View Poll Results: Legalizovati lake droge?

Voters
270. You may not vote on this poll
  • Da

    186 68.89%
  • Ne

    84 31.11%
Page 31 of 48 FirstFirst ... 2127282930313233343541 ... LastLast
Results 751 to 775 of 1187

Thread: Legalize Marijuana

  1. #751
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @AltaMarea88
    sjutra ne budes li svoju djecu ucila da se drogiraju ima svasta da ti recem.. i eventualno, uz svo postovanje da te pljunem u lice.
    istrajan budi.

  2. #752
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Upotreba u medicinske svrhe je nešto sasvim drugačije, i ako to ljekar prepiše zna se da više ništa ne može pomoći, i da je pacijent postao imun na morfijum.
    Ali nema opravdanja za prodavanje ulja od kanabisa koji navdno liječi rak (znam osobu koja je to nabavila za svog oca) pa nije pomoglo...
    Ako je postao imun na morfijum, tesko da ce mu kanabis pomoci, jer slabije djeluje na organizam od njega. On ti je skrenuo upravo paznju na to, da je morfijum u upotrebi, a kanabis ne. Da bi trebala imati to na umu.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  3. #753
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Koliko znaš osoba koje su sve počele od lakih droga pa završile na teške? Jeste li ikad saslušali /pročitali ispovijesti onih koji su na liječenje od zavisnsoti droge, kako su počeli?
    Trebamo li omladini na izvolite da stavimo dostupnost droge?
    Argument je besmislen. Koliko ti znaš ljudi koji su ubili nekoga a da prije toga nijesu nisu počinili krivično djelo.
    Samim tim što je van zakona primamljiva je, pogotovo mlađim generacijama koje su buntovnici po difoltu.
    Nego sve je to već rečeno i ranije u temi pretpostavljam, mrzi me da listam.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  4. #754
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    17,053
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,589
    Thanked in
    2,302 Posts

    Default

    Ladno Boginja koja, po sopstvenom ponosnom priznaju, marihuanu nit pušila nit mirisala objašnjava čovjeku da nije marihuana to što je probao, nego nešto sa placebo efektom. Seems legit.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  5. #755
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Pada kvota na odlazak Boginje sa foruma u narednom periodu.
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  6. #756
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 1ucid View Post
    @AltaMarea88
    sjutra ne budes li svoju djecu ucila da se drogiraju ima svasta da ti recem.. i eventualno, uz svo postovanje da te pljunem u lice.
    Uz dužno poštovanje, ne znaš što zboriš. Siguran sam da se sjutra legalizuje kanabis da bi prvi probao.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  7. #757
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Ladno Boginja koja, po sopstvenom ponosnom priznaju, marihuanu nit pušila nit mirisala objašnjava čovjeku da nije marihuana to što je probao, nego nešto sa placebo efektom. Seems legit.

    Zamisli placebo efekat

    Dileri mi prodavali mentu umjesto vune
    One Ring to Rule them all...

  8. #758
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Albatros View Post
    Pada kvota na odlazak Boginje sa foruma u narednom periodu.
    Žao mi je, ali se nemoj kladiti jer ćeš izgubiti.
    Upravo mi je forum postao jako interesantno mjesto, da vidim na kom stupnju kvazi vrijednosti smo trenutno.

    Došlo je vrijeme da su normalni nenormalni, a nenormalni se tapšu po ramenu kao normalni. In je očigledno sve ono što te uništava, a OUT sve ono što čuva tvoje mentalno i fizičko zdravlje.

    Očekujem u narednom periodu da je i ubiti, silovati, zlostavljati žene i sve ostalo nasilno ispravno.

  9. #759
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    3,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nekad, za svoje dobro, trebamo znati stati, ma kako nam se činilo da smo u pravu.

  10. #760
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Žao mi je, ali se nemoj kladiti jer ćeš izgubiti.
    Upravo mi je forum postao jako interesantno mjesto, da vidim na kom stupnju kvazi vrijednosti smo trenutno.

    Došlo je vrijeme da su normalni nenormalni, a nenormalni se tapšu po ramenu kao normalni. In je očigledno sve ono što te uništava, a OUT sve ono što čuva tvoje mentalno i fizičko zdravlje.

    Očekujem u narednom periodu da je i ubiti, silovati, zlostavljati žene i sve ostalo nasilno ispravno.
    Uf, kako loše poređenje.
    Izuzetno je mali broj onih koji su agresivni pod dejstvom trave. Ja bih je dijelio nervoznima i isfrustranima, i nabudženima prije nego krenu na ulicu, autom ili u grad.
    Gratis. I rizle će dobit.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  11. #761
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Uf, kako loše poređenje.
    Izuzetno je mali broj onih koji su agresivni pod dejstvom trave. Ja bih je dijelio nervoznima i isfrustranima, i nabudženima prije nego krenu na ulicu, autom ili u grad.
    Gratis. I rizle će dobit.
    I Sikija Albanaca da mota da se ne muche

    Glupo je pricati uopste o travi kao o opojnoj supstanci. Zemlje svijeta malo po malo legalizuju, jer u principu ne postoji stetan efekat koji trava izaziva dok su potpuno legalni Alkohol, cigarete, steroidi, kreatini, preparati za mrsavljenje koje bukvalno ne znas sta ti prije raznosi...

    I onda dodje bogica i kaze "stupanj kvazi vrijednosti"...

    Neveruem
    One Ring to Rule them all...

  12. #762
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Jedva čekam da za nekog kažu umro je od trave.
    Ma smiješna je sva ta priča. Trava je jedina biljka koja je van zakona.
    Ne ubija pištolj druge ljude. Sve je do čovjeka. I kiwi ako ga pojedeš više doći će ti zlo pa nije zabranjen. Jesam li dobro napisao kiwi?
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  13. #763
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Žao mi je, ali se nemoj kladiti jer ćeš izgubiti.
    Upravo mi je forum postao jako interesantno mjesto, da vidim na kom stupnju kvazi vrijednosti smo trenutno.

    Došlo je vrijeme da su normalni nenormalni, a nenormalni se tapšu po ramenu kao normalni. In je očigledno sve ono što te uništava, a OUT sve ono što čuva tvoje mentalno i fizičko zdravlje.

    Očekujem u narednom periodu da je i ubiti, silovati, zlostavljati žene i sve ostalo nasilno ispravno.
    Ja nikad nijesam konzumirao travu i ne mogu da vjerujem šta pišeš na ovoj temi. Koliko neinformisanosti i prenesenih priča iz čaršije i pored, po tvojoj priči, toliko pročitanih tekstova o tome.

    Marihuana može poslije dugoročnog, tačnije dugogodišnjeg konzumiranja (u velikim količinama) imati neka dejstva na pojedinca, kao blaga usporenost (da tako kažem laički), poremećaj kratkoročne memorije i koncentracije. Naglasak da može, a ne da mora, kao što praktično svi koje znam da je uzimaju nemaju te nuspojave. Jedna osoba mi se požalila da joj je koncentracija opala i teže se sjeća nekih stvari, kao npr đe je ostavila trenerku u kući, ključeve...ali to je vjerujem više zbog toga što ta osoba u životu ništa ne radi, pa mozak inače ne trenira i ne forsira ga.

    Ja koji nikakve supstance ne uzimam imam te probleme, koji nestanu čim mozak više aktiviram, na primjer učim nešto aktivnije.

    Da sumiram, ja kao čovjek koji nije konzument, nemam ništa protiv marihuane i za legalizaciju sam.
    Last edited by Albatros; 17-10-15 at 18:03.
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  14. #764
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    1,808
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    51
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Upotreba u medicinske svrhe je nešto sasvim drugačije, i ako to ljekar prepiše zna se da više ništa ne može pomoći, i da je pacijent postao imun na morfijum.
    Ali nema opravdanja za prodavanje ulja od kanabisa koji navdno liječi rak (znam osobu koja je to nabavila za svog oca) pa nije pomoglo...

    Treba li da se promoviše marihuana kao lijek protiv nekog vida depresije koji služi za opuštanje (eto ti primjer Gandalf_White ako je uopšte pušio marihuanu a ne neki duvan) , i ko zna sve čega.

    Koliko znaš osoba koje su sve počele od lakih droga pa završile na teške? Jeste li ikad saslušali /pročitali ispovijesti onih koji su na liječenje od zavisnsoti droge, kako su počeli?
    Trebamo li omladini na izvolite da stavimo dostupnost droge?

    Koja to institucija reklamira ulje od kanabisa kao sredstvo kojim se liječi rak? Ne računajmo ove ljekove iz tegli koje prodaju u Tender oglasima a navodno liječe sve: od uraslog nokta, preko side, do raka i neuspjeha fudbalske reprezentacije. Ta tvoja poznanica je očigledno bila obmanuta od strane nekog ko joj je i prodao to ulje, odnosno pogrešno joj je prezentovano šta može da očekuje. Čak i da nije tako, ne može se na osnovu jednog slučaja donositi opšti sud.

    Nisam baš svjedok da se omladini, institucionalizovano makar, pomaže u nabavci kokaina, heroina i ostalog. Ali ne samo ja no svi smo svjedoci da ta ista omladina neobično lako dolazi i do cigareta i do alkohola, koje su prave pošasti po zdravlje, zar ne? Pa opet, niko ne govori o nekoj sveopštoj zabrani njihovog korišćenja.

    I ne mogu se tako stvari posmatrati, ko je s čim počeo. Tu se više radi o karakteristikama ličnosti, o nekim duhovnim prazninama koje se probaju popuniti, na pogrešan način svakako, o nekoj nesrećnosti duše, depresivnim crtama karaktera, odbačenosti, nevoljenosti, beznađu i još koječemu. Neko nalazi utjehu u suzama, neko u huliganstvu, drugi već u, šta ti ja znam, u stvaralaštu (''Kad nisam očajan, ja ne valjam ništa''). Pitanje je samo mentalnog sklopa. Hoću reći, nije dovoljno kazati: aa, marihuana, gotov si, ima da te pronađu bez svijesti, s uskim zenicama.

    Da ne budem nedorečen, nisam u ''pro-heroin'' taboru. Samo sugerišem da moramo dozvoliti da i o toj marihuani saznamo šta se ima saznati i da vidimo da li je i kako možemo iskoristiti u pozitivne svrhe.

  15. #765
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Vjerujem ista rasprava bi se otvorila i da se povede priča je li bolji burek sa sirom ili sa mesom.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  16. #766
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DzekOfAllTrades View Post
    Koja to institucija reklamira ulje od kanabisa kao sredstvo kojim se liječi rak? Ne računajmo ove ljekove iz tegli koje prodaju u Tender oglasima a navodno liječe sve: od uraslog nokta, preko side, do raka i neuspjeha fudbalske reprezentacije. Ta tvoja poznanica je očigledno bila obmanuta od strane nekog ko joj je i prodao to ulje, odnosno pogrešno joj je prezentovano šta može da očekuje. Čak i da nije tako, ne može se na osnovu jednog slučaja donositi opšti sud.

    Nisam baš svjedok da se omladini, institucionalizovano makar, pomaže u nabavci kokaina, heroina i ostalog. Ali ne samo ja no svi smo svjedoci da ta ista omladina neobično lako dolazi i do cigareta i do alkohola, koje su prave pošasti po zdravlje, zar ne? Pa opet, niko ne govori o nekoj sveopštoj zabrani njihovog korišćenja.

    I ne mogu se tako stvari posmatrati, ko je s čim počeo. Tu se više radi o karakteristikama ličnosti, o nekim duhovnim prazninama koje se probaju popuniti, na pogrešan način svakako, o nekoj nesrećnosti duše, depresivnim crtama karaktera, odbačenosti, nevoljenosti, beznađu i još koječemu. Neko nalazi utjehu u suzama, neko u huliganstvu, drugi već u, šta ti ja znam, u stvaralaštu (''Kad nisam očajan, ja ne valjam ništa''). Pitanje je samo mentalnog sklopa. Hoću reći, nije dovoljno kazati: aa, marihuana, gotov si, ima da te pronađu bez svijesti, s uskim zenicama.

    Da ne budem nedorečen, nisam u ''pro-heroin'' taboru. Samo sugerišem da moramo dozvoliti da i o toj marihuani saznamo šta se ima saznati i da vidimo da li je i kako možemo iskoristiti u pozitivne svrhe.
    Ulje od kanabisa naravno da nije kupljeno u apoteci, nego je nabavljeno iz drugih izvora, koji vješto manipulišu i naplaćuju to kao lijek protiv raka.

    Nema mjesta gdje nisam pročitala da su cigarete i alkohol zabranje mlađim licima od 18 godina, a to što oni uspijevaju da dođu do istog, su drugi problemi i nedgovornost ljudi koji direktno to maloljetnicima prodaju.

    Ako se medicinski dokaže, da marihuana može ostvariti određene pozitvne efekte kod određenih pacijenata, onda je i logično da će se koristi u medicinske svrhe ali da se zna kome i kako.
    Ne za primjere da bi se neko navodno opustio tako što će da se naduva, ili da bi mu se popravilo raspoloženje pa će da uzme ekstazi ili speed ili ko zna šta već.
    Drago mi je što si spomenuo različite psihološke profile, jer osobe koje bez medicinski opravdanih razloga (koji nisu pod nepodnošljivim bolovima) , posegnu za tim su labilne ličnosti, a tu već postoji velika opasnost da takva osoba sa lakih droga pređe na teške.

    Danas kaži alkoholičaru da ima problem sa pićem pa će te napasti da nema, ili narkomanu da je zavistan od droge. Za neke stvari ne trebamo zatvarati oči, ali se slažem i da ne trebamo gledati usko.
    Ponavljam ti, da se medicinski dokaže (a možda i već postoji) opravdnost za korišće marihuane kod određenih pacijenata ko bi imao sa tim problema.

    Samo treba jako dobro razgračini gdje može da koristi a kome uništava život.

  17. #767
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,146
    Thanks Thanks Given 
    5,712
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Nema mjesta gdje nisam pročitala da su cigarete i alkohol zabranje mlađim licima od 18 godina.
    Da li ovdje neko propagira prodavanje marihuane maloljetnicima, pa je potrebno ovo isticati?????

    Alkohol i duvan se slobodno prodaju punoljetnim licima i visestruko je dokazano da su stetni.

    Mislim da je malo osoba koje ne znaju ili da nisu cule za nekoga ko je umro od konzumiranja ovih proizvoda koji se nalaze u slobodnoj prodaji.

    Sa druge strane, nikad nisam cuo, a ni procitao, da je neko umro od marihuane, a za njeno posjedovanje se ide i zatvor. Nelogicno zar ne?

  18. #768
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,620
    Thanks Thanks Given 
    7,581
    Thanks Thanks Received 
    4,640
    Thanked in
    1,793 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Ulje od kanabisa naravno da nije kupljeno u apoteci, nego je nabavljeno iz drugih izvora, koji vješto manipulišu i naplaćuju to kao lijek protiv raka.

    Nema mjesta gdje nisam pročitala da su cigarete i alkohol zabranje mlađim licima od 18 godina, a to što oni uspijevaju da dođu do istog, su drugi problemi i nedgovornost ljudi koji direktno to maloljetnicima prodaju.

    Ako se medicinski dokaže, da marihuana može ostvariti određene pozitvne efekte kod određenih pacijenata, onda je i logično da će se koristi u medicinske svrhe ali da se zna kome i kako.
    Ne za primjere da bi se neko navodno opustio tako što će da se naduva, ili da bi mu se popravilo raspoloženje pa će da uzme ekstazi ili speed ili ko zna šta već.
    Drago mi je što si spomenuo različite psihološke profile, jer osobe koje bez medicinski opravdanih razloga (koji nisu pod nepodnošljivim bolovima) , posegnu za tim su labilne ličnosti, a tu već postoji velika opasnost da takva osoba sa lakih droga pređe na teške.

    Danas kaži alkoholičaru da ima problem sa pićem pa će te napasti da nema, ili narkomanu da je zavistan od droge. Za neke stvari ne trebamo zatvarati oči, ali se slažem i da ne trebamo gledati usko.
    Ponavljam ti, da se medicinski dokaže (a možda i već postoji) opravdnost za korišće marihuane kod određenih pacijenata ko bi imao sa tim problema.

    Samo treba jako dobro razgračini gdje može da koristi a kome uništava život.
    Već je dokazano i dokazi su više puta iznijeti... Većina onih koji su protiv opšte legalizacije, podržavaju legalizaciju u medicinske svrhe, što je potpuno normalno...

    Što se tiče labilnih ličnosti, pominjao sam to više puta ranije... Puno je lakše sve kontrolisati ako se uzgaja i prodaje legalnim putem i na posebno određenim mjestima... Ovako oni koji se odluče na konzumaciju, dolaze u dodir sa kriminalcima, koji im naravno nude i ostatak svoje ponude... Ako mi se već dijete odluči da konzumira marihuanu, želim da saznam na vrijeme i želim da je ono informisano kako treba... Ne želim da dolazi u dodir sa kriminalcima, da se ukriva uplašeno mogućom osudom društva, jer to vodi samo produbljavanju problema, nikako rješavanju...

    Trenutno stanje je KATASTROFALNO, a marihuana je najmanji problem... Prije 10ak godina kad sam bio u srednjoj, za ecstasy i speed smo mogli čudi samo na školskim radionicama, sad to đeca nabavljaju i konzumiraju kao od šale... Sa travom je u direktan kontakt došlo sigurno preko 50% srednjoškolaca, a indirektan 90% ako ne i svi... Možemo da nastavimo da se pravimo ludi, a stanje će se samo pogoršavati... Umjesto toga možemo odabrati da sve bude kontrolisano, da se đeca edukuju od malih nogu... Priče o zmajevima ne samo da nijesu istinite, nego su višestruko štetne... Zamislite dijete koje je cijeli život slušalo o halucinacijama i čudima, kad prvi put proba travu i ne desi se ništa od gluposti kojim su mu punili glavu, njegova sledeća pomisao će biti, možda su lagali i za teške droge...

    P.S. Kad pričaš o marihuani upoređuj je sa duvanom i alkoholom (manje štetna od oboje), a ecstasy i speed su nešto sasvim drugo...
    #fakenews

  19. #769
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Da li ovdje neko propagira prodavanje marihuane maloljetnicima, pa je potrebno ovo isticati?????

    Alkohol i duvan se slobodno prodaju punoljetnim licima i visestruko je dokazano da su stetni.

    Mislim da je malo osoba koje ne znaju ili da nisu cule za nekoga ko je umro od konzumiranja ovih proizvoda koji se nalaze u slobodnoj prodaji.

    Sa druge strane, nikad nisam cuo, a ni procitao, da je neko umro od marihuane, a za njeno posjedovanje se ide i zatvor. Nelogicno zar ne?
    Za duvan se apolutno slažem da je šetan i u manjim i u većim količinama, ali za alkohol sam čitala da jedna čaša vina periodično koristi, dok svaka prekomjerna doza uništava organizam i strada prvo jetra.
    Pored svega toga što znaju ljudi, oni svjesno uzimaju otrov u malim dozama i uništavaju svoje zdravlje.

    Ono što ja nikako ne mogu da razdvojim, što svaka osoba kreće od marihuane pa dobar procenat prelazi na ekstazi i speed i tako dalje, a tu već nastaje pravi problem.
    Upravo sam saznala, da marihuana nema isto dejstvo na svakog, i da na svakakog može ostaviti neki drugačiji efekat.
    Možda je kod mene prisutan strah, da će legalizacijom ona biti dostupna svima, i da osobe koje su psihički labilne vrlo brzo će se naći u daleko većem problemu nego što su bile.

    Jednostavno, ja ne vidim ni jednu korist za nju, osim ako nije prepisana u medicinske svrhe kontrolisano od strane doktora.
    Last edited by Břgíńjĺ; 17-10-15 at 19:45.

  20. #770
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Već je dokazano i dokazi su više puta iznijeti... Većina onih koji su protiv opšte legalizacije, podržavaju legalizaciju u medicinske svrhe, što je potpuno normalno...

    Što se tiče labilnih ličnosti, pominjao sam to više puta ranije... Puno je lakše sve kontrolisati ako se uzgaja i prodaje legalnim putem i na posebno određenim mjestima... Ovako oni koji se odluče na konzumaciju, dolaze u dodir sa kriminalcima, koji im naravno nude i ostatak svoje ponude... Ako mi se već dijete odluči da konzumira marihuanu, želim da saznam na vrijeme i želim da je ono informisano kako treba... Ne želim da dolazi u dodir sa kriminalcima, da se ukriva uplašeno mogućom osudom društva, jer to vodi samo produbljavanju problema, nikako rješavanju...

    Trenutno stanje je KATASTROFALNO, a marihuana je najmanji problem... Prije 10ak godina kad sam bio u srednjoj, za ecstasy i speed smo mogli čudi samo na školskim radionicama, sad to đeca nabavljaju i konzumiraju kao od šale... Sa travom je u direktan kontakt došlo sigurno preko 50% srednjoškolaca, a indirektan 90% ako ne i svi... Možemo da nastavimo da se pravimo ludi, a stanje će se samo pogoršavati... Umjesto toga možemo odabrati da sve bude kontrolisano, da se đeca edukuju od malih nogu... Priče o zmajevima ne samo da nijesu istinite, nego su višestruko štetne... Zamislite dijete koje je cijeli život slušalo o halucinacijama i čudima, kad prvi put proba travu i ne desi se ništa od gluposti kojim su mu punili glavu, njegova sledeća pomisao će biti, možda su lagali i za teške droge...

    P.S. Kad pričaš o marihuani upoređuj je sa duvanom i alkoholom (manje štetna od oboje), a ecstasy i speed su nešto sasvim drugo...
    Što se mene tiče alkohol,duvan i sve vrste droga (lake i teške) su OTROVI, a dovoljno volim sebe da bih svjesno uništavala svoje zdravlje.
    Ako neko ne želi da čuva svoje zdravlje, i svjesno, a pri tom je psihički zdrava osoba, želi da konzumira to, neka samo izvoli.
    Meni brigu predstavljaju psihički labilne osobe , koje su već u problemu, i šta bi na izvolite dostupnost marihuane uradilo, i kako bi lako sa lakih droga prešli na teške.

    I dalje smatram da određeni procenat nikad neće nabaviti marihuanu ili neku drugu drogu od dilera, i to jedan od glavnih razloga zašto sma protiv legalizacije marihuane.
    A bilo ko ovdje da počne da tvrdi da marihuane nema neželjenih dejstva, neka se zapita zašto laže sebe.

  21. #771
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Vjerujem ista rasprava bi se otvorila i da se povede priča je li bolji burek sa sirom ili sa mesom.
    Apsolutna istina!

    Samo što uz malo medijske pompe bi burek sa cijanidom došao u ravan sa burekom sa sirom, i to bez pretjerivanja.

    Na cigaretama lijepo piše da UBIJAJU, i nikome ne smeta što su legalne i što se đeca truju, ali kada im se pomene kanabis zajapure se, zapjene, ubili bi svakoga ko o tome zbori...

    Toliko je besmislene propagande usađeno u profil mediokriteta da ti prosto dođe da vičeš od sreće kada vidiš sa kime si okružen, ipak mi još dobro živimo kakvih "nas" ima.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  22. #772
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Boginje, ti si doktor, nista ti no mogu... pa oce na ove seljacke fore da te uzdrmaju, to su balvani

    poslato paukom
    istrajan budi.

  23. #773
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,070
    Thanks Thanks Given 
    3,976
    Thanks Thanks Received 
    6,551
    Thanked in
    3,123 Posts

    Default

    jedan moj komsija se tako prepusio trave i umro... greote...
    nothing comes from violence and nothing ever could

  24. #774
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jesi li sigurna posto ovi dileri gore vele da se od trave ne moze umrijet?

    poslato paukom
    istrajan budi.

  25. #775
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,293
    Thanks Thanks Given 
    717
    Thanks Thanks Received 
    541
    Thanked in
    392 Posts

    Default

    Sad jedan umrije na ulicu, narod se okupi, vele od vutre. Greota, mlad bjese.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

Page 31 of 48 FirstFirst ... 2127282930313233343541 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •