Page 435 of 775 FirstFirst ... 335385425431432433434435436437438439445485535 ... LastLast
Results 10,851 to 10,875 of 19361

Thread: Saobracajne Kazne

  1. #10851
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,303
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,621
    Thanked in
    2,433 Posts

    Default

    Vjerujem da je po zakonu od 40 do 100 (ako nisu tu glupost mjenjali posto nije pisalo od cega zavisi ta razlika).

    A i nisam pominjao EU, ima vise svijeta od EU. Nego nebitno na kraju krajeva.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  2. #10852
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Svaka cast ko god se veze zarad svog zdravlja ali se zna zasto je to zakonski regulisano.
    Možda zato što je tako u svakoj zemlji svijeta.
    Kod nas je najveći idiotizam pune i isprekidane linije (uglavnom isprekidane), degeni koji su određivali gdje će biti isprekidana linija očigledno nisu računali s'tim da drveće raste. Kretensko postavljanje žive ograde na ostrvu tako da nemaš ni 10m vidljivosti kad skrećeš u lijevo
    Last edited by Rakun; 01-03-15 at 15:32.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  3. #10853
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,852
    Thanks Thanks Given 
    1,147
    Thanks Thanks Received 
    1,067
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Možda zato što je tako u svakoj zemlji svijeta.
    Па нисам мислио само да је наша оваква само, свака земља је иста што се чувања свог буџета тиче, грађани који су поента државе су небитни потпуно.



    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk 2
    Sate sate sate

  4. #10854
    Join Date
    May 2008
    Location
    NK
    Posts
    4,586
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    problem je u tome što ako se nagrdite liječenje 99% plaća osiguranje/država
    pa placamo porez i osiguranje.

  5. #10855
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,303
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,621
    Thanked in
    2,433 Posts

    Default

    Pa njima je cilj da ti placas a da ga nikad ne iskoristis.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  6. #10856
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    E ako pojas ne koristite u inat drzavi, onda je stanje dosta zajebano...
    f6

  7. #10857
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Па нисам мислио само да је наша оваква само, свака земља је иста што се чувања свог буџета тиче, грађани који су поента државе су небитни потпуно.
    Tako već i možeš da kažeš.
    Ne trpim izjave tipa:
    "naša lopovska vlast nas kažnjava samo da bi punila budžet"
    Naša vlast jeste lopovska ali saobraćajne kazne koje se primjenjuju u našoj zemlji se sprovode svugdje u svijetu.
    Pričajući da naša vlast ima nekakav poseban tretman prema svojim građanima joj samo dajete još više moći i izjedačavate njen lopovluk sa vlastima u normalnim zemljama
    Kazne se pišu za iste prekršaje praktično svugdje u svijetu. Ima sitnijih razlika u vidu upaljenih farova u sred dana, protivpožarnog aparata, negdje nije dozvoljeno ni trag alkohola, a negdje ide i do 0.5

    Iznos kazni u Crnoj Gori je među nižim u Evropi
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  8. #10858
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Tako već i možeš da kažeš.
    Ne trpim izjave tipa:
    "naša lopovska vlast nas kažnjava samo da bi punila budžet"
    Naša vlast jeste lopovska ali saobraćajne kazne koje se primjenjuju u našoj zemlji se sprovode svugdje u svijetu.
    Pričajući da naša vlast ima nekakav poseban tretman prema svojim građanima joj samo dajete još više moći i izjedačavate njen lopovluk sa vlastima u normalnim zemljama
    Kazne se pišu za iste prekršaje praktično svugdje u svijetu. Ima sitnijih razlika u vidu upaljenih farova u sred dana, protivpožarnog aparata, negdje nije dozvoljeno ni trag alkohola, a negdje ide i do 0.5

    Iznos kazni u Crnoj Gori je među nižim u Evropi
    Samo sto u civilizaciji ne stoji policajac u drachu sakriven i vreba, i onda se cjenka sa tobom o visini kazne kao da je na aukciji. A i plate su u CG medju nizim u Evropi...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  9. #10859
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fotograf View Post
    Samo sto u civilizaciji ne stoji policajac u drachu sakriven i vreba
    U pravu si. Tamo ne vrijebaju policajci, tamo te snimi kamera i kazna ti dođe na kućnu adresu sa dokazom u vidu fotografije
    Quote Originally Posted by fotograf View Post
    A i plate su u CG medju nizim u Evropi...
    U Srbiji su niže pa su kazne veće i imaju više vrsta prekršaja (obavezan prsluk za pješake van gradskog naselja je posebno zabavan).
    U Grčkoj ti je kazna za nevezivanje više nego pola plate, a kod nas 10ti dio plate (ne računajući popust)
    Last edited by Rakun; 01-03-15 at 22:56.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  10. #10860
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Draka View Post
    Treba maknut pojas iz prekrsaja !

    Realno..ko ne zeli da se veze, sasvim u redu. Nikoga sa tim ne ugrozava. Njegovo slobodno pravo da to uradi..
    Realno, letim kroz grad jer sam budala i zakucam se u tebe... Ti ni kriv ni duzan, ali zbograditoga sto nisi vezao pojas - pogines... Ja odgovaram jer te ubih... Da si imao vezan pojas, odgovarao bi jer sam budala, a ovako sam budala ubica...

    Ako tebi nije bitno oli poginut ili neces, vezi se zbog mene - budale...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  11. #10861
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,093
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igi View Post
    Realno, letim kroz grad jer sam budala i zakucam se u tebe... Ti ni kriv ni duzan, ali zbograditoga sto nisi vezao pojas - pogines... Ja odgovaram jer te ubih... Da si imao vezan pojas, odgovarao bi jer sam budala, a ovako sam budala ubica...

    Ako tebi nije bitno oli poginut ili neces, vezi se zbog mene - budale...
    Letis ti kroz grad i naletis na mene(idem pjeske polako)udaris me,padnem i udarim glavom o parapet i umrem.A da sam nosio kacigu osto bi ziv.Da li ja sad treba da nosim kacigu i stitnike ako mi se zivi?

    Ljudi idete iz krajnosti u krajnost...

  12. #10862
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Na kratko da se ukljucim u diskusiju,zasto vam je problem stavit pojas?Ja ga nikad nisam stavio dok nisu poceli da kaznjavaju,sad mi to dodje kao normalna pojava(a dnevno ga skinem/stavim 100+ puta)Kad se jednom naviknes sama ti ruka ide

  13. #10863
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,524
    Thanks Thanks Received 
    4,600
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Ja i kad $edem da se preparkiram po navici vežem pojas...
    #fakenews

  14. #10864
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,336
    Thanks Thanks Given 
    733
    Thanks Thanks Received 
    1,196
    Thanked in
    668 Posts

    Default

    To se i ja pitam, jednostavno to mi je postalo toliko normalna pojava skoro pa kao refleksno

    Jedino je lose kod starijih kola dje se pojas ne vrace normalno... e to me izludi

  15. #10865
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,805
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,961
    Thanked in
    2,324 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Randy Orton View Post
    Letis ti kroz grad i naletis na mene(idem pjeske polako)udaris me,padnem i udarim glavom o parapet i umrem.A da sam nosio kacigu osto bi ziv.Da li ja sad treba da nosim kacigu i stitnike ako mi se zivi?

    Ljudi idete iz krajnosti u krajnost...
    Zašto se nosi kaciga ili se veže pojas? Đe su moja ustavna prava, sloboda izbora, ...?

    Radi sigurnosti, pa, možemo i tako da napišemo, no, ne, nije baš tako, stavljamo kacigu, odnosno vežemo pojas jer je jeftinije.
    U Francuskoj imaš jedan fenomenalan znak, na dnu nekih stepenica invalid u kolicima ih besmoćno gleda, a ispod natpis: ,,saobraćajni udes ne ubija uvjek''.
    Dakle, šta ako se ne pogine (što je najeftinija varijanta, a opet ako pogineš ko će plaćat porez)?
    U saobraćajnom udesu bez kacige nastaju teške povrede glave koje su vrlo skupe za lečenje, sa kacigom je lečenje daleko jeftinije.
    Ista anologija može da se primjeni za pojas.
    Evo konkretnog primjera, U SAD ima par država u kojima se može voziti bez kacige (jer su zbog ustavnog prava na slobodu to upjeli da izdejstvuju).
    To, ovako, lijepo zvuči, no ima jedna začkoljica koji mnogi ne pominju. U slučaju pada i povrede tog motocikliste (koji ne nosi kacigu jer je to njegovo pravo) troškove lečenja ne snosi osiguranje već sam motociklista.
    Ukoliko je nosio kacigu onda troškove snosi osiguranje (zapravo, zavisi koji je model osiguranja izabrao).

    A što se tiče pješaka i kacige to me je sjetilo jednog događaja od prije nekih desetak godina. Na djelu auto-puta od Novog Beograda do Surčina jednom motociklisti nestalo goriva. Odluči da pješke pređe preko auto-puta (ludost) jer je tamo benzinska i kupi gorivo. Kada je prelazio auto-put udarilo ga auto a život mu je spasila upravo kaciga koju nije skinuo dok je prelazio preko auto-puta.

  16. #10866
    Join Date
    May 2008
    Location
    NK
    Posts
    4,586
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Zašto se nosi kaciga ili se veže pojas? Đe su moja ustavna prava, sloboda izbora, ...?

    Radi sigurnosti, pa, možemo i tako da napišemo, no, ne, nije baš tako, stavljamo kacigu, odnosno vežemo pojas jer je jeftinije.
    U Francuskoj imaš jedan fenomenalan znak, na dnu nekih stepenica invalid u kolicima ih besmoćno gleda, a ispod natpis: ,,saobraćajni udes ne ubija uvjek''.
    Dakle, šta ako se ne pogine (što je najeftinija varijanta, a opet ako pogineš ko će plaćat porez)?
    U saobraćajnom udesu bez kacige nastaju teške povrede glave koje su vrlo skupe za lečenje, sa kacigom je lečenje daleko jeftinije.
    Ista anologija može da se primjeni za pojas.
    Evo konkretnog primjera, U SAD ima par država u kojima se može voziti bez kacige (jer su zbog ustavnog prava na slobodu to upjeli da izdejstvuju).
    To, ovako, lijepo zvuči, no ima jedna začkoljica koji mnogi ne pominju. U slučaju pada i povrede tog motocikliste (koji ne nosi kacigu jer je to njegovo pravo) troškove lečenja ne snosi osiguranje već sam motociklista.
    Ukoliko je nosio kacigu onda troškove snosi osiguranje (zapravo, zavisi koji je model osiguranja izabrao).

    A što se tiče pješaka i kacige to me je sjetilo jednog događaja od prije nekih desetak godina. Na djelu auto-puta od Novog Beograda do Surčina jednom motociklisti nestalo goriva. Odluči da pješke pređe preko auto-puta (ludost) jer je tamo benzinska i kupi gorivo. Kada je prelazio auto-put udarilo ga auto a život mu je spasila upravo kaciga koju nije skinuo dok je prelazio preko auto-puta.
    na konto tvoje price dodao bih jedan interesantan citat koji sam nedje nekad cuo od neke zene koja je najveci advokat pri tuzenju osiguranja i tako dalje, zovu je insurance nightmare po sudova u americi, ne znam ime ili frimu, nije ni bitno... Njena izjava je bila ovakva "prilikom pada aviona na tlo imas 150 mrtvih... Ljudski zivot ima fiksnu cijenu, crno na bijelo, nema ko da te tuzi kasnije, nema ko da trazi jos, nema ko da trazi lijecenje... Avion koji pokusava da sleti na auto put a usput se slome krila i dodje do pozara... 150 tesko povrijedjenih ljudih nemaju fiksnu cijenu i o jadu ces se zabaviti dok ih sve isplati, lijecenja i tuzbe traju godinama, plus oni i dalje zadrzavaju "glas" da te javno blate.... SMrt je jeftinije, brze se isplati, lakse se nadoknadi..."

  17. #10867
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,303
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,621
    Thanked in
    2,433 Posts

    Default

    Pa smrt je obicno jeftinija od recimo 'total disability', svuda (i van EU, da se razumijemo ) i to u samom startu a da ne pricam o daljim troskovima i tuzbama.

    Nego odosmo u drugu temu...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  18. #10868
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,990
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    problem je u tome što ako se nagrdite liječenje 99% plaća osiguranje/država
    I dobro je dok je tako. Vidim koliko ljudi ne razmišlja dalje od "muka mi se vezat kreaalju" stila...

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Kod nas je najveći idiotizam pune i isprekidane linije (uglavnom isprekidane), degeni koji su određivali gdje će biti isprekidana linija očigledno nisu računali s'tim da drveće raste.
    Sve zaposleno po partijskoj liniji. Ni vidoviti nisu bili da pogode đe će drvo porasti...

    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  19. #10869
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    5,034
    Thanks Thanks Given 
    1,148
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    645 Posts

    Default

    Nemoj o kruznome toku molim te odma ce da se kaci video brka policajca dje prica o pravilima. A sto se tice pojasa meni je to potpuno u naviku preslo,cim udjem odma se vezem.

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

  20. #10870
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Sve zaposleno po partijskoj liniji. Ni vidoviti nisu bili da pogode đe će drvo porasti...
    Ż\_(ツ )_/Ż
    Obično rastu po šumama. Ako je šuma u trenutku "planiranja" raskrčena neka pamet će staviti isprekidanu liniju u krivini zato što je pregledna, za godinu dana nikne šuma gdje je bila i krivina koja je nekada bila pregledna postane ruski rulet
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  21. #10871
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Obično rastu po šumama. Ako je šuma u trenutku "planiranja" raskrčena neka pamet će staviti isprekidanu liniju u krivini zato što je pregledna, za godinu dana nikne šuma gdje je bila i krivina koja je nekada bila pregledna postane ruski rulet
    Jeste bas stavljaju isprekidane na svaku krivinu.... Koliko ima sam pravaca koji imaju punu liniju,i to na vecinu njih sleper moze pretec bez problema. A o debilnim ogranicenjima ne treba trosot rijeci

  22. #10872
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,046
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    208
    Thanked in
    135 Posts

    Default

    Popih koje pivo i uzese mi vozacku jer je bilo preko 0,5. E sad, napisali su mi kaznu, mene pustili kuci ali ne znam kakva je tacno procedura sad za vracanje vozacke. Treba da odem kod sudije da valjda podnesem zahtjev za vracanje vozacke i da mi on kaze kolika je kazna? Ako neko zna tacno kako i sto treba neka napise jer ne mogu lutat kod ovih policajcina mrznih.
    But if you never try, you'll never know..

  23. #10873
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Zar ti nisu napisali kolka je kazna? Obicno kad je uzmu vracu je za 7 dana(tako je bilo sad drugu kad su mu je uzeli za prekoracenje bili)

  24. #10874
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,046
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    208
    Thanked in
    135 Posts

    Default

    Da su napisali ne bih glavu razbijao ovuda.. Samo su mi napisali vrijeme, mjesto, auto i da sam bio u alkoholisanom stanju...Zato rekoh da pitam zna li neko tacnu proceduru. To su mi uzeli u petak, nadam se da cu je i ja dobit nazad brzo
    But if you never try, you'll never know..

  25. #10875
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by John Cena View Post
    Jeste bas stavljaju isprekidane na svaku krivinu.... Koliko ima sam pravaca koji imaju punu liniju,i to na vecinu njih sleper moze pretec bez problema. A o debilnim ogranicenjima ne treba trosot rijeci
    O tome i pričam. Kombinacije puna-isprekidana u Crnoj Gori veze sa mozgom nemaju
    Quote Originally Posted by .:. View Post
    max 3 kruga
    Minimum 3 kruga, i to najbrže što se može. Pa gdje se ispališ
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

Page 435 of 775 FirstFirst ... 335385425431432433434435436437438439445485535 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (0 members and 6 guests)

Similar Threads

  1. Konacno kazne?
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13
    Last Post: 28-08-14, 12:13
  2. Kazne za parkiranje u BG
    By sport89 in forum Sve i svašta
    Replies: 8
    Last Post: 05-07-11, 13:57
  3. Saobracajne nesrece
    By ^izzy^ in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 34
    Last Post: 06-09-10, 12:08
  4. prelazak granice bez saobracajne?
    By Spale in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 27
    Last Post: 24-04-10, 12:05
  5. Ko je kriv za brojne saobracajne nesrece u CG?
    By Max Mozley in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 426
    Last Post: 27-05-08, 06:12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •