Page 43 of 84 FirstFirst ... 3339404142434445464753 ... LastLast
Results 1,051 to 1,075 of 2080

Thread: Zimska oprema

  1. #1051
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,032
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    trokut takođe

  2. #1052
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    da da i trokut zaboravih

  3. #1053
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    kod Milenijuma
    Posts
    2,441
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    62
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Hvala braco moja!

  4. #1054
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,928
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    za moj auto ni ove godine nema zimskih guma u prodavnicama u toj dimenziji(jer se nijednom uvozniku ne isplati da ih uvozi), uredno sam platio registraciju i sve obaveze prema drzavi, zasto mi sad ne daju da ga vozim?!
    Za tvoj auto si mogao da narucis zimske sve do unazad mjesec i po dana i da ih imas sad. Uvoznici su privatnici i nemaju veze sa drzavom. Ne daj boze drzava da prodaje gume sto bi se pricalo.

    Znao si i sam da niko nije lud da drzi rijetke dimenzije na lageru, jer mu to moze cijelu zaradu pojesti, ili napraviti gubitak ako ih ne proda. Nijesi razmisljao na vrijeme pa je sad lakse kriviti drzavu i uvoznije nego sebe.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
    BEFORE SEX u help each other get naked. AFTER SEX u only dress yourself. Noone helps u once ur fcked

  5. #1055
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JaffaCakes View Post
    Hvala braco moja!
    I drugi put

    Quote Originally Posted by Balsa View Post
    Za tvoj auto si mogao da narucis zimske sve do unazad mjesec i po dana i da ih imas sad. Uvoznici su privatnici i nemaju veze sa drzavom. Ne daj boze drzava da prodaje gume sto bi se pricalo.

    Znao si i sam da niko nije lud da drzi rijetke dimenzije na lageru, jer mu to moze cijelu zaradu pojesti, ili napraviti gubitak ako ih ne proda. Nijesi razmisljao na vrijeme pa je sad lakse kriviti drzavu i uvoznije nego sebe.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
    Pa ja msm sve da je i imalo te dimenzije ne bi je kupovao,nego bi lagano sa meganom isao,am i right NSX?

  6. #1056
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Balsa View Post
    Ne zbunjuj ljude kad nijesi provjerio info. Procitaj zakon. Zimske gume su obavezne u svakom gradu u CG od 15.11-01.04. Prosle godine su gledali kroz prste jer nije bilo dovoljno guma u nabavci. Ove godine ce grdilo kazni da ispisu, i neka ce. Imali ste preko godinu i po da kupite dvije gume, ali vi ste pravi buntovnici

    I na kraju cete puniti budzet vi koji pljujete po drzavi i zakonima. Kakva ironija

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
    To je to. End of discussion.
    Sjutra kad bude pauza za kafu očekujem žaljenje PG drajvera kako im je policajac napisao kaznu jer nemaju zimske gume i opremu.
    I razglabanje kako nema trika, svetoga Petra ceitnjskog i oca da to treba imat u grad.
    I onda će bit kriv zakon i država.
    U stvari, selektivna promjena zakona je jedina greška u svemu. Svi kukaju kako je to besmisleno i bespotrebni trošak, a niko ne konstatuje da je potencijalni ubica na drumu sa takvim gumama.
    Tuga.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  7. #1057
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Kako moze biti potencijalni ubica sa ljetnjim gumama kad nema ni snijega i leda?aj objasni mi to molim te

  8. #1058
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Možda ovaj jedan primjer: mokar kolovoz, duži zaustavni put. I velika vjerovatnoća da se dobiju skije a u baš lošoj varijanti i ubrzanje.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  9. #1059
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica, Crna Gora
    Posts
    40
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JaffaCakes View Post
    Shto ono josh treba osim zimskih i lanaca?? Nekakve sijalice ili shto ono bjeshe? Prslook ? Ajde neka neko napishe. Hvala
    Ono što se ovdje smatra zimskom opremom su samo lanci i zimske gume (MS, M+S, MNS spadaju u zimske).

    Još nešto: za sve one koji imaju đecu do 5 godina (meni se to učinjelo smiješno - ču' do 5!!!) obavezno je DJEČIJE SJEDIŠTE - FIKSIRANO!!! na zadnjem sjedištu. Ovdje ne znam kolika je kazna ali ne vjerujem da će biti mala.

    Smatram da je vrlo važno i to da neće biti više tehnički pregled da traje 10 minuta i da košta 10 €, već će biti postavljene kamere u svim firmama koje sprovode tehnički pregled vozila kojim će upravljati (opet!) MUP tj saobraćajna policija.

    Prsluk, sijalice, Prva pomoć, dizalica, rezervni točak i trokut je obavezna tj osnovna oprema.

  10. #1060
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Možda ovaj jedan primjer: mokar kolovoz, duži zaustavni put. I velika vjerovatnoća da se dobiju skije a u baš lošoj varijanti i ubrzanje.
    I to da se desi na mokar kolovoz(znaci kisu) i tu ce se bolje ponasat neka zimska nego dobra ljetnja?cak ne mora ni bit dobra

  11. #1061
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    314
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ljetnja guma je bolja za kisu nego zimska...

  12. #1062
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ne znam jel bilo, al...
    https://epeticije.gov.me/Default.aspx?id=259

    Za one koji ne voze po snijegu.
    Last edited by Iceman; 14-11-12 at 17:24.

  13. #1063
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Podgoritza
    Posts
    2,322
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    presmijesan zakon, preko kojeg oce da se naplate od naroda kojeg su osiromasili, da nemaju kud vise. sto ce meni u Podgoricu zimske gume i lanci, ili onima na primorje kad ne vidimo snijeg po 5-6 godina, i kad rijetko gledamo neke bas niske temperature.

  14. #1064
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by John Cena View Post
    I to da se desi na mokar kolovoz(znaci kisu) i tu ce se bolje ponasat neka zimska nego dobra ljetnja?cak ne mora ni bit dobra
    Bijaše li ti onaj što mu je muka na kružni da ide nego preko dvije pune prekrati put? :roll: Ili sam te pomiješao sa nekim. Nebitno.
    Iz ovoga se dovoljno zaključuje. Ništa, ja ti preporučujem da pišeš ovima u ADAC i svim relevantnim automo magazinima da obmanjuju narod sprovodeći testove guma.
    Suma sumarum, za mokri kolovoz, kraći je put kočenja na ljetnju nego na zimsku gumu.

    Quote Originally Posted by baka89 View Post
    ljetnja guma je bolja za kisu nego zimska...
    Evo pročitah i to. Ništa ispada da svi mi koji smo stavili zimske gume smo se dobro zajebali, i da smo mi potencijalne ubice na drumu.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  15. #1065
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Balsa View Post
    Za tvoj auto si mogao da narucis zimske sve do unazad mjesec i po dana i da ih imas sad. Uvoznici su privatnici i nemaju veze sa drzavom. Ne daj boze drzava da prodaje gume sto bi se pricalo.

    Znao si i sam da niko nije lud da drzi rijetke dimenzije na lageru, jer mu to moze cijelu zaradu pojesti, ili napraviti gubitak ako ih ne proda. Nijesi razmisljao na vrijeme pa je sad lakse kriviti drzavu i uvoznije nego sebe.
    pa ako nesto po zakonu traze neka to i obezbijede, zamisli da traze fluorescentne prsluke a da nigdje nemaju da se kupe? Treba li svako sa ebaya da ga naruci?


    Quote Originally Posted by John Cena View Post
    I drugi put

    Pa ja msm sve da je i imalo te dimenzije ne bi je kupovao,nego bi lagano sa meganom isao,am i right NSX?
    pa kad je snijeg naravno da bih, ali ima dosta ljudi kojima je BMW jedini auto i treba im obezbijedit gume ako su vec registraciju naplatili, tj. treba isforsirat uvoznike da ih imaju, i jos nesto oni ovu uredbu nisu donijeli prije 2-3 mjeseca nego tek prije 15ak dana valjda

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Možda ovaj jedan primjer: mokar kolovoz, duži zaustavni put. I velika vjerovatnoća da se dobiju skije a u baš lošoj varijanti i ubrzanje.
    evo kad podignem ove ljetnje gume sa carine idemo kad bude kisa jedno vece(da bude manja temperatura) da vidimo ko ce se prije zaustavit, moze?
    She is only here to annoy herself!

  16. #1066
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    I da dokažeš da M5 sa ljetnjim gumama i diskovima na sva 4 točka bolje koči od freelandera koji ima diskove naprijed i doboš pozadi?
    Meni je milo što ste svi pametniji od ADAC i ovih stručnjaka što obavljaju te testove. Žao mi je njih što troše vrijeme testirajući gume.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  17. #1067
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    cekaj ja i ti imamo valjda isto pravo u saobracaju? Po tebi sam ja ubica ako sa autom na ljetnjim gumama zaustavljam za 50 metara a ti nisi sa 55 samo zato sto imas zimske gume?
    She is only here to annoy herself!

  18. #1068
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Bijaše li ti onaj što mu je muka na kružni da ide nego preko dvije pune prekrati put? :roll: Ili sam te pomiješao sa nekim. Nebitno.
    Iz ovoga se dovoljno zaključuje. Ništa, ja ti preporučujem da pišeš ovima u ADAC i svim relevantnim automo magazinima da obmanjuju narod sprovodeći testove guma.
    Suma sumarum, za mokri kolovoz, kraći je put kočenja na ljetnju nego na zimsku gumu.


    Evo pročitah i to. Ništa ispada da svi mi koji smo stavili zimske gume smo se dobro zajebali, i da smo mi potencijalne ubice na drumu.
    Jeste ja sam taj sto je preprijecio preko pune,i sta si sa tim zakljucio?Kao drugo ti si stavio zimske gume jer si MORAO inace ne bi osim ako ne ides dje van,opet se nesto pozivas na to ubice na put,ne shvatam o cemu ti svo vrijeme pricas?oces da kazes da ti ljeti kad vozis na zimske si takodje ubica na putu posto bolje koci ljetnja ljeti nego zimska ljeti?
    Podrzao bih ti pricu da se nalazimo na primjer u cetinju ili niksicu dje je SVAKE godine veliki snijeg,ali covjece ti pricas o PODGORICI dje je zadnje 2 godine pao snijeg,prve godine nesto malo a prosle mozda 2-3 i to je to
    Pa ides li ti kroz centar 150 na sat pa ti znaci pola metra oces li ranije stati?!

  19. #1069
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    cekaj ja i ti imamo valjda isto pravo u saobracaju? Po tebi sam ja ubica ako sa autom na ljetnjim gumama zaustavljam za 50 metara a ti nisi sa 55 samo zato sto imas zimske gume?
    You must spread some Reputation around before giving it to NSX again.

  20. #1070
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    cekaj ja i ti imamo valjda isto pravo u saobracaju? Po tebi sam ja ubica ako sa autom na ljetnjim gumama zaustavljam za 50 metara a ti nisi sa 55 samo zato sto imas zimske gume?
    Jer imaš veće šanse da dobiješ skije nego ja, jer otpor koji pravi zimska i ljetnja guma nije isti. Kad po mokrome počne da radi ABS, na zimsku gumu će nastavit da koči, a na ljetnju ćeš dobit skije.
    I opet kad dođe specifična situacija, da ne znam imaš kakve kočnice, jednostavno ljetnja guma će te izdat.
    Drugo je poredit pravo sportsko auto i sasvim obično auto pri brzini od 50kmh i idealnim uslovima.
    A mislim da su se mnogo pametnije i mudrije glave družile i testirale i došle do zaključka od par momaka sa foruma.

    Quote Originally Posted by John Cena View Post
    Jeste ja sam taj sto je preprijecio preko pune,i sta si sa tim zakljucio?Kao drugo ti si stavio zimske gume jer si MORAO inace ne bi osim ako ne ides dje van,opet se nesto pozivas na to ubice na put,ne shvatam o cemu ti svo vrijeme pricas?oces da kazes da ti ljeti kad vozis na zimske si takodje ubica na putu posto bolje koci ljetnja ljeti nego zimska ljeti?
    Podrzao bih ti pricu da se nalazimo na primjer u cetinju ili niksicu dje je SVAKE godine veliki snijeg,ali covjece ti pricas o PODGORICI dje je zadnje 2 godine pao snijeg,prve godine nesto malo a prosle mozda 2-3 i to je to
    Pa ides li ti kroz centar 150 na sat pa ti znaci pola metra oces li ranije stati?!

    Pa time što si skratio putanju preko duple pune si dovoljno rekao o sebi kao savjesnom vozaču. Nemam dugo sopstveni auto, svega par godina tačnije 4 i prošle godine u septembar su gume bile pri kraju. Kako je došao kraj ljeta kupio sam 4 nove gume. Univerzalne. Koje će izdržat 2 sezone sigurno, a treću ako ne budu po propisu ću morat kupit nove.
    A mogao sam da kupim samo 2 prednje, jer policajac vjerovatno nikad ne bi skapirao da auto ima konstatan pogon na sva 4 točka i prolazio bih sve kontrole bez muke. Ali sam kupio sve 4, jer mi je moja bezbjednost bitna.
    Vidim da ti stavljanje riječi u usta drugima ide dobro. Neću da kažem, niti sam rekao da vožnjom zimskih guma ljeti si ubica na putu. A ti razmisli što ti se može dogodit vožnjom zimskih guma po ljetnjim temperaturama.

    Propisi se donose za sve uslove puta i sve učesnike u saobraćaju. U Podgoricu često zna tokom zime i da se smrzne po koja lokva i naiđe se na poneki led. A evo i snijeg nam pada, gle čuda. A često je i temperatura tu oko 0.

    Kroz grad ne prelazim 50kmh, niti ima potrebe za tim. Akcenat je na svijest vozača, i naravno na spoznaju koliko je kome njegov život mio. Meni je moj mio, pa ću kupit 4 nove gume.

    Nego dobro, svi ste vi buntovnici, svima su drugi krivi, a Vi vazda pametni i ispravni!. Svaka čast momci, bravo .
    Last edited by hercules; 14-11-12 at 18:23.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  21. #1071
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Hercules, mislim da se niko ne bi bunio da ima sve 4 zimske gume zimi, nego treba to platit', narod ne zna vise dje ce prije sa parama, ispane te vise od pola plate samo da odrzavas, registrujes i sipas gorivo u auto, i jos ako imas 2-3 auta u porodicu... a oni samo neke nove "obaveze" nameću

  22. #1072
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Znam ja da su to troškovi Oliver i to vrlo dobro. I ja bih volio da je gorivo i nafta po 1€ ali nije.
    Ako ne možeš da održavaš auto i sipaš u njega, onda nemoj ni da ga voziš. Svako od nas ima izbor.
    Samo što u ovom konkretnom slučaju svima smeta što se traže zimske gume. I još čoče za Podgoricu. A kladim se da svako od nas tokom zime najmanje jednom ode van Podgorice. I oću ja sad kupovat gume za jednu vožnju. I onda se desi katastrofa.
    Nego u zemlji gdje autobusi stari po 30 godina prelaze tehnički pregled je iluzorno pričat o kolektivnoj i pojedinačnoj svijesti građana. Nego filozofija je druga, i to otprilike ovakva: "Jebe se meni, vozim na ljetnje, pa ako se poklizam u neku krivinu zbog te loše gume, i nekoga ubijem neka ide život."
    Na žalost, to je naša svakodnevnica i svijest.

    A nikakve razlike između obaveze da imaš zimske gume i osiguranje auta nema. Osiguranje rijetko ti kad i zatreba. I zimska guma te isto tako rijetko kad spasi da ne odeš u neku kunetu ali te spasi.
    Last edited by hercules; 14-11-12 at 18:31.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  23. #1073
    Join Date
    May 2008
    Location
    NK
    Posts
    4,580
    Thanks Thanks Given 
    132
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Koliko pricate, strucnjaci.
    Nosite sta vam se kaze, ovakvi zakoni u Americi postoje vec 30 godina najmanje, nemojte vi analizirati je li glup zakon i je li bezpotreban.
    Neko pametniji od vas je to procijenio tako, zna za sta koji zakon postoji.
    Glupa je prica da je to zakon za osiromasivanje vec siromasnih. Neka vam te price, pih.
    Edit: naravno ako vam ne odgovara, placajte prijave i pusa.

  24. #1074
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Ko moze sebi da priusti auto i da sipa gorivo u to auto i da ga svake godine registruje (da ne pricam o tuning-u koji mnogi odje rade a skupe su im gume) moze i da priusti da kupi te dvije posrane zimske gume za pogonske tockove koje mogu trajat sigurno 2-3 god (ja sam sad montirao gume koje sam kupio prosle godine i posto su u odlicnom stanju najvjerovatnije cu ih i iduce godine koristit).
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  25. #1075
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na Skadar ljudi masovno kupuju gume po 20-tak eura komad jeftinije no kod nas...

Page 43 of 84 FirstFirst ... 3339404142434445464753 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 47
    Last Post: 18-03-11, 11:50
  2. obavezna zimska oprema
    By fotograf in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 588
    Last Post: 08-03-11, 20:48
  3. Jesenja/Zimska prinova
    By Shiney in forum Ženski kutak
    Replies: 7
    Last Post: 03-11-06, 23:47
  4. zimska kolekcija sexa
    By TiJaNaaaA in forum Sex i erotika
    Replies: 78
    Last Post: 19-11-04, 16:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •