Page 40 of 84 FirstFirst ... 3036373839404142434450 ... LastLast
Results 976 to 1,000 of 2080

Thread: Zimska oprema

  1. #976
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,689
    Thanks Thanks Given 
    1,738
    Thanks Thanks Received 
    753
    Thanked in
    307 Posts

    Default

    Ja danas pola dana posvetio gumama.
    Zetu Eskimo, jednoj sestri TS830p, drugoj Eskimo, sebi Nokian, drugu Sportivu...puna kapa!

    Hvala Sparku_CG!
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  2. #977
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    negdje blizu tebe,što te zanima?
    Posts
    1,661
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni se Minerva pokazala dobro na suvom , ali po kisi mi mogla bolja biti. Dim. 225/45/17. Zimska Minerva je nova guma , pravi se tek od ove godine pa ce se tekj pokazati kakva je. Hoce li mjeriti dubinu šare. imam 4 zimske al nisma siguran da imaju 4 mm? Da li da ih stavim za Podgoricu?.Mnogo mi je to para sad ovu domenziju da mijenjam.
    Ludilom maskiram dosadu

  3. #978
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    LANCI U CASTELANU 20e.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  4. #979
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,656
    Thanks Thanks Given 
    746
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    Zar je moguce da 15" celicne felme kostaju 50-60 eur? I to ih nema sa 4 rupe ili je "ragrabljeno". Po otpadima nema...

  5. #980
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,032
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Ja sam 13tice ljetos platio 15e par. A ne mogu ni 15 bit toliko skupe, nego su provalili prodavci da je sad traženo. Jbg, kad se na vrijeme ne obezbijedite

  6. #981
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,656
    Thanks Thanks Given 
    746
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    To si u pravu. Samo Kastelana prodaje celicne i kod njih su 50, ali ih nema. A kod knezevica su 60 originalne i ovdje su za 7-10 dana od trenutka porudzbine.

  7. #982
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    314
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Preskupo...imaš na zabjelo prije nikšićkih semafora kad eko pumpe pa pogledaj tamo...takodje djeca u masline....

  8. #983
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    kod Milenijuma
    Posts
    2,441
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    62
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Minerva... Loool, ka petarde shto su nekad bile rofl

  9. #984
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    pa ista je fabrika...inace kad mi budu pisali kaznu za zimske prvi put a bude preko 10 stepeni napolju zvacu novinare i vjestake jer policija po ustavu treba da regulise bezbjednost saobracaja a ne da ga ugrozava, a zimske iznad 5-6 stepeni su losije od ljetnjih pogotovo kad ima vode
    She is only here to annoy herself!

  10. #985
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,355
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    pa ista je fabrika...inace kad mi budu pisali kaznu za zimske prvi put a bude preko 10 stepeni napolju zvacu novinare i vjestake jer policija po ustavu treba da regulise bezbjednost saobracaja a ne da ga ugrozava, a zimske iznad 5-6 stepeni su losije od ljetnjih pogotovo kad ima vode
    dok dodje zakon u ovu nesretnu zemlju prodjosmo i ti i ja prijatelju...

  11. #986
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    kod Milenijuma
    Posts
    2,441
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    62
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    I mi svi... Nazalost..

  12. #987
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    628
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Treba li jos nesto za zimu osim lanaca i zimskih guma na pogonskim tockovima ?

  13. #988
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    i jos jedna stvar, zasto su potrebne I zimske gume I lanci, jer kad stavis lance na ljetnje auto ce se potpuno isto ponasat kao kad ih stavis na zimske?!
    She is only here to annoy herself!

  14. #989
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    i jos jedna stvar, zasto su potrebne I zimske gume I lanci, jer kad stavis lance na ljetnje auto ce se potpuno isto ponasat kao kad ih stavis na zimske?!
    A zasto su potrebni lanci po kiši ili po suvom? Jbg, ništa nije logično sa ovom državom, ni sa njenim zakonima

  15. #990
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,928
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    i jos jedna stvar, zasto su potrebne I zimske gume I lanci, jer kad stavis lance na ljetnje auto ce se potpuno isto ponasat kao kad ih stavis na zimske?!
    Zato sto ces da krenes iz podgorice na zimske gume na temperaturi od 0 stepeni, pa ces lance da stavis kad naidjes na prvi snijeg. Neces voziti cijele zime po suvom sa lancima.

    (ne odnosi se na tebe NSX) Da ocete malo ukljucit mozak prije nego lupite pojedine stvari ovdje super bi bilo. Lanci su potrebni ako ima snijega na putu. Lanci su obavezni u gepeku jer se ne zna tacno kad ti mogu zatrebati. Dok ti zatrebaju, tu su zimske gume da rade svoj posao.
    BEFORE SEX u help each other get naked. AFTER SEX u only dress yourself. Noone helps u once ur fcked

  16. #991
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Oce li mi napisati policija kaznu Balsa ako nemam lance u gepek, vani sunce i 10 stepeni, nidje snijega? OĆE

    Nije problem stavit lance u gepek kad se krene nedje put sjevera, ali ne vidim potrebu da kroz PG nosim lance u gepek

  17. #992
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Balsa View Post
    Zato sto ces da krenes iz podgorice na zimske gume na temperaturi od 0 stepeni, pa ces lance da stavis kad naidjes na prvi snijeg. Neces voziti cijele zime po suvom sa lancima.
    kad je suvo i nema neke prevelike razlike izmedju ljetnjih i zimskih pa sve i da je -20, pogotovo ne na ova nasa ogranicenja, kad se kome desilo nesto evo u zadnjih 20 godina dok nije bilo ovog pravila a da je imao dobre ljetnje gume i da nije prekrsio brzinu? Ja ne cuh nikad do sad.

    u americi engleskoj i velikoj vecini evropskih drzava koje su bogatije od nas zimska oprema nije obavezna osim ako to ne zahtijevaju uslovi na putu, u Sloveniji koja je alpska drzava je dozvoljeno da imas ljetnje + lance ako nemas zimske sto je sasvim OK

    ali bitno je napravit posao uvoznicima, malo nas pljackaju na ostale artikle
    She is only here to annoy herself!

  18. #993
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,928
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    kad je suvo i nema neke prevelike razlike izmedju ljetnjih i zimskih pa sve i da je -20, pogotovo ne na ova nasa ogranicenja, kad se kome desilo nesto evo u zadnjih 20 godina dok nije bilo ovog pravila a da je imao dobre ljetnje gume i da nije prekrsio brzinu? Ja ne cuh nikad do sad.

    u americi engleskoj i velikoj vecini evropskih drzava koje su bogatije od nas zimska oprema nije obavezna osim ako to ne zahtijevaju uslovi na putu, u Sloveniji koja je alpska drzava je dozvoljeno da imas ljetnje + lance ako nemas zimske sto je sasvim OK

    ali bitno je napravit posao uvoznicima, malo nas pljackaju na ostale artikle
    Ni u Norveskoj nije bilo zabranjeno bacanje dinamita u jezerima, dok nasi divljaci nijesu dosli. Takva stvar Norvezanima nije padala na pamet.

    Dok sam zivio u americi (na sjeveru), ni jedan policajac nije ni pitao imamo li zimske gume, a kamo li zavirio da pogleda. To je zato sto amerikancu NE PADA NA PAMET DA IZADJE IZ KUCE po snijegu na ljetnje gume. Zato sto mu je zivot bitniji od 100 EUR (doduse standard im je "malo" bolji).

    Kod nas je prvo pitanje "koje su najjeftinije gume koje su ikad proizvedene i imate li ih na lageru". Drugo pitanje je "moze li to jos jeftinije".

    A uopste nijesi u pravu za pricu o ljetnjim gumama. Najvecu stopu pogibija imamo u Evropi. Od kako su poceli rigoroznije da se ponasaju, ta stopa je smanjena znacajno (zaboravio sam procente), ali ovaj narod je takav da samo gleda dje ce euro da ustedi na gume, ali ce zato da daje 100 EUR mjesecno za cigare.
    BEFORE SEX u help each other get naked. AFTER SEX u only dress yourself. Noone helps u once ur fcked

  19. #994
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,891
    Thanks Thanks Given 
    154
    Thanks Thanks Received 
    297
    Thanked in
    158 Posts

    Default

    do prije 10 godina, zakonom nisu bila regulisana ni svijetla, ni pojasevi, ni zimske gume, ni lanci, ni voznja u alkoholisanom stanju itd.. polako, popravljamo se.. i treba.. jer nam je pare najzalije dat za svoju sigurnost.. sve 4 zimske da se ja sto pitam
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  20. #995
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,355
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stevann View Post
    do prije 10 godina, zakonom nisu bila regulisana ni svijetla, ni pojasevi, ni zimske gume, ni lanci, ni voznja u alkoholisanom stanju itd.. polako, popravljamo se.. i treba.. jer nam je pare najzalije dat za svoju sigurnost.. sve 4 zimske da se ja sto pitam
    i ***** u prkno da se ja shto pitam

  21. #996
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JUAN View Post
    i ***** u prkno da se ja shto pitam
    i jedan usta (u ustima) da se ja sto pitam..
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  22. #997
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Moje 4 zimske su 1.150€. Kupio prije 2 godine. Govorili mi da sam lud. Smijali se. Jos se smiju. I podjem ja za Val Thorens (skijaliste u FRA). Kraj Novembra, a na 1500mnv pocne snijeg. Bilo je oko 18h vec pao mrak. Cistac pici gore dolje, sve se cisti, ali snijeg je jak pa brzo napada. Naravno, ide se sve uzbrdo sa puno krivina. Srecem auta sa 4 zmigavca, montiraju se lanci. Svi sa lancima. Ja preticem one koji voze 20-30km/h jer ja vozim 50km/h potpuno normalno. Ovi sto ih preticem imaju lance. Primjecujem da su sve FRA tablice. Ljudi stoje po krivinama, ne mogu ni napred ni nazad, ali izadju i montiraju lance. Moje auto ima 1,5t, 4 odraslih, krovni nosac sa 4 para skija/snowboard (grdilo kila), automatik i ja bez problema izadjem na 2.400mnv iako sam par puta morao da startujem iz mjesta na uzbrdicu jer su se pravile kolone.

    I onda se sjetim kako su mi govorili da je zimska guma zimska guma bila to Sava, Tigar, Pirelli ili Michelinо da kupim 4 jedino ako imam para na bacanje jer su 2 dosta za sve uslove, a nesto nisam siguran da bi dosao do Val Thorensa sa 2 Tigra na prednje. Podgoricki snijeg je glupo i pominjati.
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  23. #998
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Igi,ne mozes to poredit nikako ti koji ides u Francusku i one koji ne mrdaju iz podgorice,sad se traze najjeftinije gume jer to su ljudi koji nece nidje ici van pg a ukoliko pane snijeg ti isti ce ici pjeske,tako da te ljude razumijem i nije nista strano da to i traze,a ja licno nikad ne bih platio 4 gume 1200e al opet sve to zavisi od covjeka do covjeka i od situacije(ekonomske)

  24. #999
    Join Date
    May 2010
    Location
    Podgorica, Old airport!
    Posts
    1,330
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I ja sam za to da se na auto uvijek imaju nove/dobre gume. Dosta je zeznuto da se u danasnje vrijeme, na ove plate pukne toliko para na gume jos kad vecina vozi dimenzije 16"+, ali treba se zaplakati i ne razmisljat vise. Mnogo sam toga vozio i na gume koje su samo za smece, koje nemaju milimetra sare do continentala, mishelina itd, pa znam sto znaci guma i koliko se razlikuje voznja na njima. Bolje uzet i tigar nego vozit na ljetnje zimi.

  25. #1000
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    kad je suvo i nema neke prevelike razlike izmedju ljetnjih i zimskih pa sve i da je -20, pogotovo ne na ova nasa ogranicenja, kad se kome desilo nesto evo u zadnjih 20 godina dok nije bilo ovog pravila a da je imao dobre ljetnje gume i da nije prekrsio brzinu? Ja ne cuh nikad do sad.

    u americi engleskoj i velikoj vecini evropskih drzava koje su bogatije od nas zimska oprema nije obavezna osim ako to ne zahtijevaju uslovi na putu, u Sloveniji koja je alpska drzava je dozvoljeno da imas ljetnje + lance ako nemas zimske sto je sasvim OK

    ali bitno je napravit posao uvoznicima, malo nas pljackaju na ostale artikle
    Ne mozes im ti napravit dodatni posao, samim tim sto imas auto i na njega gume ti ih nekad moras kupiti.
    Da li ces kupiti set zimskih i set ljetnih i koristit ih sveukuono oko 5 godina, ili ces kupiti samo 4 ljetne pa posle 2ipo godine opet 4 ljetne, na kraju računica je ista, isti ćeš iznos novca potrošiti za 5 godina. A moguće je da čak i uštediš nesto, jer kombinovanjem 2 seta guma se produzava njihov vijek te mozda moga potrajati i vise od 5 godina.

Page 40 of 84 FirstFirst ... 3036373839404142434450 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 47
    Last Post: 18-03-11, 11:50
  2. obavezna zimska oprema
    By fotograf in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 588
    Last Post: 08-03-11, 20:48
  3. Jesenja/Zimska prinova
    By Shiney in forum Ženski kutak
    Replies: 7
    Last Post: 03-11-06, 23:47
  4. zimska kolekcija sexa
    By TiJaNaaaA in forum Sex i erotika
    Replies: 78
    Last Post: 19-11-04, 16:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •