Page 47 of 84 FirstFirst ... 3743444546474849505157 ... LastLast
Results 1,151 to 1,175 of 2080

Thread: Zimska oprema

  1. #1151
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by John Cena View Post
    Pa dbr me uce te kazne,posto ni jednu nemam do sad (lise jednog oduzimanja vozacke za koje nista platio nisam)
    Bravo! Go for it! FTW!
    Quote Originally Posted by NSX View Post
    šta sam preskočio? Ja tvrdim da su nove(ili 50% potrošene) ljetnje gume bolje od novih(ili 50% potrošenih) zimskih(ili univerzalnih) guma za sve uslove osim sniježnih, ćelavost si prvi ti pomenuo
    Opet ista priča. Ali svi imamo izbor. Ja biram da poštujem zakon, i vozim po pravilima. Neko je pametniji od mene smislio zimske gume i razmislio o njihovoj upotrebi nego što sam ja. Jer taj neko se rukovodio logikom važnosti života i vozačevoj bezbjednosti, a ne kao većina nas ekonomijom.
    Bitno je da ste se vi uhvatili što će lanci u PG na današnji dan i pada li snijeg u PG ili ne.Nego bi trebalo za svakog vozača posebna uredba moraš i ne moraš zimske gume.
    Skoro ćelavim, nije da nije bilo šara ovo skoro je bitno u rečenici
    Pitanja si preskočio dosta.

    Zašto primaš vakcinu kad ti ne treba?
    Što se osiguravaš ako ne izazivaš udese?
    Što ćemo sa trgovinskim deficitom jer ne proizvodimo gorivo?
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  2. #1152
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    vakcinu primam zato što postoji opasnost od toga da se razbolim, osiguravam se zato što ne znam hoće li mi sjutra u sred vožnje mrknut svijest, gorivo se mora trošit, zimske gume se ne moraju imat ako ljudi ne žele da voze kad padne snijeg

    "Jer taj neko se rukovodio logikom važnosti života i vozačevoj bezbjednosti"

    ja sam ti gore crno na bijelo ostavio test sa sve brojevima, ali ti očito više vjeruješ našim korumpiranim zakonodavcima nego činjenicama... vjeruj i dalje da oni to rade zbog naroda
    She is only here to annoy herself!

  3. #1153
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Evo tebi kao momku što će vakcina protiv rubele kad je taj virus najopasniji za trudnice? Ali si je primio, kao i još nekoliko njih jer je to obavezno.
    Nebitno je oćeš li ić u Afriku, ili Indiju za koju se primaju neke vakcine ako duže boraviš, ali ih primaš.
    Posjekao sam na zarđalo željezo, i primio sam vakcinu protiv tetanusa preventivno. I većina će reć ada čoče ne treba ti ništa, neće ti ništa bit. A primio sam je preventive radi.

    O, sad su i zakonodavci korumpirani? i oni iz ADAC-a isto.

    I veliš gorivo se mora trošit? I gume isto. I svako će da upali auto pa i ako je snijeg da se prebaci od tačke A do tačke B jer neće da se smrzava. A ima ljetnje gume, nema veze.
    Last edited by hercules; 15-11-12 at 16:26.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  4. #1154
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,954
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    915
    Thanked in
    488 Posts

    Default

    koliko tvrdih glava odje ima...vala ko prvi popusti smrad! 3, 4, sad!
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  5. #1155
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Evo ja ću prvi popuštit, nije to nikakav problem
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  6. #1156
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Evo tebi kao momku što će vakcina protiv rubele kad je taj virus najopasniji za trudnice? Ali si je primio, kao i još nekoliko njih jer je to obavezno.
    Nebitno je oćeš li ić u Afriku, ili Indiju za koju se primaju neke vakcine ako duže boraviš, ali ih primaš.
    Posjekao sam na zarđalo željezo, i primio sam vakcinu protiv tetanusa preventivno. I većina će reć ada čoče ne treba ti ništa, neće ti ništa bit. A primio sam je preventive radi.

    O, sad su i zakonodavci korumpirani? i oni iz ADAC-a isto.

    I veliš gorivo se mora trošit? I gume isto. I svako će da upali auto pa i ako je snijeg da se prebaci od tačke A do tačke B jer neće da se smrzava. A ima ljetnje gume, nema veze.
    kakvog sad ADACa? Znas li kakav je zakon u Njemackoj? Takav da ti zimske traze samo i iskljucivo ako je snijeg ili poledica na putu, kazna je 40 eura a ako se zaglavis i zakrcis saobracaj kazna je 80 eura. Uporedi njihove plate i nase. No su sigurno nasi zakonodavci pametniji.

    Ja ako imam samo jedno auto na ljetnjim gumama radije cu ta 2-3 dana sto padne snijeg u PG prosjecno godisnje da platim taxi, jer ce me to izac jeftinije i od montiranja a kamoli samih guma. Plus sto necu da derem auto. A ako vec idem put sjevera ili negdje ici cu autobusom/vozom, nije me sramota.
    She is only here to annoy herself!

  7. #1157
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Predlazem da se nadjete kod kombinata, nsx sa sve 4 ljetnje hercules sa sve 4 zimske i da fino testirate koje su bolje po suvom, naravno kad temperatura bude ispod 5 stepeni.. ;p
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  8. #1158
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Pa ja samo velim da je i ADAC korumpirana organizacija. Kad ti možeš za naše zakonodavce da kažeš da su korumpirani, mogu i ja za ADAC. Ne vidim razliku?!

    I opet, volim način na koji preskočiš pola posta. Volim i ovaj trend koji se širi sa portala Vijesti gdje je za sve kriv SDPS, vlast i Milo. Nama su uvijek, ali uvijek, drugi kriv a mi sami smo bezgrešni! Urotili su se svi protiv nas samih.

    Nego da ne smetam ostalim učesnicima u diskusiji.

    Glenn_Q nema potrebe ja prihvatam da sam kiksao što poštujem zakon.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  9. #1159
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Glenn_Q View Post
    Predlazem da se nadjete kod kombinata, nsx sa sve 4 ljetnje hercules sa sve 4 zimske i da fino testirate koje su bolje po suvom, naravno kad temperatura bude ispod 5 stepeni.. ;p
    pa vec se hercules bunio zato sto vozi frelendera 4x4 a nsx m5

  10. #1160
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by John Cena View Post
    pa vec se hercules bunio zato sto vozi frelendera 4x4 a nsx m5

    Pa nadjite dvoje sa foruma sa autma priblizno iste jacine i težine (to je dovoljno) i odradite jedan domaci tire test Ne salim se, evo ja cu bit onaj koji vozi varijantu prednje zimske zadnje ljetnje ;p
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  11. #1161
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    ma ne mora evo na megana su mi naprijed ljetnje a pozadi zimske, izrotiraćemo ih i eto dovoljno je jedno auto

    mada ne vidim što bi izmišljali toplu vodu kad su ljudi to već testirali

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Pa ja samo velim da je i ADAC korumpirana organizacija. Kad ti možeš za naše zakonodavce da kažeš da su korumpirani, mogu i ja za ADAC. Ne vidim razliku?!

    I opet, volim način na koji preskočiš pola posta. Volim i ovaj trend koji se širi sa portala Vijesti gdje je za sve kriv SDPS, vlast i Milo. Nama su uvijek, ali uvijek, drugi kriv a mi sami smo bezgrešni! Urotili su se svi protiv nas samih.

    Nego da ne smetam ostalim učesnicima u diskusiji.

    Glenn_Q nema potrebe ja prihvatam da sam kiksao što poštujem zakon.
    kakve veze ADAC ima sa nama? Mogao si i UN pomenut slobodno

    aj reci kojih pola posta sam to preskočio? Činjenica je da zimske i univerzalne gume nisu bezbjedne (u odnosu na ljetnje) za 99% dana po PG i primorju. Činjenica je i da nam vlast to nameće, ne radi nas nego radi budžeta njihovog(kazne) i njihovih saradnika(veća prodaja guma).

    da ne pominjem što ovdje lupaju maržu kako stignu, gume koje su u Sloveniji manje od 1000 eura kod nas su 1300, a PDV je skoro isti

    kupio sam 2 gume u Castellani za megana za nekih 100 i nešto eura ali više neću ni to nego ću trgovat negdje drugo
    She is only here to annoy herself!

  12. #1162
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Obećao sam da neću piskarat na temu više i da ne kvarim ljudima diskusiju.
    Evo ti si u pravu. Prekidam diskusiju, predajem se. Pobijedio (pobijedili) si (ste).
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  13. #1163
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    ama nismo bitni ja ili ti ili ko bilo nijesmo na onim debilnim debatnim takmičenjima nego bih volio da utvrdimo činjenice a u idućih par dana mislim da ću kontaktirat i novinare da se malo pozabave ovom temom, kad pišu o svakakvim glupostima mogli bi malo i o onome što je zaista bitno
    She is only here to annoy herself!

  14. #1164
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Inace da malo vrnemo temu,danas sam prolazio kroz cio grad,skoro svako naselje,i svega par patrola sam sreo,3 na zlaticu,1 kod ekonomske i jednog na motor kod gradjevinske.Ocekivao sam danas da ce ih bit svuda na ulice,il su mozda odlucili da ne cimaju do novem,pa kad budu kazne astronomske da onda bucaju?

  15. #1165
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Mozda vide da ne smisla da kazne ljude zbog lanaca a temperatura je 20.
    TAKUMI

  16. #1166
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ma za njih sve ima smisla samo da napune budzet,no mozda nisu htjeli vec prvi dan jer su i danas katastrofa guzve kod svih vulkanizera

  17. #1167
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,954
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    915
    Thanked in
    488 Posts

    Default

    posto u zakonu pise od 15. pa ce sutra od 16. jer od 15. ne ukljucuje 15.
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  18. #1168
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    u prosjeku oko 3%(veća je razlika u gradu a manja na otvoreno), poenta je u tome da auto sa upaljenim farovima klimom detektorom i muzikom troši 3% više od auta bez farova sa upaljenom klimom detektorom i muzikom, tj. 3% se povećava KUMULATIVNO bez obzira na način korišćenja ostale energije

    i ne postoji nijedna studija koja je dokazala da je vožnja sa svjetlima danju bezbjednija, a pogotovo ne na Mediteranu

    kad uprži ono sunce na dosta(pogotovo glibavih) auta se kočnica jako teško uočava kad ideš iza nekoga a upaljena su mu svijetla, i to sasvim sigurno anulira prednost farova ako je uopšte ima

    onaj ko ne može da uoči auto od 2 tone u sred bijela dana ne treba da se nalazi u saobraćaju, tako da problem nije u tome
    Sad cu ovo jos da ti dodam (mada smo vec negdje drugo raspravljali o ovome) i da zavrsim raspravu o pitanju upotrebe svjetala u toku dana (ko li me povuce za jezik?!)

    Studije :
    Link 1
    Link 2
    Link 3

    Kvotacija sa dalekog kontinenta :
    They found an overall reduction of 5.3%, principally due to a reduction in crashes involving vehicles travelling in opposite directions.
    5.3 % izmjerise ljudi davne 96%, i siguran sam da je taj procenat veci. Sta je vece : 5 ili 3 ? Vaga moze bolje reci ?

    Crash rates in the area where the campaign was run were compared with crash rates in neighbouring areas over the same period, and showed a reduction of 58.7% for fatal crashes and for serious injury crashes on major roads, but no reductions in less serious crashes and no effects on crashes on minor roads.
    Je li treba jos ?

    Sijalice koje vam se pale po danju cete pocet sanjat i to samo zbog mene!
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  19. #1169
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Stvarno NSX ne vidim razlog da i po tom zakonu blatis, upaljena svijetla znace bas mnogo preko dana, posebno kad se pretiče, bilo bi mi skoro pa nemoguce da vozim u saobracaju gdje nije obavezan taj zakon

  20. #1170
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Do prije par godina se preticalo bez problema,ove nove generacije moraju kupit sociva cim dobiju vozacku,jer zamisli da dodje neko da pretice sa ugasenim svijetlima,zamisli taj kolaps onda,na metar bi ga od sebe vidio...Nije mi jasno kako je ovaj narod prije mogao da vozi bez svijetla,mora da su imali super vid pa su uspjeli da prezive do danas....

  21. #1171
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,928
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by John Cena View Post
    Do prije par godina se preticalo bez problema,ove nove generacije moraju kupit sociva cim dobiju vozacku,jer zamisli da dodje neko da pretice sa ugasenim svijetlima,zamisli taj kolaps onda,na metar bi ga od sebe vidio...Nije mi jasno kako je ovaj narod prije mogao da vozi bez svijetla,mora da su imali super vid pa su uspjeli da prezive do danas....
    Dovoljno govori cinjenica da skoro svaki novi model ima DRL, pa ti prica ne pije vodu. U stvari, mozes ti misliti sto hoces, ali to ne mijenja cinjenice.

    Oprosti mi ako grijesim, ali ti si mozda i najmladji vozac ovdje.

    p.s. Ovo je tema o gumama pa ajmo nazad na temu.
    BEFORE SEX u help each other get naked. AFTER SEX u only dress yourself. Noone helps u once ur fcked

  22. #1172
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,887
    Thanks Thanks Given 
    1,652
    Thanks Thanks Received 
    2,841
    Thanked in
    1,226 Posts

    Default

    tacno cu skinut ove zimske...



    lol
    f6

  23. #1173
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Balsa View Post
    Dovoljno govori cinjenica da skoro svaki novi model ima DRL, pa ti prica ne pije vodu. U stvari, mozes ti misliti sto hoces, ali to ne mijenja cinjenice.

    Oprosti mi ako grijesim, ali ti si mozda i najmladji vozac ovdje.

    p.s. Ovo je tema o gumama pa ajmo nazad na temu.
    Znaci da su prije ljudi svi bili glupi sto nisu palili svijetla?To je presmijesno,odakle ti to da sam na najmladji ovdje kad odlicno znam da nisam niti mogu bit

  24. #1174
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Ti oćeš da kažeš da smo mi svi sad glupi jer palimo svijetla? I da se auta ne uočavaju bolje zbog toga?

    A ljudi su prije bili mnogo gluplji u mnogim stvarima, tako da ne znam sto ti je cudno u tome

  25. #1175
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Svijetla valja da budu upaljena po danu, zimi i kad je oblacno, ali ljeti kad je sunce i 45C? Dajte.
    U EU imas zakon od kad do kad moras upalit svijetla to je onaj period od sredine jeseni do marta.
    TAKUMI

Page 47 of 84 FirstFirst ... 3743444546474849505157 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 47
    Last Post: 18-03-11, 10:50
  2. obavezna zimska oprema
    By fotograf in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 588
    Last Post: 08-03-11, 19:48
  3. Jesenja/Zimska prinova
    By Shiney in forum Ženski kutak
    Replies: 7
    Last Post: 03-11-06, 22:47
  4. zimska kolekcija sexa
    By TiJaNaaaA in forum Sex i erotika
    Replies: 78
    Last Post: 19-11-04, 15:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •