JESU uništili SVOJU zemlju (niko ih nije okupirao ) i sad traže da ih civilizovane zemlje (poput pomenute Njemačke ) primaju bez ikakvog pitanja ili kriterijuma
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  2. #52
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Zapad urniše Ukrajnu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pričaš o istom onom daaalekom-daalekoom zapadu (još zapadnije od USA ) koji je aneksirao dio Ukrajne ?
    Cemu toliki uzvicnici, da ostavite utisak cudjenja ?
    Nije zapad aneksirao nista jos uvijek, Rusija je uzela nazad Krim, zapad ne smije nista aneksirati, tek kad Rusija zavrsi povracaj nekih oblasti onda zapad neka aneksira.

  3. #53
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Naravno da imam pravo da osuđujem. Kažu da su Jugoslaviju i Libiju rasturili stranci. Ja pitam kako ćeš rasturiti normalan narod ? Da li mislite da sad par zemalja odluči da im odgovara razturenana Švajcarska da li bi mogli zaludjeti Švajcarce ?


    NATO nije kročio nogom na tlo Libije dok pičvajz nije završen . borbe su bile između libijaca i Al Kaide sa jedne strane i libijaca sa druge
    Apsolutno si u pravu jer kad nadjes neku budalu lako ćes ga nagovoriti da gadje bubuljima u komsijin prozor, ali budi maher pa nagovori normalnu osobu. Sve Libijce pod hitno treba ekspedovati nazad pa neka uzivaju u proljeću koje sami sebi napravili a ne protestuju i traze socijalu u drugoj drzavi. U Lampeduzu im bilo toplo, u Berlinu hladno i boje se snijega.. ma najbolje da iz stanova isćeraju domaće a njima ugrade klima uredjaje debelu socijalnu pomoć jer nijesu navikli da rade pa da se ne premore

  4. #54
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Šta sam ja to generalizovao. Libijci JESU uništili SVOJU zemlju (niko ih nije okupirao ) i sad traže da ih civilizovane zemlje (poput pomenute Njemačke ) primaju bez ikakvog pitanja ili kriterijuma
    Generalizacija je jasna... ne mogu se krivci jednačit se izbjeglicama, a KAMOLI semantički!

    A to da su Libijci sami svoju zemlju uništili, to je isto kao i ja da rečem da mogu da letim na sopstvenom prdežu (oprosti na poređenju, ali meni tvoja kategoričnost po pitanju Libije mnogo vulgarnije zvuči). Zaista ne mogu da se otmem utisku da se služiš onom maksimom - ""ŠTO VEĆA LAŽ - TO SE U NJU PRIJE POVJERUJE"
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  5. #55
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Cemu toliki uzvicnici, da ostavite utisak cudjenja ?
    Nije zapad aneksirao nista jos uvijek, Rusija je uzela nazad Krim, zapad ne smije nista aneksirati, tek kad Rusija zavrsi povracaj nekih oblasti onda zapad neka aneksira.
    Rusija je "uzela" nazad svoj Krim i još čopila od Ukrajne ali će joj želja bit'. No' su sad fino podvili repiće
    Last edited by Rakun; 17-12-14 at 00:55.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  6. #56
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    Generalizacija je jasna... ne mogu se krivci jednačit se izbjeglicama, a KAMOLI semantički!

    A to da su Libijci sami svoju zemlju uništili, to je isto kao i ja da rečem da mogu da letim na sopstvenom prdežu (oprosti na poređenju, ali meni tvoja kategoričnost po pitanju Libije mnogo vulgarnije zvuči). Zaista ne mogu da se otmem utisku da se služiš onom maksimom - ""ŠTO VEĆA LAŽ - TO SE U NJU PRIJE POVJERUJE"
    Da li smo ja i ti ratovali u Libiji ili su se libijci međusobno krljali i na kraju ubili onog jadnika koji ih je opismenio i pružio im život dostojan ljudskog bića ? Tako da... DA, libijci su krivi za stanje u Libiji I NIKO DRUGI, isto kao što su naši očevi i majke krivi za raspad Jugoslavije
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  7. #57
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    684
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Има ту логике. И у Либији и у Југославији се народ осилио. А постоји само један начин да се народ осили, а то је да лако пролази у животу. Мало рада а пуно резултата. Тако је било и у Југи. И онда просто људи помисле да су они генијалци и да могу још да измузу од система па крену да се играју револуције. И наравно, куда крене народ кад се осили него директно на вођу. Ни на министра, ни на полицајца ни на судију.

    Али ако постоји један дивна ствар код револуције, иначе ми мрске, а то је да она увијек казни своје покретаче. И то врло сурово. Баш као што су и у Совјетском Савезу само пар година након револуције већ правили Цара од блата, баш тако данас у Либији се дешава исто. Но, још се нису опасуљили. И даље многи сматрају да се ради о прелазној фази.

    А колико је Гадафи наиван био само говори чињеница да од силних паруљина од нафте није саставио нити један поштен ескадрон модерних војних авиона. Толика диктаторчина је био, да му је војска била пустињска герила

  8. #58
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Rusija je "uzela" nazad svoj Krim i još čopila od Ukrajne ali će joj želja bit'. No' su sad fino podvili repiće
    Libija je tema, tamo je bilo capavanja, nadam se da ce biti zelja i podvijenih repova, a sto se tice Krima rezultati referenduma su vise nego jasni. Neka ti bajni oslobodioci, demokrate, spasioci i ne nam kako ih jos vi obozavatelji nazivate rspisu referendum u Libiji, Iraku, Avganistanu, Siriji ... pa cemo raspraviti dalje, do tada uzivajte i zivi bili.

  9. #59
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Da li smo ja i ti ratovali u Libiji ili su se libijci međusobno krljali i na kraju ubili onog jadnika koji ih je opismenio i pružio im život dostojan ljudskog bića ? Tako da... DA, libijci su krivi za stanje u Libiji I NIKO DRUGI, isto kao što su naši očevi i majke krivi za raspad Jugoslavije
    Ne kažem da narod nije doveo do toga svojim ćutanjem... politički prevedeno - ODOBRAVANJEM!

    Ali onda zaslužni sinovi sljedećih državnih uređenja definitivno imaju čime da se pohvale, a na četvrtome mjestu je i naša nekadašnja "drugarica" (a vala i sadašnja!) Slovenija...
    http://travel.amerikanki.com/most-peaceful-countries-in-the-world/4/



    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  10. #60
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    Ne kažem da narod nije doveo do toga svojim ćutanjem... politički prevedeno - ODOBRAVANJEM!

    Ali onda zaslužni sinovi sljedećih državnih uređenja definitivno imaju čime da se pohvale, a na četvrtome mjestu je i naša nekadašnja "drugarica" (a vala i sadašnja!) Slovenija...
    http://travel.amerikanki.com/most-peaceful-countries-in-the-world/4/
    Moram priznati da ne kapiram šta si htio reći sa ovim pominjanjem Slovenije
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  11. #61
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Libija je tema, tamo je bilo capavanja, nadam se da ce biti zelja i podvijenih repova, a sto se tice Krima rezultati referenduma su vise nego jasni. Neka ti bajni oslobodioci, demokrate, spasioci i ne nam kako ih jos vi obozavatelji nazivate rspisu referendum u Libiji, Iraku, Avganistanu, Siriji ... pa cemo raspraviti dalje, do tada uzivajte i zivi bili.
    Nisam ni jednom jedinom riječju osporio referendum. Problem je divljanje na ostatku teritorije
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  12. #62
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Moram priznati da ne kapiram šta si htio reći sa ovim pominjanjem Slovenije
    Slovenija naša dežela, ne može a da joj se ne pozavidi... prva se odvojila (relativno mirno), i vrlo brzo... sve u svemu odličan pokazatelj DA - jednog jedinog preklapanja sa Libijskom krizom naša kriza imala nije, osim da su se u oba slučaja materijalno i oružano pomagale marginalizovane nacionalne i vjerske frakcije eksponenata.

    NATO nije kročio nogom na tlo Libije dok pičvajz nije završen . borbe su bile između libijaca i Al Kaide sa jedne strane i libijaca sa druge
    Dok je u Libiji iskra ludila iskočila 15. februara a već 17. marta odobreno uspostavljanje zabrane leta... a već 19. marta - poslije nepunih mjesec i četiri dana dana otpočelo bombardovanje...
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  13. #63
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Evo popisa 10 fingiranih laži sa kojima su imperijalisti i njihove sluge denuncirali Pukovnika i njegovu vlast. Sada nema Pukovnika, a ni zelenog otpora nažalost, ni u tragovima. A u Libiji baš sve cvjeta od harmonije, sreće i prosperiteta u svakom kutku zemlje. Eh ti "diktatori".......

    Deset laži o GADAFIJU i njegovim ljudima kojima su nas trovali strani mediji
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  14. #64
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    62
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jedini covjek koji je drzao Libiju u miru je sramno ubijen .Manjina uz pomoc amerike je svrgnula sa vlasti MuammaraGaddafia i tu vise mira nema .

  15. #65
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    Evo popisa 10 fingiranih laži sa kojima su imperijalisti i njihove sluge denuncirali Pukovnika i njegovu vlast. Sada nema Pukovnika, a ni zelenog otpora nažalost, ni u tragovima. A u Libiji baš sve cvjeta od harmonije, sreće i prosperiteta u svakom kutku zemlje. Eh ti "diktatori".......

    Deset laži o GADAFIJU i njegovim ljudima kojima su nas trovali strani mediji
    Iii,šta sa tim ? Šta zabolje Libijce za to šta se piše u zapadnim medijima kada znaju da ništa od toga nije tačno ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  16. #66
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Iii,šta sa tim ? Šta zabolje Libijce za to šta se piše u zapadnim medijima kada znaju da ništa od toga nije tačno ?
    Zaboravljaš da je zapad svoje laži o Gadafiju malo pogurao i sa bombama po Libiji.
    To već zna biti prilično uverljivo.
    Libijci imaju pravo da se pitaju zašto je zapad bombardovao njihovu zemlju i ostavio je u haosu nakon toga.

  17. #67
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,679
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Buđenje Zelenog otpora, Bengazijem se ponovno ori "Samo Bog, Muamar i Libija!" - vlasti pucnjavom prekinule veliki pro-Gaddafi skup, na skupu u Kairu pojavio se Dr. Moussa Ibrahim

    Veći broj pro-Gaddafi prosvjednika izašli su jučer na ulice istočnog libijskog grada Bengazi kako bi zahtjevali puštanje na slobodu njegovih sinova. Podsjetimo, prije tjedan dana sinu pokojnog lidera Libije Muammara Gaddafija, Saifu Gaddafiju, određena je smrtna kazna. Ta vijest ponovno je pokrenula tzv. Zeleni otpor, odnosno pro-Gaddafi lojaliste kojih u Libiji ima još mnogo, ali i izvan nje.

    Naime, prvi veliki pro-Gaddafi prosvjed održan je prije nekoliko dana u Kairu gdje se pojavio i glasnogovornik tadašnje Gaddafijeve Vlade, Dr. Moussa Ibrahim, čovjek koji je do posljednjeg dana svijetu pojašnjavao što NATO agresija čini njegovoj zemlji.

    Sada su pro-Gaddafi prosvjedi buknuli i u Bengaziju, gradu gdje je sve zapravo i počelo u veljači 2011. godine. Islamistički militanti koji i dalje vladaju ovim gradom otvorili su jučer vatru na pro-Gaddafi prosvjednike. No, na skupu se ponovno orio poklič "Samo Bog, Muammar i Libija!". Prosvjednici su nosili stare libijske zelene zastave.







    http://www.advance.hr/vijesti/budenj...oussa-ibrahim/
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Drugo lice ljubavi
    By cupka in forum Ljubav
    Replies: 59
    Last Post: 05-07-08, 09:54
  2. Drugo pitanje
    By hacker_nk in forum CdM Arhiva
    Replies: 7
    Last Post: 31-08-06, 03:04
  3. Ne preostaje nista drugo
    By Amerikanac in forum CG dijaspora
    Replies: 27
    Last Post: 04-05-06, 18:38
  4. Jedno ili drugo
    By apsolutno_nemoguca in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 12
    Last Post: 18-03-04, 03:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •