Results 1 to 10 of 10

Thread: Ilarion I U Hrvatskoj Jurio Djechake!!!

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Talking Ilarion I U Hrvatskoj Jurio Djechake!!!

    HRVATSKE VLASTI PROTJERALE SVEŠTENIKA SPC POZNATOG I PO SRAMNOM PONAŠANJU U PLJEVLJIMA

    Ilarion i u Hrvatskoj jurio dječake




    Bivši upravnik manastira Svete trojice nakon bjekstva iz Crne Gore stanio se u mjestu Orahovica kod Virovitice gdje je prije nekoliko dana zatečen u bludu pored osnovne škole

    Podgorica - Sveštenik Srpske pravoslavne crkve Ilarion, koji je prošle godine zbog bluda morao da napusti pljevaljski manastir Svete trojice, protjeran i iz Hrvatske iz istih razloga. Takvu odluku donio je Prekršajni sud u mjestu Orahovica, kod Virovitice, nakon što su u utorak dvojica učenika prijavila da je sveštenik “masturbirao iza čempresa kod osnovne škole”.
    Ilarion je skoro dvije godine bio iguman manastira Svete trojice u Pljevljima, kada ga je krajem septembra prošle godine zbog pedofilije episkop mileševski Filaret razriješio te dužnosti.
    Zagrebački “Večernji list” navodi da je policija istragom ocijenila da nema elemenata da se monah krivično goni, već da se on samo sumnjiči za narušavanje javnog reda i mira. Njega je prekršajni sud novčano kaznio i donio zaštitnu mjeru udaljavanja iz Hrvatske na dvije godine.
    Nakon progona iz Crne Gore, Ilariona je vladika Sava Slavonski privremeno postavio da se brine o manastiru Orahovica u Hrvatskoj, konstatuje list.
    - Kada je doznao za ponašanje monaha, za kojega se tvrdi da je sklon i alkoholu, vladika Sava Slavonski ga je razriješio dužnosti. U prekršajnom postupku, monah Ilarion nije priznao djelo, a u krugovima Pravoslavne crkve oštro su osudili takvo nemoralno ponašanje svoga kolege, koji je vraćen u jedan crnogorski manastir odakle je i došao u Hrvatsku - tvrdi “Večernji list”.
    Ilarion je prvi put hapšen 6. juna 2001. kada ga je novosadska policija osumnjičila za bludne radnje nad djecom, dok je službovao u manastiru Hopovo. Protiv njega je tada podignuta optužnica u novosadskom sudu, ali sudski proces do danas nije završen, zbog brojnih peripetija kako bi se zataškala bruka u SPC.
    Umjesto da njegovo ponašanje već tada bude kažnjeno, crkvene vlasti su ga nagradile mjestom upravnika manastira Sveta trojica gdje je ubrzo nastavio da bludniči i progoni dječake.
    Prema informacijama koje su ranije objavile “Vijesti”, Ilarion je tokom svog boravka u Pljevljima, “često viđan u blizini školskih dvorišta gdje se duže zadržavao posmatrajući dječake, a sa nekim od njih je pokušavao da stupi u kontakt nudeći im cigarete i slatkiše”. Dječacima sa kojima bi se zbližio, nudio je poveću svotu novca kako bi zadovoljio svoju seksualnu nastranost. Posebno je bio darežljiv prema djeci koja su sama posjećivala manastir. Ilarion je često primjećivan i kako noću posmatra parove koji su se u autu zadržavali u “poznatom pljevaljskom ljubavnom sastajalištu”, u neposrednoj blizini manastira.
    O njegovom bludničenju bio je obaviješten i Filaret, ali mu je iz samo njemu znanih razloga trebalo skoro dvije godine da ga razriješi.
    Za vrijeme Ilarionovog službovanja na sjeveru Crne Gore mnogi Pljevljaci su ga bojkotovali, izbjegavajući odlaske u manastir.
    Dok je gazdovao manastirom Sveta trojica ovaj kulturno-istorijski spomenik je oskrnavljen do te mjere da je naloženo uklanjanje novopostavljenih fresaka sa fasade iznad ulaza u crkvu. Zbog “dekorativnih crteža”, koji po ocjeni stručnjaka predstavljaju “neponovljivi kič”, Zavod za zaštitu spomenika kulture je u julu prošle godine čak podnio krivičnu prijavu protiv episkopa mileševske eparhije Filareta.



    Bi.B.

    --------------------------------------------------------------------------------

    TomČiĆ: Taj se neĆe vraĆati u Pljevlja


    Načelnik CB Pljevlja Milivoje Tomčić rekao je sinoć “Vijestima” da se Ilarion ne nalazi u Pljevljima.
    - Siguran sam da se više nikada ovdje neće vratiti, ne samo u Pljevlja, već ni u jedno drugo mjesto u Crnoj Gori. Zaista ne znam gdje se nastanio, kada je morao da napusti Pljevlja - rekao je Tomčić.
    Šezdesettrogodišnji Ilarion, čije je svetovno ime Jovan Mišić, osumnjičen je da je tokom svog službovanja u pljevaljskom manastiru “pokušavao da zadovolji svoje seksualne nagone u okolini manastira i školskih dvorišta”. Nakon što je policija provela istragu i “zamolila” vrh SPC-a da skloni sveštenika sklonog pedofiliji, Ilarionu se krajem septembra prošle godine izgubio svaki trag.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    POGREBNO
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Wink

    Kako ti ne bi nacilnik u Pljevljima?Ne bi Ilarion moga utec,no nisi pa nista hahhahahahahahahah tako je kako je hahahahahahha

  3. #3
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Smile

    Ma p****ska posla.
    Last edited by Brzi; 26-03-05 at 16:44.
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  4. #4
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sto je dikla navikla!!!
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Blok 5
    Posts
    1,797
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja bi ga posla u one meksichke zatvore da ga malo oni dofate pod svoje !!!
    Bozhe mu se strve nevidjelo !!!
    Jeli moguce da su ga samo procerali , ja sam za jedan metak u chelo !!!
    Last edited by B-A-N-E; 26-03-05 at 11:39.
    AAAAHH KAKO ME SVI GLEEEEDAJUUUUU!!!

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Njega i JADKA_23


    Da ih renderuju skupa
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja se bas cudio sto nam nema Jadze kad......

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jadzi je Ilarion slomio srce...(i rascijepa shupak)

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by intruder
    Jadzi je Ilarion slomio srce...(i rascijepa shupak)
    :lolblue: Mozhe bit bogomi
    Io ci credo!

    Welcome



  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Najprije ce to bit
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ŽIVOT DUKLJANSKE KRALJEVINE
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 5
    Last Post: 26-07-11, 11:42
  2. Branko Vojicic: Trinaest godina od rata za mir
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 14
    Last Post: 29-05-10, 20:12
  3. Crna Gora spremna na odstetu Hrvatskoj
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 62
    Last Post: 03-04-05, 12:41
  4. Jedina Istina
    By Kralj Tvrtko in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 44
    Last Post: 27-11-04, 12:39

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •