Page 6 of 8 FirstFirst ... 2345678 LastLast
Results 126 to 150 of 182

Thread: ADSL radionica

  1. #126
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Vidis da se ni njemu samome ne zuri da placa 35e mjesecno

    Mada nije to puno, ja potrosim nekih 25-30e mjesecno na internet, tako da mi nikakav problem ne bi bile te 35e. Problem je sto bih mora uzet ISDN, a onda slijedi i veca pretplata za nesto sto ne koristim I naravno onih 100e koje nemam pojma zasto bih bacio...

  2. #127
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    I'm here to spread love all over the world!
    Posts
    5,020
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisam i ne znam kad cu

  3. #128
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    925
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da je i Telekom svjesan visine cijena prkljucka ADSLa, ogranicene kupovne moci ciljnog trzista, ali da jos uvijek sa namjerom drze ovolike cijene. Naime, treba agresivnom promotivnom kampanjom pridobiti sto vise potencijalnih korisnika i napraviti atmosferu da promjene u cijenama skorije nece biti. U prilog im ide cinjenica da `konkurencija` jede njihovu prasinu i da ce tako ostati sve to implementacije kablovskog neta/televizije i novih providera, sto se ocekuje very soon, obzirom da zakonski okvir i tender /koji bi trebalo da bude zakljucen/ vec postoje.

    Posle nekog vremena, blago ce se sniziti cijene, ponuditi eventualno `medjupaketi` ali sve dok useless ISDN bude preduslov uvodjenja ADSLa, ovaj sto tipka rvace se i dalje sa starim dobrim dial up-om

    Sto se tice mjesecne pretplate, iako ne mislim da je pretjerano visoka, mislim da bi trebalo da bude revidirana kada servis dostigne prijeko potrebni break even point, koji se postize iskljucivo ekonomijom obima.
    Last edited by Matador; 03-06-05 at 18:08.

  4. #129
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ma oni su prekrsili zakon, i oni i AT, i uskoro sam siguran da ce neko zaraditi dobro tuzeci ih. Zabavno je gledati kako ti ljudi misle da ce ovako dovijeka

  5. #130
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Kruzim
    Posts
    216
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Shta se deshava trenutno sa kablovskim sistemom? Jel raspisan tender? Da li ce biti ekskluzivan (monopol)?

  6. #131
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Po dokumentaciji i pravilniku, nebi smjelo, ali vidish da nista ne postuju.

  7. #132
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Moze li mi neko objasnit kako je ovo moguce? Kao da ovaj mjesec imam 4gb... Ja sam dodao ove 2gb, zato pise 7, mislio sam da ce se normalizovati, ali nista.

  8. #133
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Nece moci ove noci.... tendera jos nema, a vjerovatno ce sve ici preko ICG.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  9. #134
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    U pravu si herkules,

    Pogledajte ovu stavku:

    Član 4a
    Za obavljanje međunarodnog saobraćaja plaća se jednokratna naknada u visini od 120.000 EUR
    za svaku godinu perioda važenja licence.
    Znaci da bi ste postali provajder a zaobisli Telekom, morate isprciti 120.000 eura godisnje. Nema sto ova uloga AT je ispunjena 100%! Unistiti telekomunikacionu buducnost Crne Gore.

    Quote Originally Posted by ZAKON O TELEKOMUNIKACIJAMA

    Clan 2 Cilj ovog zakona je da:

    1) stvori uslove za zadovoljavanje potreba za telekomunikacionim servisima;

    2) zastiti interes korisnika (ukljucujuci i privatnost podataka o korisnicima);

    3) obezbijedi i podstice konkurenciju u oblasti telekomunikacija (servisa, mreza i opreme);

    4) stvori uslove za pruzanje univerzalnog servisa u Republici Crnoj Gori (u daljem tekstu: Republika) po prihvatljivim cijenama i uzimajuci u obzir tehnoloski napredak, trzisni razvoj i promjene u zahtjevima korisnika;

    5) podstice ekonomicnost i efikasnost u oblasti telekomunikacija;

    6) regulise kvalitet, primjenu standarda, nepovredivost i sigurnost telekomunikacionih servisa;

    7) omoguci otvoren pristup telekomunikacionim mrezama, servisima i korisnicima;

    obezbijedi efikasnu upotrebu raspolo-zivog radio-frekvencijskog spektra;

    9) podstice obavljanje telekomunikacione djelatnosti u skladu sa domacim i medjunarodnim standardima i propisima.
    ZNaci da bi neko usao na trziste Crne Gore mora uci sa 100-nak miliona eura da bi uopste mogao da se takmici, i ostvari godisnji obrt koji bi isplatio 120.000 eura i da preko toga profitira. Tako nesto nema sanse da se desi.

    Znaci opet Telekom drzi sve u svoje ruke, cijene iznamljenih linija i kapacitete za protok podataka. Koje su inace jedne od naskupljih u svijet (pa i u BG).

    BRAVO AT! Da znam ovoga sto je pisao ovaj pravilnik izljubio bih ga, kako mi je bistar i pametan (a i bogat vjerovatno). Bagosh

  10. #135
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,166
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Niko se jos ne usudi da kaze broj prodatih ADSL prikljucaka, iako imamo itekako kompetentne ljude na nasem forumu koji barataju tim informacijama

  11. #136
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,166
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by alien
    Moze li mi neko objasnit kako je ovo moguce? Kao da ovaj mjesec imam 4gb... Ja sam dodao ove 2gb, zato pise 7, mislio sam da ce se normalizovati, ali nista.
    Izgleda da ti niko iz tehnicke podrske (citaj helpdesk/djetic) nece odgovorit.

    Ocigledno je u toku zapostavljanje ovog foruma sa namjerom da se obustave ovakve rasprave, i sve prebaci na 403434, kako bi sto manje naroda bilo upoznato sa problemima koji se javljaju

  12. #137
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Javio mi se helpdesk na private. A nadam se da se nece ljutiti sto cu ja ovako javno postaviti njegov odgovor, posto meni nije bas najjasniji, a on mi ne odgovara na ostala pitanja(a posto on i nije "licnost" valjda i ne moze da se ljuti ).

    Postovani,

    U prikazu informacija koje imate u WebMax-u nastala je greska. U svakom slucaju 'limit' nije relevantan za placanje tako da to nece uticati na potrosnju.

    Izvinjavamo se na registrovanom problemu.

    S postovanjem,
    helpdesk

    p.s. Ukoliko budete imali problema sa servisom koji koristite mozete pozvati tehnicku podrsku za ADSL na broj 080 080 080.
    Kako ja svatam samo je greska u prikazu informacija, a nece uticati na potrosnju.. Ali ja i dalje ne znam koliko sam potrosio i koliko jos imam?! U kojem tacno redu je greska? Sto ne volem kad mi se ne odgovara na konkretna pitanja nego se samo pricao okolo naokolo...

    Ne zelim da zovem podrsku jer cu samo potrositi telefon a necemo se razumjeti... Na kraju krajeva i ovo je zvanicna podrska.

  13. #138
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,166
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To im je besplatan broj koji ti je dao, tako da neces nista potrosit

    Ocigledno je da imaju problem sa obracunom/prikazom obracuna, ali izgleda da jos nije rijesen

    Do tada, korisnici neka instaliraju sopstveni softver za obracun protoka

  14. #139
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Evo helpdesk mi je ipak odgovorio. Sve je ok, samo je prikaza onog stanja koliko mi je ostalo netacan, prikazuje 1gb manje. Nista strasno.

    Ma nije meni to sto se placa(ili ne ), nego malo ja zanovijetam, ocu da se ovdje daju odgovori, da svi vide i "cuju", da ne bude poslije ko ti je i sta rekao. Nemam namjeru jos i snimat telefonske razgovore.

  15. #140
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own
    U pravu si herkules,

    Pogledajte ovu stavku:



    Znaci da bi ste postali provajder a zaobisli Telekom, morate isprciti 120.000 eura godisnje. Nema sto ova uloga AT je ispunjena 100%! Unistiti telekomunikacionu buducnost Crne Gore.



    ZNaci da bi neko usao na trziste Crne Gore mora uci sa 100-nak miliona eura da bi uopste mogao da se takmici, i ostvari godisnji obrt koji bi isplatio 120.000 eura i da preko toga profitira. Tako nesto nema sanse da se desi.

    Znaci opet Telekom drzi sve u svoje ruke, cijene iznamljenih linija i kapacitete za protok podataka. Koje su inace jedne od naskupljih u svijet (pa i u BG).

    BRAVO AT! Da znam ovoga sto je pisao ovaj pravilnik izljubio bih ga, kako mi je bistar i pametan (a i bogat vjerovatno). Bagosh
    Jos zakupljivanje linka, ja mislim da ICG to radi preko Njemacke nesto cini mi se.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  16. #141
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Sinoc sam isprobao TCP Optimizer, program za optimizovanje parametara prakticno svih vrsta internet konekcija. Ne instalira se, samo se pusti da jednom odradi i promijeni parametre u optimalne (prvo uradi backup originalnih). Ubrzanje je, bar kod mene, sasvim primjetno.

    http://www.speedguide.net/downloads.php

  17. #142
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zanima me zasto mi se u sred POSLA, npr. saljem mail ili bilo sto drugo da radim na netu, odjednom pojavi owaj posljednji prozor sto si postavio SIEMENS...Posle ne mogu da se vratim na tu stranu, nego moram ponovo da je otvaram.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  18. #143
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    To znaci da ti je crkla ADSL veza u tom trenutku (taj ekran se sam otvori kad veza crkne). Probaj da kliknes par puta na 'save and connect'... ako ti sve 'loptice' postanu zelene onda ti je veza proradila, ako je jedna (ili vise) od njih i dalje crvena - veze je i dalje prekinuta.

  19. #144
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ
    To znaci da ti je crkla ADSL veza u tom trenutku (taj ekran se sam otvori kad veza crkne). Probaj da kliknes par puta na 'save and connect'... ako ti sve 'loptice' postanu zelene onda ti je veza proradila, ako je jedna (ili vise) od njih i dalje crvena - veze je i dalje prekinuta.

    OK, thanks...Sprdnja, a stalno mi se to desawa...
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  20. #145
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    420
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AisaJ
    Zanima me zasto mi se u sred POSLA, npr. saljem mail ili bilo sto drugo da radim na netu, odjednom pojavi owaj posljednji prozor sto si postavio SIEMENS...Posle ne mogu da se vratim na tu stranu, nego moram ponovo da je otvaram.
    Na ADSL routeru postoje odgovarajuca podesavanja koja mogu ukoliko se podese prekinuti vezu nakon odredjenog vremenskog intervala.

    Advanced Configuration/ WAN/ PPP/ 'Inactivity TimeOut(mins) for startondata PPP Interfaces'.

    Najbolje bi bilo ovo podesavanje potraziti u dokumentaciji na CD koji je dosao uz ADSL. Naravno, problem ne mora da bude do ovoga. Ukoliko nesto ne stima sa ADSL kontaktiraj 080 080 080.

  21. #146
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Model ovog wireless rutera je WRT54G chisto ako ga bude ko kupovao, ali mislim da je bolje imat adsl i wireless AP u jednom uredjau kao shto ima US Robotics neke modele, lakshe je za odrzavanje i konfiguraciju.
    It's not who we are and where are we, it's about in what we believe and what we choose...

  22. #147
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    420
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by eskim
    Model ovog wireless rutera je WRT54G chisto ako ga bude ko kupovao, ali mislim da je bolje imat adsl i wireless AP u jednom uredjau kao shto ima US Robotics neke modele, lakshe je za odrzavanje i konfiguraciju.
    Ovo je super, ali ima jedan moguci problem. Tehnicku podrsku ne moze da ti pruzi niko osim samog tebe . Sa strane Telekoma se nalazi Siemens oprema (uskoro bi trebao i Ericsson) i da su DSLAM-ovi optimizovani (ukoliko se tako moze reci) za postojeci Siemensov ADSL router. Na kraju krajeva dobijas Siemesov ADSL router od Telekoma...

  23. #148
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    179
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by eskim
    Model ovog wireless rutera je WRT54G chisto ako ga bude ko kupovao, ali mislim da je bolje imat adsl i wireless AP u jednom uredjau kao shto ima US Robotics neke modele, lakshe je za odrzavanje i konfiguraciju.
    Uputstvo je uradjeno zato sto postoji veliki broj korisnika koji zele da na postojeci Siemens ADSL uredjaj postave svoju lokalnu wireless mrezu. Sto se tice opcije koja je pomenuta, ona postoji duze vremena i to ne samo kod US Robotics. Postoje uredjaji koji podrzavaju istovremeno ISDN, ADSL, Wireless i imaju 4 porta za LAN konekciju .
    Opcija ADSL i Wireless podrzani jednim uredjajem nije ekonomicna za nase korisnike, jer kupovinom ADSL paketa kod Telekoma CG dobija se Siemens ADSL router koji je vlasnistvo Telekoma. Samim tim korisnik ima potpunu podrsku za tu opremu kod Telekoma CG. Ako dodje do bilo kakvog problema Telekom CG otklanja problem i u krajnjem slucaju zamijeni postojeci uredjaj novim.
    Sto se tice opcije wireless&adsl, ovakav uredjaj ima i linksys. Ako neko zeli da zna vise o ovoj opciji moze poci na stranu : http://www.linksys.com/products/grou...rid=33&scid=35

  24. #149
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ovo sa prekidanjem sesije ne funkcionise.

  25. #150
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    26
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Question

    Quote Originally Posted by Djetic
    Na kraju, ostaje problem sa dobijanjem dinamicke IP adrese, ali snaci cemo se nekako
    Svaka cast za prikaz podesavanja!!!
    Za dialup i isdn je bila mogucnost da se se pozivom tel broja modem odazove,jel sada kod adsl-a ima takva mogucnost.
    Koji program koristis za pristup splja?

Page 6 of 8 FirstFirst ... 2345678 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ADSL...DA ili NE
    By EsCaPe in forum Internet
    Replies: 405
    Last Post: 22-09-08, 00:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •