Page 4 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast
Results 76 to 100 of 151

Thread: Depresija

  1. #76
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


  2. #77
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Lociran
    Posts
    623
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja redovno plačem od smijeha kad sam depresivan, a to mi onda ne dođe depresija nego neka avet..

  3. #78
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    7
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Trening,posebno jacanje ledjnih misica ili tkz.vjezbi samopouzdanja zajedno sa auto-sugestijom je najbolji lijek protiv depresije

  4. #79
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    1,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Treba bit van Pg i CG, ovo ovdje ubija co'eka
    +1 ovo je pakao.

  5. #80
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JinJang View Post
    Trening,posebno jacanje ledjnih misica ili tkz.vjezbi samopouzdanja zajedno sa auto-sugestijom je najbolji lijek protiv depresije
    Super ti taj recept protiv depresije !!!!!!! Odeš u teretanu i vidiš da su svi bolje građeni od tebe odromboljenog krmka i odmah postaneš suicidalan.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  6. #81
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  7. #82
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Parafraziraću poznatog komičara Džima Džefrisa jer ne mogu naći video

    U civilizovanim zemljama ima više samoubistava nego u najgorim zemljama Afrike. Ljudi koji umiru od side, nemaju dovoljno hrane, čak ni dovoljno vode su srećniji od nas koji imamo toliko hrane da je bacamo, koji spavamo na svojim Dormeo dušecima i kojim ne prijeti svakodnevna opasnosti po život
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  8. #83
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  9. #84
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    213
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ljudi koji ne vjeruju u Boga su skloni depresiji i ostalim stvarima.

  10. #85
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadMax View Post
    Ljudi koji ne vjeruju u Boga su skloni depresiji i ostalim stvarima.

    Fantastičan materijal za signature
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  11. #86
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Ona je posljedica trauma iz najranijeg djetinjstva. Prvi put kad se desi uzrok je fizičke prirode. Ukoliko se javi više od jednog puta postaje NEIZLJEČIVA i prelazi u psihičku prirodu bolesti. Jer mozak to stanje više nikad ne može da zaboravi usled NOVONASTALOG straha od ponovnog(trećeg) napada. Taj NOVONASTALI strah postaje uzročnik svih sledećih napada kad god se desi neka traumatična situacija koja će uzdrmat psihu oboljele osobe. Osim ovoga ..... vrlo lako prelazi i u vrlo precizne periodične napade je se mozak veže asocijacijama za određene događaje koji su predhodili istojjj depresiji.
    Ako se pitate otkud ja ovo znam....... komšinica mi je čistačica u jednoj psihijatrijskoj ustanovi, pa dok čisti hodnike svašta čuje

  12. #87
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,358
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    611
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    Davno sam citao nesto o tome sa medicinske tacke gledista ali sam dosta i zaboravio, taj izraz depresija se pogresno koristi za neke kratke faze tuge ili smora, ali depresija je bukvalno bolest kao bilo koja druga, dosta zeznuta i ne lijeci se lako. Hemija mozga depresivne osobe se znatno razlikuje od zdrave osobe.
    Čupatelj

  13. #88
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Muško ili žensko treba da se više smije i raduje životu i neće bit depresivni.
    No bgm u današnje vrijeme u ovakvom sistemu i socijalnom stanju i okruženju je jako teško ili nemoguće.
    Mozak ni` je opterećen, pun svakakvih bezveznih informacija (obično nebitnih) i jako štetnih po psihičko zdravlje.
    Pa je tako dosta njih pribjeglo konzumiranju raznih štetnih supstanci, dosta ih izvrši samoubistvo, zbore sami sa sobom i td.
    Malo je off ali je isto povezano dosta.
    Čini mi se da je narod zadovoljniji bio kad je bombardovanje bilo i inflacija no danas kad se više ima.

  14. #89
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Logično je da se češće javlja kod osoba koje vole da planiraju i gledaju unaprijed i obično je mnogo teže podnose od osoba koje su više spontane. Odnosno..... što je osoba sklonija dubljim razmišljanjima to je bolest teža. Jer depresija je na neki način usko povezana sa trenutnim i iznenadnim nedostatkom osjećaja sreće ili zadovoljstva(izaziva je memorija nekog šoka iz najranijeg djetinjstva). Kad mozak jednom doživi ovakvu vrstu šoka postaje samodestruktivan i okreće se ka samouništenju nažalost ali je to tako. I više je nego jasno je da se nikad ne može oporavit. Može se nekim promjenama u načinu života malo zavarati .....ali prvi jači stres i ona će se opet pojaviti. Više nije u pitanju hemija u mozgu....sad je u pitanju uzrok dobro poznatog straha koji se i ponavlja iz straha. Da je riječ o bilo kakvom fizičkom(hemijskom) uzroku, neke šanse bi i postojale da se ili izliječi ili mnogo redje javlja. Ali pošto je sad već stvar više psihe...... neizlječiva je.

  15. #90
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Westeros
    Posts
    1,341
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    294
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Ja prije nisam imao predstave sto je zapravo to. Svakodnevno ljudi će reći da su depresivni i često oni to brkaju sa neraspoloženjem izazvanim problemima na ljubavnom, poslovnom ili društvenom planu. Takođe ljudi koji ne znaju biti sami, da se osame na nekoliko dana i budu sami sa svojim mislima i nemaju se čime baviti iskoritstiće taj termin.
    Upravo sam i ja tako upražnjavao taj termin.
    E pa ja sam svoje ukuse depresije imao priliku osjetiti u nekoliko epizoda. Logično je da čovjek se neće mentalno najbolje osjećati kad mu nije zdravlje najbolje ili desi mu se nešto. Ali tako da dešavalo mi se u par navrata da sam imao zdravstvenih problema, ništa toliko ozbiljno. Manifestovalo se sa nesvjesticama gdje nakon što bih se budio počeo bi se javljati taj jak osjećaj nečeg što s pravom mogu nazvati "depresijom". Neki osjećaj praznine, odsustva bilo kakve radosti i topline. Bukvalno, sve je hladno i ako bi prije me nešto znalo oraspoložiti, činilo radosnim, u tim trenucima ne bi. Sve bi bilo prazno. I tako znalo je trajati po 7 dana dok se ono polako ne povuče i vrate se stare boje i neka toplina da rečemo. Ne, ni balade ne pomažu ni ništa mi ne bi pomoglo. To je neka trauma vjerovatno i trebalo bi joj vremena da se zaliječi. No u tim trenuicima najgore je biti sam procijenio sam, i prisustvo drugih ako ne pomoglo ne bi barem produbilo taj osjećaj, kao što bi bio slučaj kad bih bio sam. Zadnji put sam se znao trgnuti u najgorem trenutku i zaisto je pomoglo da budem sa ljudima okružen i da popijem i na neki način skrenem misli sa toga iako je teško. Nakon toga je osjećaj krenuo se povlačiti.

    To je na kraj možda samo trauma, šok nakon nekog događaja i svega, to je normalno. Ali ono je nešto što dosta odgovara tom opisu i znalo se zadržati.
    Kako god bilo, osjećaj je užasan i nisam znao za gore od ovoga i nadam se da neću ni znati.

  16. #91
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Septembar je inače mjesec posvećen borbi protiv samoubistava. U Nikšić je jedno vrijeme a dođe Septembar, odlazilo po nekoliko mladih života. U Bar se po zvaršetku sezone aktiviraju pucači i sjete se nekih razmirica od ko zna kada, pa je red za naplatu.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  17. #92
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pojedini ljudi na pomen da je neko depresivan pucaju od smijeha, kao ne mogu to da shvate, smijesno im je.
    Sto pomenu Ulix stare razmirice koje covjek pokusava da zboravi mogu da se aktiviraju u periodu depresije. Isto tako mogu da budu i uzrok depresije koju covjek potiskuje neko vrijeme pa ispliva na povrsinu. Pa tako moze bito okidac za naplatu starih od ko zna kad razmirica.

  18. #93
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,358
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    611
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    da nastavim pricu o depresiji sa medicinske tacke gledista, znaci sigurno pomaze ono kad kazu uzmi treniraj nesto da skrenes misli sebi, ali nije poenta u tome samo da se skrenu misli vec sto se treningom pospjesuje lucenje hormona koji u odredjenoj mjeri stabilizuju hemiju mozga i regenerisu ga i vjerujem smanjuju intezitet depresije kod osobe. Ali od svega sto sam citao i slusao najbolja stvar koja utice na pozitivno na oporavak mozga je odredjeni hormon koji se luci kada covjek gladuje, pa eto ako ima neko ovdje ko treutno pati od depresije da isproba ovo da vidi hoce li mu biti lakse sobzirom da za to ne postoji bas precizan lijek.
    Čupatelj

  19. #94
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    tu je medicina mrtva...... a znam da joj teško pada kad joj se nešto tako kaže(medicini )
    Sve zavisi od našeg mentalnog sklopa i svako "bi je(depresiju)" doživljavao na različite načine.
    Mislim da od zaljubljivanja nema boljeg odlaganja sljedećeg napada. Tako da ne samo zbog ove stvari već i radi mnogih drugih .....ljudi koji imaju pored sebe superiorniju osobu od sebe su pravi srećnici. Autoritet je solidan lijek.... jer ono što sam primijetio kod osoba sa depresijom a da im je bilo zajedničko(ima sam iskustvo sa par njih) je to da...... ČIM IM DOKAŽEŠ da znaš kroz što prolaze i nastaviš da im pričaš BAŠ ONO što su oni htjeli reći odmah se javlja kod njih OPTIMIZAM jer grčevito ga žele ali nemaju povjerenja u ljude. I ukoliko si ti kao sagovornik "DOBAR BLEFER :P " što bi značilo da izigravaš nekoga ko ima situaciju u malom prstu (a znamo da je to nemoguće), oni će UDVOSTRUČITI napor potreban da im bude lakše jer će vjerovati(od muke) i u ono što im njihov intelekt nikad ne bi dozvolio u nekim normalnijim uslovima
    To je pravi rat umova.....moraš izmanipulisati njegov NE BIRAJUĆI SREDSTVA....ili mu nema spasa

  20. #95
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Solid View Post
    da nastavim pricu o depresiji sa medicinske tacke gledista, znaci sigurno pomaze ono kad kazu uzmi treniraj nesto da skrenes misli sebi, ali nije poenta u tome samo da se skrenu misli vec sto se treningom pospjesuje lucenje hormona koji u odredjenoj mjeri stabilizuju hemiju mozga i regenerisu ga i vjerujem smanjuju intezitet depresije kod osobe.

    Hoćeš da kažeš da ovi što treniraju ne mogu biti depresivni? Ili su depresivni pa treniraju?
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  21. #96
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,838
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    tu je medicina mrtva...... a znam da joj teško pada kad joj se nešto tako kaže(medicini )
    Sve zavisi od našeg mentalnog sklopa i svako "bi je(depresiju)" doživljavao na različite načine.
    Mislim da od zaljubljivanja nema boljeg odlaganja sljedećeg napada. Tako da ne samo zbog ove stvari već i radi mnogih drugih .....ljudi koji imaju pored sebe superiorniju osobu od sebe su pravi srećnici. Autoritet je solidan lijek.... jer ono što sam primijetio kod osoba sa depresijom a da im je bilo zajedničko(ima sam iskustvo sa par njih) je to da...... ČIM IM DOKAŽEŠ da znaš kroz što prolaze i nastaviš da im pričaš BAŠ ONO što su oni htjeli reći odmah se javlja kod njih OPTIMIZAM jer grčevito ga žele ali nemaju povjerenja u ljude. I ukoliko si ti kao sagovornik "DOBAR BLEFER " što bi značilo da izigravaš nekoga ko ima situaciju u malom prstu (a znamo da je to nemoguće), oni će UDVOSTRUČITI napor potreban da im bude lakše jer će vjerovati(od muke) i u ono što im njihov intelekt nikad ne bi dozvolio u nekim normalnijim uslovima
    To je pravi rat umova.....moraš izmanipulisati njegov NE BIRAJUĆI SREDSTVA....ili mu nema spasa
    Лијепо објашњено, јеси по професији психолог, ако да остави бр на пм

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
    Sate sate sate

  22. #97
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,358
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    611
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Hoćeš da kažeš da ovi što treniraju ne mogu biti depresivni? Ili su depresivni pa treniraju?
    Hocu da kazem da je trening dobar protiv depresije. A naveo sam dokaze.

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Čupatelj

  23. #98
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Лијепо објашњено, јеси по професији психолог, ако да остави бр на пм

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

    Mora da se šališ, čoek predlaže da izmanipulišeš lika koji boluje od depresije jer nema povjerenja u ljude.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  24. #99
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,838
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Mora da se šališ, čoek predlaže da izmanipulišeš lika koji boluje od depresije jer nema povjerenja u ljude.
    Није то баш манипулација. Па нисам баш на тај дио мислио али свеукупно је истина донекле ово што је рекао. Можеш то назвати манипулацијом али неко ће рећи да је небитно док год помогне свеукупно.

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
    Sate sate sate

  25. #100
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Alo, pa nije budala nego boluje od depresije. To je realno stanje, ne umišljeno.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

Page 4 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. postporodjajna depresija
    By DeViLiSh|Je$$uS in forum Medicina
    Replies: 51
    Last Post: 07-10-08, 14:42
  2. DEPRESIJA!
    By Ninni in forum Sve i svašta
    Replies: 33
    Last Post: 12-10-04, 20:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •