Page 93 of 194 FirstFirst ... 4383899091929394959697103143193 ... LastLast
Results 2,301 to 2,325 of 4826

Thread: [SOFTWARE] Pitajte...

  1. #2301
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,034
    Thanks Thanks Given 
    799
    Thanks Thanks Received 
    447
    Thanked in
    358 Posts

    Default

    U specifikaciji pise da ima One ExpressCard/54 slot (also supports ExpressCard/34).

    A sta cu saoperativnim sistemom?

  2. #2302
    Join Date
    May 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,633
    Thanks Thanks Given 
    58
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Kupi ssd i stavi ga umjesto hdd-a postojeceg (mozes prije toga provjeriti za svaki slucaj na sajtu proizvodjaca tvog laptopa, da li ima neka lista ssd-ova koji su kompatabilni sa tim modelom laptopa). Prije toga skini sa torenta Acronis Boot CD i narezi iso fajl na CD. Ovo ti je butabilni disk pomocu kojeg možeš da napravis "sliku" sistema, odnosno identičnu kopiju sa tog postojeceg hard diska zajedno sa operativnim naravno. Za pravljenje te kopije ce ti trebati i neki externi hard disk na koji ces da nasnimis taj backup (jedan veliki fajl sa extenzijom .tib).
    Kad se ovo zavrsi, umetnes ssd u laptop i opet ubacis Acronis CD i externi disk i onda odradis restore tog backupa koji si napravio... Nije komplikovano uopste, ali može biti malo zbunjujuce kad prvi put radis.
    Probacu da nadjem na youtube-u neki tutorijal koji ovo objasnjava, pa postujem ovdje.

  3. #2303
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    326
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    I ja sam koristio acronis i stvarno je prelagan

    sent from sluzbeni rucak

  4. #2304
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Apolo View Post
    U specifikaciji pise da ima One ExpressCard/54 slot (also supports ExpressCard/34).
    To nije m.2 slot za m.2 ssd

    Ali ne treba ti m.2 slot da bi koristio SSD. Ali ako ga imas to znaci da u m.2 slot mozes ubosti SSD i pored njega koristiti npr obican hdd.
    Ako nemas m.2 slot onda samo zamijenis hdd sa SSD-om i to je to - baš kao na ovim youtube snimcima.

  5. #2305
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,993
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Olakšao bi kada bi napisao model laptopa

    Poslato sa sjajne pisaće mašine Note 5 x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  6. #2306
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,034
    Thanks Thanks Given 
    799
    Thanks Thanks Received 
    447
    Thanked in
    358 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Olakšao bi kada bi napisao model laptopa

    Poslato sa sjajne pisaće mašine Note 5 x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Model je HP pavilion dv4.

    Hvala.

  7. #2307
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,993
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Evo nešto ovako


    Poslato sa sjajne pisaće mašine Note 5 x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  8. #2308
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Obala Lozovache
    Posts
    2,773
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Od reinstall-a win7, gube se instalirani fontovi nakon restartovanja... Skinem novi, instaliram, pojavi se obavještenje da taj font već postoji..Zna li neko rješenje?


  9. #2309
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Babel Fish View Post
    Od reinstall-a win7, gube se instalirani fontovi nakon restartovanja... Skinem novi, instaliram, pojavi se obavještenje da taj font već postoji..Zna li neko rješenje?
    start pa Cmd desni taster run as administrator napiši SFC /scannow i enter sačekaj da odbroji do kraja , ako napiše da je sve ok i da je integitet fajlova ok, sa total comandrom nađi font folder u windows direktorijumu i vidi imaš li sve te fontove u tcm mora da ti je uključena opcija da vidiš skrivene fajlove, selektuj sve skrivene i promjeni im atribut u vidljive. restartuj, u apreance i personalisation otvori font sačekaj nekoliko sek ili minuta zavisi koliko ih ima i treba da se pojave svi.
    Sad ćeš reći nemam total commander.

  10. #2310
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    503
    Thanks Thanks Given 
    825
    Thanks Thanks Received 
    190
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Imam laptop hp650 windows7 na njega, u zadnje vrijeme koci non-stop i na youtube kasni slika za tonom pa onda ubrza pa sjecka i sve tako.Kad otvorim task manager Cpu radi na 100% a na processes sve je na 0. Nod 32 skenirao,malware,spyware sve isto nema prijetnji.Uradio disk cleanup,istoriju i to sto treba opet nema poboljsanja cpu i dalje na 100%. Sto da radim dalje,po mogucnosti nesto jednostavno jer sam informaticki nepismen,il da ide kod servisera? p.s.neznam znaci li vam sto al sad dok ovo pisem temperatura Cpu 65C.

  11. #2311
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,702
    Thanks Thanks Given 
    2,124
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    rokni mu reinstal macko

  12. #2312
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dante pg View Post
    Imam laptop hp650 windows7 na njega, u zadnje vrijeme koci non-stop i na youtube kasni slika za tonom pa onda ubrza pa sjecka i sve tako.Kad otvorim task manager Cpu radi na 100% a na processes sve je na 0. Nod 32 skenirao,malware,spyware sve isto nema prijetnji.Uradio disk cleanup,istoriju i to sto treba opet nema poboljsanja cpu i dalje na 100%. Sto da radim dalje,po mogucnosti nesto jednostavno jer sam informaticki nepismen,il da ide kod servisera? p.s.neznam znaci li vam sto al sad dok ovo pisem temperatura Cpu 65C.
    Ako u task manageru prikazuje 100% znaci da nesto opterecuje procesor. U task manageru chekiraj opciju "show processes from all users) i vidi sta je to sto opterecuje procesor.

  13. #2313
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Babel Fish View Post
    Od reinstall-a win7, gube se instalirani fontovi nakon restartovanja... Skinem novi, instaliram, pojavi se obavještenje da taj font već postoji..Zna li neko rješenje?
    Probaj ovo:

    If anyone else has this problem, right click your font (in its folder before you install it), click "properties," "Advanced," and uncheck "Encrypt contents to secure data." That did it for me!

  14. #2314
    Join Date
    May 2009
    Posts
    152
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dante pg View Post
    Imam laptop hp650 windows7 na njega, u zadnje vrijeme koci non-stop i na youtube kasni slika za tonom pa onda ubrza pa sjecka i sve tako.Kad otvorim task manager Cpu radi na 100% a na processes sve je na 0. Nod 32 skenirao,malware,spyware sve isto nema prijetnji.Uradio disk cleanup,istoriju i to sto treba opet nema poboljsanja cpu i dalje na 100%. Sto da radim dalje,po mogucnosti nesto jednostavno jer sam informaticki nepismen,il da ide kod servisera? p.s.neznam znaci li vam sto al sad dok ovo pisem temperatura Cpu 65C.
    Pošto je u pitanju win7 - pokušaj da proguglaš malo o WindowsUpdate service-u koji opterećuje CPU. Pušten je neki update čijom se instalacijom rješava taj problem.
    Uđi na task manager, čekiraj "Show processes from all users" i na svchost.exe koji uzima najviše memorije desni klik pa "Go to services". Ako ti izlista "wuauserv", velika je šansa da ti on izaziva toliko opterećenje CPU-a.

    Ja sam na drugovom laptopu problem riješio instalacijom tog update-a.

  15. #2315
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Kako se zove taj update koji rjesava problem sa Windows update-om? Ja sam taj problem inace rijesio gasenjem Windows update servisa.

  16. #2316
    Join Date
    May 2009
    Posts
    152
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kaz View Post
    Kako se zove taj update koji rjesava problem sa Windows update-om? Ja sam taj problem inace rijesio gasenjem Windows update servisa.
    Pogledaj ovdje: http://www.techracket.com/solution-f...age-cpu-usage/
    Na tom linku kao solution 2 nudi taj update, koji možeš da nađeš na ovom linku: https://support.microsoft.com/en-us/kb/3050265

    Valjda može i blokiranjem servisa, mada sam nailazio i na mišljenja da to nije dovoljno. Koliko se ja sjećam, ja sam kod druga disableovao i Windows Update i servis i instalirao ovaj update. Poslije toga nije imao problema.

  17. #2317
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    326
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Ja sam taj problem imao sa mozilom nakon zadnjeg apdejta. Na chromu nisam imao problem...

    sent from sluzbeni rucak

  18. #2318
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    503
    Thanks Thanks Given 
    825
    Thanks Thanks Received 
    190
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dave020 View Post
    Pošto je u pitanju win7 - pokušaj da proguglaš malo o WindowsUpdate service-u koji opterećuje CPU. Pušten je neki update čijom se instalacijom rješava taj problem.
    Uđi na task manager, čekiraj "Show processes from all users" i na svchost.exe koji uzima najviše memorije desni klik pa "Go to services". Ako ti izlista "wuauserv", velika je šansa da ti on izaziva toliko opterećenje CPU-a.

    Ja sam na drugovom laptopu problem riješio instalacijom tog update-a.
    Stopirao sam wuauserv i sad mi cpu varira od 50% pa navise zavisi,a ovaj update nesto mi ne ide od ruke :stupid: Uglavnom nije mi rijesilo problem sjeckanja youtube-a,tako da sledece nedelje ide u servis na reinstalaciju i ciscenje (zamjena paste).Hvala vam na odgovorima i savjetima

  19. #2319
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    5,034
    Thanks Thanks Given 
    1,149
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    645 Posts

    Default

    Oprostite ako nije pitanje na pravom mjestu. Zna li neko moze li kako da se otkrije kada neko prijeti sa laznoga profila na fb?

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk

  20. #2320
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,967
    Thanks Thanks Given 
    1,364
    Thanks Thanks Received 
    1,674
    Thanked in
    952 Posts

    Default

    Jedino mup da se pozabavi

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk

  21. #2321
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,497
    Thanks Thanks Given 
    1,640
    Thanks Thanks Received 
    1,726
    Thanked in
    1,034 Posts

    Default

    Imam 3 HDD u komp,od toga 2 Sata jedan Ata. Dok sam imao win 7,radilo je normalno sve,kada sam instalirao win 10 ata sistem ne prepoznaje. Cak ako je uplajen,nece da podigne mi sistem. Formatirao sam Hdd ata,i opet nista. Ima li ko ideju zbog cega ne radi hdd na win 10??

  22. #2322
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Obala Lozovache
    Posts
    2,773
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    start pa Cmd desni taster run as administrator napiši SFC /scannow i enter sačekaj da odbroji do kraja , ako napiše da je sve ok i da je integitet fajlova ok, sa total comandrom nađi font folder u windows direktorijumu i vidi imaš li sve te fontove u tcm mora da ti je uključena opcija da vidiš skrivene fajlove, selektuj sve skrivene i promjeni im atribut u vidljive. restartuj, u apreance i personalisation otvori font sačekaj nekoliko sek ili minuta zavisi koliko ih ima i treba da se pojave svi.
    Sad ćeš reći nemam total commander.
    Imam od sinoć mada, ne znam što će mi

    Hvala za instrukciju, uspjelo je! Vratili se fontići ))))


  23. #2323
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    655
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Excel pitanje:

    ako u nekoj tabeli oznacim recimo da polja koja sadrze brojeve 1, 4 i 8 budu zelene boje, postoji li opcija da u okviru istog Sheet, ali u drugoj tabeli, Excel automatski formatuje polja koja sadrze te brojeve u zeleno, cim ih ukucam?

    Hvala unaprijed

  24. #2324
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dadic View Post
    Excel pitanje:

    ako u nekoj tabeli oznacim recimo da polja koja sadrze brojeve 1, 4 i 8 budu zelene boje, postoji li opcija da u okviru istog Sheet, ali u drugoj tabeli, Excel automatski formatuje polja koja sadrze te brojeve u zeleno, cim ih ukucam?

    Hvala unaprijed
    Imas opciju kondicionalno formatiranje. (Home - Conditional formatting)

    Selektujes celije/tabelu gdje ces da upisujes odredjene vrijednosti, odaberes ovu gore opciju, pa onda Highlight cells rules - Equal to,
    u lijevo polje upises vrijednost koja ce ti biti formatirana bojom koju postavis u desno polje.
    Npr, u lijevo polje upises broj 1 a u desnom polju odaberes zelenu boju. Zatim opet ponovis opciju ali za drugi broj...
    Who let the dogs out

  25. #2325
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,993
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    A možeš i pomoći Replace opcije, ako to radiš samo jednom...

    Poslato sa sjajne pisaće mašine Edge x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

Page 93 of 194 FirstFirst ... 4383899091929394959697103143193 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. [AUTOMOBILIZAM] Pitajte...
    By cvxcomputers in forum Automobilizam
    Replies: 56976
    Last Post: Today, 14:12
  2. [HARDWARE] Pitajte...
    By Dutch in forum Hardware
    Replies: 4914
    Last Post: Today, 11:01
  3. Pitajte
    By POBR0 in forum Fudbal
    Replies: 5
    Last Post: 15-09-11, 11:59
  4. Pitajte...
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 7187
    Last Post: 17-03-11, 01:00
  5. Pitajte
    By IndijskaKonoplja in forum Sve i svašta
    Replies: 44
    Last Post: 02-11-10, 19:59

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •