Page 21 of 24 FirstFirst ... 111718192021222324 LastLast
Results 501 to 525 of 587

Thread: Osiguravajuce kuce u CG

  1. #501
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    450
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    kolko ja vidim cim se trazi konkretan odgovor ti savjetnice bjezis, pa kako god, i vadis se na napadanje sagovornika u smislu da nema pojma, a nikako da ga prosvijetlis kao i svi agenti osiguranja i osiguravajuce kuce, samo za prost svijet kome mozes lako prodati pricu ........
    U redu kad ti tako vidiš. Gledaj tako i dalje.

  2. #502
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Znači, možete da citirate moje "pokušaje zbunjivanja" osobe koji je izuzetno potkovan znanjem iz ekonomije, ali onda ne možete da objasnite šta je to nešto što po nekoj fiksnoj stopi uvećava novac kod poliste osiguranja a da sam to iz svog neznanja nazvala kamatnom stopom? Zamoliću drugu osobu da Vas pita ovo pitanje.

  3. #503
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    standardno nisam ni ocekivao drugaciji odgovor ..................
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  4. #504
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,305
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Ne znamo ni hoće li EURO opstati za pola godine, a ne kolika će inflacija da bude.
    Poenta priče je da ne možemo znat koliko će naše pare da vrijede za 10 godina.
    Kakve god matematičke modele i ekonomtrijsku metodologiju koristili.
    Približno da, a to približno nije dovoljno.

    Hvala oboma na odgovor.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  5. #505
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    450
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bøgíñjå View Post
    Znači, možete da citirate moje "pokušaje zbunjivanja" osobe koji je izuzetno potkovan znanjem iz ekonomije, ali onda ne možete da objasnite šta je to nešto što po nekoj fiksnoj stopi uvećava novac kod poliste osiguranja a da sam to iz svog neznanja nazvala kamatnom stopom? Zamoliću drugu osobu da Vas pita ovo pitanje.
    Ne moraš nikoga moliti, jer mu neću drugačije odgovoriti nego što sam već odgovorio, jer NE POSTOJI to što ti pitaš!!!!


    Quote Originally Posted by Bøgíñjå View Post
    Savjetiče, ako plaćam godišnje 1000 € i ugovor traje 10 godina, i ako se nije desio ni jedan osigurani slučaj ja neću dobiti 10.000 € nego - navedite cifru. (isključimo iz opcije indeksaciju jer ste rekli da to nemaju sve osiguravajuće kuće)
    NE ZNA SE UNAPRIJED - objašnjeno milion puta ranije! Zna se ugovorena/odabrana osigurana suma (zagarantovani, tj. minimalni iznos koji će se podići), ali se ne može znati unaprijed koliko će se godišnje pripisivati dobiti po polisi (jer se ne može znati unaprijed kolika će biti dobit poslovanja osiguravajuće kuće, iz koje se godišnje pripisuje dobit osiguranicima).
    Kada ćeš opet da me pitaš isto pitanje?
    Last edited by savjetnik u osiguranju; 20-08-12 at 09:37.

  6. #506
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Ali se zna da se kreće oko 2%, iako se precizno tek može utvrditi na kraju godine.
    Da li možete navesti po kojoj stopi je obračunat godišnji prinos (sigurno Vam se dopada više izraz od kamatne stope) kod Grawe ili u bilo kojoj drugoj osiguravajućoj kući za 2011 god.? Ako ste raspoloženi možete dati stope i za što više prethodnih godina.
    Last edited by Bøgíñjå; 13-08-12 at 13:40.

  7. #507
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    450
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bøgíñjå View Post
    Ali se zna da se kreće oko 2%, iako se precizno tek može utvrditi na kraju godine.
    Da li možete navesti po kojoj stopi je obračunat godišnji prinos (sigurno Vam se dopada više izraz od kamatne stope) kod Grawe ili u bilo kojoj drugoj osiguravajućoj kući za 2011 god.? Ako ste raspoloženi možete dati stope i za što više prethodnih godina.
    Ti misliš da možeš tako da se ponašaš u diskusijama i tako da se šališ? Gdje si naučila da se tako vodi rasprava/dijalog? Milion puta opovrgnuti mnogi tvoji navodi (i odgovoreno na sva tvoja pitanja, što si jednom i priznala) i onda "nikom ništa" (mada evo opet vrtiš priču o nekakvih "oko 2%"), "nema veze", nego ajmo da sad postavim neko drugo pitanje i tako u krug...
    Ima jedna pjesma Srebrnih krila "Ša-la-la-la šalio se ja...".

    Zašto bih ti odgovarao kad bi ti sve izvrnula naopako i tumačila kako ti hoćeš a ne onako kako je?
    Last edited by savjetnik u osiguranju; 13-08-12 at 14:00.

  8. #508
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Vi opet izbjegavate konkretni odgovor. Kada sam pitala osobe koje se bave vašim poslom rekli su mi da se ta stopa kreće oko 2%. Očigledno da sam pogrešno shvatila da se radi o fiksnoj stopi, i zahvaljući Vašem odgovoru dodatno istražih i vidjeh da se ta stopa obračunava varijabilno odnosno utvrđuje na kraju svake godine.
    Od Vas samo želim da potvrdite ovaj procetan za stopu godišnjeg prinosa, ili da konkretno po Vašem izboru izaberete osiguravajućukuću i navede stope za dužinu perioda po vašem izboru.

    Savjetniče, mene su pokušale da regrutuju vaša posrednička kuća i Grawe. Stekla sam utisak takav kakav jesam (vjerovatno sa dobrim razlogom) i koji je veoma negativan, ali to je moje viđenje. Uvjek pokušavam da se drižim činjeničnih stvari koje znam, a Vi ste tu da kada pogrišim me ispravite, kako što ste uspješno to uradili i dali mi do znanja da se ne radi o fiksnoj stopi nego varijabilnoj, i da to nije kamatna stopa a ja sam naknadnim istraživanjem shvatila da se radi o godišnjim prinosima i uvidjela postupak izračinavanja.

    Vjerovatno bih vam više cijenila da ste sve vi to konkretno odgovorili, ali nije meni problem ni ovako. I još nešto, nećete naći ekonomiste da se slažu i gledaju na neku tematiku isto, pa stoga neka vas ne ljuti moje drugačije posmatranje na osiguranje u odnosu na vaše.
    Last edited by Bøgíñjå; 13-08-12 at 14:35.

  9. #509
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Koja rasprava bogo moj
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  10. #510
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    450
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by savjetnik u osiguranju View Post
    U subotu, 4. avgusta, od 13:30 do 14:00, na TV Vijesti emisija "Moja polisa".

    Eto prilike da se ljudi informišu na još jedan način o osiguranju (da ne ostane samo na informisanju, ili bolje reći dezinformisanju preko ovog foruma). Do određene granice da se informišu. Nadajmo se i objektivno, s obzirom da će vjerovatno svaka kuća ishvaliti svoje programe osiguranja kao najbolje. Inače, klijenti koji su samoinicijativno išli po osiguravajućim kućama da se informišu na temu osiguranja i da izaberu i otvore svoju polisu (a takvih je veoma mali broj), kažu da nakon odlaska u nekoliko osiguravajućih kuća, sa svakog narednog razgovora izađu sve zbunjeniji (zbog ogromnog broja informacija) i neodlučniji (jer nijesu sigurni koji im je program najbolji, kako da izaberu).

    Ovu novost na TV-u treba pohvaliti, iako se, naravno, niko neće odlučiti za uzimanje polise na osnovu TV emisija, ali ovo je pomak naprijed.
    Kao što sam i pretpostavio, svako svoje hvali. U dvije emisije koje sam odgledao čuh da su najbolji programi i kod jedne i kod neke druge osiguravajuće kuće - pa koji su onda najbolji?
    Jednom novinarka reče da je ta i ta osiguravajuća kuća "najbolji izbor za osiguranje života, jer je ta kuća lider na tržištu". Izgleda da nema nikakve veze kakav je sami program koji ona nudi, tj. da li neka druga osiguravajuća kuća ima bolje parametre takve vrste programa. I da nemaju veze individualna potreba i rezoni samog klijenta, tj. da li bi njemu iz određenih razloga više odgovarao program druge kuće.
    A onda direktor jedne osiguravajuće kuće, odgovarajući na pitanje novinara da li postoji nešto što njih odvaja od ostalih, nabroja tri stvari - lupi i osta živ. Nabroja dva budalasta razloga zbog kojih misli da su oni bolji od drugih, a kao treći razlog reče kako jedino oni u Crnoj Gori imaju program koji podrazumijeva to i to, iako to nije tačno. Možda on nije ništa kriv, možda nema loše namjere, nego stvarno misli da je to tako.

  11. #511
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    450
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo opet danas u 13:30 na TV Vijesti emisija o osiguranju - "Moja polisa".

    Zna li neko zašto su prikazane samo dvije emisije do sada, a bili su najavili da će od 4. avgusta ići svake subote (do sada 2 od 5)? Ili ako ne znate, što mislite zašto je tako? Može li biti da im se ispostavilo da je to neinteresantna tema, da su loše procijenili, da emisija nema gledanost? Ili da bi bilo previše da se jednom sedmično priča o tome, jer ne bi imalo dovoljno materijala da se popuni vrijeme emisije? Ili...?

  12. #512
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    450
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Pustite ljudi Osiguranja, to je izmisljotina.
    Izmišljotina koja traje 200 godina.

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Ako do sad niste naucili kako to zapravo funkcionishe, i da jedini koji ima rizik ste vi, onda neka vas muzu kad ste ovce.
    Pa ako nijesu naučili probaj ti da ih naučiš, da ne budu ovce. Pomogni. Nećeš biti jedini.

  13. #513
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by savjetnik u osiguranju View Post
    Da ne miješam temu Forexa sa osiguranjem, pošto si ovo tamo napisala, nego da prebačim priču ovdje.
    Htio bih da te upitam u vezi tvoje konstatacije da su osiguravajuće kuće surove (a da se to odnosi na kuće koje se bave životnim/štednim osiguranjem). Nekako mi se čini da si to olako svrstala pod generalnu surovost svega. Volio bih da mi objasniš u kom smislu su one surove, interesuje me, kao nekog ko posreduje u interesu klijenta a ne u interesu osiguravajuće kuće, da čujem nečije razmišljanje o tome, baš o samom pojmu surovosti (jer se o pojmu prevare već naveliko razglabalo na ovom forumu).
    Zbog čega misliš da su surove? Što je to nepravedno prema osiguraniku, vlasniku polise?

    Ja imam svoj stav o tome, ali me zanima i bitno mi je razmišljanje "običnog građanina" i potencijalnog osiguranika.
    Moj citat o surovosti na finansijskom trzistu u globalu (kome svakako pripadaju osiguravajuce kuce) istrgnut je sa druge teme, na kojoj sam pokusala da objasnim gospodinu Inspektoru da ne postoji koncept 'policjske pravde'. U medjuvremenu je banovan, i moram priznati da ne zalim za njegovim neprisustvom, jer su vasi razgovori funkionisali po principiu 'ja u klin , ti u plocu'. Ako malo razgledas ovu temu, mislim da ces se i sam pogubiti koliko ste se raspisali, a obican gradjanin, tvoji potencijalni klijent, ne zeli da cita romane. Sa ove teme ,moze da izadje samo zbunjen, nikako informisan, sto nije ni u tvom interesu, ni u interesu osiguravajucih kuca, a prije svega ni u interesu potencijalnih klijenata.

    Shvatam da zelis da priblizis temu osiguranja, obicnim gradjanima koji imaju pristup netu, i u tome te 100 % podrzavam. Vec smo konstatovali ovdje da je nedostatak finansijske kulture i neznanje, veliki problem nasih ljudi. Medjutim, nekad svoje sagovornike trazis na manje suptilan nacin (primjer - prebacivanje citata sa jedne teme na ovu temu ovdje), i mislim da tu grijesis, jer na taj nacin rizikujes da ulazis u rasprave bez smisla, poput onih sa G. Inspektorom. Po mom misljenju, u jednoj zemlji u razvoju, poput nase zemlje, u kojoj veliki broj ljudi se bori kako da prezivi od danas do sjutra, moras da pocnes od nule, sa objasnjavanjem osnovnih pojmova, kako funkcionisu osiguranja, navodjenjem uprostenih primjera sa konkretnim brojkama itd. U zemljama u razvoju, u kojima manji broj ljudi moze da se vodi logikom 'stedim danas kako bih bolje zivio sjutra', mnogo je teze doci do klijenta nego li na primjer u jednoj Francuskoj, Italiji itd (u kojima prosjecan gradjanin moze da ulozi dio svojih primanja u obveznice, stednju u bankama, polise osiguranja). Mora se uzeti u obzir i da su nasi ljudi jako skepticni kada su u pitanju finansijki proizvodi, s obzirom da je bankarski sistem otpoceo sa svojom rekonstrukcijom tek od 2000. godine (nisu skepticni kad podizu kredite ); za osiguranja ne znam kad su zazivjela u Cg? Plus, nas nadmeni stav 'ja znam sve' (svastara znanje, kako ga ja zovem ,koje je izuzetno izrazeno na ovom forumu), ne dozvoljava ljudima da nauce ono sto ne znaju, kao sto u ovom slucaju ne znaju o osiguranjima.

    E sada, mene zanima (jer se ne bavim osiguranjima), koji je profil klijenta u Crnoj Gori, koji potpisuje polisu osiguranja? Ti klijenti pripadaju srednjem stalezu (ako isti uopste postoji u Crnoj Gori)? Zanima me koliko crnogorski prosjecan gradjanin, koji zivi na ivici prezivljavanja (da se grubo izrazim), moze uopste da razmislja o aktiviranju polise osiguranja? Ako na primjer ja imam muza i dvoje djece, i ja i on zaradjujemo neku prosjecnu platu, otprilike 900 eura zajedno, na koji nacin mozemo odvojiti novac za osigranje? Da li ima smisla u tom slucaju razmisljati o osiguranju?

    Ako nije previse indiskretno pitanje, na koji nacin dolazis do klijenata, kako ih pronalazis (jer ne vjerujem da sami dodju da ti kucaju na vrata kancelarije)?



    P.S. Vidjela sam da si pominjaao emisiju 'Moja polisa', koju nisam u prilici da gledam, pa ako ima neki snimak na netu, proslijedi link. Drago mi je sto se konacno pocinje pricati o konkretnim stvarima (finansijama )i kod nas.
    Last edited by AltaMarea88; 11-09-12 at 18:59.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  14. #514
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,928
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Zanima me koliko crnogorski prosjecan gradjanin, koji zivi na ivici prezivljavanja (da se grubo izrazim), moze uopste da razmislja o aktiviranju polise osiguranja? Ako na primjer ja imam muza i dvoje djece, i ja i on zaradjujemo neku prosjecnu platu, otprilike 900 eura zajedno, na koji nacin mozemo odvojiti novac za osigranje? Da li ima smisla u tom slucaju razmisljati o osiguranju?

    Ako nije previse indiskretno pitanje, na koji nacin dolazis do klijenata, kako ih pronalazis (jer ne vjerujem da sami dodju da ti kucaju na vrata kancelarije)?
    Ako ste prijavljeni, kao vecina gradjana, onda ti vec placas osiguranje i zdravstveno osiguranje pa bi bilo glupo sa tim primanjima odvajati jos dodatnih 100 EUR za vas dvoje za dodatno privatno osiguranje.

    Ide se ka tome da tebe drzava pusti da biras osiguranje i uslove koji tebi odgovaraju pa da sa tim novcem dobijes neuporedivo vise od toga sto ti drzava daje.

    Na tih 900 EUR oni vama uzmu nekih 540 EUR mjesecno. To je 259.200 EUR za 40 godina, BEZ IKAKVE KAMATE. To ce lagano izaci na preko 600.000 za 40 godina kod bilo koje osiguravajuce kuce, ako samo stedis a ne podizes, a usput ces imati svo osiguranje kod privatnih klinika.

    Zasto sad ne trazite od drzave da vam ne uzimaju dio plate, nego vam isplacuju bruto pa vi radite sa njom sto hocete? Da tih 600.000 EUR kasnije sebi mjesecno isplacujete, nesto poput penzije, imali biste preko 4.000 EUR mjesecno, za narednih 15 godina, kad se penzionisete. Naravno, 4.000 EUR sada i za 40 godina nije isto, ali ce sigurno makar 10 puta biti vece od redovne penzije koju drzava nudi.
    BEFORE SEX u help each other get naked. AFTER SEX u only dress yourself. Noone helps u once ur fcked

  15. #515
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    450
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    ...obican gradjanin, tvoji potencijalni klijent, ne zeli da cita romane. Sa ove teme ,moze da izadje samo zbunjen, nikako informisan...
    To znam i upravo zbog toga sam nekad i napisao ovo:
    Quote Originally Posted by savjetnik u osiguranju View Post
    ...ova materija je previše ozbiljna, široka i kompleksna da bi ste na osnovu informacija sa foruma mogli donijeti najbolju odluku, tj. izabrali najbolji program za vas.
    A napisao sam i:
    Quote Originally Posted by savjetnik u osiguranju View Post
    ...Svako ima pravo da rezonuje na svoj način i svako je u pravu ko smatra da mu polisa ne treba. Nema potrebe niti dajem sebi za pravo da ga ja učim što on treba da radi i što je za njega najbolje.
    ...Mislim da su ljudi dovoljno pametni da odluče o potrebi otvaranja polise na osnovu svojih razmišljanja i na osnovu informacija od ljudi koji se sa time profesionalno bave i koji tu materiju detaljno poznaju - ako ih "bombardovanje sa strane" (a bez razgovora sa stručnjakom iz ove oblasti) odvrati od otvaranja polise, onda ne treba ni da je imaju.
    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    za osiguranja ne znam kad su zazivjela u Cg?
    Dolaskom austrijskih kuća - prvo Grawe prije 8 godina - počinje prava priča o osiguranju. Ali i prije toga su naši ljudi mogli imati polise, samo što su tada imali inostrane polise.
    Inače, priča o osiguranju će sve više iskakati u prvi plan - evo konačno i država, preko Ministarstva finansija i Agencije za nadzor osiguranja, organizuje veliku konferenciju u oktobru:
    http://www.ano.me/images/stories/age...nferencija.pdf

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    E sada, mene zanima (jer se ne bavim osiguranjima), koji je profil klijenta u Crnoj Gori, koji potpisuje polisu osiguranja? Ti klijenti pripadaju srednjem stalezu (ako isti uopste postoji u Crnoj Gori)?
    Klijenti pripadaju svim staležima, tu nema pravila. Samo se postavlja pitanje ko ima kakav motiv za uzimanje polise.

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Zanima me koliko crnogorski prosjecan gradjanin, koji zivi na ivici prezivljavanja (da se grubo izrazim), moze uopste da razmislja o aktiviranju polise osiguranja?
    Mnogi od njih upravo zbog toga i uzimaju polise - ako sad preživljavaju ne žele da tako bude uvijek. Teško da ja mogu shvatiti da neko (pod uslovom da mu se svidi program i da ga želi) ne može odvojiti bar 10 eura mjesečno za polisu, kolika god da mu je plata. Polisa je više stvar volje i želje, nego mogućnosti. A nebrojeno je primjera gdje klijenti unaprijed kažu da nemaju para (pa ni za polisu), a onda nakon detaljnog razgovora (ipak) otvore polisu.

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Ako na primjer ja imam muza i dvoje djece, i ja i on zaradjujemo neku prosjecnu platu, otprilike 900 eura zajedno, na koji nacin mozemo odvojiti novac za osigranje? Da li ima smisla u tom slucaju razmisljati o osiguranju?
    Itekako tada ima smisla. Odvojiti novac za to možete, koliko-toliko, a koliko bi to bilo novca - sami ćete to najbolje odrediti (naravno, nakon kompletne priče na tu temu sa nekim agentom). Ako smatraš da su vam primanja takva da vam ne omogućavaju odvajanje novca osim za redovne/neophodne potrebe (tj. za troškove), tj. da nemate dovoljno novca, razmisli kako bi bilo ostalim članovima porodice, u finansijskom smislu, ako bi u baš takvoj situaciji jedan roditelj (ili oba) završio svoj život - da li treba imati novca za polisu (tj. za štednju).

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Ako nije previse indiskretno pitanje, na koji nacin dolazis do klijenata, kako ih pronalazis (jer ne vjerujem da sami dodju da ti kucaju na vrata kancelarije)?
    Apsolutno svi ljudi su potencijlni klijenti (i zdravi i bolesni, i bogati i siromašni, i mlado i staro - osim onih preko 65 godina starosti), pa onda nije problem imati/naći dovoljno klijenata. Svaki kontakt je prilika za to, svaki susret. Nekad ja sam pomenem osiguranje i ponudim da se naknadno nađemo da porazgovaramo u vezi toga, nekada se oni sami zainteresuju i pitaju, već znajući čime sa ja bavim, a nekada spontano krene/ispliva ta priča, nadovezujući se na neku drugu započetu temu i nastavi se sa dogovorom za naknadni sastanak. A sada do klijenata dolazim mnogo drugačije (i lakše) nego u početku bavljenja sa ovim. Osim većeg iskustva/znanja i dobar rad čini svoje, pa ljudi čuju za mene i zovu me jer žele da im baš ja to objasnim, ili preko preporuka, tj. upućivanja novih klijenata na mene od strane mojih zadovoljnih klijenata. Ili klijenti kojima sam prvo odradio neki drugi vid osiguranja žele da im objasnim/ponudim i životno osiguranje. Uglavnom, ne moram da tražim klijente (niti imamo takvih uslova u agenciji kojoj pripadam) i svakako ne idem naokolo da kucam na njihova vrata.

  16. #516
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    1,241
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default oko osiguravajucih kuca

    zna li ko zakon ako se desi mala havarija na vozilu blago udubljenje npr na vrata,krivicom dr vozila,da li imam pravo od osiguravajuce kuce da trazim isplatu za nova vrata a ne za ispravljanje i gitovanje,jer oni gledaju sto jeftinjije da prodju...hvala

  17. #517
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,526
    Thanks Thanks Given 
    1,048
    Thanks Thanks Received 
    777
    Thanked in
    545 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Baster View Post
    zna li ko zakon ako se desi mala havarija na vozilu blago udubljenje npr na vrata,krivicom dr vozila,da li imam pravo od osiguravajuce kuce da trazim isplatu za nova vrata a ne za ispravljanje i gitovanje,jer oni gledaju sto jeftinjije da prodju...hvala
    na osnovu policijskog zapisnika i fotografija se vrsi procjena stete...

    bilo kasko, bilo redovno ce ti rijetko/nikad isplatit citava vrata (kasko isplacuje vrata kad nagrdis A ili B stub, prije ne...
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  18. #518
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    1,241
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mene int da li imam pravo na zamjkenu novih zbog malog udubljenja vrata da ne dozvolim cukanje i ispravljanje,znam da ne daju citavu isplatu ali na osnovu fakture iz prodavnice neka malo umanje oi ok je

  19. #519
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,043
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Mnogo zavisi i od toga koliko staro voziš...za auta koja su u garantnom roku i koja su obavezna da se popravljaju u ovlašćenim servisima praktikuje kupovina novog dijela, ali na sva starija vozila ide isključivo popravka, ili zamjena postojećeg dijela novim polovnim sa otpada. Ako baš budeš insistirao da ti se vrata promijene oni će ti platiti nova vrata - amortizacija za starost postojećih i opet dobiješ pare za vrata sa otpada.

  20. #520
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Baster View Post
    mene int da li imam pravo na zamjkenu novih zbog malog udubljenja vrata da ne dozvolim cukanje i ispravljanje,znam da ne daju citavu isplatu ali na osnovu fakture iz prodavnice neka malo umanje oi ok je
    ako je malo udubljenje, ne mozes traziti nova vrata, to cak ni kasko ne plaća nova.
    sve zavisi kakvo je oštećenje, meni su ovdje priznata nova vrata, i limarski radovi za ispravljanje ovoga blatobrana + lakiranje istih...


  21. #521
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,526
    Thanks Thanks Given 
    1,048
    Thanks Thanks Received 
    777
    Thanked in
    545 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Baster View Post
    mene int da li imam pravo na zamjkenu novih zbog malog udubljenja vrata da ne dozvolim cukanje i ispravljanje,znam da ne daju citavu isplatu ali na osnovu fakture iz prodavnice neka malo umanje oi ok je
    nece ti redovno osguranje platit ni 10ti dio...

    mnim, ne znam tip ostecenja, ali ako je "popravljivo" nista od para za vrata...

    meni su bila zakacena odmah iznad bankine dje ih je skoro nemoguce ispravit, pa su mi rekli, kulturno, da cu vise para dat na zapisnike i sranja nego sto cu uzet od njih...

    e jedino ako je auto u garanciju/kasko osigurano ces nesto izvuci, ali ne dovoljno za vrata... po osnovu profakture ovlascenog servisa za opravku tu zaracunaju procenat svog ucesca i eto (tj oduzmu amortizaciju zbog starosti vozila itd itd)...

    a iz servisa ti prihvate prfakturu za X casova masinske obrade + farbanje i lakiranje... nikad nova brata nece proci ;(

    kad bi oni tako placali ne bi bili puni ko brod
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  22. #522
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    1,241
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sve znam ja to ali mi placamo svake god osiguranje i ne pitaju nas jeli nam mnogo i skupo tako da cu insistirat za nova jer su bila netaknuta i fabricka u pitanju je startije auto ali bez obzira...zapisnik i faktura ne kostaju nista tako da je to najmanji problem...na motor su mi bile izgrebane plastike ivicom skoro nista ponudili su mi 20e vjerovali ili ne pa sam im zaprijetio sudom i na kraju dobio preko 500e a faktura je bilo oko 800e novih plastika...faktura ide iz ovlascenog servisa npr rokspeda gdje su u krv cijene pa neka na to oduzmu 10% amortizacije i ok je....

  23. #523
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,526
    Thanks Thanks Given 
    1,048
    Thanks Thanks Received 
    777
    Thanked in
    545 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Baster View Post
    sve znam ja to ali mi placamo svake god osiguranje i ne pitaju nas jeli nam mnogo i skupo tako da cu insistirat za nova jer su bila netaknuta i fabricka u pitanju je startije auto ali bez obzira...zapisnik i faktura ne kostaju nista tako da je to najmanji problem...na motor su mi bile izgrebane plastike ivicom skoro nista ponudili su mi 20e vjerovali ili ne pa sam im zaprijetio sudom i na kraju dobio preko 500e a faktura je bilo oko 800e novih plastika...faktura ide iz ovlascenog servisa npr rokspeda gdje su u krv cijene pa neka na to oduzmu 10% amortizacije i ok je....
    cudi me da su ti za motor i centa dali ... tu su tek fukare

    a sto se zapisnika tice 15tak jura kosta to cudo u policiji placa se taksa (bar su je meni naplatili)

    ti probaj, ako prodje, prodje, ako ne...
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  24. #524
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    1,241
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dva puta sam izvukao dosta para na motore jer su im maske skupe a od pada skoro svaka plastika se ogrebe tako da navedes svaki detalj regularno sve i na kraju ti malo smanje ali opet dobro se prodje. . .budite uporni jer imamo pravo trazit to sto nas sleduje zbog tudje krivice

  25. #525
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    1
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    cao drugari!!

    ako neko moze da mi odgovori jako bi mi znacilo i koristilo:

    konkretno za Grave osiguranje ugovor se moze prekinuti tek nakon 3godine- da li je to def. ili se moze prekinuti i ranije- kakve su onda posljedice? jasno mi je da ne idu nosiocu u prilog, al valjalo bi znati zapravo kakve su posljedice konkretno!
    ako je npr.uplacena jedna rata il jedna/dvije godine, odn. svakako manje od te 3godine po ugovoru
    i prosto zelis/moras da se povuces - dal' je to izvodljivo i koje su posljedice?

    Znam ima varijanta da ne raskidas ugovor nego da zamrznes premiju, u tom periodu nijesi pokriven, al me zanima, kakve su tu povoljnosti, posljedice, obaveze i sl?

    i jos ovo:
    Nakon te prve tri godine imas mogucnost da smanjis premiju, odn. uplatu- zanima me da li je istina da je bolje/isplativije da se pocne sa vecom premijom, onda nakon te tri godine je smanjis? da li je istina da je tako isplativije po nosioca osiguranja? ako jeste, koliko,sta, kako?

    Pozz

Page 21 of 24 FirstFirst ... 111718192021222324 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Gradnja kuce
    By luchka in forum Centralni
    Replies: 60
    Last Post: 23-02-12, 10:29
  2. Udomila bih kuce
    By ogibd in forum Kućni ljubimci
    Replies: 20
    Last Post: 10-05-10, 16:38
  3. I: Internet od kuce do kuce oko nekih 150 m
    By anonimus in forum Ostali oglasi
    Replies: 22
    Last Post: 08-12-09, 09:08
  4. Osiguravajuce Kuce
    By qwert in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 14
    Last Post: 03-12-09, 19:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •