View Poll Results: Za koga cete glasati?

Voters
34. You may not vote on this poll
  • LPCG

    7 20.59%
  • DPS

    7 20.59%
  • GZP

    12 35.29%
  • Gradjansku stranku

    1 2.94%
  • SDP

    0 0%
  • SNS

    4 11.76%
  • SNP

    3 8.82%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 38

Thread: Za bivse liberale: Za koga cete glasati od sada?

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Za bivse liberale: Za koga cete glasati od sada?

    Posto se LSCG gasi, za koju ce partiju njihovo clanstvo glasati u buducnosti?

    Molim samo liberale da odgovore na ovo pitanje!

  2. #2
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    459
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Njihovih 5% je dovoljno da sprijecimo pokusaj c.e.t.nika da se ponovo dokopaju vlasti pa je najbolje da glasaju za DPS koji bi onda imao iznad 50%!

  3. #3
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za DPS no sto!!! za kogabi drugog no za MILA i NEZAVISNU CG.
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  4. #4
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Za GZP.

    Mislio sam da glasam za LPCG ali otkako je Miko reka da nece u koaliciju sa prosrpskim strankama svatio sam da ce se i LP pretvorit u jos jedan satelit DPS-a (ka SDP). Dok GZP zbori da oce sa svima koji su zeljni demokratije, pa makar to bile i prosrpske stranke (ali naravno, te prosrpske stranke ce morat da batale proteste zbog Crnogorskog jezika i crkve, inace cemo opet da se vrtimo u krug u vezi Crnogorstva i Srpstva, onda nista od demokratije, onda bi moga iz inata i za Mila da glasam).
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    Za GZP.

    Mislio sam da glasam za LPCG ali otkako je Miko reka da nece u koaliciju sa prosrpskim strankama svatio sam da ce se i LP pretvorit u jos jedan satelit DPS-a (ka SDP). Dok GZP zbori da oce sa svima koji su zeljni demokratije, pa makar to bile i prosrpske stranke (ali naravno, te prosrpske stranke ce morat da batale proteste zbog Crnogorskog jezika i crkve, inace cemo opet da se vrtimo u krug u vezi Crnogorstva i Srpstva, onda nista od demokratije, onda bi moga iz inata i za Mila da glasam).
    /me too! Nadam se da ce biti nesto od ove GZP!
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  6. #6
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek
    /me too! Nadam se da ce biti nesto od ove GZP!
    Morace, inace smo nahebali.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Petre, pricas onako ofrlje" LP pretvorit u jos jedan satelit DPS-a (ka SDP)" a nikako da objasnis sta je to novo sto predlaze GZP.
    PS.
    Bas bi bilo interesantno da se vidi ko je sve glasao na ovoj anketi jer imam utisak sve sami Liberali

  8. #8
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Petre, pricas onako ofrlje" LP pretvorit u jos jedan satelit DPS-a (ka SDP)" a nikako da objasnis sta je to novo sto predlaze GZP.
    Ne pricam ofrlje sto se tice Grupe za Promjene, jer znam tacno sto oni predlazu, a to je isto ono sto je htio LSCG 2001-e godine (tj manjinsku vladu uz podrzku prosrpskih stranaka). Mada za LP nijesam siguran da ce postat satelit DPS-a, ali mi na to lici.
    Last edited by Petar Mrvaljevic; 28-03-05 at 11:55.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Petre, ofrlje su ti te price o satelitima jer u stvari to nista ne znaci osim "prica radi price" Koliko ja shvatih GZP ne trazi manjinsku vec ekspertsku vladu, a da bi htjeli biti u poziciji kao LSCG 2001..... i ja bi htio dobiti na loto samo nesto slabo ide.
    Pitanje sta to oni pruzaju novo sto ne pruzaju druge partije da bi ti glasao za njih?

  10. #10
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Petre, ofrlje su ti te price o satelitima jer u stvari to nista ne znaci osim "prica radi price"
    Ne treba to nista da znaci, jer je to samo moje misljenje i nije radi nicega osim razgovora. Sad cu ti pojasnit zasto tako mislim o Miku Zivkovicu.

    Ja sam cijenio Mika ka politicara sve dok nije reka da nece saradnju sa prosrpskim strankama, jer je tako pogazio sve do sad sto je radio (onda se vidjelo da je dosad samo izvrsava Slavkove naredbe, te da nije ima svoj stav). Zbog toga Miko nikad lider nije bio, tako da LP nikad nece moc da predstavlja nekadasnji Liberalni Savez.


    Sto se tice GZP. Za mene je tehnicka vlada koju oni predlazu isto sto i manjinska koju su Liberali predlagali 2001-e. Jedina (ali znacajna) razlika je u tome sto GZP planski i odgovorno priprema javnost za taj potez.

    Tehnicka = manjinska; samo sto je razlika u rijeci. Jer ce GZP ponudit DPS-u i prosrpskim strankama da podrze NJIHOVU (znaci vladu GZP-a, koja nece imat parlamentarnu vecinu i zbog toga se isto moze zvat i manjinska vlada, samo sto je ljepsi termin 'tehnicka') tehnicku vladu. Najvjerovatnije ce dobit podrsku od prosrpskih stranaka, jer se Crna Gora mora ocistit od kriminala.


    P.S. GZP ponekad kaze ekspertska, a ponekad tehnicka vlada. Inace, to je isto.
    Last edited by Petar Mrvaljevic; 28-03-05 at 12:23.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  11. #11
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Cetinje , Montenegro
    Posts
    19
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    GZP ner predlaze nista novo. GZP igra ulogu opozicije jer i prica ono sto vec godinama prica Liberalni Savez. Sto se 2001. godine tice LS savez je trazio vecinu poslanika (ja mislim 13,mada nijesam siguran) bas iz razloga da se sa njim nebi desilo ono sto se desilo sa SDP-om. Ostatak opozicije (koji je tada dokazao da je lojalan Milu Djukanovicu) nije zelio da ih podrzi i bilo je sto je bilo.

    Cinjenica je da pravi liberali nece moci da glasaju za DPS ( izuzev ako nijesu kao Rotkovic , Vlahovic , Popovic i ostali ) i o tome je smijesno pricati. Sa druge strane , tako je cinjenica da je danas moderno biti bivsi liberal , sto je vise nego zalosno . Svi su bivsi liberali , svi su razocarani u Slavka , Vesnu , Sasu Markovica , ali su svi pri Milu. U DPS nijesu razocarani .

    P.S. Ja mislim da je GZP grupa koju je Milo oformio da mu "cuva ledja" . Ocigledno je da je LS propao rasipanjem glasova a to ce Milo preko GZP-a uraditi i ostalima.. Prica se uveliko da je Vlada dala predlog da se digne cenzus za ulazak u republicki parlament na 5% cime ce uslov za ulazak u parlament ( u ovoj situaciji kakva je danas ) ispuniti svega 2-3 partije. Svako rasipanje ide u korist Njemu...
    Dok lovcenskoj nasoj misli,
    Nasa sloga daje krila,
    Bice gorda, bice slavna,
    Domovina nasa mila !!!

  12. #12
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by De[M]ijaN
    GZP ner predlaze nista novo. GZP igra ulogu opozicije jer i prica ono sto vec godinama prica Liberalni Savez. Sto se 2001. godine tice LS savez je trazio vecinu poslanika (ja mislim 13,mada nijesam siguran) bas iz razloga da se sa njim nebi desilo ono sto se desilo sa SDP-om. Ostatak opozicije (koji je tada dokazao da je lojalan Milu Djukanovicu) nije zelio da ih podrzi i bilo je sto je bilo.

    Cinjenica je da pravi liberali nece moci da glasaju za DPS ( izuzev ako nijesu kao Rotkovic , Vlahovic , Popovic i ostali ) i o tome je smijesno pricati. Sa druge strane , tako je cinjenica da je danas moderno biti bivsi liberal , sto je vise nego zalosno . Svi su bivsi liberali , svi su razocarani u Slavka , Vesnu , Sasu Markovica , ali su svi pri Milu. U DPS nijesu razocarani .

    P.S. Ja mislim da je GZP grupa koju je Milo oformio da mu "cuva ledja" . Ocigledno je da je LS propao rasipanjem glasova a to ce Milo preko GZP-a uraditi i ostalima.. Prica se uveliko da je Vlada dala predlog da se digne cenzus za ulazak u republicki parlament na 5% cime ce uslov za ulazak u parlament ( u ovoj situaciji kakva je danas ) ispuniti svega 2-3 partije. Svako rasipanje ide u korist Njemu...
    Price o Rotkovicu i GZP i drugima koji su kupljeni od DPS-a su iste ka price o Slavku i Pragu i nekim 'uzetim' parama itd. Ako bi vjerova u jednu od tih prica, zasto ne bi vjerova u druge? Zbog toga su to za mene samo price i nista drugo.

    A prica ce vazda bit.

    P.S. Inace, ne svidja mi se kad neko lose prica o Radoslavu Rotkovicu, covjek koji je da svoj zivot (zivotni rad) za Crnu Goru. Jedina mu je greska sto nije moga da se pomiri sa tim da ce morat u koaliciju sa Srbima. Ali to ne znaci da se proda DPS-u.
    Last edited by Petar Mrvaljevic; 28-03-05 at 12:53.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    Ja sam cijenio Mika ka politicara sve dok nije reka da nece saradnju sa prosrpskim strankama, jer je tako pogazio sve do sad sto je radio (onda se vidjelo da je dosad samo izvrsava Slavkove naredbe, te da nije ima svoj stav). Zbog toga Miko nikad lider nije bio, tako da LP nikad nece moc da predstavlja nekadasnji Liberalni Savez.
    Pogubio se i to ne malo, pa ne znam da li to po tvom misljenju Liberalni savez nista drugo nije radio nego saradjivao sa prosrpskim partijama pa sad Zivkovic to prekinuo. Ako na pogresnim osnovama izvlacis zakljucke i zakljucak je silom prilike pogresan. Nekadasnji Liberalni savez samo moze predstavljati sadasnji a ko ce jos koristiti njihov program, ideje.... je drugo pitanje

    Sto se tice GZP. Za mene je tehnicka vlada koju oni predlazu isto sto i manjinska koju su Liberali predlagali 2001-e. Jedina (ali znacajna) razlika je u tome sto GZP planski i odgovorno priprema javnost za taj potez.
    I ja javnost pripremam na dobitak loto i vec sam isplanira sta cu sve kupiti, cak zasiljio raznjeve, ali jos samo zecevi fale.
    Tehnicka = manjinska; samo sto je razlika u rijeci. Jer ce GZP ponudit DPS-u i prosrpskim strankama da podrze NJIHOVU (znaci vladu GZP-a, koja nece imat parlamentarnu vecinu i zbog toga se isto moze zvat i manjinska vlada, samo sto je ljepsi termin 'tehnicka') tehnicku vladu. Najvjerovatnije ce dobit podrsku od prosrpskih stranaka, jer se Crna Gora mora ocistit od kriminala.
    Nije isto tehnicka i manjinska i imam utisak da bas i ne znas sta su liberali predlagali i na kraju podrzali manjinsku Vladu.
    Ne ocekujem ja Petre da mi ti objasnis kako je to zamislio GZP jer i Medojevic ima problema da to objasni pa objasnjava "ka macka oko vrele kase"
    Zamisli to veselo vece od kampanje prosrpskih partija (i bilo koje druge) koja vodi predizbornu kampanju pa kaze biracima "glasajte za nas a Vladu ce praviti GZP". Ko bi tada kome bio satelit?
    Mislio sam samo da nam kazes sta ti to novo pruza GZP zbog cega bi glasao za njih.

  14. #14
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Cetinje , Montenegro
    Posts
    19
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    Price o Rotkovicu i GZP i drugima koji su kupljeni od DPS-a su iste ka price o Slavku i Pragu i nekim 'uzetim' parama itd. Ako bi vjerova u jednu od tih prica, zasto ne bi vjerova u druge? Zbog toga su to za mene samo price i nista drugo.

    A prica ce vazda bit.

    P.S. Inace, ne svidja mi se kad neko lose prica o Radoslavu Rotkovicu, covjek koji je da svoj zivot (zivotni rad) za Crnu Goru. Jedina mu je greska sto nije moga da se pomiri sa tim da ce morat u koaliciju sa Srbima. Ali to ne znaci da se proda DPS-u.
    Vidio sam poslije potpisivanja Beogradskog sporazuma kako je dao svoj zivot Crnoj Gori uz Mila i DPS. To sto nije mogao u koaliciju sa Srbima nije tacno. On nije mogao da se pomiri s a tim da nece uci u Vladu pa je to htio da nadoknadi. Sjecate li se da je odmah poslije odlaska iz LS izdao "Cjelokupna djela" ??? Sjecate li se sto je bilo u Tivat...? Sa kime je napravio DPS koaliciju ?
    Sto se Slavka tice , cinjenica koju niko ne moze osporiti je da radi u Liberal International i da je stan dobio od kume koji je maltene citav zivot proveo tamo i posteno ga zaradio .

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Pogubio se i to ne malo, pa ne znam da li to po tvom misljenju Liberalni savez nista drugo nije radio nego saradjivao sa prosrpskim partijama pa sad Zivkovic to prekinuo. Ako na pogresnim osnovama izvlacis zakljucke i zakljucak je silom prilike pogresan. Nekadasnji Liberalni savez samo moze predstavljati sadasnji a ko ce jos koristiti njihov program, ideje.... je drugo pitanje

    Mislio sam samo da nam kazes sta ti to novo pruza GZP zbog cega bi glasao za njih.

    U potpunosti se slazem sa Tobom i iskreno ocekujem argumentovan odgovor na ovo pitanje .
    Dok lovcenskoj nasoj misli,
    Nasa sloga daje krila,
    Bice gorda, bice slavna,
    Domovina nasa mila !!!

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    908
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by Beranac
    Posto se LSCG gasi, za koju ce partiju njihovo clanstvo glasati u buducnosti?

    Molim samo liberale da odgovore na ovo pitanje!
    Ne moze se LSCG nikada"ugasiti"...jer dok je crnogorca ta ideja o samostalnosti se nikada UGASITI nece....nekazem da je srbija losa i da je srpski narod zao narod...al nije isto bit Crnogorac il bit Srbin...Mi (Crnogorci) moramo samostalni bit....prije il kasnije !!!!!!

  16. #16
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Mislio sam samo da nam kazes sta ti to novo pruza GZP zbog cega bi glasao za njih.
    Imamo Crnogorsku vlast koja je korumpirana, najblaze receno. I imamo prosrpske stranke, koje su jos gore.

    Alternativa: LP ili GZP.

    Objasnio sam ti zasto vise nijesam fan Mikov. Ostaje GZP.
    Last edited by Petar Mrvaljevic; 28-03-05 at 13:29.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PHANTOM
    Mi (Crnogorci) moramo samostalni bit....prije il kasnije !!!!!!
    :lolblue: dobro da se ismijem :-D
    \x56 \x47 \x42 \x4D
    \x53 \x41 \x47 \x50

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    908
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sh0cker
    :lolblue: dobro da se ismijem :-D
    Ko ti drma kavez "momce"?????...ma neka si ti samo zdravo.....

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nista licno maka, samo me ponekad iznenadjujes.. :-D Prosto me nagnas da se smijem.
    \x56 \x47 \x42 \x4D
    \x53 \x41 \x47 \x50

  20. #20
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    tudja zemlja
    Posts
    1,004
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac
    Posto se LSCG gasi, za koju ce partiju njihovo clanstvo glasati u buducnosti?

    Molim samo liberale da odgovore na ovo pitanje!
    za nikoga fala bogu. Sta je GZP?
    Last edited by tweet; 28-03-05 at 15:07.
    AOndaKaDodjemJaPaPorusimSveFigurice khhhhhh :)))))))

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    LP, ali sumnjam da cu se uchlanit u tu stranku.
    P r i m o r a c

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Quote Originally Posted by sh0cker
    Prosto me nagnas da se smijem.
    Nagnajjjjjjjjj nagnaaaaaaaajjjjjj
    Io ci credo!

    Welcome



  23. #23
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Hari, imam tri pitanja

    1. Zashto podrzavate Anku Vojvodic, koja je rushila kuce pripadnicima manjina i slala sluzbenike na prinudni odmor po partiskoj liniji?
    2. Zashto ste podrzavali NS na 22 izborna mjesta a DPS za gradonachelnika Nikshica?
    3. Zashto zatezete podrshku u Kotoru, DPSDP zar se to zemljishte ne moze prodat na regularan nachin?


    Ne znam puno o GZP, ali doslednost Nebojshe Medojevica na politichkoj sceni Crne Gore je rijetkost isto kao i vizionarstvo pokojnog Djindjica u Srbiji.

    Crna Gora nema puno ljudi na javnoj sceni, koji su sachuvali dostojanstvo,
    moji favoriti su Lukovac, Gospodja Djurovic, sudija Ana Vukovic, Ljiljana Raichevic iz sigurne zenske kuce, Vanja Chalovic i unutar partiska demokratija u SDPu sa demokratskim izborom Ranka Krivokapica za predsjednika stranke, protiv diktata Zarka Rakchevica.

    Bez unutar partiskih trvenja i konkurencije od izbora na lokalnom, do vrha partije, nema pozitivne regrutacije i svaka stranka je osudjena na nestajanje.



    O doslednosti Mika Zivkovica,
    poslije odgovora na konkretna tri pitanja
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  24. #24
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    34
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    bivshi liberali odavno glasaju dps, sdp, gp i ostala gvn. bivshi srbi i chetnjaci su napunili i prepunili dps.

    kad navale udbashi u promjenu timova, onda ce tek frtutma da nastane. pripremash li to teren za prIJelazak u demokracki tabor pobjednika? kasno!
    ko ne moze podnijeti da mu se pravo kazuje- neka crkne!

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by milovan
    Hari, imam tri pitanja
    1. Zashto podrzavate Anku Vojvodic, koja je rushila kuce pripadnicima manjina i slala sluzbenike na prinudni odmor po partiskoj liniji?
    Postovani Milovane, ja volim prodiskutovati s tobom ali se bojim da si ova pitanja uputio na pogresnu adresu jer sam ja mali faktor da bi me neko pitao ili ja mogao uticati ko ce koga podrzati. Odgovoricu ti na pitanja onako kao najobicniji (sad vec) posmatrac politicke scene.
    1. Koliko ja poznajem Bar to je najcistiji i najbolje sredjeni grad u Crnoj Gori i kako ja dozivljavam ulogu lokalne vlasti ona je dobra. Ako je Anka rusila kuce valjda se rukovodila divljom gradnjom, a ne time da su to kuce manjina, vecina....
    To bi ti moj postovani Milovane bila demagogija svaljivati na manjine kao i to slanje na zaostale godisnje odmore. Kad bi im te odmori propali opet bi rekli da je to po partijskoj liniji, a u Crnoj Gori se stvara situacija da se ni lopova ne moze uhvatiti jer kad ga uhvate kazu da je po partijskoj liniji.
    2. Zashto ste podrzavali NS na 22 izborna mjesta a DPS za gradonachelnika Nikshica?
    O tome ti nemam pojma, a sto se me licno tice, u ovu pamet, ne bih podrzao NS jer to ti je najsmjesnija partija na politickoj sceni Crne Gore
    3. Zashto zatezete podrshku u Kotoru, DPSDP zar se to zemljishte ne moze prodat na regularan nachin?
    Cini mi se da nijesi dovoljno upucen u to jer koliko ja znam zateze SDP i zahtijeva da se ta trgovina istjera na cistac i sve to ponisti, kupcu vrate pare i raspise novi tender. Sta ce od svega toga biti vjerovatno ce ubrzo saznati, a ima i par sudskih postupaka koji su toku i koji ce valjda malo razjasniti sve to.
    Sto se tice navoda:
    Ne znam puno o GZP, ali doslednost Nebojshe Medojevica na politichkoj sceni Crne Gore je rijetkost isto kao i vizionarstvo pokojnog Djindjica u Srbiji.
    Ne bih ja ipak bio toliko siguran u tu dosljednost Medojevica sa kojom je bilo malo razlicito u pojedinim momentima. Pokojni Djindjic uz duzno postovanje, nije bio nikakav vizionar vec objektivno vidio sta Srbija mora i sto ce kad tad morati uraditi. Sto kasnije uradi ono sto je Djindjic poceo to gore po nju samu, a vidjeti da u praznoj kuci nema nicega nije bogzna kakvo vizionarstvo.
    Crna Gora nema puno ljudi na javnoj sceni, koji su sachuvali dostojanstvo,
    moji favoriti su Lukovac, Gospodja Djurovic, sudija Ana Vukovic, Ljiljana Raichevic iz sigurne zenske kuce, Vanja Chalovic i unutar partiska demokratija u SDPu sa demokratskim izborom Ranka Krivokapica za predsjednika stranke, protiv diktata Zarka Rakchevica.
    Ima Milovane puno vise ljudi koji su sacuvali dostojanstvo i nezahvalno je praviti takve liste jer se vazda moze nekoga preskociti ili biti previse subjektivan. Iskreno receno nasmijao sam dje bas nadje gospodju Raicevic, a nesto mi je cudan raspon i lepeza licnosti pa kad pominjes i te iz NVO zar malo bolji i ljepsi posao za Crnu Goru nije uradio gospodin Stevovic?
    Kad bih ja nekim slucajem bio na mjestu da odlucujem o licnosti Crne Gore posljednjih godina ne znam ko bi bio ispred njega. Ali opet kazem to su samo neka licna shvatanja dobra za ovakve diskusije. Ne znam otkud ti takvo misljenje o unutarpartijskoj diktaturi Rakcevica (mozda i naslucujem) ali mislim da nijesi u pravu.
    Bez unutar partiskih trvenja i konkurencije od izbora na lokalnom, do vrha partije, nema pozitivne regrutacije i svaka stranka je osudjena na nestajanje.
    Tu se apsolutno slazemo Milovane i svaka konkurencija ideja samo moze voditi naprijed. Kad se dodje do toga da jedan sve najbolje zna to moze biti i kasno za bilo kakve ideje.
    O doslednosti Mika Zivkovica, poslije odgovora na konkretna tri pitanja
    Ovaj dio bas nimalo ne razumijem i ako si shvatio da sam ja neki zastitnik licnosti i djela Zivkovica, to je greska, a mozemo i o tome diskutovati kao nezainteresovani posmatraci. Licno ne bih "dosljednost" isticao kao neku narocitu vrlinu jer moze preci i u tvrdoglavost ili sljepilo pred argumentima, sto opet ne znaci da preferiram onih koji misle kako vjetar duva.

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ŽIVOT DUKLJANSKE KRALJEVINE
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 5
    Last Post: 26-07-11, 11:42
  2. TITO i njegove zene...
    By Jim Morrison in forum Istorija
    Replies: 21
    Last Post: 04-05-10, 17:23
  3. Pavel A. Rovinski: Crnom Gorom
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 6
    Last Post: 27-02-10, 15:12
  4. Titova ispovest u Karadjordjevu 1979.
    By englezovic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 14
    Last Post: 10-05-04, 19:57
  5. Malo 'nedavne' istorije!
    By englezovic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 10
    Last Post: 13-04-04, 08:20

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •