Page 398 of 756 FirstFirst ... 298348388394395396397398399400401402408448498 ... LastLast
Results 9,926 to 9,950 of 18898

Thread: stvari koje vas nerviraju

  1. #9926
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    535
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    20 centi po kvandatnom po zakonu? To zavisi od starosti zgrade, lokacije i drugih faktora tako da ne moze bit' fiksno po zakonu...
    E moj Fidel, da znaš koliko sam živaca i života izgubio preganjajući se sa stanarima i vlasnicima kladionica, kafančina i ostalim preduzetnicima...Na kraj smo se ovako dogovorili iako direktno zakon (Zakon o stanovanju i održavanju stambenih zgrada) kršimo, ali bolje i to nego glib do koljena i mrak u ulaz...A priče Ja se ne vozim liftom, ja ne živim tu stalno, nije pošteno ovo, nije pošteno ono, neki tamo u tamo neku zgradu ne plaćaju toliko nego ovoliko, a privatnicima je vazda priča Od čega ću ja đecu da hranim, ovđe ne može čoek pošteno pare zaradit...uh...Nego, evo viđi što Zakon veli, ja ne kažem da je dobar ali razumijem što je autor htio (može u stan od trides kvadrata živjet 5 ljudi i svi se voze liftom i glibaju ulaz, može u stan od sto kvadrata živjet jedan čoek koji se nikad liftom ne vozi itd. i tome sl.):
    (3) Etažni vlasnici su dužni da, kao akontaciju za troškove iz stava 1 ovog člana, uplate mjesečni iznos na zajednički račun zgrade, i to u iznosu od 1 bod/m2 korisne stambene površine, 3 boda/m2 korisne površine poslovnog prostora, odnosno 0,5 boda/m2 korisne površine garažnog prostora ili garažnog mjesta.
    (4) Vrijednost boda, koja ne može biti manja od 0,2 €, utvrđuje skupština etažnih vlasnika.
    Da ne pominjem da ovi vlasnici poslovnih prostora nikad centa nisu uplatili...a mislim da je bila i posebna tema o ovome na forumu.
    edit: Zaboravih preganjanje sa raznim Vulinima majstorima za liftove i hidrofore...Sad i nemamo predshednika skupštine stanara, neće niko u zdravu pamet time da se bavi, samo imamo dvoje ljudi koji se nezvanično time zanimaju.
    Last edited by Raulio; 03-09-15 at 02:28.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  2. #9927
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Zaboravih Interov peskir na plazu, to me vise zaboljelo no 50€ da sam izgubio. Iskreno. Nigdje ga sad kroz CG ne mogu kupit, ko je lud da drzi Interove peskire. Sad su u trendu ovi djecacki klubovi poput Barse, Sitija..


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ebay.co.uk

    I narucuj 5o vrsta interovih peskira
    One Ring to Rule them all...

  3. #9928
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,026
    Thanks Thanks Given 
    3,956
    Thanks Thanks Received 
    6,518
    Thanked in
    3,108 Posts

    Default

    u ovoj zgradi gdje ja živim dogovoreno je 5€ među stanarima. prošli vođa ovog biznisa je uzimao sebi platu pa su ga skinuli. ođe živi 70% starijih ljudi, svake god po jedno odapne, uglavnom su na 2 i trećem spratu, što se može i zaključiti po tome kad jedan od 2 lifta zašteka jer je neko pritisnuo 7mi sprat na kojem je izlijepljeno da ne radi i onda zaglavi i ne radi 2 dana pa moraš pješke dolje a ta 2 pomenuta sprata smrde kao da je neko umro. na prizemlju 2 satan redovno vrata otvorena i povremeno smrdi na drobove. interfon radi, ali je ljudima muka da nose ključeve ulaznih pa slome bravu, jer što bi se zaključavalo. u njihovo vrijeme si mogao na klupu spavat. dolaze i čistači redovno koji očiste onako vodom podove i ogledalo u liftu. to traje dan bez drugog. e, da, i lift ne ide do 7og sprata jer je sajla preduga i to košta 230€ i evo za 2 i po godine od kad sam ja ovdje, nisu se skupile pare. u taj isti lift kad uđete kao da uđete mislite da ni zgrada vode nema. ima jedna komšinica sa petog, zapali cigar u stanu i fino u lift s njim pa do dolje. nekad ga ugasi ispred lifta, nekad na usput do prodavnice. onda ima jedna koja u maxiju kupi 2 kese koje vozi kolicima na pola puta do zgrade i kolica ostavi kod na sred, izvadi kese i doma. i onda zimi kad počne sjever i pravi promaju, zalijepi ona kolica nekome na kola i tako. nego, da se ne zaboravi da je ovo poljana nekad bila.


    nego, najbolje je folirat se. pravit se da ne vidiš i ne čuješ, al kad već moraš, isfolirat svaku reakciju na bilo šta. to je danas moderno. posebno da se raduješ zbog nekog i da si srećan. taj isfolirani osmijeh, neprocenjivo. treba bit go*no.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  4. #9929
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,386
    Thanks Thanks Given 
    1,806
    Thanks Thanks Received 
    1,145
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    Svuda isto,I ja placam 5€,imamo direktora,koji je posvecen poslu,sto nije lose,sve radi,ulazna vrata zakljucana.
    A kod mojih roditelja,haos,oce da rade fasadu,ovi pod plocu,oce I krov,ovi sa strane oce listru,a nista zajedno,a vec oko lifta,ko ga koristi,ko ne,komedija.

  5. #9930
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    559
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mi plaćamo 0,2€ po kvadratnom metru. Iz tih para se plaća i advokatska kancelarija za slučaj da neko "ne koristi lift", "ne boravi tu stalno" ili da jednostavno neće da plaća. Ta advokatska kancelarija zastupa jedno 70-80 ulaza.

  6. #9931
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,224
    Thanks Thanks Given 
    2,765
    Thanks Thanks Received 
    4,550
    Thanked in
    2,408 Posts

    Default

    Ovo je nova zgrada koja jos nema sem par stanara pa svakako nema ni 'vodje stanara' niti ista slicno... Nego stavili fino cijenu od 15e mjesecno pa se ti slikaj.

    A kad se vec placa to, sto se desava u slucaju da se nista ne radi povodom kvarova, lomova i sl. (sto vjerujem da se svuda desava)? Ko je odgovoran? Zasto se placa to odrzavanje i ko ga sprovodi?

    I ne znam na koju foru se odredjuje to mjesecno odrzavanje... Znam stanove iste kvadrature gdje jedni placaju 3 eura, drugi 5e, treci 8e a eto neki i 15e mjesecno. Nije mala razlika.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  7. #9932
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    3,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sinoć sam bila na koncertu braće Teofilović. Bića anđeoskog glasa, učinila su sve da nam veče bude nezaboravno. Nas tridesetak je uživalo. Da, samo tridesetak. Pitam se da je bila Ceca, Jeca, i ostala velika imena naše estrade, da li bi se moglo naći slobodno mjesto?
    Bila sam u jednom trenu i ljuta i tužna...gdje ja živim...

  8. #9933
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,026
    Thanks Thanks Given 
    3,956
    Thanks Thanks Received 
    6,518
    Thanked in
    3,108 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ovo je nova zgrada koja jos nema sem par stanara pa svakako nema ni 'vodje stanara' niti ista slicno... Nego stavili fino cijenu od 15e mjesecno pa se ti slikaj.

    A kad se vec placa to, sto se desava u slucaju da se nista ne radi povodom kvarova, lomova i sl. (sto vjerujem da se svuda desava)? Ko je odgovoran? Zasto se placa to odrzavanje i ko ga sprovodi?

    I ne znam na koju foru se odredjuje to mjesecno odrzavanje... Znam stanove iste kvadrature gdje jedni placaju 3 eura, drugi 5e, treci 8e a eto neki i 15e mjesecno. Nije mala razlika.
    da je sreće, sjeli bi sa tim čoekom koji je sebe odredio za predsjednika ulaza pa bi se sve lijepo dogvorili. možda je on prvi uselio pa mu došlo tako
    mora neđe pisat ime i prezime.
    kad sam ja preselila kancelariju, zapalo me da plaćam to održavanje i poslovni pripada ulazu sa druge strane zgrade e, sad, komšinica pored plaća svaki mjesec a nikad joj niko nije očistio ispred poslovnog. čoeku je priča: zar ti nije lijepo kad prođeš ovuda, kroz ovako uređen dio da bi došla do svog posla? i tako mi plaćamo da njima bude lijepo i sređeno, a nama sa dvorišne strane trt.
    s druge strane, jedna zubarka koja ima prostor pored prolaza je svaki mjesec plaćala ljude da čiste isti koji je bio nagrđen od ne znam ni ja čega, a nije plaćala mjesečno održavanje ulazu kojem pripada. na kraju su je tužili i morala je da isplati sve. i tako.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  9. #9934
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,224
    Thanks Thanks Given 
    2,765
    Thanks Thanks Received 
    4,550
    Thanked in
    2,408 Posts

    Default

    Ovamo su (znas ti dje) vec slomili veliko ogledalo u glavnom ulazu... Ne znam kako su uspjeli ali eto... To svakako nije pravljeno vec 10-ak dana... Uvijek je samo jedan lift u funkciji, interfon jos ne radi itd.

    Ne ocekujem ja da to oni odma sredjuju i sl. ali zasto bi onda placao 15e mjesecno od prvog dana useljenja?
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  10. #9935
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,026
    Thanks Thanks Given 
    3,956
    Thanks Thanks Received 
    6,518
    Thanked in
    3,108 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ovamo su (znas ti dje) vec slomili veliko ogledalo u glavnom ulazu... Ne znam kako su uspjeli ali eto... To svakako nije pravljeno vec 10-ak dana... Uvijek je samo jedan lift u funkciji, interfon jos ne radi itd.

    Ne ocekujem ja da to oni odma sredjuju i sl. ali zasto bi onda placao 15e mjesecno od prvog dana useljenja?
    e žali bože... eto sve novo i opet narodu ne valja... a mi smo takav narod da samo može gore da bude. zamisli sad da si ti tu glavni i da se nerviraš svaki dan oko ovakvih stvari. nađi ti tog gospodina pa mu reci da ti tu ne boraviš pa neka se slika.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  11. #9936
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,224
    Thanks Thanks Given 
    2,765
    Thanks Thanks Received 
    4,550
    Thanked in
    2,408 Posts

    Default

    Mene samo zanima da li nas 2-3 stanara jedino placamo tih 15e ili i oni koji su kupili stan a jos se nisu uselili 'placaju'. Tj. kad se usele tamo poslije nove imace da plate jedno 100e za odrzavanje zgrade u koju su tek usli...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  12. #9937
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,026
    Thanks Thanks Given 
    3,956
    Thanks Thanks Received 
    6,518
    Thanked in
    3,108 Posts

    Default

    poreski inspektori i kontrole u poreskom periodu.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  13. #9938
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Mene samo zanima da li nas 2-3 stanara jedino placamo tih 15e ili i oni koji su kupili stan a jos se nisu uselili 'placaju'. Tj. kad se usele tamo poslije nove imace da plate jedno 100e za odrzavanje zgrade u koju su tek usli...
    Ima sam sličan problem i poslao sam samozvanog predsjednika ulaza u PM i na kraju se ispostavilo da smo održavanje plaćali samo nas par budala a ostali su kulirali.
    Reka sam im kad angažujete agenciju da sve održava javite se a do tada odjebite.

  14. #9939
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    559
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Taj upravnik i ne može bit legitiman što se neće održati skupština stanara koja mora da ima broj prisutnih određen zakonom. I inače je zakonska obaveza da svi ti "upravni organi" ulaza postoje i da se registruju.

    Druga je stvar to što slabo ko udara na trag tom zakonu. U Podgorici tek nešto ispod 20% ulaza ima regularne organe.

  15. #9940
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,224
    Thanks Thanks Given 
    2,765
    Thanks Thanks Received 
    4,550
    Thanked in
    2,408 Posts

    Default

    I sto da se radi sad?

    Da se za vrat vatam sa tim 'vodjom stanara'?
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  16. #9941
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,026
    Thanks Thanks Given 
    3,956
    Thanks Thanks Received 
    6,518
    Thanked in
    3,108 Posts

    Default

    poglavicom 😂
    bolje ti je sad na pocetku
    nothing comes from violence and nothing ever could

  17. #9942
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Mi smo startovali dobro jer smo nas nekoliko pokrili unaprijed obaveze i ispratili sve kako treba, ali ocigledno da to ne moze dugo da traje jer doticni nece da ispostavi racune za troskove i dugove ostalih stanara u zgradi... itd.. "Nece" - pravi se lud.. I boga moli da se ne skupi dovoljan broj stanara da ga slucajno ne izglasaju, jer ovako bi od stana do stana dobio potpise naknadno i brzinski..
    No.. Ni ja nisam odavLe - do dokaza o dosadasnjim troskovima...
    Zlatna Hrvatska, tamo bar drzava ne uzima godisnji porez od etaznih vlasnika pa im je sav novac za odrzavanje sica, jer se porez platio sa otkupom i kupovinom stana.. Ali.. CG je ipak CG.. Kupite stan za primarno stanovanje, platite porez drzavi pri kupovini i zavodjenju, ali drzava i dalje, svake godine nanovo trazi novac za oporezivanje istog - po sopstvenoj procjeni vrijednosti kvadrata, i to sve kao da izdaje drzavne stanove vlasnicima.. SFRJ sistem..

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 03-09-15 at 15:19.

  18. #9943
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,224
    Thanks Thanks Given 
    2,765
    Thanks Thanks Received 
    4,550
    Thanked in
    2,408 Posts

    Default

    Eo sad vidim i da pismo imam od njega, sa sve vizit karticom kao 'upravnik zgrade'

    Da sad ne skeniram dokument, pise da u skladu sa zakonom clan bla bla, sluzbeni list bla bla donijeta je odluka da se odrzavanje zgrade naplacuje 0.30e po kvadratnom metru. Odatle 15e za stan od 50 kvadrata.

    Parking mjesto 20e mjesecno, ko oce.

    Dalje pise da se obracun i naplata vrsi od 1. jula 2015. godine.

    Treba li da napomenem da tad zgrada uopste nije bila useljiva? A i da sad nema 5-6 stanara u cijeloj zgradi...

    I dalje mi nije ovo bas najjasnije, tj. ne izgleda mi bas 'najkorektnije' da ne kazem koju grublju rijec...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  19. #9944
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Ti si lud ako to budeš plaćao, ako je formirana skupština stanara, kao što temp reče gore, onda svi moraju plaćati jer ako neko neće naplata se vrši preko sudskog izvršitelja. Ako nije formirana skupština stanara nemaju na osnovu čega da traže pare.

  20. #9945
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    I sta ako svi u jednom soliteru to godinama placaju, odrade se sve popravke i novac postaje visak?
    Mi smo placali i fasade, i krov i sve pojedinacno raspodijeljeno, i usput sve to dodatno po kvadraturi po zakonu.. I sta sad kad nema sta da se vise ulaze a novac se skuplja? Za koga to i za sta ide? Za pozlate lustera i stepenista? Svrha?

    Hvala Lepo

  21. #9946
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Para nikad dosta

  22. #9947
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,224
    Thanks Thanks Given 
    2,765
    Thanks Thanks Received 
    4,550
    Thanked in
    2,408 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Ti si lud ako to budeš plaćao, ako je formirana skupština stanara, kao što temp reče gore, onda svi moraju plaćati jer ako neko neće naplata se vrši preko sudskog izvršitelja. Ako nije formirana skupština stanara nemaju na osnovu čega da traže pare.
    Ne planiram ali vidjecu do kakve ce situacije doci.

    Najgore je sto necu bit' tu da je ja rijesim...

    Na papiru je sve organizovano i sve po pravilima drzave nam nase. Ali kao sto rekoh, sad u septembru ima svega par stanara, u junu kada je odluka donesena nije bilo nikog jer zgrada nije bila useljiva uopste kao ni u julu kada je izgleda pocelo naplacivanje... Zanimljiv slucaj. A opet sam siguran da ovaj cika upravnik zna dje moze i sto moze...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  23. #9948
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,257
    Thanks Thanks Given 
    2,758
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Prodavci sa pricom "ovo mi je zadnji a vec je rezervisan, jedino da ga sad odma uzmes" kao i kupci sa pricom "jedino da mi spustis na xx eura jer mi nude isti/bolji za xx eura"

    Sjasi/te.
    https://www.facebook.com/16349805033...201465/?type=1
    She is only here to annoy herself!

  24. #9949
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,224
    Thanks Thanks Given 
    2,765
    Thanks Thanks Received 
    4,550
    Thanked in
    2,408 Posts

    Default

    Ovo je vise savjet ali u duhu teme, tj. da izbjegnete da budete dio teme...

    Bilo koji problem da imate sa bilo kojom mrezom (Telenor/mTel/T-com) dje god ocete idite ali u Bar NE idite. Toliko nesposobnih ljudi na ta 3 mjesta da je to prosto nejvjerovatno.

    Sto god da ih pitas oni ne znaju... Od osnovnih stvari poput 'skracivanje' SIM kartice ce pogresno uradit' a na bilo koje 'komplikovanije' pitanje ce rec' da ne znaju i da je najbolje da pozovete tehnicku podrsku.

    Skoro ista stvar u sve 3 poslovnice, ne zna se dje su gori...

    Pitam se samo ko ih je birao i kako su tu zavrsili... Bog da im dusu prosti.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  25. #9950
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,224
    Thanks Thanks Given 
    2,765
    Thanks Thanks Received 
    4,550
    Thanked in
    2,408 Posts

    Default

    A onda povratak na temu...

    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


Page 398 of 756 FirstFirst ... 298348388394395396397398399400401402408448498 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 11
    Last Post: 01-12-10, 14:55
  2. Replies: 11
    Last Post: 02-11-10, 17:45
  3. Pavel A. Rovinski: Crnom Gorom
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 6
    Last Post: 27-02-10, 15:12
  4. VLASI U CRNOJ GORI
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 25
    Last Post: 26-02-10, 18:53
  5. Pravila cutanja...
    By Karma in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 9
    Last Post: 17-03-04, 07:33

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •