Page 463 of 775 FirstFirst ... 363413453459460461462463464465466467473513563 ... LastLast
Results 11,551 to 11,575 of 19361

Thread: Saobracajne Kazne

  1. #11551
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    zadnji slican slucaj na cetinju, prijavio moj prijatelj uz fotografiju i policajci kaznjeni. bili parkirani na trotoaru a ljude zaustavljaju na sred raskrsnice

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

  2. #11552
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,291
    Thanks Thanks Given 
    2,795
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Policajci kaznjeni?

    Na koji nacin? Iz MUP-a se uplatilo u budzet MUP-a?
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  3. #11553
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    i policajci primaju plate. ovog mjeseca ce primiti po 80ak eura manje.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

  4. #11554
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,627
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by alien View Post
    zadnji slican slucaj na cetinju, prijavio moj prijatelj uz fotografiju i policajci kaznjeni. bili parkirani na trotoaru a ljude zaustavljaju na sred raskrsnice

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
    Nisam pametan. Covjek u PG slikao nepropisno parkiranje i prijavio u Upravu policije i dobio je odgovor da je parkiranje na prelazu pravilno i da on ne smije da fotografise!?

    Prva prijava na slici:

  5. #11555
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,627
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zasto na CT smijes slikati a u PG ne smijes?

  6. #11556
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    zato sto je ovo crna gora... ludosti ovih...

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

  7. #11557
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,291
    Thanks Thanks Given 
    2,795
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Ja koliko shvatih, nista od toga nije validno kako u zalbi, jos manje na sudu.

    Ako imas objekat i postavljene su ti kamere izvan, mozes da snimas samo dio koji pripada objektu, NE SMIJES da snimis na pedalj dalje, recimo na trotoar koji ne pripada tvom objektu, ulici i sl. Vrlo zanimljiv zakon indeed.

    Isto tako sam cuo da ako snimis nesto recimo kamericom iz auta, to uopste ne vazi na sudu. Koliko je to tacno, ne znam.




    Inace me zanima sto je sa nepropisnim parkiranjem sad? Naplacuje se kao i svaka kazna?

    Stigla mi je kazna doma kako mi je auto bilo parkirano na nepropisnom mjestu tu i tu, tad i tad i da je 'slikano na licu mjesta'. Kazna 50 eura.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  8. #11558
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,627
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A ribe sto snimaju selfije pa u kadru uhvate i nekog drugo na plazi/ulici? Ribe treba kazniti!

  9. #11559
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ja koliko shvatih, nista od toga nije validno kako u zalbi, jos manje na sudu.

    Ako imas objekat i postavljene su ti kamere izvan, mozes da snimas samo dio koji pripada objektu, NE SMIJES da snimis na pedalj dalje, recimo na trotoar koji ne pripada tvom objektu, ulici i sl. Vrlo zanimljiv zakon indeed.

    Isto tako sam cuo da ako snimis nesto recimo kamericom iz auta, to uopste ne vazi na sudu. Koliko je to tacno, ne znam.




    Inace me zanima sto je sa nepropisnim parkiranjem sad? Naplacuje se kao i svaka kazna?

    Stigla mi je kazna doma kako mi je auto bilo parkirano na nepropisnom mjestu tu i tu, tad i tad i da je 'slikano na licu mjesta'. Kazna 50 eura.
    Vidis, malo je paradoksalno da njihova slika vazi, a tvoja ne vazi. Malo mi cudno da imaju drasticno bolje fotoaparate od nas, kad ih vidim da koriste sony/olympus aparatice kakvi se kupuju za 50 eura u neptuna.
    Isto tako, ako oni mogu da snimaju presretacem, sto ja ne bih mogao da snimim lika koji je u mene uletio jer je preticao ?

    Nesto je mnooogoooo trulo u ovoj drzavi.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  10. #11560
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,242
    Thanks Thanks Given 
    924
    Thanks Thanks Received 
    228
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano View Post
    Vidis, malo je paradoksalno da njihova slika vazi, a tvoja ne vazi. Malo mi cudno da imaju drasticno bolje fotoaparate od nas, kad ih vidim da koriste sony/olympus aparatice kakvi se kupuju za 50 eura u neptuna.
    Isto tako, ako oni mogu da snimaju presretacem, sto ja ne bih mogao da snimim lika koji je u mene uletio jer je preticao ?

    Nesto je mnooogoooo trulo u ovoj drzavi.
    Da se oce vise raspanut pocinuo bih, mnogo je nepravde, poreza i muke na ovaj jadni narod.

  11. #11561
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ja koliko shvatih, nista od toga nije validno kako u zalbi, jos manje na sudu.

    Ako imas objekat i postavljene su ti kamere izvan, mozes da snimas samo dio koji pripada objektu, NE SMIJES da snimis na pedalj dalje, recimo na trotoar koji ne pripada tvom objektu, ulici i sl. Vrlo zanimljiv zakon indeed.

    Isto tako sam cuo da ako snimis nesto recimo kamericom iz auta, to uopste ne vazi na sudu. Koliko je to tacno, ne znam.




    Inace me zanima sto je sa nepropisnim parkiranjem sad? Naplacuje se kao i svaka kazna?

    Stigla mi je kazna doma kako mi je auto bilo parkirano na nepropisnom mjestu tu i tu, tad i tad i da je 'slikano na licu mjesta'. Kazna 50 eura.
    Za sud ne vazi koliko sam ukapirao, ali..... Moje iskustvo sa drive kamerom i udesom. Naletio je covjek na mene u raskrsnici zbog kracenja krivine dok ja stojim na liniji ispred pjesackog. Na mom autu je stete mozda bilo 30eur, njemu od vozacevih vrata do kraja gepeka.
    Dolazi policija kralj odmah prica: ja sam vozio normalno i skretao kad je ovaj izletio i jedva zakocio, bla bla klasicno laganje nisam ja kriv. Policajac pita sta ja imam da kazem, reko nista sem da laze, a ispod retrovizora je kamera pa mozete pogledati.
    E onda pocinje dranje ovog lika. Ne smije on mene da snima nisam mu dao dozvolu, to ne vazi na sudu, zar je zakonski da on moze da ima kameru u automobilu, ugrozavanje privatnosti.....
    Policajac gleda lika, kaze idite kod kolege da date izjavu, obrce se put mene i kaze ovo ti ne vazi na sudu ali vidim po ponasanju da je on kriv tako da mi daj izjavu kako se desilo, znam da je on kriv cim se ovako ponasa.
    A kod ovih uvidjaja najvise ti zavisi od toga sta ti napise ekipa koja je izasla na teren, osim ako neces da placas dodatno vjestacenje

  12. #11562
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,291
    Thanks Thanks Given 
    2,795
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Pa eto, znaci nista ne vazi... Mozes na snimku jasno da imas kako te neko udradio, kako ti nisi kriv itd. a opet sa tim snimkom ne mozes nista na sudu... Svasta!

    A ti koji dolaze na uvidjaj su isto pacijenti samo takvi... Zadnji put kad je brata udario jedan nakon 'vjestacenja' su odlucili da 'niko nije kriv', pokupili se i otisli. Kakva je to finalna odluka eksperata da u saobracajnoj nezgodi 'niko nije kriv'? Opet... Svasta!

    Meni ne ide u glavu nikako da slika ili snimak koji jasno pokazuju nesto ne vazi na sudu. To je valjda da se zastite ovi povlasceni koji mogu da prave infrakcije kako im je volja, da ne mozes ti kao obican smrtnik da ga snimis kako pretice kolonu na punu, parkira se na mjesto za invalide itd. A sve je to kita u odnosu na prave nezgode gdje jednostavno oces da dokazes sta je bilo i da ti nisi kriv.. Ali dzabe. Korodirali smo kao drzava do kraja.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  13. #11563
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,648
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    jeste. planski se priprema izrada krivicnog zakona evo zadnjih 20godina kako bi se omogucilo policiji da preticu na punu....
    f6

  14. #11564
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,291
    Thanks Thanks Given 
    2,795
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Posto sad ne mogu? I da preticu na punu i da se parkiraju na sred ulice da kolega kupi burek (onamo pored trga svojim ocima gledao vise puta)

    Ti da ih snimis, nista ti ne vazi. Policajac policajca sigurno zaustavit' nece niti ce mu sto pisat'. Nisu ni oni toliki problem (a jesu) koliko ovi drugi 'povlasceni' koje ne smiju zaustavljat' ma kakve infrakcije pravili... Mislim da sam pominjao nedje kako je bilo neko 'kotorsko drustvo' za dzipovima sa jaza koji su se vracali pijani za KO i vozili jedno 140-160 km/h a prethodno izjavili kako njih niko ne moze da zaustavi te da, ako zelim, mogu da ih pratim pa ako me slucajno zaustave da samo kazem da sam sa njima i nema problema. A takvo 'drustvo' ima svaki grad i predgradje. Neki su zasticeni kao polarni medjedi dok druge peljese za stvari koje nisu ni napravili - opet primjer onaj moj pjesak dje je onaj bezubi degenerik napisao 50e kaznu a da nije ni vidjeo sto se desilo. Htjedoh na sud ali su me svi ubjedili da cu samo izvuc' deblji kraj pa sam juce uplatio nasoj miloj Crnoj nam Gori 33,3e, da doniram dzravi u krizi.. Iz principa sam htio na sud da svojim ocima vidim koliko nam je pravosudni sistem propao (iako to gledam 'sa strane' svaki dan) ali sam i sam svjestan da me onaj 'sudija' ne bi ni slusao nego mi napisao neku 'minimalnu kaznu' (kako je on dobar, boze moj) koja bi sa sudskim troskovima bila 2 put' visocija od ove sto ja uplatih...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  15. #11565
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,648
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    drugi dio teksta je potpuno na mjestu ali ipak to je prica za thread politika, ovdje smo ipak govorili o neovlascenom snimanju
    f6

  16. #11566
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,291
    Thanks Thanks Given 
    2,795
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    A i 'neovlasceno snimanje' moze da bude tema za sebe, izvan ovih 'saobracajnih kazni'..

    Gdje je propisano sta podrazumjeva 'neovlasceno snimanje'? Jedno je snimanje privatnih objekata i sl. a sasvim drugo snimanje na javnim mjestima... N'o kod nas ne mozes izgleda nidje nista da snimas da ne bi 'uvatio na traci' kojeg od ovih povlascenih kako cini nesto lose... Ja sam ubjedjen da slucajno snimis ubistvo kamericom, to bi macku o rep zakacio. Jos ako ga je 'povlasceni' napravio onda bi jos ti pod zemlju zavrsio, cisto da se ispostuje zakon do kraja...

    Opet odoh u politiku? E jbg.

    Eo da se vratim na temu... Sto bi sa ovim parkingom i kaznama za isti...

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Inace me zanima sto je sa nepropisnim parkiranjem sad? Naplacuje se kao i svaka kazna?

    Stigla mi je kazna doma kako mi je auto bilo parkirano na nepropisnom mjestu tu i tu, tad i tad i da je 'slikano na licu mjesta'. Kazna 50 eura.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  17. #11567
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,648
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    isto tako okrivljeni moze da prizna krivicno djelo do detalja, ako nije advokat bio sa njim, to pada u vodu. hoces da kazes i da je ovo pripremljeno planski

    snimak ne mozes koristit na sudu, ali nije ni sudija od drveta kad vidi tacno sto je bilo
    f6

  18. #11568
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    A šta sleduje za ovo ?
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  19. #11569
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,648
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    nista sto? koga su kaznili sa ovo? bez ako postoji snimak auta gdje se vide tablice. pa vlasnik na razgovr ili lice koje upravlja vozilom i eventualno vozilo na provjeru ,,iz bijesa,, 2mjeseca?
    f6

  20. #11570
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,151
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    Tačno NIŠTA, mogao je dici točak na dizalicu i ovo slikat.

  21. #11571
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,627
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo naucismo da se snimci ne priznaju na sudu.
    Kako su kaznili svojevremeno onog gospodina sa Audi S8 koji je odvozio 200+ kmh kroz Sozinu pjevajuci "Pumpaj, pumpaj, zasto si stao?"....
    Last edited by .:.; 03-07-15 at 12:33.

  22. #11572
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,291
    Thanks Thanks Given 
    2,795
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Zanimljivo je sto je snimak jos tu



    Kontam da ako snimis sebe kako divljas, to se vazi. Ako snimas druge, onda ne. Tako neka logika ide kod nas valjda...
    Last edited by Fidel Castro; 03-07-15 at 12:43.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  23. #11573
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Znaci ako me drug snima kako divljam onda mi nista ne mogu?Zanimljivo

  24. #11574
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,291
    Thanks Thanks Given 
    2,795
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Dok god drug nije u istom autu pa se smatra da divljate zajedno...

    Ako te snima iz drugog auta ili sa stancionarnog mjesta onda mu to nista ne vazi...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  25. #11575
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Znači ako me ti snimis da ubijem čovjeka a nemaju drugih dokaza ništa mi ne mogu. Hm
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

Page 463 of 775 FirstFirst ... 363413453459460461462463464465466467473513563 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Konacno kazne?
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13
    Last Post: 28-08-14, 12:13
  2. Kazne za parkiranje u BG
    By sport89 in forum Sve i svašta
    Replies: 8
    Last Post: 05-07-11, 13:57
  3. Saobracajne nesrece
    By ^izzy^ in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 34
    Last Post: 06-09-10, 12:08
  4. prelazak granice bez saobracajne?
    By Spale in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 27
    Last Post: 24-04-10, 12:05
  5. Ko je kriv za brojne saobracajne nesrece u CG?
    By Max Mozley in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 426
    Last Post: 27-05-08, 06:12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •