Page 67 of 569 FirstFirst ... 175763646566676869707177117167567 ... LastLast
Results 1,651 to 1,675 of 14202

Thread: Jeftine avio karte

  1. #1651
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PG City
    Posts
    2,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Jeftine avio karte

    Voljela bih da mi neko od njih objasni u čemu je razlika između nošenja dva kofera po 11,5kg i nošenja jednog kofera od 23kg.

    Sramota čime se bave, ne može čovjek ljudski putovat'.

    Sent from my  9790

  2. #1652
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    kod vecine prevoznika ja to standard u ekonomskoj klasi . jedan prtljag do 23kg . bude tu i tamo izuzetaka (vise tipa nekih promocija nego za stalno) ali to je to . naravno rucni prtljag plus

  3. #1653
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PG City
    Posts
    2,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Razumljivo mi je ograničenje u težini, naravno (ipak to nije teretnjak ili agencija za selidbe - bilo bi pogrešno da je drugačije), ali mi je totalna besmislica da insistiraju na tome da bude samo i isključivo jedan komad prtljaga.

    Sent from my  9790

  4. #1654
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    5
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Isplati se letjeti Ryan air-om


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #1655
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,970
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,658
    Thanked in
    2,292 Posts

    Default

    ajde?

  6. #1656
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Aquaria View Post
    Razumljivo mi je ograničenje u težini, naravno (ipak to nije teretnjak ili agencija za selidbe - bilo bi pogrešno da je drugačije), ali mi je totalna besmislica da insistiraju na tome da bude samo i isključivo jedan komad prtljaga.

    Sent from my  9790
    Dva kofera zauzimaju vise mjesta nego jedan kofer?
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  7. #1657
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    jedan kofer(23kg)je bez placanja a drugi se placa isto mora bit tezine do 23 kg,a placa se 60e.to je prvi uveo Montenegro airlines,pa su sad i ovi iz Srbije.

  8. #1658
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PG City
    Posts
    2,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mc_esseny View Post
    Dva kofera zauzimaju vise mjesta nego jedan kofer?
    Dva kofera dimenzija za ručni prtljag, dvije platnene torbe, kofer za ručni prtljag i ranac? Ili jedan ogromni kofer u koji može lagano da stane do 35-38kg, pa da ga napunim do pola. Nema mi logike, pogotovo što taj prtljažnik nije toliko mali da bi par cm više ili manje napravilo problem.

    Sledeći korak ce taman biti ograničenje dimenzija predatog prtljaga i udri

    --------------

    Da napomenem da je Jat uvijek bio fleksibilniji po pitanju prtljaga od MA, makar iz mog iskustva. Jednom prilikom sam imala čak 15kg viška, ni A rekli nisu. Drugarici su u MA napravili problem zbog jednog jedinog kilograma "preko".

    Sent from my  9790

  9. #1659
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,783
    Thanks Thanks Given 
    619
    Thanks Thanks Received 
    999
    Thanked in
    521 Posts

    Default

    Ovi iz ryanaira imali su ideju da cijenu karte određuje putnikova težina pa bi tako karta za onog ko ima 120 kg bila recimo 100 € a za putnika sa 60 kg tjelesne težine recimo 70 €.
    Ne bi me začudilo da u dogledno vrijeme to i sprovedu.

  10. #1660
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,208
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    za mene nema vise piva i gurmanske pljeskavice svako vece posle izlaska u grad
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  11. #1661
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    118
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U jednom pravcu!!!

  12. #1662
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Uzeh karte za London, povratna 40€.

    Mislio sam da je viza 100€ ovdje (Stockholm), ali ipak nije, nego je kao i u CG: Ł83 + Ł59 (170€).

    Nadam se da će im kraljici ovo bit poslednje pare što je primila.
    Globetrotting

  13. #1663
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

  14. #1664
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    664
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    jedan kofer(23kg)je bez placanja a drugi se placa isto mora bit tezine do 23 kg,a placa se 60e.to je prvi uveo Montenegro airlines,pa su sad i ovi iz Srbije.
    Zar nije 30e sa Montenegro Airlines ? Tj iz SRB do CG ?
    U okviru Evrope je 50E po njihovom sajtu...
    Last edited by loungebar; 09-04-14 at 20:21.

  15. #1665
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    462
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako doći do najpovoljnije cijene povratne karte PG - BG? Neko je na forumu pisao da naručuje preko nekog njemačkog sajta, ako se dobro sjećam.

  16. #1666
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,933
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Soniks View Post
    Kako doći do najpovoljnije cijene povratne karte PG - BG? Neko je na forumu pisao da naručuje preko nekog njemačkog sajta, ako se dobro sjećam.
    http://www.skyscanner.net/

  17. #1667
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Je li ko kupovao karte preko Skyscanner-a i/ili Momondo-a?

    Uzimaju li koliko proviziju? Ako uzimaju kolika je i je li cijena po karti?

    Treba da kupim 4 karte, pa me interesuje koliko ce mi uzet para za njih (nezavisno od cijene tih karata).
    Last edited by ThaHool; 23-04-14 at 11:05.
    Globetrotting

  18. #1668
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,783
    Thanks Thanks Given 
    619
    Thanks Thanks Received 
    999
    Thanked in
    521 Posts

    Default

    Za skyscanner znam da preko njega nikad ne kupuješ-on pretražuje sajtove i preusmjerava te na neki od njih u zavisnosti od tvog klika.
    Obično je izbor airtickets i airtickets24 zatim ebookers ,bravofly ili sami sajt aviokompanije koja drži tu liniju.
    Ebookers uzme nekoliko eura i klepi još par na razlici u kursu jer su cijene u funtama.
    Za airtickets24.com znam da je u cent cijena koja i stoji na sajtu kad pretražuješ.

  19. #1669
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    ima li štogod jeftino za Nizozemsku

  20. #1670
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Trebao si reci kada i da li je povratna karta. Za sada najbolju opciju ima air srbija 140e u jednom pravcu do Amsterdama. Iskoristicu priliku da ti kazem da ti je bolje preko agencije da ides nego u svojoj reziji...
    One Ring to Rule them all...

  21. #1671
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    HN
    Posts
    1,011
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Peko Brisela brate ako ti nije mrsko 2-3 sata autobusom

  22. #1672
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,783
    Thanks Thanks Given 
    619
    Thanks Thanks Received 
    999
    Thanked in
    521 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Trebao si reci kada i da li je povratna karta. Za sada najbolju opciju ima air srbija 140e u jednom pravcu do Amsterdama. Iskoristicu priliku da ti kazem da ti je bolje preko agencije da ides nego u svojoj reziji...
    A bi li nam obrazložio malo to kako mu je bolje preko agencije za Holandiju nego u svojoj režiji ?
    Mislim kako je njemu bolje-jasno mi je da je bolje agenciji i onima koji tamo rade ali kako je njemu bolje to bi me baš zanimalo da pojasniš ako nije problem.

  23. #1673
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    A bi li nam obrazložio malo to kako mu je bolje preko agencije za Holandiju nego u svojoj režiji ?
    Mislim kako je njemu bolje-jasno mi je da je bolje agenciji i onima koji tamo rade ali kako je njemu bolje to bi me baš zanimalo da pojasniš ako nije problem.
    Amsterdam kao grad je preskup. Prvo sto se tice smjestaja pa onda svega ostalog.

    Uzmimo da sam ja vlasnik agencije. Uzimam hotel sa 3 zvjezdice 10min od centra puno za prazno i umjesto sobu da placam 80e (polupansion) ja je placam 45. Istu sobu preko aranzmana gostu prodajem 55e(gdje ja zaradjujem 10e a gost ustedi 25e). Isto tako i za prevoz, posto radi agencija dobice se promo karte leta/busa i tu na kraju gost placa 70% orginalne cijene.
    Ja u principu skoro nikada ne koristim agencije nego uvijek idem u svojoj reziji osim kada su u pitanju gradovi kao - Amsterdam, Prag, Krakov, Rim, Paris... Gdje agencije imaju prostora da rade.

    Mislim ako ti mozes da nadje 4 nocenja(bus prevoz) za 140e (dorucak - vecera) ili 300e 4 nocenja(dorucak - vecera) avio prevoz iz BG-a tebi svaka cast. Opet agencije su za mainstream turisticka mjesta savrsene opcije... Npr. u Amsterdamu za vikend cesto ne mozes naci ni krevet u spavaonici sa 10 kreveta ispod 25e a ne sta drugo...

    Ukoliko ides u svojoj reziji npr: povratna karta do Amsterdama iz Bg-a ti je oko 280e
    smjestaj u pristojnom hotelu polupansion 4 dana x 70e dolazimo do cifre od nekih 560e sto ce reci da ukoliko ides preko agencije pravis ustedu od nekih 260e.

    Ukoliko se pak odlucis da ides kao sto je neko predlozio - Podgorica Brisel je nekih 80-100e + bus/voz 50-60e u oba smjera, plus cimanje da se stigne itd. Jednostavno je lakse i jeftinije dati agenciji da se pobrine za sve
    Last edited by Gandalf_White; 23-04-14 at 17:21.
    One Ring to Rule them all...

  24. #1674
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Amsterdam preko agencije je def. jeftinije, sto jeste smijesno na prvu ruku, ali kad vidite da ni u los hostel ne mozete nac sobu ispod 40e, onda je racunica jasna
    Globetrotting

  25. #1675
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,783
    Thanks Thanks Given 
    619
    Thanks Thanks Received 
    999
    Thanked in
    521 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Amsterdam kao grad je preskup. Prvo sto se tice smjestaja pa onda svega ostalog.

    Uzmimo da sam ja vlasnik agencije. Uzimam hotel sa 3 zvjezdice 10min od centra puno za prazno i umjesto sobu da placam 80e (polupansion) ja je placam 45. Istu sobu preko aranzmana gostu prodajem 55e(gdje ja zaradjujem 10e a gost ustedi 25e). Isto tako i za prevoz, posto radi agencija dobice se promo karte leta/busa i tu na kraju gost placa 70% orginalne cijene.
    Ja u principu skoro nikada ne koristim agencije nego uvijek idem u svojoj reziji osim kada su u pitanju gradovi kao - Amsterdam, Prag, Krakov, Rim, Paris... Gdje agencije imaju prostora da rade.

    Mislim ako ti mozes da nadje 4 nocenja(bus prevoz) za 140e (dorucak - vecera) ili 300e 4 nocenja(dorucak - vecera) avio prevoz iz BG-a tebi svaka cast. Opet agencije su za mainstream turisticka mjesta savrsene opcije... Npr. u Amsterdamu za vikend cesto ne mozes naci ni krevet u spavaonici sa 10 kreveta ispod 25e a ne sta drugo...

    Ukoliko ides u svojoj reziji npr: povratna karta do Amsterdama iz Bg-a ti je oko 280e
    smjestaj u pristojnom hotelu polupansion 4 dana x 70e dolazimo do cifre od nekih 560e sto ce reci da ukoliko ides preko agencije pravis ustedu od nekih 260e.

    Ukoliko se pak odlucis da ides kao sto je neko predlozio - Podgorica Brisel je nekih 80-100e + bus/voz 50-60e u oba smjera, plus cimanje da se stigne itd. Jednostavno je lakse i jeftinije dati agenciji da se pobrine za sve
    Ja sam putovao u sopstvenoj organizaciji za Amsterdam iz Podgorice.
    Let je bio preko Ljubljane i kartu smo platili oko 210 € srijeda ponedeljak.
    Hotel sa 4 zvjezdice na Rembrant trgu 71 € dvokrevetnu sobu.
    U dolasku 5-6 € sa aerodroma do centra redovnim prevozom a kad smo išli kuci 35 € taksi ispred hotela do aerodroma.
    Sve nas je ispalo po 400 € let transport sa aerodroma i nazad i 5 noćenja u hotelu Hampshire Hotel - Rembrandt Square.


    E sad tio kažeš da je smještaj u Amsterdamu 70 € (ovo za polupansion neću komentarisati jer još nikad nisam vidio ponudu sa polupansionom u Amsterdamu) ali zaboravio si da naglasiš da je to cijena za dvoje a po osobi ispada 35€.
    Plus sto agencije vode po pravilu u hotele u 3 lijepe materine od centra grada a nije bez znacaja napomenuti da je karta za prevoz tamo u jednom pravcu minimum oko 3 € a mi je kupili nismo sem jednom kad smo išli na utakmicu da gledamo Ajaks.
    Nikad nisam vidio ni približnu ponudu od neke agencije-ponoviću povratni let iz Podgorice za Amsterdam 5 noćenja u hotelu sa 4 zvjezdice u sred centra od srijede do ponedeljka i transferi za za 400 €
    Nema agencije koja ovo oće da ponudi ispod 600 € i to u gorem hotelu a nas četvorica smo za tu razliku štošta priuštili

    A zašto bi iko plaćao agenciji ne kapiram-eto interneta,pretraživača ubodeš kartu putuješ uzmeš hotel ne slijećeš u pustinju nego na aerodrom i možeš sa 10 vrsta prevoza da se prebaciš do grada. Što će ti agencija-da ideš za više para u gori hotel i manje dana?
    Jedino ako je čovjek mazohista ili voli da svoje pare prebača u tuđe džepove.
    Drskost agencija je tolika da dopunske izlete tipa Velika Holandska tura oni prodaju po 70 eura a 10 firmi koje to rade po cijelom Amsterdamu to rade za 55 €

    Evo gledam ponude iz Beograda agencija 3 noćenja u hotelu Park Inn by Radisson 3* 18 kilometara od centra agencija nudi za 445 € plus 127 € takse
    Last edited by kurogane; 23-04-14 at 21:56.

Page 67 of 569 FirstFirst ... 175763646566676869707177117167567 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. I: Jeftine avio karte
    By nirre in forum Putovanja
    Replies: 26
    Last Post: 05-05-20, 18:05
  2. Avio karte
    By Mojsije in forum Putovanja
    Replies: 3
    Last Post: 14-03-11, 20:37
  3. Jeftine Avio karte i Aranzmani!
    By BOKI in forum Putovanja
    Replies: 120
    Last Post: 02-02-11, 20:12
  4. Avio karte
    By rain_wind_storm in forum Putovanja
    Replies: 8
    Last Post: 22-04-09, 16:35
  5. Centavia - avio karte za BG od 9-79 eura
    By ice in forum Sve i svašta
    Replies: 68
    Last Post: 13-11-06, 12:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •