Page 10 of 33 FirstFirst ... 6789101112131420 ... LastLast
Results 226 to 250 of 811

Thread: Melanholija

  1. #226
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Možda, ali samo možda....
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  2. #227
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ...Sreća gubi smisao u hladnom zlatu, u izgubljenom pogledu... Pjeskom sam se umio i izašao u prazno nebo.

    Pričaću ti da te volim, zasladiti riječi poljupecem.. (Sve naizgled savršeno.)

    Biraš najljepšu haljinu i vrtiš se kao čigra... osmijehom bodriš sunce... skrećem pogled u stranu..(Gotovo je, nemam snage za izgubljene bitke.) Prazna mjesta ne žele moje srce, igra bez pobjednika...

    Jedan dio priče nam nikad nisu rekli, osmog dana Bog je odlučio srušiti svijet... Ovo je moj osmi dan...

    Mene nikad domovina neće pozvati da dam svoju kost, svoje meso..ja domovine nemam...nemam ni tebe..( mislim čak da nemam ni sebe.. ni duše?)

    Osjećam strast ljubavnika koji se guše iza betonskih zidova...Zapamti me po nesreći koju sam nosio u sebi dok sam te ljubio, zapamti me po tragovima na svojim bedrima.. Ako se zagledaš u njih vidjećeš da su odrazi galaksija...slikao sam ih potajno noćima...

    Ponosan ? Ni tren ! Gvozdeni tonovi me paraju želudac, obližnje crkveno zvono najavljuje smrt. Možda moju ? Možda su shvatili da sam davno umro samo to treba konstatovati ?

    Skupi hrabrosti i nešto ponosa, ne čekaj me da se vratim. Prašina je izjela moje korake, što da se patiš? Uostalom, ljepota tvoja će privući već nekog.

  3. #228
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    3,296
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sreca se trazi tamo gde je izgubljena.

  4. #229
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    4,604
    Thanks Thanks Given 
    1,123
    Thanks Thanks Received 
    247
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    " I keep thinking about this river somewhere, with the water moving really fast. And these two people in the water, trying to hold onto each other, holding on as hard as they can, but in the end it’s just too much. The current’s too strong. They’ve got to let go, drift apart. "

    Kazuo Ishiguro, Never Let Me Go
    " čini se da iz rana raste cvijeće... "

  5. #230
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by nauzeja View Post
    Sreca se trazi tamo gde je izgubljena.

    +rep.

    Ipak, "Dobra ti noć ružo, zvijezde su na tvojoj strani..Zagrli jastuk i usni, čekaju te bolji dani...."

  6. #231
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    3,296
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

  7. #232
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Neko će reći da sam egocentrična.. Ja zaista vrtim svoj svijet oko same sebe. Mogu biti i na dnu, i tamo ću biti svoja.. I biću ponosna i ako bradom budem doticala dno... Takva sam... Neka me osude ako žele... Neka pričaju... Njima na volju.. A da me pogledaju u oči? E, to je već zanat... Za to već treba škola... Ja nikada nisam znala kako se odustaje. Ja sam se uvijek borila do kraja. Ja sam uvijek padala i dizala se. Mene je učio život. Meni je u krvi da obrišem suzu i nastavim dalje. Ja nikada nisam stajala u mjestu i čekala da padne kiša. Nisam. Ja sam stajala u mjestu i molila kišu da padne. Molila sam. Ja sam molila. Jadno. Kažu da sam jadna jer molim. Jesam. Ako oni tako misle. Ali meni je moja kiša pala. Oni svoju još čekaju.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  8. #233
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    3,296
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Neko će reći da sam egocentrična.. Ja zaista vrtim svoj svijet oko same sebe. Mogu biti i na dnu, i tamo ću biti svoja.. I biću ponosna i ako bradom budem doticala dno... Takva sam... Neka me osude ako žele... Neka pričaju... Njima na volju.. A da me pogledaju u oči? E, to je već zanat... Za to već treba škola... Ja nikada nisam znala kako se odustaje. Ja sam se uvijek borila do kraja. Ja sam uvijek padala i dizala se. Mene je učio život. Meni je u krvi da obrišem suzu i nastavim dalje. Ja nikada nisam stajala u mjestu i čekala da padne kiša. Nisam. Ja sam stajala u mjestu i molila kišu da padne. Molila sam. Ja sam molila. Jadno. Kažu da sam jadna jer molim. Jesam. Ako oni tako misle. Ali meni je moja kiša pala. Oni svoju još čekaju.

    !!!!!!!!!!!!

    I dobro jutro.

  9. #234
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default


    „Htio bih se ljubiti, htio bih da me neko grli, htio bih nekoga gledati dok spava pored mene.“

    S.Jesenjin



    "Tiha voda brijeg roni..."

  10. #235
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  11. #236
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Kotor
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "Nikada nisam vidio nesto divlje da sazaljeva sebe" D.H.L.

    I newer saw a wild thing feel sorry for itself.A small bird will drop frozen dead from a boughwithout ever having felt sorry for itself.
    Jedan je veliki covjek jednom rekao : " Mrav, kad je osamucen, uvijek pada na lijevu stranu."

  12. #237
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Sve se nalazi u Zbirci šala. Ima nade.
    - Rejmon Keno
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  13. #238
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Oluja... Trube jecaju...gromovi tutnje... Sačuvaj me, pokloniću ti Meksiko....lutajući sam ga našao jedared i skrio na tavan...
    Budi bolja od drugih...budi vječnost...utkaću ti zvjezde u krošnje...sašiti od duge nebo...
    Ovaj vijek je nešto naopak...ćuprije ni za lijek, samo prazna korita... grobovi na sve strane.. Uzeti ću sebi barku pa makar ostao nasukan u nekom plićaku...čisto da nerviram svijet...
    Sanjaj kad usniš..sanjaj kad dodruješ more prstima..kad se probudiš uprljana tuđim pogledima..sanjaj, jer nemamo ništa osim sna, ti i ja..
    Čudan je vazduh noćas, miriše na tvoja bedra...miriše na ruzmarin... Pustio sam kolonu predamnom da zamakne uživajući u njemu... Bilo bi ti bolje da si sama...

  14. #239
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Gledala je u čudu.. sve te svijetleće reklame oko sebe. Na trenutak joj se činilo da imaju svrhu, da će prateći iskrivljene tonove pronaći mjesto pod nekom strehom, krošnjom, i spasiti se kiše. Nije se desilo. Ni susreta, niti očajnog traganja. Svijet je i dalje sijao punim reflektorima, publika vrištala na sav glas, užas se skrivao iza paravana..

    -On je sijed - prošaputa dječak tražeći lektiru.
    -Psst. Ne budi nepristojan, on je samo star.. - odvrati dama naslonjena na pult.


    Odlomak neke ruske tragedije zapetljao se u doba tehnologije. Ana Kurnikova ili Karenjina..? Utopio se. Nakon pogibije ona se zaljubila u nekog divnog dragog modernog Gablea.. Poslije se sjetila, prilikom groznice, svih imena i nepisanih pravila.. Ali temperatura je bila previsoka da bi sačuvala toliko promiskuitetnosti u sinapsama..imena su se nizala, poruke zvučale isto - jedna je gasila drugu. Padao je mrak i snijeg je umotao grad u vlažne tragove koji ni psima tragačima nisu više značili ništa. Ostaci hrane su spašavali gladne trbuhe, Sibirska ili Havajska, napisao je neko na status koji je poslije podijeljen nekoliko puta - Zima je, al što je zima, nego je i hladno...

    Biće, što izvire iz tebe - ima samo jedno lice. Pokaži ga, živjeće istina skrojena po Istini..

    -Baš si smiješan dragi moj..! - rekla mu je odlazeći posljednji put.. Stajao je još neko vrijeme osluškujući zamišljene korake kako se vraćaju.. makar po zaboravljenu torbicu, rumenilo, nešto je moralo ostati, mislio je. Stajao je još dugo vremena, jedan vijek, dva vijeka...
    Poslije je tražio, među istim šeširima, koracima..

  15. #240
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    3,296
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

  16. #241
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Novo jutro i isti put...tečem niz obronke, rominjam dolinom i tješim se da ću negdje ipak zastati... ni kriv ni dužan, sve kad se zbroji nemam nikog kog mogu nazvati moji....zato ne znam, što sam to što jesam....što sam nakaradno svoj...

  17. #242
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Planine..

    Jesen u svom maniru tjera sve u svoje luke... Kida prostranstva...
    Kišobran mi postaje utočište i tamnica.... Tražio sam jučerašnje korake... mrvice koje vode do sunca... jučer je bio tako divan dan... ukrao sam misli znanca i ugradio ih u sebe...ukrao sam tvoje oči i stavio ih u džepove.... krijem ih od svih kao dijete klikere....

    Rijeke...

    Otkrij mi tajnu težnje za slobodom... samostalnošću...Gordost tvoja ruši moje želje...Otkrij mi svoja bedra.... školjku stomaka... dijamant u njoj... Otkrij porijeklo moga imena... Život... jedino ti si sposobna da stvoriš svijet..

    Riječi...

    Poredao sam oblutke pod borove... Čekam divlje guske da ih potjeram niz drum... Raširi haljine i reci ljubav.... raširi ruke i reci sreća... skrio sam blago u bunar... oplovićemo svijet... reci samo ljubav... reci sreća... proda sam odžak, oplovićemo svijet...

  18. #243
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    U ovakvim trenutcima poželim da imam šešir....Šeretski bih stavio sve nemire pod njega, naklonio se, pomjerio ruku u smijeru kazaljke sata pa čestitao scenaristi na promašenom komadu.... Hvala lijepo, ne bih da kritikujem ali u ovaj se nisam uživjeo....Sledeći put me zaobiđite kad imate ovakve gluposti....Radije ću biti žabac u Mapet shou...

    Eh, da mi je šešir.... Skupio bih sve sjenice ovog svijeta pod njega... djelio ih djeci... Sklanjao bi me od oblaka... Sunce bi bilo sjajnije... Sretnem te pod njim, pređem preko ruba, spustim ga malo i poželim ti dobar dan....

    Eh, da mi je šešir... Dunav bi se istog trena preselio u moju sobu.... Zaklonim svjetlost i sanjam na obali... Kako mi Dunav samo nedostaje, dugo ga nisam posjetio.. (Mogao bih ponovo do Novog Sada)... Prvo bih morao do Sarajeva po šešir... Tamo ih prave još tačno kako treba, po veličini tvog srca...

    Eh, da mi je šešir...

  19. #244
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default


    "Pogledaš – puti lišćem zasuti. U sjetnu želju misli potonu: svi srcu dragi blizu da su ti kao da čekaš uru potonju.
    Slomi te neka tuga prastara što je i predak ćutke tugova uz mukli zveket starih lastara u davna neka jutra jugova."



    "Tiha voda brijeg roni..."

  20. #245
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Nikšić
    Posts
    3,945
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    I was a man who thrived on solitude. Without it I was like another man without food or water. Each day without solitude weakened me. I took no pride in my solitude; but I was dependent on it. The darkness of the
    room was like sunlight to me.
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    nemoguce je da dobar covjek ne vjeruje u Boga.

  21. #246
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    3,296
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nema te veštine da s lica nekom duša se pročita.
    Šekspir, "Magbet"

  22. #247
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ...Karirano nebo se sručilo na moju glavu... Borim se vatrom protiv kiše, zapalio sam sva sjećanja na tebe..poletjela su kao papirni zmajevi u vis....Vrijeme nestaje, Božić runi sol na ranu...da si tu...

    ...Izdržaću ja to, izdržao sam već jedan smak svijeta...ide me.. Daću oglas: „Profesionalno preživljavam sve kataklizme...“

    ...Prodaj mi svoju nevjeru kao dobrobit, kao sudbinu...reci: Ko zna zbog čega je to bolje ! reci: Znam da sam mogla imati sve....... Možda i povjerujem...

    Prevrnuću svijet....

  23. #248
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    3,296
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne volim ljude koji se izvlače iz svega kao kišne gliste. Bez ožiljka i bez ogrebotine. Komedijaši.

    Danilo Kiš

  24. #249
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,184
    Thanked in
    577 Posts

    Default

    Duso da ne stremim Vjecnosti ne bih cuo
    melodiju koju samo Vrijeme pjeva
    Vec bih zivot prekratio i od tijela nacinio
    tajnu koju groblje skriva

    Kad se ne bih duso kupao suzama
    i bolom ukrasavao oci
    Zivio bih slijep, sa noktima u ocima
    i gledao samo u lik tami

    Sto je zivot duso nego noc u pohodu
    a ipak je smjenjuje zora koja traje
    Tako mene zedj u srcu upucuje rajskom vrelu
    i gutljaju smrti milosrdne

    Ako duso neznalica kaze da i dusa i tijelo nestaju
    da se ne vraca ono sto nestane
    Reci mu da cvijet nestaje ali ima sjemenku
    koja ostaje i tajnu vjecnosti krije

    Kahlil Gibran

  25. #250
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nije teško sklupčati se i utihnuti onoj koja je izatkana od tišine. Od nevidljive morske magle, nastale od talasa raspršenog o vrh stijene.

    Nije teško utihnuti onoj koja je svikla da čeka proljeće. Da čeka ljeto. Da čeka da joj se koža ponovno rodi pod prvim dahom razvigorca. Da joj pogled bljesne pod prvim zelenilom života.

    Nije usamljenoj na rubu tišine, teško promatrati bistrim pogledom sve oko sebe a zadržati dah.

    A opet, biti duboko svjesna svega oko sebe, udisati svaki treptaj života i ....biti tiha.


    Kakva i jeste sama srž života...

    Jer i izvor najvećih rijeka je u početku kap.


    Ona jaka, puna života, kap...više....

    Nije teško Lutalici skupiti na dlan njene meke čizme-šunjalice, načinjene od sanja, od želja i od odsjaja svega što je izmaštala....A opet, čvršćih i jačih čizama nema, za teške drumove Života.....

    Ne, nije teško sklupčati se i utihnuti onoj koja je izatkana od tišine...Da bi se izvila u glas....kad treba...

Page 10 of 33 FirstFirst ... 6789101112131420 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •