Results 1 to 11 of 11

Thread: Ekonomski rast u CG znatno veci od prosjeka u EU!

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Ekonomski rast u CG znatno veci od prosjeka u EU!

    Junker: Reforme brže napreduju otkad je Đukanović premijer

    Premijer Luksemburga Žan Klod Junker najavio je juče da će ta država, pored dosadašnjih 10 miliona eura, do 2006. godine u Crnu Goru uložiti još 7,5 miliona kroz različite projekte i pohvalio ekonomske reforme koje sprovodi crnogorska Vlada. Nakon razgovora sa premijerom Milom Đukanovićem u Luksemburgu, Junker je rekao da je Crna Gora na planu makroekonomskih reformi ostvarila izvanredne uspjehe te da je posebno "impresioniran smanjenjem stope nezaposlenosti i stope inflacije", prenijela je TV Crne Gore. "Moram reći da je postignut značajan napredak u oblasti ekonomije i ekonomski rast u Crnoj Gori znatno je veći od prosjeka u Evropskoj uniji.

    www.vijesti.cg.yu

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Od nule je svaka cifra veća

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Karma: Od nule je svaka cifra veća
    Malo diletanski pristup, zar ne?

    Karma: Crna Gora tone sve dublje, nasuprot optimističkim tonovima koje iz Danske šalje Beranac. Svakodnevno to doživljavamo na svojoj koži (sad će crnogorski dušebrižnici da uskoče sa tezom kako je to posledica nerešenog državnog pitanja Crne Gore i "gušenja" koje dolazi iz Srbije).
    Prvo, nijesam to ja poslao no je rekao premijer Luksemburga.

    Drugo, evo uzmimo tebe kao primjer posto si nam sam rekao koliko zaradis sa svojim astroloskim tumacenjima, ako se dobro sjecam oko 20.000 Eura za jednu sezonu. Ako jos dodamo 5.000 za ostatak godine ti znaci imas ukupni licni dohodak od 25.000 Eura. To dodje nekih 2.100 E kao prosjecna mjesecna plata za jednog astrologa.

    Cini mi se da sa tim novcem ne gladujes, vec da mozes sasvim fino da zivis.

    Sto se tice pitanja Crne Gore i Srbije i uticaj nerijesenog pitanja zajednice dacu ti jedan primjer iz moje skorije proslosti:

    Naime, prije jedno mjesec dana, danska firma koju savjetujem oko ulaganja u Crnu Goru je odustala od istog ulaganja. Posto je firma u sklopu jedne njemacke firme, njemacki advokat je dosao na sastanak i pokopao cijelu ideju u roku od pola sata. Iako su mu argumenti bili tanki, nijesam uspio da ih ubijedim drugacije? Evo nekih od pitanja koje je onako rafalno ispalio svojim engleskim sa teskim njemackim akcentom:

    - Does Serbia want access to the sea? How far do you think they will go to gain this access?

    - How many american soldiers are there in Kosovo? Do you think that a future claim for a independent Kosovo would have impact on montenegrin security?

    - How is the situation in Bosnia & Hercegovina? Does RS want independence and how far will they go to achieve this? Will Serbia & Montenegro be a part of this future conflict?

    - The Radikal Party is gaining support in Serbia? How will this influence on Montenegro?


    Kao sto vidis, pitanja su kratka ali meni je trebalo jedno deset minuta da odgvorim na svako pitanje. Te vrdaj ovamo, te vrdaj onamo... na kraju sam - bojim se - ispao prilicno glup. Sastanak je zavrsen sa: "Hvala, Beranac, sacekacemo da se situacija malo razjasni prije nego sto....".

    Tako ti je to, mili moj.

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    CG Crna Rupa u Evropi - glavu u kutiju guzicu na tacnu - NEMA DRUGE
    Posts
    216
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac
    Prvo, nijesam to ja poslao no je rekao premijer Luksemburga.
    Dobro se ti vratio Beranac.. da nas uveseljavas i optimizam siris. Sa ili bez Vijesti :?
    Domaca nesreco i Internacionalni Problemu, prekradena krmadi, mrznja prema vama je moja ogromna, mrznja svakog normalnog covjeka je neponovljiva jer nista ste drugo nego atak na zdravi mozak !!

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tu sam ja, samo da vas razonodim i da vam činim dan veselijim. Čitajući rubrike ovog foruma čoek bi pomislio da je Crna Gora rupetina. Naravno da nije. Onog dana kada se Karma bude vratio u Srbiju - onda će imati razloga za paniku.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Crna Gora sada jeste rupetina i biće rupetina sve do onog trenutka dok ja svoje prihode budem ostvarivao izvan nje.
    Ovako ona učestvuje sa 10-15% procenata u mojoj zaradi.

    Dok ove lopuže nisu došle na vlast nije bilo tako. Mogao sam i ovde sasvim normalno da živim od svoga rada. Ovako sam bio primoran da potražim novo tržište.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Čujem i da se slabo prodaju knjige o Radovanu, Mladiću i ostalim junacima na CG primorju. Ne znam kako to da protumačim? Lakovjernost je na izdisaju? :wink:

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pogrešno si informisan.

    Ja od letos tražim da kupim nešto od toga. Razgrabi se istog trena. Ne moš ni majice sa njihovim likovima da nađeš.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jes, ne možeš proći ulicu od ljudi sa Radovanom na majici, sa dvije tri knjige ispod miške :lolblue:

    A tek redovi ispred "knjižara"...

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    617
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bogami sam ja cuo da su JeFremova sabrana dijela na mnogo vecoj cijeni.

    Eto pricaju po Podgorici da je velika navala na Krusevac ovih dana. Kastig naroda se opucio nosajuci JeFremova sabrana dijela.

    Samo uzmu i uprte, a ne razmisljaju koliko je to tesko jedno stivo, razumijes 8)

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    CG Crna Rupa u Evropi - glavu u kutiju guzicu na tacnu - NEMA DRUGE
    Posts
    216
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac
    Čitajući rubrike ovog foruma čoek bi pomislio da je Crna Gora rupetina.
    zato nam trebas i ti i Vijesti odma se nesto oraspolozimo i razgalimo. Ja odma zalila pivom ovu ekonomsku revoluciju za koju si nas obavjestio. :?
    Domaca nesreco i Internacionalni Problemu, prekradena krmadi, mrznja prema vama je moja ogromna, mrznja svakog normalnog covjeka je neponovljiva jer nista ste drugo nego atak na zdravi mozak !!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •